Keresés

Részletes keresés

komponi Creative Commons License 2017.01.13 0 0 680

Ez a jövő, sőt a jelen. 5 euro/hóért orrba-szájba kaphatod már most 1080p60-ban a sportot az ES playerben. Pár év múlva meg akár 4K-ban, 8K-ban. Sok ember csak sportért fizet elő a kábeltévére. Ezután majd csak ES playerre fognak. Tarolni fognak hosszútávon.

Előzmény: korbin (679)
korbin Creative Commons License 2017.01.13 0 0 679

Ha belegondolsz, nincs benne semmi meglepő. Európa törpe, és azon kívül az alpesi sít nem jegyzik sehol. Shiffrint is többen ismerik Ausztriában mint az Államokban. És egy Indonézia-Malajzia tollaslabda meccsnek is több nézője van mint a Kitzbüheli lesiklásnak. Márpedig az a non plus ultra az alpesi síben.

 

Más. Néhány napja újítottam be az Eurosport Playert, de csak most volt időm jobban belemászni. Csak nézek ki a fejemből.

Angliában nem csak ANK lesz, hanem több csatornán tolják a kézi VB-t is. Multiplex-ben megy, lehet válogatni.

Francia Eurosporton rögbi özön van. Egyik meccs a másikba ér.

Norvég Eurosporton megy a Leeds-Derby County focimeccs. Mellette Golf Latin-Amerika Masters, és 6 csatornán tolnak francia rögbit. Plusz Champions Cup (Leicester-Montpellier) és Challenge Cup (Bristol-Bath Rugby).

 

Később még körülnézek milyen országokban van totál eltérő műsora az Eurosportnak, de most a Leeds meccset végignézem. A kép egyébként mindegyiken jó, a foci ilyen: https://youtu.be/8OQHzXdZ1-s

 

Sorry, de nekem még új ez a Player. Viszont marhára tetszik.

Előzmény: tt978 (676)
NB2 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 678

Sok meccs sajna más  időzónában van, hiába volt érdekes a T20 vagy a BL, vazze kedd délben azért nem rohanok haza és fel sem vettem őket:)

Pretorious Creative Commons License 2017.01.13 0 0 677

Az Eurosport rendszeresen közvetítette a krikett T20 BL-t és a vébét kétévente egészen a Discovery korszak beálltáig. A vébét szerintem még csak-csak nézték az "ínyencek" de a BL tényleg a kutyát se érdekelt. Abban tök igazad van hogy nem véletlenül került le a műsorról, nem olcsó a jogdíja és csak a szigeteken van rá számottevő kereslet (de ott viszont top3 sport), akit meg mifelénk érdekel az úgyis tudja hol talál streamet vagy hogy honnan lehet felvételről megnézni. Az egyik itt élő angol kollégám akkora fan hogy még rádión is képes hallgatni a válogatott meccseit munka közben. 

Előzmény: komponi (673)
tt978 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 676

Meglepne, ha az alpesi sí ennyire hátul lenne.

Előzmény: korbin (672)
nicko Creative Commons License 2017.01.13 0 0 675
korbin Creative Commons License 2017.01.13 0 0 674

Bőven lesz stream. Ha igaz, Afrika szerte lesz online közvetítés. Ami meg a neten fent van...

Az Eurosport Player viszont tuti. Kell mellé egy VPN trükköző, és Angliára állítva az összes meccset lehet nézni.

 

Komponi

Ezzel maximálisan egyetértek.

Előzmény: sa79 (671)
komponi Creative Commons License 2017.01.13 0 0 673

Félreérthetően fogalmaztam. Magyarországon messze népszerűbb a snooker mint a krikett. Ami logikus is mi van snookerből látunk évi 10-15 versenyt, krikettet meg nem közvetít itthon senki. Talán nem véletlenül.

Előzmény: korbin (672)
korbin Creative Commons License 2017.01.13 -1 0 672

Én is szeretem a snookert, de nem az Eurosporton szocializálódtam. A szemellenző mellett is létezik egy világ. Mert valamit nem ismersz, még nem jelenti, hogy nem is létezik.

 

Nincs olyan globális statisztika, ahol a snooker top 10-ben lenne nézettségben. Általában éppen befér a 20-ba. Miközben a krikett top 5, csapatsportok között top 3. A tavalyi snooker WC-t 330 millióan nézték (ebből 210 millió kínai). A tavalyi ICC kricket WC-t közel 1 milliárdan (ebből 635 millió indiai). Nem mellékesen egyetlen "szimpla" Inda-Pakisztán, vagy Anglia-India dzsembori bármikor hozza a 200 millió tévénézőt, a rekord 288M.

Lehetne mondani, hogy vegyük ki Indiát, de mi lenne a snookerrel Kína nélkül? 10-ből 7 snooker néző kínai. És még Angliában is előtte van a futball, krikett, rögbi, golf.

 

Sokféle adat van a nézettségről, vannak eltérések is, de alapvetően a globális sorrend valahogy így néz ki: Futball, (aztán nagy csend) majd krikett, kosárlabda (ez a kettő váltakozik), tenisz, atlétika, rögbi, Forma-1, boksz, jéghoki, röplabda. 10 után golf, baseball, amerikai futball, MMA, Moto-GP, gyephoki, kerékpár, tollaslabda. És valahol ott jön a snooker. (meg az asztalitenisz, alpesi sí, kézilabda, lóverseny)

Előzmény: komponi (670)
sa79 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 671

és valakinek van ötlete, hogy hol lehet nézni?

Youtube? Műhold?

komponi Creative Commons License 2017.01.13 0 0 670

Mindenki akit ismerek annak valamelyik családtagja vagy ő maga is nézi a snookert. Rajtad kívül viszont senkit nem ismerek aki nèzne krikettet.

Előzmény: Pretorious (668)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2017.01.12 0 0 669

Nyilván nem lesz lázongás, de azért azt gondolom, hogy nagyon nem jó az a tendencia, hogy a Discovery a nézettség oltárán feláldozza az Eurosport hagyományait, miszerint a kevésbé nézett sporteseményeket dobják.

Ráadásul az eddigi évek során is megoldották , hogy  a túlzsúfolt január ellenére tudják adni az ANK-t.

Előzmény: DanGer88 (666)
Pretorious Creative Commons License 2017.01.12 0 0 668

Haha, akkor én az ezredik vagyok mert szeretem a krikettet, ráadásul annyira nem érdekel a snooker hogy még ma sem tudnám megmondani miben más mint a billiárd :-D  Amúgy az valami közhiedelem hogy a krikett nézéséhez tisztában kell lenni a szabályokkal, természetesen pont olyan könnyen érthető mint a sportok többsége, egyetlen T20 meccs félideje után már képbe lehet kerülni. Párhuzammal szemléltetve: a focit is úgy nézi alkalmilag a nők többége hogy nem vágják a lesszabályt :-s

Előzmény: komponi (667)
komponi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 667

A snookernek mindenki ismeri a szabályait 5 perc snooker-nézés után, a krikett szabályait 1000-ből 999 nem ismeri.

Előzmény: Mr Reacher (663)
DanGer88 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 666

Lázongás nem lesz azért, mert a magyar nép nem látja a Gabon - Bissau Guinea nyitómeccset szombat délután :D

 

Az Eurosport nem véletlen csak a spanyol és brit piacra vette meg a jogokat, nyilván ott van rá igény. Kezdődik az Australian Open, a snooker Masters, javába pörögnek a téli sport világkupák, folytatódik a Bundesliga, így is eléggé telített a két Eurosport élő kínálata.

 

 

Előzmény: Bendeguz 2.0. (664)
Pretorious Creative Commons License 2017.01.12 0 0 665

Szerintem nem összehasonlítható nézettség szempontjából a jelentős számú afrikai bevándorlóval rendelkező országok és a többi, világos hogy arrafelé megéri nekik. (Mondjuk az viszont meglepő hogy Németországban se lesz közvetítve, Merkel igazán tehetne valamit hogy a pártfogoltjai el legyenek foglalva valamivel a következő hetekben :-)
Meg így hogy fullba mennek már az európai ligák és kupameccsek, plusz az NFL, nem igazán lenne mikor nézni a magyar potenciális nézők többségének.
Én azért még így is belekukkantottam volna az érdekesebb meccsekbe, pedig legutóbb még a rangadók is megyekettő színvonalúak voltak: afro-catanaccio, színészkedés, fetrengés, bénázás ment szinte az összes meccsen.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (664)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2017.01.12 0 0 664

Pontosan. Ráadásul, ha nem lenne nézett, akkor a Discovery még a brit területekre se vette volna meg.

Előzmény: korbin (662)
Mr Reacher Creative Commons License 2017.01.12 0 0 663

A snookert lazán megveri nézettségben a krikett.

Előzmény: komponi (660)
korbin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 662

Közvetíti egész Afrika és Ázsia, USA (spanyolul is), Mexikó, Kolumbia, Brazília, Ausztrália. Európában Franciaország (Canal+), Olaszország (FOX Sports Italy), Brit-szigetek (ITV4 és British Eurosport). Nem egy EB vagy Copa, de nem tolnák a világ 90%-ában, ha a kutyát nem érdekelné.

Előzmény: DanGer88 (659)
totopad Creative Commons License 2017.01.12 0 0 661

Én spec egyikkel sem tudok mit kezdeni, focit 2 évente 1 hónapig nézek, nekem annyi bőven elég, snookert meg nem. 

Autóverseny/motor+ néha bringa -leginkább tour-ok, meg kis sí oszt' jónapot!

Előzmény: komponi (660)
komponi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 660

A snooker óriási karriert futott be. Szerintem a foci után messze a legnézettebb sport. 

Előzmény: DanGer88 (659)
DanGer88 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 659

Teljesen érdektelen torna az Afrika Kupa, kb mint az Ázsia Kupa vagy az Arany Kupa, ezekért sem kapkod egyetlen sportcsatorna sem. A legnagyobb európai országokban értékesítették a jogokat, ez a régió viszont teljesen kimaradt.

 

Ha teszem fel a Discovery úgy döntene, hogy dobja a téli sportokat, a snookert vagy az országúti kerékpárt, sztem kb ugyanez lenne a helyzet, nem lenne nagy kereslet érte.

 

Más stratégiával működik már az Eurosport, lesznek még változások a következő években.

Előzmény: sa79 (658)
sa79 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 658

Köszi

 

Nekem az a furcsa, hogy Európában nagyon kevés helyen keltek el a jogok.

Előzmény: korbin (657)
korbin Creative Commons License 2017.01.12 0 0 657

Az ANK broadcast jog csak UK # Ireland területére szól. Már megvették a 2019-es Kamerunit is, azt is csak a Brit-szigetekre. Kapja be az Eurosport. Befizettem az ES Player-re, mert eddig is néztem az ANK-t, és most is érdekel.

Majd eldöntöm, hogy marad-e, vagy 1 hónap után lemondom. Mindenesetre a stream stabil, a képminőség megfelelő (720p), és VPN-nel olyan országot választok amit akarok.

Előzmény: sa79 (656)
sa79 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 656

Hát ez szomorú.

1992 óta tudtam nézni az Eurosporton.

Előzmény: Bendeguz 2.0. (654)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 655

Örülhetnek a tenisz rajongók! :) Hozzám a női tenisz közelebb áll, jobban figyelem, de a férfi teniszmeccsek általában színvonalasabbak szoktak lenni! :)

Előzmény: Bendeguz 2.0. (652)
Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2017.01.10 0 0 654

Nagyon úgy néz ki, hogy idén nem lesz közvetítés az ANK-ról.

Előzmény: sa79 (653)
sa79 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 653

Afrika Kupa még mindig semmi infó?

Bendeguz 2.0. Creative Commons License 2017.01.09 0 1 652

2017-ben egy Grand Slam-torna nem csupán két hétből áll: a nézők még több drámát láthatnak kibontakozni a képernyőkön, hiszen az Eurosport az Australian Open és a Roland Gaross selejtezőit is közvetíti majd, előbbi esetében először.

 

 

http://www.eurosport.hu/tenisz/az-eurosport-k%C3%B6zvet%C3%ADti-a-tenisz-sz%C3%ADne-jav%C3%A1t-2017-ben_sto6006682/story.shtml

totopad Creative Commons License 2017.01.09 0 0 651

Passz, nem igazán nézek focit, de, ami nem a tv csatornákon megy, ott nem nagyon szokott kommentár lenni, max angol. 

Előzmény: Pretorious (650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!