Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.12 -1 0 1989

Te szerencsétlen okostojás! elmondanám neked te billentyühuszár hogy nivó ajtóm van. felemeltem a seggem elmentem a bemutatóterembe. végignéztem mindent. Alap zárakkal van a 3 záras az egy dolog hogy te kérsz bele jobbat vagy nem .Alapból nem 15 percessel kapod . Igaz én a legfullosabbat vettem amit a nivó kinál.És az nem a három záras . Az hogy te meg itt okoskodol az kurva szánalmas. Emeld fel a segged togyogj el nézd meg.Vagy halgass!

Előzmény: Péterbp (1985)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.11 0 0 1988

A 2 záras (tollas és cilinder záras) verziók közül a tollas Kale zár esetében  még biztonsági tanusítványát sem láttam az oldalon, míg a 3 zárbetétes esetében ISEO (lent írtam típust ) biztonsági tanusítvánnyal rendelekzik, visszakereshető . 

Lehet csak a gyártói oldal nem tünteti fel a nemzetközi biztonsági tanusítványokat a Nivo 2 záras esetében használt Kalea tollas zárak esetében :)  Igen, az a csúcs :)

Előzmény: Péterbp (1987)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.11 0 0 1987

Mauer Eline (nem az erősebb prima)  SKH (Hollandia) 2 csillag.  Tudom ez is alap :)  SKG 3 csillag a legmagasabb.  SKG (Holland) és VDS (Német) .  Tudom tudom, alap :) 

Előzmény: Péterbp (1986)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.11 0 0 1986

Mauer Elite, tehát nem a príma változat.  --> 6. osztály MSZ EN 1303 szabvány.   http://www.pluto.hu/nytsz/5729-10-2-20180419.pdf

 

Tudom az alap :)

Előzmény: Péterbp (1985)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.11 0 0 1985

Nivó N3 (3 zerbetétes) Mabisz I.;  Biztonsági nyílászáró I. kategória. 15 perces áttörésgátlás. MABISZ ajánlás. 5. osztály MSZ ENV 1627, 1630 szabvány.

http://www.pluto.hu/nytsz/5380-41-2-20141211.pdf

 

Tehát a 15 perc megvan, A Mauer Elite Prima nem alap, közép-közép alsó kategória, mivel a Prima az kulcsütéses nyitás ellen is védve van, amit a NIVO-nak gyártanak, amíg a sima Mauer Elite nem.

Semmig gond, a 15 perc sem 15 perc, hanem az is alap  Rendben neked alap :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1984)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.10 -1 0 1984

A NIVÓ 3 ZÁRASOK ALAPOK. Alapkinálatban. Azt irod nagyon nem alapok hisz te választod meg a zárakat.De alap kiállitásban nagyon alap zárak. Szövegértés nem megy?

Előzmény: Péterbp (1980)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1983

Igen, a Nivó jóval masszívabb mint a HiSec, ez nem is kérdés. Viszont biztonsági ajtó önmagában keveset ér már, ezért kell a hangtechikai elrettentés is, riasztó. Bár ezzel kapcsolatban is megoszlanak a vélemények, mármint a rendőrésgiek. Van ahol azt mondják, egyes betőrök ha meghallják a sziréna hangját akkor agresszívabbá válhatnak, ami ugyebár akkor nem jó, ha mondjuk otthon vagyunk és éppen aludtunk közben, ezért javasolják a csendes riasztást pl.: rendőrségre bekötve, otthonlétet szimuláló okos megoldásokat stb..

 

A lényeg, a HiSec is lehet jó választás (pl.: hevederzár, riasztó), mint ahogy korábban írtam, igaz ezt csak akkor állítom, ha társasházi ajtóként, és nem egy tanyán, vagy külvárosi házban használják.

 

Részemről kivesézbe a téma, mindenkinek jó vásárlást kívánok :)

Előzmény: Razor177 (1979)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1982

Amit én szerettem volna mondani, hogy sokan nem rendelkeznek egy komolyabb ajtó árával, így csak a HiSec megfelelő nekik, amit anyagilag kitudnak hozni.

 

Van két ismerősöm akik szintén ilyen ajtót rendeltek a régi panel ajtó helyett. Amikor megkérdeztem azt mondták, hogy a réginél jobb. Ami részben igaz, viszont egy kemény ajtó + hevederzár már biztonságosabb megoldás a HiSec ajtónál. Ebből a 2 ismerősömből az egyik 1 éven belül hevederzáral látta el a Hisec ajtót ajtót. 

 

A házban ahol lakom, a bejárat mellett van egy ici pici helyiség (11 nm) , amit egy cég vett meg, beszereltek egy Gerda ajtót, 5 perceset.  Eltelt 2 év, majd már nem naponta voltak itt (0-24h távfelügyelet). Egyik nap azt látom amikor reggel munkába megyek, hogy hevederzárat (Biztubuk) szerelnek be a biztonsági ajtóba. :)  Mivel jóba voltamn a tulajdonossal, rákérdeztem - pusztán azért mert már nem lesz helyszíni felügyelet.  

 

Ahol lakom, csupa fa ajtók vannak a lakásokon, többségük előtt szimpla rács ( van amelyik 2 záras Elzett 700-as zár - nagyon de nagyon de nagyon alap, 99 kombináció). De a betörők meg se próbálták feltörni őket (2000 -től lakom itt) . Ellenben volt egy lakás, ahova 1x betörtek (rács nélkül), a tulaj apukája egy feltaláló, egy keményfa szerelvényt  rögzített az ajtóra, teljes függőleges hosszában és oldhatatlan csavarokkal rögzítette, befestette, szép.

Pár hónappal késöbb megyek munkába, amikor látom, hogy az így felszerelt fa éle feszítés hatására benyomódott, viszont  felfogta a feszítés erejét, és megakadályozta a behatolást. Beszarás mondom, hogy már ez is tud segíteni. Persze az ajtó gyenge volt, mármint a zárak, elég lett volna berúgni, de az már hangos lett volna. A betörők főleg feszítenek és manapság már ha kilóg a zárbetét 3-4 mm-t jön a zártörés. De a pajszer a kedvenc :)

 

Csak azt akartam mondani, hogy lehet Hisec, Maxisec és társai is, ha pl.:  társasházak esetében  egy jó hevederzárat berakatsz, már ki tudod küszöbölni az Hisec egyik legnagyobb hibáját a gyenge pajzsot és tüskéket, ellenben esztétikailag nem a legszebb, viszont hatásos. Persze ennél is van feljebb, de ahogy írtam riasztó nélkül csak félmegoldások. 

 

Ezért hiányolom, hogy magyarországon nincsennek ténylegesen független tanácsadó cégek, akik felvilágosítják a kedves vevőt, hogy mit tehet a probléma ellen. Ugyebár minden kereskedő a saját termékét propagálja. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Péterbp (1981)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1981

Elnézést, 15 perceset szerettem volna írni.

Előzmény: Péterbp (1980)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1980

A 3 zárasok nagyon nem alapok, hiszen te válaszhatod meg, hogy melyik 3 zárasat veszed, így van 14 perces Mabuisz I. is.

Nivo ajtó tanusítványok 2019 október 17. (itt vannak a 3 zárasok is )

http://www.pluto.hu/nytsz/5880-10-2-20191017.pdf

 

Az a baj, hogy a MABISZ minősítést semmit nem ér, mivel bemondásra megy a gyártók részéről, ellenben pl.: németország vagy auszitria ahol gyakorlatilag is letesztelik  és így hitelesítik a biztonságtechnikai eszközöket. Addig a Mabisz csak elfogadja amit a gyártó mond, hogy megfelel ennek meg annak. Ennek is nézzetek utána, hogyan zajlik egy ilyen minősítés "tesztelése". 

 

 

A Nivó ajtók záráspontosságát hasonlítsátok össze egy drágább ajtójéval. Ugyebár Hisec milyen, na de a nivo. Meglátásom szerint a Nivo ajtó a HiSec után a legmegfizethetőbb ajtókkal rendelkezik, de nála is vannak jobbak.  

Beszéltem anno egy rendőrségi zárszekértőval, amikor ajtót készültem venni. Azt mondta, hogy a Nivo ajtók a középmezőnyt képviselik.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1978)
Razor177 Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1979

Enyémben Mauer zárak vannak.

de nem hinnem hogy ugyanolyan könnyű lenne felfeszíteni mint egy Hisecet

Előzmény: Péterbp (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.04 0 0 1978

a három záras alapra gondolsz? az nagyon alap tényleg

Előzmény: Péterbp (1977)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.03 0 0 1977

NIVO ISEO zár (cilinderes verzió, az akciós ajtóban még  ennél is gyengébb van), 3 záras (cilinder)  MABISZ 15 perces ajtónál ISEO 781351IFZ a főzár, (másodzárak is ISEO, csak nem nyelves)  nemzetközi minősítése LOW (2. kategária a feszéítéssel szembeni ellenállás) a 8-ból.  Hiába jó a zárbetétet raktok bele , ha a tüskék gyengék.  Kérdezzetek utána a Nivo ajtó gyártónál, hogy mit használnak, pontos típus és nézzetek utánna a neten, hogy milyen minősítéssel rendelkezik.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1976)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.03 0 0 1976

megnéznék azért egy nivót felfeszitve :) ahogy itt lentebb irta valaki :)

windproof Creative Commons License 2020.09.03 0 0 1975

pedig pont ez a baj ezzel a biztonsági ajtó vásárlással...

 

azt, hogy mit nagyon nem (hisec & brothers), kicsit nem (nivo) után nagyon nehéz kitalálni, hogy akkor mit igen 🙂

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.02 0 0 1974

Még a telódon is beállithatod háttérképnek ha ennyire hi-sec hivö  vagy

Előzmény: Klaus-max (1973)
Klaus-max Creative Commons License 2020.09.01 0 0 1973

"...Ha ennyire véded vegyél vagy 20-at..."

Köszi a tippet, ez eddig eszembe sem jutott. Rögtön rendeltem belőle tartaléknak, de sajnos lassú folyamat lesz, mert egyszerre csak egy megrendelést fogadnak azonos megrendelőtől. Nem baj, majd a következő napokban mindig megrendelek egyet-egyet naponta. 20 db ajtó nem kell, de azért úgy 4-5 db-ot bespájzolok magamnak. Ha a mostanit feltörik, legyen egy azonnal amit beépíthetünk...

Előzmény: Törölt nick (1967)
Péterbp Creative Commons License 2020.09.01 0 0 1972

Igen, de akkor is feltörték. Így egy Hisec + riasztó az már érdekes témakör lenne, amit egy biztonsági szakértő, legyen az rendőrségi vagy magáncéges, könnyedén elemezni tud.

Előzmény: Razor177 (1971)
Razor177 Creative Commons License 2020.09.01 0 0 1971

Hisecnal akkor is masszívabb

Előzmény: Péterbp (1970)
Péterbp Creative Commons License 2020.08.31 0 0 1970

A lakásba nem volt riasztó bekötve,  ami ugyebár mindenhol erősen ajánlott és bizonyos érték biztosítási szint felett kötelező is, ha szeretnénk pl.: megfelelő páncélszekrényt, széfet biztosítani stb...

Előzmény: Péterbp (1969)
Péterbp Creative Commons License 2020.08.31 0 0 1969

Sajnos találkoztam már budapesti társasházban (ahol lakom 5. ker) felfeszített Nivó ajtóval is amiben 2,5 mm acéllemez volt, a szomszéd elmondása szerinint az egyik zárbetétet fejlesztette is  1db Mult-T lock MT5+ zárbetéttel, a másik 2db a gyári Maupe Prima volt.

Előzmény: Razor177 (1968)
Razor177 Creative Commons License 2020.08.31 0 0 1968

Így van, a hisec egy kalap fos.

 

kár hogy nem fényképeztem le a betört ajtót.

oldalt volt feszítva azon az oldalon ahol a zár is van. A kilincs környéke es az alatta lévő rész teljesen be volt hajolva.

 

2,5mm vastag acéllemez màrt csak azert se lehet mert pille könnyű az egész ajtó.. 

 

a nívó ajtó van hasonlóan vastag acélból és ott 100kg az ajtólap. Érzed is a súlyàt amikor kinyitod. Ehhez kepest a hisec egy gagyi fos.

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.31 0 0 1967

a hi -sec csoda egy rakás szar, ugyanugy mint az általad emlitett barkácsáruházas ótvarok. . A két vékony lemez közé nyomott szigetelöhabtól várod a csodát-amiben ott a kartonpapir is? Ha ennyire véded vegyél vagy 20-at. De mutass már nekem benne akár egy merevitést,vagy megerösitett részt bármit. :)

Előzmény: Klaus-max (1965)
István a kováts Creative Commons License 2020.08.30 0 0 1966

 Az én ajtóim   12 mm -es acéllemezből lesznek !!

 A kilincsek kovácsolt vasból  .... stb.

Klaus-max Creative Commons License 2020.08.30 0 0 1965

Én szerencsére még láttam, mielőtt elvitték volna azt a szétflexelt HiSec ajtót. (lent volt a ház előtt szállításra várva) Hát az bizony 2,5 mm-es acél lemezes volt, és belül nem kartonpapír hanem teljesen ki volt tömve barnás-szürkés színű ásványgyapottal! Hát nem volt valami szép látvány az az ajtó a hidraulikus feszítő-vágó munkája után. Azért én abban bízom, hogy talán a betörőknek nincsen ilyen szerszámuk és elkerülnek bennünket.

Esetleg Te nem  a Praktikerben forgalmazott - Kínai "biztonsági" ajtókról beszélsz? Azok tényleg  csak 5 cm vastag és 0,8 mm-es lemezből vannak, abban valóban csak valami vastagabb papír a belső szigetelés. Azt a Praktikeres ajtót én is nézegettem de azt az ajtót a kezemmel be tudtam nyomni kicsit. Az valóban valami fém ajtó utánzat. Persze az ára is igazolja a minőséget. Ezt találtam azokról az ajtókról, szerintem Te erre gondolsz: Lépcsőházi  bejárati acél ajtó,  kitekintővel, kilinccsel. Méret: 96x205cm. Központi zár 5 pontban és 9 helyen rögzít, rozsdamentes acél küszöb. Szigetelés: méhsejt szerkezetű papír. Szárny vastagság: 50mm, ajtószárny acéllemez vastagsága: 0,8 mm az ajtókeret 1,5 mm-es lemez, Gyártási hely: Kína. Mondjuk az áruk is beszédes és tükrözi a minőségüket, 60 ezer forint...

Akik nálunk építették be az ajtót (JOLA szakik) az alatt éppen keresték Őket telefonon, egy ilyen Praktikeres ajtó beépítésére. Hallottam mit mondott a szakember: Ők sok fajta ajtót építenek be, cserélnek le, redőnyt, ablakokat ....stb....de ilyen ajtókat nem építenek be egy ideje már ...mert silány minőség (sokszor volt, hogy a kicsomagoláskor szembesültek azzal, hogy már az ajtókeret is eldeformálódott, nem lehetett sem függőleges sem víz szintesre állítani). Ilyen nem megfelelő minőség miatt nem vállalják az utána következő reklamációkat. Sajnos volt tapasztalatuk és ezért hagyták el ezeket az ajtókat.

Előzmény: Törölt nick (1963)
Klaus-max Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1964

Hogy feszítették be? Melyik részén?

Oldalt? Alul? Felül?

Egyébként voltak betörések három évvel ezelőtt a lépcsőházunkban, (nem idén lebarnult két család lakott itt egy ideig az önkormányzati két lakásban). Ők voltak végül is a tettesek, a gyári 30 éves panel ajtókkal simán elbántak,akkor még csak kettő HiSec volt a lépcsőházban, gazdagabb családoknál,  oda próbálkoztak először, nem tudtak bemenni. Próbálkoztak a kilincsnél is meg voltak feszítési nyomok, de nem jutottak be.

Csak még egy gondolat. A szomszéd utcában, pár hetes a történet és a TV-ben is benne volt. Maléter Pál utca, a lakó elment egyik hétvégén a Balatonra, ez alatt egy konnektor zárlat miatt tűz ütött ki a lakásban. Tűzoltók percek alatt kivonultak a helyszínre, de mire bejutottak a lakásba, kiégett az egész lakás. HiSec ajtót nem tudták betörni, csak nagy sokára. Szét flexelték az ajtót teljesen, úgy jutottak csak be.  Kellett volna egy létrás kocsi, hogy az ablakon menjenek be (3.-ik emelet), de az meg éppen 40 Km-el arrébb, vidéken volt....

Előzmény: Razor177 (1962)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.29 0 0 1963

Nem volt nehéz mivel egy kartonpapirral és némi szigetelö anyaggal kitömött fos az egész

Előzmény: Razor177 (1962)
Razor177 Creative Commons License 2020.08.26 0 1 1962

A szomszéd lépcsőházban az egyik lakásba betörtek, befeszîtették az ajtót... Hisec ajtó volt. elhajlott mint egy konzervdoboz. Felesleges bele a drága zár.. ott nem a záron keresztul fognak bemenni hanem befiszítik az egészet mert gyenge szar

Előzmény: Klaus-max (1961)
Klaus-max Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1961

"...Kínai hisec ajtót 130k-ért? még egy régebbi faajtó felturbózva egy hevederzárral is jobb választás. Ez a mókusvakítás magasfoka..."

Nekünk a panel lakásban egy hete szereltek be egy HiSec Modern ajtót, matt mogyoró színben. Az ajtó és az utólagos (öt napra rá)  történő ajtó körüli speci glett anyaggal (nem olyan amit a festők használnak a falakra) kitöltés, azaz a  festésre előkészítéssel együtt volt összesen 132 ezer forint. Ehhez jött hozzá a  gyárilag az  ajtóban lévő kínai gagyi zárbetétek lecseréléshez az ajtóval egy időben megrendelt 2 db 45x45-ös Titan i6 vészfunkciós és  azonos kulccsal nyitható az alsó-felső zár betét. Ez külön volt beszereléssel plusz még 16 ezer forint. Ajtó beépítéskor már ez a zárbetét volt az ajtóban benne. Kínai zárbetéteket megkaptuk ajándéknak.

Szerintem ez elég jó ár.

A felturbózott, hevederzáras  panelházakban lévő faajtóhoz egy gondolat.

Szomszédéknak (tavaly volt ez) az emeleten szétesett abban az ajtóban a Lővér bevésőzár, így nem tudtak bemenni. Megoldottuk. Pajszerral kicsit megemeltük az ajtót, hevederzár ellenére, majd egy erősebb rúgással be lett rúgva az ajtó. Könnyen ment...:)

Azóta Náluk is HiSec ajtó van már.

Előzmény: suitup (1952)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.12 0 0 1960

Sziasztok!

 

Van egy ajtóm, aminek az egyik pántja most így néz ki:

 

 

Ez most kijár, kiesik. A jobb oldali kis lukon lehetett szabályozni imbuszkulcs segítségével a kiállást de ez a valami kilazult és beesett az ajtó tokjába. Fogalmam sincs, mennyire lentre esett de így most már nincs mihez odarögzíteni ezt a kiálló elemet. Azt szeretném kérdezni, hogy az ajtó félfa szétfeszegetésén kívül van más lehetőségem szerintetek? Valószínűleg akkoriban ragasztották, mert most kézzel feszegetve nem akar szétjönni.

 

A neten rákerestem, ha jól látom, ez a menetes ajtópánt nevű dolog, azonban olyan valamit, amibe ez belement (ami belül most leesett) nem találtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!