Keresés

Részletes keresés

kornél88 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4596

Gyönyörűűűű :)

Előzmény: kutyimaci (4594)
kutyimaci Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4595

Ja, a képeken a lány Nagy Mariann(Csutka) Kedvenc és imádott kozmetikusunk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon profik!

Előzmény: kutyimaci (4594)
kutyimaci Creative Commons License 2012.04.23 0 0 4594

Sziasztok!

 

Ez ugyan nem "bikini" de ilyen egy kiállítási fazon!      

Gyakorlatilag a természeteshez közeli állapot kissé rendezettebben. Nekem így tetszik igazán a Fundi:)) Nyilván a nyári stílus kényelmesebb a gazdinak is a kutyának is, idén én is levetkőztetem a Pompomot:)) 

ditt Creative Commons License 2012.04.22 0 0 4593

Köszi, de engem nem a kiállításra való nyírás érdekel, csak "nyári frizurát" akarok Royalnak! Barrynek még én nyírtam anno, hát nem mondom hogy szép lett a végeredmény, de határozottan jobban érezte magát utána!  Most a kisfiam mellett nincs időm nekiállni, na meg Royal  sem az a "nyugton vagyok 5 órán keresztül" típus!

Macipofa: Nagyon aranyosak lettek így kopaszon! :))) Na, valami ilyesmi kell nekünk is!

Kornél: Visszanéztem, köszi hogy megkerested! Royalt így lenyírni felesleges, ő egy kismalac. Pillanatok alatt képes Csubakkává változni, csak fognám a fejem, hogy egy nap alatt tönkreteszi a frissen kozmetikázott bundáját:)

Előzmény: kataka2 (4586)
kornél88 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 4592

Szia Ditt!

 

Annó még, Kutyimaci és Feketepanda hozott képeket és videókat a nyírásról!

Nézd vissza a 3885-3892 hozzászólásokat!

Franyón látni, hogy kell csinálni a nyírást és a kozmetikát:)

üdv

Kornél

Előzmény: ditt (4585)
macipofa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4591

Még szőrősen 1 hete:

macipofa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4590

Tavaly jöttem rá, milyen jó neki a rövid ruci...3-4 kiló szőr jön le ilyenkor róluk. Az egész mozgásukon látszik, sokkal jobb igy nekik...Rengeteget járunk velük úszni, utánna fésülés, stb. De igazából a kullancsok volt az igazi ok...Heti több óra fésülés, napi böngyörgetés után se lehet észrevenni 1-1 kullancsot..Öszre gyönyörű nagy bundájuk lesz...Igy nyirással kb 3.5 óra volt a kozmetikus kutyánként. Rendes tépéssel ,ritkitással...fürdéssel 6 óra...

Előzmény: kataka2 (4589)
kataka2 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4589

A képekből ítélve asszem félreértettem a kérdést :) Én nem ilyen nyírásra gondoltam :) Nagyon furák így, de cukik így is. Ezek a kis macik mindenhogy cukik.

Előzmény: macipofa (4588)
macipofa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4588

A " bácsi " odaállt Maci mellé mert nem látott még ilyet :-)

macipofa Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4587

kataka2 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4586

Sziasztok!

Mi rendszeresen járunk kozmetikába, de nem szoktuk nyírni. Csak kiállításra szokták megnyiratni őket. Legalábbis amennyire én tudom. Nálunk a menete annyi, hogy fésülés, esetleges csomó bontás, fürdés, aztán szárítás, és a kutyára rá sem lehet ismerni, úgy 3 óra alatt :D. Olyan lesz mint egy vattapamacs :) Selymes, laza, illatos vattapamacs. Szerintem ha Pandamamát megkéritek biztos küld képet nyírt kutyusról, de ha kicsit vissza olvastok, volt már róla szó itt a forumon is.

Mindenkinek kellemes tavaszi felfrissülést!!!!

Kata

Előzmény: ditt (4585)
ditt Creative Commons License 2012.04.21 0 0 4585

Sziasztok!

 

Akik voltak kozmetikában, kaphatok képet a lenyírt kutyusokról?

Kullancs témában szerencsések vagyunk nagyon, én 11 éves korom óta kutyázom, és kullancsal alig találkoztunk azóta, egyik kutyámon sem nagyon voltak! Most Frontline sprayt használunk, remélem idén sem lesz gond! Eddig Kiltix párti voltam, de Royal leszedi Bettiről (a bernáthegyink) egyfolytában, aztán el is raktam, félek hogy megcsócsálja..

Niky23 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 4584

Én ha viszem a dokihoz akkor beoltatom kullancselleni védőoltással. Idén meg viszem kozmetikushoz azt csak utána viszem beoltani kullancs ellen. Egyszer volt rajta egy kullancs szerencsére még nem furta be magát a kutyám testébe, azt apám fogta kullancsot és eltaposta. Onnantól vettem ezt a Frontline-t később meg oltani vittem mindig.

macipofa Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4583

Nincs...tujáimvannak alatta fenyőmulcs. Megbeszéltük a Pandamamával, hogy mivel permetezzünk. Illetve megtaláltuk, amit külföldi tenyésztők nagyon dicsérnek:http://www.youtube.com/watch?v=8qgh47uf0Yk

Már itthon is lehet kapni pár hónapja.

Előzmény: kornél88 (4582)
kornél88 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4582

Sziasztok!

Mi a Kiltixet vettük tavaly és idén is! Hála istennek tavaly nem volt benne kullancs! Idén meg jól ráb...tam mert jól lehúztak az állatkorházban a Kiltixel, bár GARANCIÁT IS KAPTAM RÁ!!!! :)

Megkérdeztem a dokit, hogy mire való a garancia és azt mondta, ha lesz benn kullancs akkor automatikusan kicserélik a másikra és ha kezelni kell (NAGYON REMÉLEM, HOGY ILYENRE NEM KERÜL SOR) akkor ingyenesen kezelik! Kicsit hihetetlen, de ne legyen szükség a garanciára!

Macipofa!

Nincsen a kutyus környékén farakás? -mert annó a Bobyba akkor volt kullancsinvázió mikor még éjszakánként lecsuktuk a pincébe és mindig a farakás mellett aludt...amire erre rájöttünk...

üdv

Kornél

 

Előzmény: Manófalvi leányzó (4580)
macipofa Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4581

Ebböl egy a nyaköv ,a kiltix. A többi spot : advantix és az expot is az. Van ultrahangos kullancstiasztó a kutya eredeti nyakövén. tehét 4 féle képpen védekezek egyszerre....

Manófalvi leányzó Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4580

Szia Macipofa!

 

Figyelj csak a spot on szereket nem próbáltad még?? Én minden kutyusomon a Frontline Spot On-t használtam,és ugyan volt kullancs bennük,de egy kettő,és az is akkor amikor már kiment a hatása a szernek.

 

Szerintem hatásosabb a csepegtetős formula. Próbáld ki,hátha! Nálunk ez az ami bevállt! A nyakörvek csak büdösek,és óhatatlan,hogy emberi kézhez kerüljön,ha simogatod a kedvenced...az pedig nem a legjobb,főleg ha van kisgyerkőc is a családban.

 

 

Ha pedig mentek kirándulni kullancs veszélyes területre,mint ahogy magadat fújd be a kutyusod is kullancsírtóval. :)

 

Nálunk ezek a bevállt praktikák,hátha...:)

 

 

Kellemes Hétvégét Mindenkinek!

Előzmény: macipofa (4577)
Manófalvi leányzó Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4579

Szija!

Elvileg vág,és mos is...gyakorlatilag még nekünk is az első lenne,de akit felhívtam ,azt mondta,hogy ő csak nullásra tudja lenyírni géppel,mondtam,h köszönöm azt NEM ! :):)

 

Én használok egy széles fejű apró kis kiálló tüskés kefét a hátára,nyakára,és van kétsoros,forgó gereblye a pocakjához,és a lábához,aztán most vettem neki filcbontót is,ami nagyon jó,mert fájdalommentesen kihozza a füle és fenekénél lévő összenőtt szőröket,úgyhogy a kutya észre sem veszi.

 

Ezek a bevállt eszközök,és így szép rendezett a bundája.

 

Remélem tudtam segíteni :)

Előzmény: ditt (4575)
Niky23 Creative Commons License 2012.04.14 0 0 4578

Ditt neked kóckirályod van nekem meg kóckirálynőm :) és nagyon szép :)

 

Macipofa ennyi nyakörvet teszel a kutyádra? Az enyémre csak 1 nyakörvet rakok de akkor ha viszem sétáltatni otthon meg nyakörv nélkül futkározik. De az a sok kullancs...bele se merek gondolni. 

 

macipofa Creative Commons License 2012.04.13 0 0 4577

Végeztünk a kozmetikusnál. Most leginkább snaucerre hajaz...Ami elkeseritő, hogy expot van rajta, advantix, kiltix nyaköv, ultrahangos riasztó+ imizol injekciót kapott kevesbb mint 1 honapja. És rengeteg kuttancs volt benne. Igy hogy rövid a szöre legalább 30 csipés van rajta....Mi az anyámat rakjak még rá? Most megprobálom a babézia elleni új oltást, legalább beteg ne legyen...

ditt Creative Commons License 2012.04.13 0 0 4576

Előzmény: ditt (4575)
ditt Creative Commons License 2012.04.13 0 0 4575

Jaj de szép!! Kozmetikus csak átfésüli, vagy vág is? Még sosem vittem fundit kozmetikázni, de most Royalt elnézve lehet itt lenne az ideje elkezdeni:) És ki milyen fésüvel fésül?  Hozok én is pár képet

Előzmény: Manófalvi leányzó (4572)
Manófalvi leányzó Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4574

Köszi! :) Nemsokára megyünk kozmetikushoz,aztán megszabadulunk a téli ruhától :))

Előzmény: macipofa (4573)
macipofa Creative Commons License 2012.04.10 0 0 4573

Nagyon szép:-) Neki is jó nagy ruhája van....

Előzmény: Manófalvi leányzó (4572)
Manófalvi leányzó Creative Commons License 2012.04.08 0 0 4572

                                               

Előzmény: Manófalvi leányzó (4571)
Manófalvi leányzó Creative Commons License 2012.04.08 0 0 4571

Sziasztok Fórumozók!

 

Gondoltam hozok Nektek képeket a tavaszi kirándulásról:)

 

Szép estét kivánok!

 

Továbbá Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek! :)

Niky23 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 4570

Szia Kataka2!

 

Értem, akkor javul már a helyzet :)

Nekem a volt kutyam csinálta mindig azt, hogy az autónak a kerekét (amikor éppen járt) azt harapdálta :)

Britney a fundikám az még a macskát se bántja nem hogy az autókat :)

kataka2 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 4569

Jajj, de édes lehetett. Miló már kezdi feladni, de nem hiszem, hogy a tükörképével lenne baj. tegnap lemostam a kocsit, azóta nem ugat annyit. Szerintem mostmár rendben lesz :) De azért érdekes volt ez a pár nap :) Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Előzmény: kutyimaci (4568)
kutyimaci Creative Commons License 2012.03.23 0 0 4568

Szia:)

 

Nálunk is volt hasonló eset, de a tacskóval:D Egyszer csak felfedezte  tükörképét a metálfényezésben!! Szerette volna elüldözni a "másik" kutyát. Nem lehet hogy a Fundid is látja magát vagy az árnyékát? Egy idő után feladta, mert érthető okokból az "illető" nem tünt el :)))))))

Előzmény: kataka2 (4567)
kataka2 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 4567

Sziasztok!

Most már csak hullámokba jön rá, és akkor is csak 5-10 percig ugatja. Éjszakára elálltam a harmadik szomszédig, hogy ne lássa, és akkor abbahagyta. Reméllem mostmár javulni fog a helyzet. Délután lemosatom az autót, hátha valami szag van rajta. Mást egyenlőre nem tudok tenni.

Előzmény: Niky23 (4566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!