Keresés

Részletes keresés

erapilla Creative Commons License 2005.10.14 0 0 241
Sebaj lányok!Majd mi járjuk a popsiriszálósat:-).És a fiúk holvannak?Ők nemnyilatkoznak?
Spinderella Creative Commons License 2005.10.14 0 0 240
Tánctudással egy frászkarikát! :-))))) Hiszen majdnem mindent elfelejtettem!
Előzmény: Csin-Csilla (239)
Csin-Csilla Creative Commons License 2005.10.14 0 0 239

Tyhűűű ha !Aki a buliba elmegy ,mindenki ekkora tánctudás rendelkezik?Nekem sajnos,nincs birtokomban.Én legfeljebb csak lötyögni tudok.De szivesen megtanulnám ezt a csipőtekergetős rumbát.

Spinderella Creative Commons License 2005.10.14 0 0 238

Még nagyon-nagyon régen (medve anyám, 15 éve!!) tanultam táncolni. Mindenféle társasági táncokat, pl. keringő, meg foxtrott, meg szamba, meg cha-cha-cha. Kár, hogy már csak a keringőt tudom,  a többit elfelejtettem.:-( Ez a "rhumba", a rumba?? Csak mert a h betű megzavar, és fogalmam sincs, hogy eredetileg ezt hogy írják.

cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.14 0 0 237
Sziasztok! Jár most valaki erre? Mit szóltok a rhumbához? Ki tud táncolni, és ki szeretne megtanulni?
vakbarát Creative Commons License 2005.10.14 0 0 236
Lassú Rhumba Női lépés:
1. jobb láb oldalt lép (gyors) (EGY)
2. A bal láb a job lábhoz zár (gyors) (KÉ)
3. A jobb láb előre lép (gyors) (HÁ)
4 A bal láb, a jobb láb mellé kisterpeszbe lép (lassú) (A bal láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet jobb vonalát, és a jobb bokát érintve siklik tovább a felső vonalon a négyzet balfelső sarkába.) (NÉGY-ÉS-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a 180 fokban elfordított nagy nyomtatott (L) betűhöz.
5. jobb láb a balhoz zár (gyors) (KÉ)
6. bal láb hátra lép (gyors) ( HÁ)
7. a jobb láb, a bal mellé  kisterpeszbe lép (lassú) (A jobb láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet bal vonalát, és a bal bokát érintve siklik tovább az alsó vonalon a négyzet jobbalsó sarkába.) (NÉGY-és-EGY) Ez tökéletesen hasonlít a nagy nyomtatott (L) betűhöz.
Tánctartás! Érzéki mozdulatokkal, miközben a csípő fektetett nyolcasokat rajzol!
Tessék gyakorolni a buliig!
Az O sole mio, illetve Egy perc az élet című számot javaslom!
Péter
vakbarát Creative Commons License 2005.10.13 0 0 235

Üdv kedves Csin-Csilla! Örülök, ha ilyen szép nevű hölgyek látogatja a topikot, és még hozzá is szól. Valószínűnek tartom, akinek ilyen nevet választott, annak a hangja is csilingelő. Invitállak egy karaokéra a buliba, és minden másra ami ott a rendelkezésedre áll majd! Pl.: tánc.

Lassú Rhumba férfi lépés:
1. bal láb oldalt lép (gyors) (EGY)
2. jobb láb a balhoz zár (gyors) (KÉ)
3. bal láb hátra lép (gyors) ( HÁ)
4. a jobb láb, a bal mellé  oldalt lép (lassú) (NÉGY-és-EGY) (A jobb láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet bal vonalát, és a bal bokát érintve siklik tovább az alsó vonalon a négyzet jobbalsó sarkába.) Ez tökéletesen hasonlít a nagy nyomtatott (L) betűhöz.
5. A bal láb a job lábhoz zár (gyors) (KÉ)
6. A jobb láb előre lép (gyors) (HÁ)
7. A bal láb oldalt lép (lassú) (NÉGY-ÉS-EGY) (A bal láb finoman csúsztatva megrajzolja a négyzet jobb vonalát, és a jobb bokát érintve siklik tovább a felső vonalon a négyzet balfelső sarkába.) Ez tökéletesen hasonlít a 180 fokban elfordított nagy nyomtatott (L) betűhöz.
Így tovább és így tovább!

Előzmény: Csin-Csilla (233)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 234

Szia Csin-Csilla! Örülünk, hogy topicunk felkeltette érdeklődésed. Téged is várunk szeretettel az első klubtalira. Ha van kedved, mesélj egy kicsit magadról.

Előzmény: Csin-Csilla (233)
Csin-Csilla Creative Commons License 2005.10.13 0 0 233
Már régóta betekintgetek ebbe a topicba.Zene ,tánc,programok barátságos emberekkel!Ez csábító!
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 232
A topicba és a teadélutánra szeretettel várunk látó érdeklődőket, akik barátkozni szeretnének és szivesen részt vennének közös programokban a vak emberekkel! 
vakbarát Creative Commons License 2005.10.13 0 0 231

MEGHÍVÓ

 

A Vakbarát klub 2005. November 19-én, Szombaton 17 órától 21 óráig megrendezi az első tea délutánt. Helyszín: MVGYOSZ kiselőadó terme. A belépés díjtalan.

A rendezvényen az alkohol és minden más tudatmódosító szer fogyasztása tilos! Aki megszegi a tilalmat, az autómatikusan kizárja magát a klubdélutánból!

Mindenkit szeretettel várunk forró teával, süteménnyel, a büfében szendvics, édesség és üdítő kapható. Zene, tánc, karaoke teszi izgalmasabbá az estet.

"A karaoke nem torokpárbaj vagy művészi produkció, hanem az egyéni érzelmek önkifejezése, és a társasági szellem megteremtése. Az éneklés során sok titok kiderül az emberről, és az egyén őszinte kinyilatkoztatása (olykor a "Dalban mondom el" ízlésvilágában) szorosabbá fűzi a kapcsolatokat. Ha keleten valakit karaokézni invitálnak, az egy kezdődő barátság jele. E beavatási szertartás során válik idegenből ismerős, aki már többet látott az egyénből, mint amit az a hétköznapokban mutat magából."

Az éneklésre jelentkezők előzetesen keressenek meg e-mailban vagy telefonon!

 

Judit és Péter

E-mail: vakbarat@freemail.hu Telefon: 272 14 84

erapilla Creative Commons License 2005.10.12 0 0 230
Tehát nem annyira jó? Vagyis jó, csak nem annyira amennyire ....Akkor nekéresd magad!
szemüveges Creative Commons License 2005.10.11 0 0 229
Kedves Erapilla nem hiszem, hogy karaokézok, mert nem olyan jó a hangom. A buliba valószinűleg elmegyek. Nem ismerek hasonló nevű embert. A pontos címet majd megkaphatom mailban? Gondolom nem szeretnétek itt közzéteni, ami érthető.
Előzmény: erapilla (228)
erapilla Creative Commons License 2005.10.11 0 0 228
Én vidéken élek, de vannak Budapesten vak és gyengénlátó ismerőseim ,sőt nagyon jó barátaim is.Ha tehetem elmegyek a buliba. Azt még nemtudom hogy belépek -e ,az éneklők sorába,de te szemüveges ugye karaokézol?És remélem még sokan mások is.Csak nem D  Béla a főnököd?
vakbarát Creative Commons License 2005.10.11 0 0 227

MEGHÍVÓ

A Vakbarát klub 2005. November 19-én, Szombaton 17 órától 21 óráig megrendezi az első tea délutánt.

Helyszin: MVGYOSZ kiselőadó terem.

A belépés díjtalan.

A rendezvényen az alkohol és minden más tudatmódosító szer fogyasztása tilos! Aki megszegi a tilalmat, az autómatikusan kizárja magát a klubdélutánból!

Mindenkit szeretettel várunk forró teával, süteménnyel, a büfében szendvics, édesség és üdítő kapható.

Zene, tánc, karaoke teszi izgalmasabbá az estet.

"A karaoke nem torokpárbaj vagy művészi önkifejezés, hanem az egyéni érzelmek és a társasági szellem megteremtése. Az énekléssorán sok titok kiderül az emberről, és az egyén őszinte kinyilatkoztatása (olykor a "Dalban mondom el" ízlésvilágában) szorosabbá fűzi a kapcsolatokat. Ha keleten valakit karaokézni invitálnak, az legalább egy kezdődő barátság jele. E beavatási szertartás során válik idegenből ismerős, aki már többet látott az egyénből, mint amit az a hétköznapokban mutat magából."

Az éneklésre jelentkezők előzetesen keressenek meg e-mailban vagy telefonon!

Judit és Péter

E-mail: vakbarat@freemail.hu

Telefon: 272 14 84

cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 226

Bizonyára van olyan kedvenc számod a könnyüzenei műfajban, amit megtanultál és el tudsz énekelni. Te adod a hangodat, mi szolgáltatjuk a zeneialapot, csak tudnunk kell előre, hogy mit választassz.

Egyébként Nov.19-én lesz a vakbarát klub első összejövetele. Mi vakok és csökkentlátók jónéhányan már ismerjük egymást, hiszen azonos állapotunk miatt mégis csak egy közösség vagyunk. Szeretünk barátkozni és ápoljuk az emberi kapcsolatainkat. 

Előzmény: Spinderella (225)
Spinderella Creative Commons License 2005.10.11 0 0 225

Köszi a kedves invitálást. Az énekléssel az alapvető gondom (a közönség fülének kímélésén kívül) az, hogy halovány lila segédfogalmam sincs, hogy mit lehetne, mit szeretnék, zenei alapom meg nincs. Szóval ez részemről (ha és amennyiben) úgy működne maximum, hogy hirtelen ihlettől vezérelve ott helyben kitalálom, hogy én a Süsü a sárkányt akarom elénekelni. :-)))))

Egyébként hányan szoktak lenni egy ilyen bulin? Mennyire befogadó a társaság?

Előzmény: cincilifincili40 (224)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.11 0 0 224
Kedves Spinderella! Örömmel vennénk, ha eljönnél a bulira. Bárki jelentkezhet a karaokira, aki szeret énekelni. Nyugodtan előadhatsz te is bármit, ami neked tetszik, hisz ebben az egészben az éneklés szeretete és az önkifejezés számít csak. 
Előzmény: Spinderella (223)
Spinderella Creative Commons License 2005.10.11 0 0 223
Mennék én is!! Bár éneklésre nem jelentkezem, óvom a tisztelt társaság füleit...:-)
Előzmény: vakbarát (222)
vakbarát Creative Commons License 2005.10.10 0 0 222

MEGHÍVÓ 

A Vakbarát klub 2005. November 19-én, Szombaton 17 órától 21 óráig megrendezi az első tea délutánt.
Helyszin: MVGYOSZ kiselőadó terem.
A belépés díjtalan.
A rendezvényen az alkohol és minden más tudatmódosító szer fogyasztása  tilos! Aki megszegi a tilalmat, az autómatikusan kizárja magát a klubdélutánból!
Mindenkit szeretettel várunk forró teával, süteménnyel, a büfében szendvics, édesség és üdítő kapható.
Zene, tánc, karaoke teszi izgalmasabbá az estet.

"A karaoke nem torokpárbaj vagy művészi önkifejezés, hanem az egyéni érzelmek és a társasági szellem megteremtése. Az énekléssorán sok titok kiderül az emberről, és az egyén őszinte kinyilatkoztatása (olykor a "Dalban mondom el" ízlésvilágában) szorosabbá fűzi a kapcsolatokat. Ha keleten valakit karaokézni invitálnak, az legalább egy kezdődő barátság jele. E beavatási szertartás során válik idegenből ismerős, aki már többet látott az egyénből, mint amit az a hétköznapokban mutat magából."

Az éneklésre jelentkezők előzetesen keressenek meg e-mailban vagy telefonon!

Judit és Péter

E-mail: vakbarat@freemail.hu

Telefon: 272 14 84

szemüveges Creative Commons License 2005.10.10 0 0 221

Köszönöm a kedves invitálást!

39 éves vagyok, Budapesten dolgozom A posta vezérigazgatóságon. Te merre élsz? Mit dolgozól?

Előzmény: erapilla (220)
erapilla Creative Commons License 2005.10.09 0 0 220
Jaaa, és a találkozóra bátran gyere el, mert a vakok és gyengénlátó emberek nagyrésze kedves és barátságos ,és odafigyelünk egymásra.
erapilla Creative Commons License 2005.10.09 0 0 219
Eggyáltalán nemtartalak tolakodónak ,hiszen ez a topic erről szól ,hogy a gyenggénlátó és látó embered is eltudjanak beszélgetni, egymással.Én nézek tv-t az ujság betűi már nekem sajnos nagyon apró, de ha valamit elkell olvasnom akkor azt nagyítóval teszem. Az utcán egyedül közlekedek  ha nagy a fény akkor a jelzőlámpa fényeit elég nehéz megkülönböztetnem. Hálistennek még semmiben enmszorulok segítségre. Írj te is többet magadról .Lakóhelyed, korod, munkád stb.
szemüveges Creative Commons License 2005.10.09 0 0 218

Remélem nem tartasz tolakodónak, ha megkérdezem, mit jelent az, hogy nagyon keveset látok? Olvasol könyvet, újságot, Nézel Tvt? Hogy közlekedsz?

Eljössz a buliba? Örülnék, ha több csökkentlátóval megismerkedhetnék itt a topicban, mert akkor bátrabban mennék a találkozóra.

Előzmény: erapilla (216)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 217
Sziasztok! Örülök, hogy újra kezd beindulni a topic. Remélem, egyre több új látogató jön közénk és a régiek is visszatalálnak.
erapilla Creative Commons License 2005.10.09 0 0 216
Szia szemüveges!Köszönöm a kedves szavakat.Én sajnos gyengénlátó vagyok,mindkét szememmel nagyon keveset látok.
szemüveges Creative Commons License 2005.10.09 0 0 215
Köszönöm az infót vakbarát! vsz Jelentkezem telefonon.
Előzmény: vakbarát (212)
szemüveges Creative Commons License 2005.10.09 0 0 214
Kedves Erapilla nem vagyok csökkentlátó, de szemüveg nélkül az orromig sem látok. A térlátásom viszont a szemüvegben elég szűkös. a neved nagyon nőies és vonzó! :-) Mesélnél te is magadról?
Előzmény: erapilla (211)
vakbarát Creative Commons License 2005.10.09 0 0 213
A karaoke énekléssel, és a buli részleteivel kapcsolatban érdeklődjetek az alábbi telefonszámon:
272 14 84
vakbarát Creative Commons License 2005.10.09 0 0 212

Már ahogy említettem bárki (teljesen jól látó, bárki innen a netről, vak, csökkentlátó, stb.)jelentkezhet, csak az a kérésem, hogy ne a bulin mondja, hogy énekelni szeretne.

Éppen még az sem akadály, ha ismerjük a számot, de a hangmagassságot is egyesztetni kell, na, és a microfon használata sem megy olyan könnyen először.

Előzmény: erapilla (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!