Keresés

Részletes keresés

Jozs Creative Commons License 2000.11.25 0 0 248
A cigar-room témához: sajnon nekünk sincs, de én mindig álmodoztam egy olyan dolgozó-, könyvtárszobáról, ahol minden szenvedélyemnek hódolhatok. Mint Sherlock Holmes, aki a Boscombe völgyi rejtélyt éppen a szivarhamu analízisével oldotta meg. (Indiai szivar volt... ki hallott már ilyet? :)
Előzmény: Törölt nick (242)
Jozs Creative Commons License 2000.11.25 0 0 247
> a csajom elolvasta az előző hozzászólásomat és
> ragaszkodott hozzá, hogy írjam be, hogy nem
> vagyok melegítős. nos szóval:
> nem vagyok melegítős

Che, most már ez rajtad marad. Fogadni mernék, hogy nemcsak melegítős, de egy kopaszra beretvált fejű izomtorony vagy. :) Mondtad is, hogy gyúrni jársz. :)))

Csokis Creative Commons License 2000.11.25 0 0 246
T. Urak! Koszonom a multkori segitseget, a "kinainal" vettem harom kulonbozo Hoyot a haveromnak. Neje atadta a szulesznek, aki allitolag igen boldog es elegedett volt vele. Szoval megegyszer koszi.
tündérlala Creative Commons License 2000.11.25 0 0 245
"a ct-t meg segítse tanácsokkal aki odajár!"

Lehet, hogy nem leszünk népszerűek emiatt, de a kavival nekünk a kedvenc helyünk a Cigar Tower.

Mi kifejlesztettük a "szivarsasolás" szertartását, ami abból áll, hogy időt szánva a dologra, kéjes nyugalommal végignézzük/kérdezgetjük/szagolgatjuk az összes új/újszerű anyagot, hosszasan válogatunk, aztán vásárolunk egy kisebb mennyiséget (így mindig tudunk frisset vásárolni + ismét lehet menni sasolni :) ). Ezt követően átvonulunk a közeli sörözőbe, majd mindent előszedünk, ismét megcsodálunk, majd jóízűen rágyújtunk a kipróbálandó új "zsákmányra". (Általában igyekszünk nem leragadni egy "kedvenc"-nél, hanem mindig újdonságokat is felfedezni.)

Mivel az általunk vásárolt szivarok mindenütt ugyanannyiba kerülnek, ct mellett szól az áru kultúrált tárolása és tálalása, hogy nem egy fél négyzetméteres agyonzsúfolt üvegvitrint bámulsz a falon 25 fokos szögben mint a kínainál. Ráadásul mi meg rendszeresen ott fogtunk ki egy extramísz "kiutálós" tipusú eladólányt.
Sajna a Finnkernél is igen undokok az eladók, továbbá mivel meló után rendszeresen az utolsó pillanatban esünk be, borzasztó zavaró, amikor 3/4 hatkor nekiállnak kiutálni bennünket... (A CT-ben ez a minap szóba jött, azt mondták, náluk addig tart a munkaidő, amíg az utolsó vevő ki nem lép az ajtón.)
A választék is sokkal kisebb a Finnkernél.

Szóval SZVSZ a CT nem rosszabb és nem jobb a többinél. Persze az biztos, hogy ha valaki csak "leszaladni" akar a kedvenc drága márkájáért - ráadásul olcsóbban - akkor biztosan bejön az aluljáró.

Viszont próbáljatok ki csak egyszer egy dolgot.
Belépve a ct-be határozottan válasszátok ki azt az eladólányt, aki úgy néz ki, mint Umma Thurman a Ponyvaregényben ("kis", azaz erős túlzással... :)) egy "a kézi szivarok érdekelnének" felkiáltással. Ezt követően ballagjatok fel vele a felső szintre, kérdezgessétek egy kis humorral a különféle szivarokról (szivarozik), beszéltessétek. Nekünk olyanokat szokott már mesélni a szivarokról, hogy "sós tengeríz", meg "túlpörkölt nmogyoró"...
Komolyan mondom, nekünk mindig egy élmény a kiszolgálás, amiben ő részesít (még mindig szivarvásárlásról beszélek... :)).

Persze a legfontosabb: továbbra is járjon mindenki a kedvenc helyére!!!
:)))

tündérlala

Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 244
ja, egymás szavába vágunk.
:)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 242
hát külön cigar-room nálunk se játszik, inkább egy kiadós szellőztetés.
tél tényleg sux, méghozzá kurvára!
:)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 240
nos kollégák, próbálta már valaki az általam rendszeresen fényezett jose l piedrát? vagy hiába tépem én itt a szájamat, bakker?
:)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 239
Csak éppen hogyan művelitek? Nálunk például senki sem dohányzik, és ha valaki esetleg befüstöl azt is több hétig kell szellőztetni...

Én például sosem szivarozom bennt a házban, csak kinnt a teraszon legfeljebb. (tél sucks!)
Szerintem ha valaki egyszer jól beleszivarozik egy szobába, akkor annak az illata elég sokáig ott marad nem?

Az igazi megoldást talán egy külön dologozó-szivarszoba jelentené, elszívóval ettől azonban jelentem igen messze állok :o). Szóval marad az open air, vagy valamely étterem, pub, szórakozóhely.

Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 238
az igazi kérdés szerintem, hogy a családunknak mi a véleménye róla.
az enyéim birják.
Előzmény: T.C. Junior (237)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 237
Jó, de csak akkor, ha megmondjátok hogyan kell belinkelni a Zámbó dzsimmi legújabb képét... :o)

Csak hogy témánál maradjunk: mi a véleményetek a lakásban való szivarozásról?

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 236
oké, csináljunk egy horror topictalit is, csak sütőrum+csongor+lakodalmasrock.
:)
Előzmény: Törölt nick (235)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 234
Jól van na, szivartalin kötelező Csongor tesztelés, és közös élménybeszámoló... Mindenesetre ha véletlenül letéved oda a demszki budapestnek további jónéhány milliárdja ugrik, mert füstgázégetőt építtetnek a Stage Pub-ba is... :o)

Egyébként sajna nem tok menni a talira, mert 28-ra színházjeggyel rendelkezem... Utána esetleg...

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 233
miért, szerintem a csongor tesztelése abszolut a profilunkba vág.
Előzmény: T.C. Junior (232)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 232
Mélyebbre asszem már nem is süllyedhetett volna a topic... :o))))

Mindegy, kilábalunk mint gödörből a BUX index...

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 231
elöbb-utóbb úgyis elégetnéd az összes havannádat. jobb hamarabb túllenni rajta.
Előzmény: Törölt nick (230)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 229
Nyáltermelést és köpködési kényszert és is tanúsítom....

Ráadásul a dohánylevelén apró pöttyök is megfigyelhetők, mitha perenoszpórás dohánylevélből készült volna... :o) Mindegy szerintem néha van olyan helyzet az ember életében, hogy a Csongort is el lehet színi.

Már ha kemény legény az illető... :o)

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 228
anderson,
köszönjük a topic nevében önfeláldozó csongor-tripedet és a beszámolót. ha holnap nem jelentkeznél, saját halottunknak tekintünk.
:)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.11.24 0 0 225
Csak nem kipróbáltad a jó öreg Csonit? Ha jól emléxem a korábbiakra azt mondtad, hogy nem egy mai darab volt nem?

Én egyébként már próbáltam, igényesség másik végleteibe hajó lerészegedős estén egy egész napos fázós balatoni vitorlázás után egy "Péter Pál" nevezetű kommersz rum társaságában. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyiktől leszek rosszabbul, úgyhogy számos körrel próbálkoztunk... :o)

Csongort/hunort egyébként ma is lehet kapni, a public enemy ct gyártatja és forgalmazza!!!

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 224
:)))
mesélj, de részletesen ám és mondjuk a hgy stilusában!
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 222
a csajom elolvasta az előző hozzászólásomat és ragaszkodott hozzá, hogy írjam be, hogy nem vagyok melegítős. nos szóval:
nem vagyok melegítős
(ami nem is igaz, mert van egy melegítő gatyám, abban járok gyúrni).
:)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 221
jójestéjt a zurakank.
ha eddig valakinek kétségei voltak, én nem vagyok öltönyös.
:)
ha eddig valaki félreértett volna, semmi bajom az öltönyösekkel. ez fordítva szokott gond lenni: ők nem szeretik a melegítősöket.
:)
én mindenkit szeretek.

peace and love rulez!
málnás szivar+ásványvizes gizeng szintén rulez!

a ct-t meg segítse tanácsokkal aki odajár!
:)

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 219
A Centrál kávéház a Ferenciek terénél, ha nem értem félre a kérdést...
Előzmény: Jozs (218)
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 218
Nahát, a Centrál vajonmiii?
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 217
Nincs semmi baj a CT-vel, csak a sokk Miss Mísszel. Azoknak meg hiába beszélsz!
Előzmény: Há (214)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 216
Ma a Centrálban nő mellett rágyújtottam egy nagy Moods-ra, hát nem ő szívta el a felét??? Már értem, jobb klubokba miért nem engednek be nőket!
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 215
> Egy kocsmáros, sajnálatos, de így van, inkább
> ad egy „öltönyös” visszajáró vendég
> véleményére, mint a miénkre.

Honnan gondolod, hogy mi nem vagyunk "öltönyösek"? :-)))

Előzmény: Há (214)
Creative Commons License 2000.11.24 0 0 214
Skacok!

Lehet, hogy fuck ct, de…

Úgy gondolom, hogy inkább építő javaslatokkal segítsük őket, a helyett, hogy csak szapuljuk. Szerintem igenis jó, hogy vannak. A tehetős, vagy sznob emberek nem fognak lemenni az aluljáróba (nem tud letolatni az autójával), vagy a Finn „nagykerbe”, (10 lépcsőfok egy pincébe), hanem pénztárcájához illő vásárlási helyet és környezetet válasz. CT, drága kocsmák kiszáradt szivarjai… Viszont ők is a szivarozó társadalom részei. És ez a fontos. Ha már valaki szivarozik a környezete nem nézi, hogy milyen társadalmi réteghez tartozik, hanem a füstre figyel. És a magatartási normákra. (kérdezés nékül nem gyújt rá, ha esznek körülötte, vagy zsúfolt a hely rákérdez…) Ha bunkó, akkor szivar nélkül is az. Viszont. A CT-be járó közönség bármikor nyithat egy kocsmát, vagy kerülhet velünk közös környezetbe ahol mint szivaros, sokkal toleránsabban bírja majd a szivarkarikákat. Egy kocsmáros, sajnálatos, de így van, inkább ad egy „öltönyös” visszajáró vendég véleményére, mint a miénkre. Az Ő kedvéért inkább válik szivarbarát hellyé.
Én speciel, ha bemegyek egy kocsmába és megérzem a szivarfüstöt, -azon kívül, hogy összefut a nyál a számban, és a mobil humidorom felé kalandozik a kezem- sokkal otthonosabban érzem magam. Szó mi szó, jó ha vannak. Akinek nem teccccik, ne mennnyen oda.
Egyébként a friss H&Gy címlapján Faludy mester látható arcán kaján mosollyal. És szivarral. Cohiba Esplenditos rules! Hétvégén el is „szippantok” a tiszteletére párat a készletemből.

Jó pihenést,


már nem sokáig

.hun Creative Commons License 2000.11.24 0 0 213
28-án a Stage Pub-ban (Aranykéz u.) 18.00-kor.
Előzmény: Jozs (212)
Jozs Creative Commons License 2000.11.24 0 0 212
Tényleg a tali...
mikorleszholleszkijönoda?
Előzmény: .hun (211)
.hun Creative Commons License 2000.11.24 0 0 211
- És a csiga tud beszélni?
- Igen!
- Tényleg?
- Nem! :))

Úgy látom itt mindenki műveli az angol abszurd humort! :)) Könnyed téma a talira! :)

Előzmény: Jozs (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!