Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465059

Akit érdekel, már úgyis utánanézett ezeknek a kérdéseknek, akit meg nem, az ne okoskodjon, és vigyázzon magára. Ennyi.

Előzmény: ismerőss (465058)
ismerőss Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465058

tegnap a lányom kézhez kapta a védettségi igazolványát. úgy, hogy a második adagot meg sem kapta (szputnyik, tehát 3 hét a különbség, jövő héten megy a másodikra) (mint megtudtam mindenkinek az első oltás dátuma szerepel rajta, tehát nem adminisztratív hiba a lányomé)

 

namost, amikor minden hírforrás, a kormányzati is, élen Cecíliával azt hangoztatja, hogy a második adag után 1-2 héttel alakul ki a teljes védettség, addig mindenki ugyanúgy vigyázzon stb.stb. (persze kivéve a pedagógusokat, mert nekik az első adag is már megfelelő védettséget ad az iskolanyitáshoz...) akkor mégis minek kap az egyszerű honpolgár a kezébe egy olyan igazolványt, amin azt olvassa, hogy: "ja... már védett is vagyok". 

 

szóval ennek így semmi értelme, egymásnak ellentmondó kommunikációk jobbról-balról. így nehéz elvárni a honpolgároktól konkrét cselekedetet, hozzáállást, akármit is. nem csak a tökük van tele, amit már kiveséztünk tegnap, hanem ki sem lehet igazodni a hol-mikor-miként között.

Előzmény: ismerőss (465046)
kopiteki Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465057

Azt a szarvasos matrincát valami alkalmanként megjelenő srác csináltatta. Azóta sem hallottunk róla... már a nevére sem emléxem

Előzmény: fargo (465055)
fargo Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465056

Ezek a gyerekek akik ma bohóckodnak a mindenféle "fánklubbbokkal" meg facebook csopikkal, grafikailag nagyon igénytelenek meg bénák. Még a Volvo logo betűit sem sikerül eltalálniuk, de nem is törekszenek rá. A szarvas valamelyiknek a logoján úgy néz ki mint egy kecske-vizsla keverék, amire agancsot tűztek, rossz nézni...

Előzmény: fargo (465055)
fargo Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465055

Ha átfényezem egyszer a 850-est, akkor lehet hogy lecserélem majd rajta a matricákat, amelyeket még én gyártattam. A legrégibbek simán megfeketedtek a napon. Megvan hozzájuk az eredeti fájl, csak le kell szitáztatni pár ívet belőle. Majd gondolok rád és szólok.

 

Az a szarvasos matrica nem volt "eredeti", sem nem volt volvós, sem nem volt klubos. Persze ettől még csináltathatunk, ha ahhoz van kedved, nem egy nagy vaszisztdasz...

Előzmény: huhoooo (465054)
huhoooo Creative Commons License 2021.04.20 0 0 465054

Jó reggelt

Úgy értettem, hogy "Volvo" legyen, hogy gyári dolog. Csak mert rá van írva, az nem érdekes nekem. A Volvo Klubos matrica már történelem. 

Előzmény: czimbi (465053)
czimbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465053

Az fb magyar VOLVO oldalain fel-felbukkan havonta egy két emberke, aki ezeket árulja, vannak jó minőségű, 3D hatásúak is ezek között...

Előzmény: huhoooo (465051)
czimbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465052

Percemberek serege....:-/ Ez a félprimitív belvárosi suttyócska csak a jéghegy csúcsa... 

Előzmény: fargo (465050)
huhoooo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465051

Jól van, köszi nem baj. Fargonak is hála a fáradságért. Már tavaly télen elkezdtem gyűjteni a volvós dolgokat - bármi ami kellhet az autóhoz alkatrészek, kiegészítők, könyvek, akármi ami megtetszik, vagy van rá keret. Új, vagy használt, mindegy, csak szép legyen és Volvo! Jelenlegi szerzeményeim: "új" Columba felni, eredeti gyári gumival-pótkerék volt, pici itt-ott hiba. Szerelési kézikönyv magyarul Volvo 240-740-760, küszöbdíszléc, rádió-cdtár, tetőcsomagtartó a négyajtósra... 

Előzmény: kopiteki (465045)
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465050

fáj... :-(

Előzmény: Manos70 (465049)
Manos70 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465049

Belenéztem az eredeti riportba, jól elszaladt mellettem a világ. Azt mondja, hogy a napelem az atomerőmű. Én ezt nem is tudtam. Tele van a környék atomerőművel, minden 3. házi elhozza a világvégét, ha nem figyelek. 

 

13:20-tól mindenki megbizonyosodhat róla, hogy micsoda szakértelem szorult ebbe az emberbe. 

https://www.youtube.com/watch?v=W4ejIsd-GF8 

Előzmény: Manos70 (465048)
Manos70 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465048

Katasztrófa...

 

Erről a régi Gálvölgyi paródia ugrik be, a Van benne valamis. "Tisztázzunk mit tudunk. Vágó úr, momentán semmit."

 

 

Előzmény: fargo (465044)
Etyi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465047

Hát nem tudom... ezt meg kell kérdeznem...

 

 

 

:-)

Előzmény: fargo (465044)
ismerőss Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465046

az első hullámnál nem csak a kormány túlta tol, ahogy vélekedsz, hanem ott a társadalom, a magánszféra is túltolta. ha emlékszel nem volt semmi előírás, hogy kötelező a homeoffice mindenkinek ,eg tilos elhagynos a lakhelyedet x méteren meg stb. (legalábbi sígy emlékszem), hanem munkába a kijárási korlátozás alatt is lehetett menni, mégis homeoffice-ba tolta magát az építőiparon meg a gyárak fizikai munkásain kívül  szint mindenki más. tehát a társadalom is erősebben reagált a jelenségre.

 

ennek az ellentéte zajlik most, ahogy írtad, csak +ban a társadalom is átbillent erősen a másik irányba :(

Előzmény: fargo (465035)
kopiteki Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465045

Körülnéztem a régi volvos dolgaim között, de nem találtam csak talimatricákat. Sajna nincs. Vsz csak annyit kaptunk amennyi oldala van az autónak.

 

Előzmény: huhoooo (465039)
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465044

eeeeez :-DDD

ez akar miniszterelnök lenni???

fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465043

nekem sajnos nincs egy darab sem, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá tudok segíteni legyártatni. de egyszerűbb lenne rákeresned valamelyik facebook csopiban, ott akad akinek van, mert gyártja...

Előzmény: huhoooo (465039)
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465042

én jól elvagyok emberek nélkül, lévén introvertált vén pötsch lett belőlem, csak a városaink meg tájaink meg a levegő hiányzik...

befordulni nem fogok, csak mondjuk unatkozom.

Előzmény: Alex Raps (465037)
kopiteki Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465041

Nekem is megjött a védettségi igazolvány...

czimbi Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465040

Igen, ez így van, a vakcina a gődényfélék ellen nem véd! :-)) Ez a hibbant patikus határozott céllal nyomul valamilyen cél felé, a mostani szereplése csak egy kis tervezett epizód volt, megismertette magát a szimpatizánsaival szvsz... 

Előzmény: fargo (465035)
huhoooo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465039

Ha van elfekvőben pár darab, azt szívesen megveszem, bár kiragasztani nem fogom-csak, mint emlék. A 2008as (?) tököli találkozó matricája is a fiókban pihen.

Előzmény: fargo (465034)
Alex Raps Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465038

Hát igen. A türelmetlenség alapképlet lett és ez utat adott az ostobaságnak.

Előzmény: fargo (465036)
Alex Raps Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465037

Azért jó ha valaki családban van és vagy több generációs közösséggel tart napi személyes jellegű olyan kapcsolatot amelyben a kommunikáció túlmutat a munkakapcsolat keretein, mert úgy talán mentálisan sokkal nehezebben is fordul be. 

Előzmény: fargo (465035)
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465036
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465035

Van ennél nagyobb baj is :-D

 

 

Nem hiszem el hogy vannak ennyire primitív emberek.

 

*****

 

Egy idő után elfogy a népesség türelme. A kevésbé "civilizált" helyeken hamarabb, ahol kicsit nagyobb az emberek fegyelme, ott később. Oszt akkor már erőszak nélkül nem lehet mit tenni velük. Ha pedig bekeményít a kormány, akkor egyből elkezd demokráciát exportálni ide a fél világ. Pengeélen egyensúlyoznak...

 

Így visszatekintve én azt gondolom, hogy első körben, mikor még nagyon keveset tudtunk a vírusról, akkor túltolta kicsit a kormány a szigort. Sikeres is volt, ami a halottak nagyon alacsony számát illeti, ellenben nagyon megviselte a gazdaságot meg a népességet is. Az emberek tán kicsit jobban tartottak tőle, ezért kibírták a bezárást.

 

Második körben azt hitték, az első körben visszaszorított vírus nem lesz agresszív, no meg abban bíztak hogy lesz az emberekben belátás és józan ész. Sajnos az utóbbiban nem lehet bízni, az emberek nagy része normálatlan barom, mindenféle önkontroll nélkül. Persze hogy nyár végén behurcolták a viszonylag "tisztán" megőrzött országba a vírust, mert képtelenek voltak NEM kimenni külföldre nyaralni.

 

Aztán jött a harmadik kör, a jobbára új, agresszívebb brit mutánssal. Itt a népesség általános pszichés állapotára tekintettel már nem lehetett keresztülvinni azt a szigort ami korábban bejátszott, no meg tán a választások miatt is lazább volt a kormány. Erre jött az is, hogy az emberek java része belefáradt a szigorba és immár magasról tesz legtöbbjük a szabályokra. Erre még rá is játszik a cudálatosz kis ellenzékünk a sunyi kampányaival. Ezért sok halott van.

 

A kormány sem hülye, mostanra talán rájöttek hogy semmi egyéb módja nincs megállítani ezt a xart, mint az átoltottság meg a nyájimmunitás elérése. Ezért nyomatják ezerrel, minden határon túl is az oltást. Minél hamarabb tudnak nyitni, annál kevesebben szenvedik meg.

 

Azért a barinő tapasztalatai is érdekesek a témában, szerinte komoly pszichés károkat szenvednek a lassan egy éve otthon tartott tanulók. De a tanárok is.

Előzmény: czimbi (465028)
fargo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465034

Mit szeretnél? Egy ilyen matricát? Vagy csak a mögötte lévő sztorit?

 

Erről a tuningolt XC90-ről volt egy cikk, ezen láttuk először ezt a matricát, aztán lett belőle divat.

 

Előzmény: huhoooo (465026)
huhoooo Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465033

Nem védeni (de igen) szeretném a magyar mundért, de ehhez hasonló megy Európa nyugati felén is: Ausztria, Németország. Minden cégnél, ahol járok, ugyanígy viselik a maszkot - orr, vagy àll alatt, vagy inkább sehogy. Vonatkozik ez irodára, csarnokra, szabadtérre. 

dokeee Creative Commons License 2021.04.19 0 1 465032

Az is egy módja a védettség megszerzésének, ha átesik rajta a delikvens. Szíve joga, csak ha ismerem, akkor tudassa velem az ezirányú elkötelezettségét.

Előzmény: ismerőss (465030)
keton Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465031

Én is hiányolom az utcáról azokat a bizonyos rettegett TEK manusokat, részemről pár rendőri túlkapás is beleférne. :-D Elképesztő, ami itt Budapesten megy, múlt hétvégén az egyik belvárosi étterem teraszán (+ki-be járkálás, futárok, stb.) szabályos, kb. 30 fős buli ment, maszk senkin. Ezek után lehet bármilyen szabály, korlátozás hatékonyságán okoskodni.

Előzmény: ismerőss (465030)
ismerőss Creative Commons License 2021.04.19 0 0 465030

az elsőre: jelenleg kötelező közterületen a maszkhasználat, nagyvárosokban immáron több hónapja. ennek ellenére tömegével járkálnak az emberek az utcán maszk nélkül (nem csak lehúzott maszk, hanem konkrétan nincs rajta) és a rendőrök pedig simán sétálgatnak ezen embercsoportok között-mellett anélkül, hogy akár a szemöldöküket felhúznák.

 

(a maszk bevezetésekor budapesti ismerőseim mondták többen is, hogy az első napokban az összes nagyobb BKV megállóban a rendőrök egyenként szóltak rá mindenkire)

szóval nem csak a hétköznapi emberek fáradtak ebbe bele, hanem mások is. így nem is fog menni a védekezés...

Előzmény: huhoooo (465029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!