Keresés

Részletes keresés

bandita39 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 851

Köszi.

Előzmény: Jahno (847)
Szalkó Creative Commons License 2014.06.01 0 0 850

7, 9, 16 expósak. CZM-ben összerakva.

 

  

Szalkó Creative Commons License 2014.05.29 0 0 849

A legjobb élesítési módszer a stacking. :)) Ahogy Jahno is írta. A PS-sel sem nehezebb ha megtanulod. A CZM kis ingyenes progi, direkt erre a célra.

Előzmény: bandita39 (846)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.29 0 0 848

Ügyes! :) A Sigma 70-300 szokatlan ezen a téren. Milyen állásnál használtad?

Előzmény: Sunslayer (843)
Jahno Creative Commons License 2014.05.29 0 0 847

Lehet PhotoShoppal is, csak érteni kell hozzá ez meg kicsi ingyenes célcucc.

Előzmény: bandita39 (846)
bandita39 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 846

Ez igen erre mondják hogy éles Grat. milyen progi a czm ? photosoppal nem lehet igy öszerakni?

Előzmény: Szalkó (837)
bandita39 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 845

Szép de sztem normál makróobival 1 képből kijön igy.

Előzmény: Sunslayer (843)
Sunslayer Creative Commons License 2014.05.29 0 0 844

Akarom mondani galagonya-levélormányos :)

Sunslayer Creative Commons License 2014.05.29 0 0 843

Galagnya-levélorrmányos 11 képből, Sigma 70-300 + Raynox DCR-250.




Szalkó Creative Commons License 2014.05.20 0 0 842

Csigát még én sem stackingoltam.

A makrósok tudják, hogy a rovar fotózása legbiztosabb korán reggel. Akkor ráadásul még harmatosak is. Aki korán kel, szép rovarfotót nyer. :)

Előzmény: Jahno (841)
Jahno Creative Commons License 2014.05.20 0 0 841

Pfff, nálam ezek mindig összevissza mocorognak, tesónál csigával is próbálkoztam, az sem marad egy helyben egy pillanatot sem :-/

Előzmény: Szalkó (840)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.20 0 0 840

Arra gondolsz, hogy sorozatra van állítva a gép?
Nem, nincs sorozatra állítva. Balkéz a fókusz gyűrűn, jobbkéz az expó gombon. Balkéz teker, jobbkéz nyom... :) Ameddig kell, ill. ameddig a rovar nyugton marad. Ha megmozdul, a sorozatnak vége!
Ezek nyugton voltak. Késő délután, közel az alkonyathoz járt az idő. Margaréta virágon ültek. A virágot közvetlenül a fej alatt megtámasztottam, mert kissé inogott.

Előzmény: Jahno (839)
Jahno Creative Commons License 2014.05.20 0 0 839

Ezeket sorozattal nyomod és tekered a fókuszt, vagy miképpen van, hogy nem mozdul el a rovar?

Előzmény: Szalkó (838)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.20 0 0 838

Keleti prémesbogár, 29 és 30 felvételes, CZM-ben összerakva.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 837

Két kertlakó, 32 és 29 képből, CZM-ben összerakva.

 

 

 

bandita39 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 836

Köszi ,én is csak Jpg-t fotózok de mindenki mondja hogy rawba jobb ??Csak gondolom ugy meg kéne tanulni beálitgatni.

Előzmény: Szalkó (835)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.15 0 0 835

Sigma 2,8/105 makro obi.

Hozzáteszem, nem egyedül az objektív felelős az élességért, sokkal összetettebb dolog.

A Makró fotók topikban feltett kérdésedre a többiek megválaszoltak. Tudom, hogy a legjobb RAW-ban fényképezni, de még soha nem állítottam a gépemet tömörítetlen képméretre. :) Most 2896x1936 pixeles JPEG-en van. Ez nekem bőven elég, ahová kell, általában a webre. 

Előzmény: bandita39 (834)
bandita39 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 834

Elképesztő milyen éles.Milyen obival készült.

Előzmény: Szalkó (826)
Sunslayer Creative Commons License 2014.05.15 0 0 833

Kicsi a világ :)

Előzmény: homerx (831)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.15 0 0 832

Még egy rózsabogár tegnapról. 17 felvételes, CZM-ben összerakva.

 

homerx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 831
10 evig laktam vasarhelyen es kutason is :) evente 1-2 alkalommal jarunk arra. epp 2 hete voltunk ballagason.
Előzmény: Sunslayer (827)
Jahno Creative Commons License 2014.05.14 0 0 830

Ezt összeszedtem magamnak, csak mindig midnenféle tesztet írtak róla, nem találtam kvázi egy fotót sem, amin megmutatták, hogy erre jó. így már teljesen okés, leírása alapján is egyszerű, mint a faék.

Előzmény: Szalkó (829)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.14 0 0 829

Combine ZM, egy ingyenes program. A célnak tökéletesen megfelel.

Alig  különbözik a normál fotózástól, egy kép helyett többet készítel a témáról. :))

Előzmény: Jahno (828)
Jahno Creative Commons License 2014.05.14 0 0 828

Milyen szoftvert használsz rá? Lassan tán jó idő lesz én is készülök a kertbe bogarászni. Aztán meglátjuk mi lesz belőle. Elméletben egész jól megy :-D

Előzmény: Szalkó (825)
Sunslayer Creative Commons License 2014.05.14 0 0 827

Szia Homerx!

 

Köszönöm. Igen, hódmezővásárhelyi / székkutasi vagyok azaz főleg arra felé szoktam fotózni. Mártély kiváltképp a szívem csücske :)

Előzmény: homerx (824)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.14 0 0 826

Az elsőnél nem kellene az a hátsó bimbó. A felvételkor is el lehetett volna távolítani, de utólag is eltüntethető.

 

Előzmény: Szalkó (825)
Szalkó Creative Commons License 2014.05.14 0 0 825

Ma újra próbálgattam a stackingolást. :)

 

  

homerx Creative Commons License 2014.05.14 0 0 824

nagyon szepek a kepek. felismerni velek sok martelyi kepet. ott laksz a kozelben?

Előzmény: Sunslayer (813)
monyesz Creative Commons License 2014.05.13 0 0 823

Szívesen! :)

Világítás ügyben nézz körül a neten, sok ötletet lehet meríteni, esetleg a meglevő cuccokat is felhasználva talán kijön valami...

Előzmény: Sunslayer (822)
Sunslayer Creative Commons License 2014.05.13 0 0 822

Köszönöm a tanácsokat és hogy foglalkoztál a témával Monyesz. Makrósínem van - bár fogasléces vacak - de majd előbb eladom aztán veszek másikat. A Világítás terén manuál dologra gondoltam elsősorban. Szerintem veszek egy kihuzatot aztán megnézem hogy is tudnám használni terepen és ha járható út megpróbálok egy picit komolyabb obit keresni.
Köszi mindent még egyszer, üdv

András

Előzmény: monyesz (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!