Keresés

Részletes keresés

Evicke2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4435

szerintem ez mindenhogy macerás. csodagép meg nincs, amibe belerakod a felkockázott cuccot és kijön a száraz liszt. egyébként én is a gyümölcscentrifugát írtam a levesebb cuccokhoz, mert sokkal gyorsabb, mint ez a búzafűprés, de azzal még közel sincs kész. és a ráfordított energiát (villany, gáz), időt figyelembe véve nem hiszem, hogy olcsóbban jössz ki, mint a boltival.

Előzmény: tyúkanyó48 (4434)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4434

Köszi, ezt ismertem :), de nagyon macerásnak tűnik.   Pláne a cukkiniliszt, még le is kell előtte reszelni, azt a sok lét kiszárítani belőle, hát nekem az nem ér meg annyi vacakolást.

Előzmény: Evicke2 (4431)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4433

Ó, köszi :), már teljesen érthető és világos. Végül is a gyümölcscentrifuga présmaradéka ugyanaz, megszárítom, megdarálom. Nekem az van, és bevált. Olvastam a többit is, csak valahogy úgy képzeltem, valami szupergéppel egy füst alatt megvan a száraz por :).

A csicsóka is érthető. És milyen konyhai robotgépnek van porítója? Én kávédarálón szoktam, de ugye az elég kicsi.

Előzmény: Wassernyolcas (4430)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4432

Én is elolvastam, jó ötlet, kipróbáljuk, köszönöm.

Előzmény: Evicke2 (4431)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4431
Előzmény: tyúkanyó48 (4429)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4430

Szia! Az a tekerős   kézi búzafű prés nem alkalmas arra, hogy csicsókát préseljünk, porítsunk rajta. A gép kiválóan alkalmas búzafűn kívül pl. homoktövis, vagy szemezett szőlő préselésére. Ha például homoktövist préselünk, két halmazállapotú anyagot kapunk egymástól elválasztottan. Folyadékot, a gyümölcs levét és a száraz részt, mely utóbbi gyümölcshúst, héjat és magot tartalmaz. Ez utóbbiból lehet konyhai légkeveréses előszárítás után maglisztet kapni, ha a sütőből kivett száraz anyagot például kávédarálón elporítjuk. 

Csicsókából, gyömbérből porszerű anyagot, "lisztet" úgy kaphatunk, ha ezeket vékony szeletekre daraboljuk, légkeveréses sütőben szárítjuk, majd kávédarálón a száraz anyagot porítjuk.

Kávédarálón kívül mi konyhai robotgép tartozékaként szereplő porítót is használunk.

Remélem elég érthető és egyértelmű voltam. Szerintem, ha az eddigi beírásaimat újra elolvasod, ugyanezen megoldásokkal fogsz találkozni.

Előzmény: tyúkanyó48 (4429)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4429

 

Szia!

 

Bocs, most én is értetlenkedek egy kört. Van csicsókám. Veszek egy ilyen gépet. Hogy lesz akkor csicsókaporom? Vagy szeretnék sütőtökliszt port. Mit kell venni, csinálni hozzá?

Milyen porítóba? Akkor mivel csináltátok a csicsóka és gyömbérlisztet?

Köszi a segítséget :)

Előzmény: Wassernyolcas (4428)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4428

Csicsóka és társai nem ezen a gépen haladnak át, őket késsel vékony szeletekre vágjuk, be a sütőbe, majd a porítóba, ha addig csipszként fel nem faljuk őket. Ezen a masinán csak nagyon lágy bogyók préselhetők át, apró, nem túl kemény magosak.

Előzmény: Evicke2 (4427)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4427

gyömbért, csicsókát hogy tolod át ezen?? :-)

nekem van ilyenem, de már a keményebb, vastagabb káposztalevél is kínszenvedés vele, de ha éppen nem is nehéz, akkor is rengeteg idő, mert kicsi a keresztmetszet.

a bogyókhoz meg sztem sokkal gyorsabb és könnyebb a gyümölcscsentrifuga.

Előzmény: Wassernyolcas (4425)
gardenerboy2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4426

Köszönöm az információt. Az ára talán még elviselhető. Jó karácsonyi ajándék lesz.

Előzmény: Wassernyolcas (4425)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4425

Az a "gép", amit a képeken látsz egy kézi búzafű prés. Ha a Google keresőbe beírod, hogy: búzafű prés, részletes leírást találsz. Ezen a linken is:

http://www.buzafupres-csiraztatas.hu/lexen_kezi_buzafupres.php?gclid=Cj0KEQiAkdajBRCJ_7_j6sCck7wBEiQAppb2i-1nyB0gT2cJIn2t8dobRsqFueqMK2BXKLl1yt-3UMcaAjdv8P8HAQ 

A mellékterméknek számító szárazanyagot, ami a prés elején jön ki, légkeveréses sütőben előszárítjuk, majd kávédarálón, ill. ezen az elven működő konyhai robotgép tartozékon porítjuk. A korábban felsorolt anyagokon kívül a napokban készítettünk csicsókából, gyömbérből, tökmagból olyan liszteket, amelyek jól helyettesítik a boltban kaphatóakat.

Előzmény: gardenerboy2 (4424)
gardenerboy2 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4424

Üdv Neked!

Látom remek géped van. Milyen pontosan és hogy lesz ebb l valami lisztféleség.

Előzmény: Wassernyolcas (4423)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4423

Lemaradt, hogy a főtermék homoktövis esetében a vitaminbomba folyadék lefagyasztott tartósítással, a szemezett szőlő esetében a must, a kökénynél pedig a lekvár. 

Előzmény: Wassernyolcas (4422)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4422

Üdv. ezen a topikon!

Kevés képet látok itt, ezért felteszek néhányat a kenyérhez, sütihez szükséges (drága) bolti magliszt otthoni részbeni kiváltásáról.

A képek sorban a homoktövis, a szőlő és a kökény hasznosításának melléktermékeit mutatják, mint leendő magliszt alapanyagokat:

    

H_G Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4421

Két hét!

 

Előzmény: Veritas_2 (4420)
Veritas_2 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4420

Meddig érdemes a ketogén diétával kísérletezni ha a kezdeti mellékhatások nem akarnak elmúlni? Hat napja kezdtem és még mindig ködösek a gondolataim, képtelen vagyok koncentrálni. 

csincsilla72 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4419

Semelyik paleolit guru nem biztat azzal, hogy nem kell mozogni. De azért nem kell azt képzelni, hogy az étrend lelkes hívei naponta róják a köröket az uszodában vagy a rekortánon. Maradjunk annyiban, hogy bizonyára vannak elegen, akik a seggüket sem emelik meg egész nap, tehát indokolt lehet a kalóriabevitel erős figyelemmel kísérése. Különös tekintettel arra, hogy a maglisztek borsos ára miatt sokan nem az olajtalanított cuccot veszik, hanem az őrleményből sütnek, ahol mint te magad is írod, bizony keményen számolni kell a magas kalóriatartalommal. 

Előzmény: H_G (4414)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4418

jó, egészségükre, én akkor se akarok az inuitok módjára kajálni.

szerintem eléggé megindokoltam, hogy miért. 

nem értem, minek erőlteted még mindig, engem legalábbis nem érdekelnek.

Előzmény: H_G (4417)
H_G Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4417

Az mit számít/bizonyít, hogy hányan voltak? Nem haltak ki, sőt, a korai kutatók kimondottan egészségesnek találták őket a zord körülmények ellenére.

 

A leghíresebb forrás erre Vilhjalmur Stefansson, aki egy eszkimó családdal élt (beleértve, hogy ugyanazt ette) 1906-18 között. 1928-ban ő és bizonyos Dr. Karsten Anderson kísérletképpen egy évig inuit étrenden élt egy amerikai kórházban, ellenőrzött körülmények között -- mindenüket megmérték, amit akkoriban lehetett, hormonszinteket persze nem tudtak, de minden másban teljesen egészségesnek találták őket a kisérlet végén is.

 

Előzmény: Evicke2 (4416)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4416

pontosan. kevés fehérje, több CH (50-100 g).

az inuitok hány ezredszázaléka is a világ népességének? miről beszélünk?

Előzmény: H_G (4415)
H_G Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4415

Nem erről beszéltél, Te a szénhidrátok nélkülözhetetlenségét is belevetted. Feltéve, de meg nem engedve, hogy hasznavehetetlen öregasszony vagy az inuitok között és egész nap egy sátorban ücsörörgsz bőrök kikészítésével meg hasonlókkal foglalkozva, szerinted jól ellennél évekig azon, amit hoznak neked? Csupa hal, meg bálna és fókazsír az év tíz hónapjában. (Nem lesz mennyiségre túl sok, attól nem kell félni :) A C-vitaminnal nem lesz gond, azt bőven szereztek narválbőr rágásával.

Előzmény: Evicke2 (4413)
H_G Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4414

Melyik paleolit gurunál olvastad, hogy e mellett az étrend mellett nem kell mozogni? :) Ellenkezőleg, mind hangsúlyozzák, hogy az izmok használata elengedhetetlen az egészséges működéshez.

 

A maglisztes-édesítős sütiknek én sem vagyok vmi nagy híve (azért nem is menekülök el, ha megkínálnak eggyel...), de azért 1) valószínűleg nem olyan vészesek kalóriatartalomra, mint gondolod, és 2) a kalóriaspórolás amúgy sem sarkalatos pont ezen az étrenden.

 

1) Nem tudom az itt kapható, általában használt maglisztek energiatartalmát, de sokkal kevesebb annál, mint amit a kalóriatáblázatban megtalálsz mandula, dió, tökmag stb. címeken! Ezek gyártási melléktermékek -- ha az árukon nem is látszik --, amiből már kipréselték az olaj túlnyomó részét. Ha magad állítod elő a lisztet egész mandulákból, akkor persze más lesz a helyzet és lesz benne energia bőven.

 

2) A paleó nagyon nem kalóriaszámlálós fajta fogyókúra (alapvetően nem is fogyókúra), a természeteshez közelibb ételekkel és életritmussal az étvágy önszabályozó működését is helyre reméljük állítani. Alapelv, hogy ne számolj kalóriákat, hanem ha éhes vagy, egyél (igazi ételből) a jóllakásig, ha pedig nem vagy éhes, nyugodtan hagyd ki a soron lévő étkezést. Csak az, hogy a kulturális hagyományok szerint ilyenkor enni illik, nem elegendő indok! És tényleg, én legalábbis tapasztalom, hogy az éhség korábban elképzelhetetlen szintre csökken, az étkezések kihagyása teljesen lehetséges bármi szenvedés nélkül. Ebből pedig könnyen összejön a kalória-deficit.

 

Előzmény: csincsilla72 (4412)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4413

Alapvetően az ember nagyon kevéssel is beéri ahhoz, hogy működjön. Tehát ha te nem sportolsz, ülő munkát végzel, stb. akkor a kevesebb

 

erről beszéltem kezdettől fogva. :-P

a túl sok fehérje, még ha hízni nem is fogunk tőle (egyébként paleósoknál pont ez is segít túlzásba vinni, mert nem hizlal!), ha nem épül be, nem használjuk fel, akkor mit csinál vele a szervezet? lebontja, kiválasztja. ergo a kiválasztószerveket veszed igénybe ezzel feleslegesen.

Előzmény: sz332 (4410)
csincsilla72 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4412

Azt hiszem, a hozzászólásod rátapint a lényegre!

Egy hónapja tértem át a paleolit étrendre és megdöbbent az az irdatlan mennyiségű magas kalóriatartalmú süti-csoki-muffin-kenyérke-recept, amibe bele lehet futni a neten. Ennek az étrendnek a lényege az lenne, hogy a napi bevitt kalória is csökkenjen amellett, hogy az inzulinbombákat kizárjuk. Ráadásul ezen receptek ugyanúgy erősítik az ételfüggőséget, hiszen attól, hogy nem krémest, hanem mandula-kókuszlisztes-eritrites süteményt tol magába, még ugyanúgy édességfüggő.

Tudom, hogy a maglisztes-édesítős termékek elvileg az átállást szolgálják, de sokan leragadnak itt. 

Ugyanez a gond a fehérjével is. Miért kellene egy komplett csirkét letolni a torkon, ha alig emeli meg a fenekét az illető? Ha nem mozog, ha az izmait jóformán semmire sem használja, akkor abból sem kell túl sok. 

Előzmény: sz332 (4410)
Dave1980 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 4411

Tisztelt Fórumozók! Az egészségügyről készítünk egy kutatást. 5 perces, anonim és döntéshozókhoz juttatjuk el az eredményeket. Én nagyon szépen megköszönöm, ha kitöltitek!

https://docs.google.com/forms/d/1XT91c214x8mVKDJaNtBw6gUv3NIDf502b_5UqOMnRts/viewform?usp=send_form

 

Köszönet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Győri Dávid

sz332 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4410

A történet egyszerű. Alapvetően az ember nagyon kevéssel is beéri ahhoz, hogy működjön. Tehát ha te nem sportolsz, ülő munkát végzel, stb. akkor a kevesebb

fehérje is bőven elég. Több minek, úgysem kell, ha az izmok nem dolgoznak, akkor nem lesznek mikroszakadások, nem fogja az izom kijavítani magát, majd megerősödni.

Tehát: izmosabb biztos nem leszel attól, mert több fehérjét eszel. Teljesen hiábavaló próbálkozás. Ha megfelelően edzel ÉS megfelelően táplálkozol, akkor leszel izmosabb.

 

Előzmény: Evicke2 (4409)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4409

ja, hát ha te mondod, akkor biztosan, sőt, felér egy tudományos bizonyítékkal. :-)

egyébként ők az elég csekély kisebbség. és a nemsportoló, húst, tojást heti néhányszor fogyasztó, saccra 70% meg sorvad el, igazából csoda, hogy élnek.

hallottál már fehérjehiány-szindrómáról? igen, van ilyen, kb. az éhező afrikai gyerekek esetében.

 

az itteni hozzászólások az utóbbi napokban egyáltalán nem győztek meg arról, hogy miért jobb nekem 3× annyi húst enni, mint amennyit most eszek. sőt, az eltelt paleós éveim során éppen az ellenkezője kezd bekövetkezni: nem volt több energiám, agyam nem fogott jobban, izmosabb se voltam, amikor több húst ettem. akkor meg minek??

 

http://www.tenyek-tevhitek.hu/felreertesek-a-paleo-korul.htm

 

úgyhogy szerintem akár le is zárhatnánk a témát, és maradjunk annyiban, hogy a sok húst evők nem egészségesebbek a kevés húst evőknél.

ezen belül mindenki olyan arányt állít be magának, amilyet akar.

részemről inkább maradok a kevésnél, mert egyre gyűlnek a bizonyítékok (igen, csak számomra meggyőző bizonyítékok :-P) és tapasztalatok (ezek között sajátok) arról, hogy ezzel jobban járok.

 

Előzmény: H_G (4407)
H_G Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4408
H_G Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4407

"nagyon sokan sportolnak, edzenek vegetáriánusként is."

 

Azok tuti, hogy tolják a mesterséges fehérjeporokat. Legfeljebb csak a tojás- vagy szójaalapút.

 

Előzmény: Evicke2 (4406)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 4406

Csak, ha a táplálékban túl kevés a fehérje, kell az izmokhoz nyúlni. Szóval ez pont a kiinduló llításod ellenkezőjére érv.

 

és mi a túl kevés? a testsúlykg-onkénti 0,8-1 g simán elég lehet, nem pedig ennek a többszöröse. nagyon sokan sportolnak, edzenek vegetáriánusként is. nem mondom, hogy ez a követendő, ellenkezőleg. de ez is azt bizonyítja, hogy irreálisak a lenti fehérjemennyiségek.

akinek meg egyszerűen nem fog az agya, és megtolja a CH-t, annak pont elég bizonyíték, hogy van egy minimális CH-mennyiség.

Előzmény: H_G (4404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!