Keresés

Részletes keresés

Robotdoc Creative Commons License 2017.03.21 0 0 3851

Szia Mödzsi!

 

Ez lehet dokkoló és robot jelenség is. Hallottunk is olyat, mintha hálózati zajt szedne össze. Mivel garanciális, a szervizben megnézzük hogy melyik része a bibis.

Persze az is lehet hogy ott semmit nem tapasztalunk. Van olyan eszköz a hálózaton bezavarja az összképet.

 

Várunk szeretettel!

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Mödzsi (3848)
Robotdoc Creative Commons License 2017.03.21 0 0 3850

Szia Jose1611!

 

A 12-es teszt az akku teszt. A háromszög azért világít, hogy figyelj a következő tesztre. De gondolom rájöttél.

A pontos diagnózist a szervizben tudjuk elvégezni.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: jose1611 (3849)
jose1611 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 3849

Szia Robotdoki!

 

A saját porszívómat (562-es) egész jól karbantartom (most cseréltem a bump sensor-okban infra led-et), de az anyós 770-ese most feladta a leckét. Azt mondja " Beep, Move roomba to a new location and press clean to restart". Egy beep -> gondolom, kerék. Kicseréltem az 562-esem kerekére: azzal is mondja. A tesztüzemmódot elindítva manuálisan, a 12-es tesztnél pirosan világít a felkijáltójeles háromszög. Itt kellene forogni a kerekeknek előre? A többi kerékteszt megy (kerekek külön-külön előre, együtt hátra, együtt előre lassan, a kefékkel).

A vezérlés a hibás?

 

A cliff sensor-ok a teszt szerint működnek (amennyire én látom).

 

Előre is köszi, ha van ötleted...

 

 

Mödzsi Creative Commons License 2017.03.16 0 0 3848

Sziasztok,

 

Pár hete büszke tulajdonosai vagyunk egy Roomba 616-osnak. (Ha nem hallgatok más fórumok tagjaira, akkor már 2 éve lehetne egy robotunk ... :( )

A robot fantasztikus, azonban mivel a kisebbik kölyök imádott vele játszani amíg a dokkoló az előszobában volt, bevittük a hálóba. Éjszaka egyszercsak azt vettem észre, hogy a kis robot, mintha horkolna :)

 

Viccet félretéve, a dokkolón állva néha-néha valami hangot ad ki magából. (Néha dobog, néha mintha levegőt venni stb.)

Megtudnátok mondani, hogy ez normális-e, illetve lehet-e vele valamit kezdeni?

 

Előre is köszönöm.

 

Sziasztok

212Domino1212 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 3847

Igen jól nézted, a 600 as SzeriAba nincs idozito. Én még csak pár napja vettem a 616-t de mikor elindulok itthonról elinditom és kész. 

Előzmény: Benoke2 (3846)
Benoke2 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 3846

Sziasztok.

 

Nézelődtem a robotporszívóknál és az iRobot szimpatikus, de jól látom hogy ezek közül a 600 szériát nem lehet időzíteni?

Vagy én néztem el valamit?

 

Ez elég szomorú, hogy pont ezt az alap funkciót hagyták ki. Ez manapság alapvető elvárás.

Időzítés olyankorra mikor az ember nincs otthon... Olyankor ne lábatlankodjon mikor otthon vagyok...

 

 

212Domino1212 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 3845

Sziasztok!

 

2 napja vettem egy 616 os kis Robit. Haaat mar most imádom. De olyan kérdésem lenne hogy miért megy vissza a helyére egy idő után? Még nem merült le mert vissza kapcsolva meg ment kb 1 órát? Ő úgy gondolta hogy végzett? köszönöm ha tudtok válaszolni. 

Beregszászi Márk Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3844

Sziasztok!

 

Engedelmetekkel nem tudom végigolvasni a fórumot, itt-ott láttam teszteket, ezt-azt, de mégis, egy kb. 120 nm földszintes házban, ahol egyébként nincsenek küszöbök, itt-ott van magasabb szőnyeg, kő, parketta, 4 gyerek által okozott konstans rumli, és folyamatosan újratermelődő morzsa, itt-ott pormacskák, melyik iRobotot ajánljátok, esetleg érdemes-e használtan, felújítva? (Nyilván négy gyerek mellett egyrészt a pénz is számít, illetve az, hogy a folyamatos takarításban esetleg segítséget kapjunk a takarításban!) :)

 

Köszönettel várom válaszaitokat! :)

 

Üdv.

 

Márk

misii Creative Commons License 2017.03.09 0 0 3843

Kedves Robotdoki!

 

Ecovacs d62 főkeféjéről elvesztettem a csatlakozó bigyót. Egyik oldala négyszög, ez megy a kefe végére. A másik oldala háromszög, ez illeszkedik a porszívóhoz. Hol tudok ilyenhez hozzájutni? Köszönettel m

Robotdoc Creative Commons License 2017.03.08 0 0 3842

Szia nohab!

 

Szervizben, egyedi kérésre.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: nohab (3841)
nohab Creative Commons License 2017.03.03 0 0 3841

ez persze kérdés :)

Előzmény: nohab (3840)
nohab Creative Commons License 2017.03.03 0 0 3840

Kedves Robotdoki!

 

Ilyen cuccot lehet nálad kapni:

http://www.robotshop.com/ca/en/roomba-500-bumper-sensor-board.html

Robotdoc Creative Commons License 2017.02.25 0 0 3839

Szia Léna58!

 

Persze, bármikor elindíthatod, ha feltöltött.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Léna58 (3838)
Léna58 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 3838

Szia! Kösz a választ, de van újabb kérdésem.Csak beprogramozva működik, vagy el tudom indítani bármikor, ha akarom?

 De hogyan kell akkor? Mert a leírásban csak a programozást találtam.

Robotdoc Creative Commons License 2017.02.20 0 0 3837

Szia Léna58!

 

Üdv a klubban!

Nincs semmi gond, ECO mód!Gazdaságos üzemmód.

Ha a "CLEAN" gombot megnyomod, megmutatja megint 1 percig.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Léna58 (3836)
Léna58 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 3836

Ma kaptam egy iRobot Roomba 866-ost. Rátettem a dokkolóra, hogy töltse egy éjszakát, ahogy a használati utasításban van. A töltőn világít egy kis zöld fény, de a robi sötét, csak addig világít a töltés kijelzője, amíg mozgatom, meg még néhány mp-ig, majd elalszik. Ez hiba?

Robotdoc Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3835

Szia Stinky14!

 

Ha nem kapott vizet a robot akkor simán lehet, hogy zárlatos a régi motor egyik tekercse, erre a robot lekapcsolja.

Ha raksz bele ujjat kiderül.

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

Előzmény: stinky14 (3831)
Robotdoc Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3834

Szia Htam!

 

Az új ára:129700Ft kiszállítva, garanciával.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Törölt nick (3827)
Robotdoc Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3833

Szia Tarantíto!

Miért akarsz régi kefemodult?

Szervizünkben tesztelve, beszerelve, kefékkel az új 700-as modul ára:15900Ft

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: tarantito (3829)
Robotdoc Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3832

Szia  KEVIN07!

 

Sajnos nincs olyan megoldás hogy kikapcsoljuk.

Olyan van, hogy áthidaló megoldás van, de csak a szervizben oldható meg.

 

Üdv:Robotdoki.hu

Előzmény: Törölt nick (3828)
stinky14 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 3831

Sziasztok!

vasaroltam hasznaltan egy 581-es gépet. 

Az oldal kefe nem forog. Kiszerelve elemről megy a motor. 

Van rá esély, hogy a modul cseréje után sem fog működni? 

m54-b Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3830

Nekem "gyárilag" ilyen (Robotdoki a vételkor átszerelte).

Úgy tudom, külsőleg egy fényvisszaverő fóliával megoldható.

Előzmény: Törölt nick (3828)
tarantito Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3829

Sziasztok,

 

Tudja valaki merre kapok jó árban új Zöld CHM kefeházat komplett Roomba 581-hez?

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.07 0 0 3828

Sziasztok! 

 

Új szőnyeg került a háztartásba, ami a szegélyeknél sötét barna, ezért a Roomba 620-as mélység érzékelője úgy véli leesik a gép azon a ponton ezért arra nem képes felmenni. Nem lehet valahogy kikapcsolni? Vagy egyéb ötlet arra, hogy lenne célszerű leragasztani és mivel? A lakásban nincs olyan pont ahol le tudna esni... Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 0 0 3827

milyen áron lehetne meghirdetni egy bontatlan, teljesen új iRobot Romba 651 porszívót?

 

köszönöm

tothkalman Creative Commons License 2016.12.21 0 0 3826

megnéztem sok videót, meg amit csak találtam kitisztitottam, direkt beszereztem cumisüveg mosó kefét, de olyan kisebb változatot amivel a tartályba bele lehet nyúlni, valamint a hátoldalon is minden nyilásba betoltam vagy 20cm-t, kijött egy csomó szotyok, de a hiba továbbrais fenn áll. rázogattam, tiszta, majd mosószeres vizzel is kb. 2 órák keresztül, majd járattam a gépet, utána újra tisztogattam, nem javult meg. a szelepet amin keresztü szivja a vizet a gép azt kompresszorral kifújam, a mellette levő finom fém-szürő (a tartályon belül) is tök tiszta, a használtviz tartályból is már tiszta viz jön ki. nem tudom hol lehet a hiba. a gépen levő szelepet is megtakaritottam kifújtam amit ezzel a gömbülyű pumpával kellene takaritani...

Precíziós Creative Commons License 2016.12.20 0 0 3825

Szia! Nekem 390-él volt hasonló problémám, nálam az volt a gond hogy a víz gyűjtő és a tiszta víz tartály fedelét nyitva hagytam! Gondoltam jobb ha kiszárad, tévedtem mert a tiszta vizes tartály érzékelőjére  (átlátszó kis ablakocska műanyag szűrővel, a tartályt megfordítva látható) rákocsonyásodott a vegyszeres víz (vagy valami) ahogy Robotdoki írta jól be kell áztatni és rázogatni félig feltöltött tartállyal! Nekem ezután rendben működött! Még valami a kerekekkel sokat kínlódtam (túl gyorsan elkoptak) leszedtem a régi futófelületet és hasonló vastagságú gumiból vágtam új gumit és felragasztottam, majd köszörűn kicsi barázdákat csináltam rá! Azóta hibátlan ,nem kapar egy helyben hanem "agresszívan" jár kel! Gondolod akkor ennek a kivitelezésében tudok segíteni!

Előzmény: tothkalman (3822)
tothkalman Creative Commons License 2016.12.20 0 0 3824

köszönöm! kipróbálom!

Robotdoc Creative Commons License 2016.12.19 0 0 3823

Szia Tothkalman!

 

A Scooba 390-en tartály hiba általában az, hogy belül erősen szennyezett,  így az érzékelő azt hiszi egy kis víztől hogy tele van.

Ideiglenesen a tartály kiálló érintkezőjét szigeteld le és úgy próbáld ki. Ez talán segít, de a tartály beáztatása vagy cseréje is megoldja a jelenséget.

 

Üdv:Robotdoki.hu

 

Előzmény: tothkalman (3822)
tothkalman Creative Commons License 2016.12.16 0 0 3822

Tisztelt Hozzáértők,

 

egy Scooba 380 boldog tulajdonosa lassan 3 éve kis családom, de a géppel már sajnos korábban is voltak problémák, most pedig egy újabb gyötör: a tartályt feltöltöm vizzel, kitakaritok mindent ahogy kell, kompresszorral is kifujogattam a portól és a beragadt szutyoktól mindent, de a gép folyton vizhiányt jelez. amennyiben az egyik oldalra kicsit medöntöm a gépet, majd újra a padlóra helyezem akkor a jelzés eltűnik, és a gép elindul, felmos ahoy elő van irva, majd 3-4 perc működés után rájön, hogy átvertem, és vizhiányt jelezve újra leáll.

Azt gyanitom, hogy valami érintkezési hiba lesz a dolog mögött, mivel amennyiben a tetőt nem csukom tejesen a gépre, akkoris elindul, és takarit rendesen.

 

Hol van ez a vizérzékelő, és mit kellene vele tennem????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!