Keresés

Részletes keresés

jgtlrh Creative Commons License 2007.06.14 0 0 312

Na 1 kis tapasztalat, az olcsó húsnak híg a leve kategóriából:

 

 

Most voltunk Horvátországban, és betelt a fénykgépbe az 1GB-os SD kártya (Kingston Elite Pro), gondoltam Zadarban nézünk vmi olcsót, csak nem lehet olyan szar.

 

Hát az lett. Sikerült kb. 3000 ft-ért egyet venni, és azt vettem észre, hogy eltűnnek róla a gépek. 10 perce meg volt, aztán meg nincs, úgy tűnik, az intenzív használatot/meleget nem bírta, mert volt, ami azért megmaradt, de volt, amit csak nem bírt olvasni. K*rvára ideges voltam, mert éppen igen jó képek voltak.

Pedig a bolt 1 helyi plazaban igen kulturált volt, meg az eladó is.

 

Le is írom a nevét a shit-nek: Super Talent.

 

Összehasonlításképp a Kingston kártyaval nem volt semmi baj, azóta se, és persze a sebességkülönbségről ne is beszéljünk, sorozatképnél is igen kijött.

 

 

 

 

Statív Creative Commons License 2007.06.07 0 0 311

Tanácsot szeretnék kérni, CF kártyát vennék 2 de inkább 4 GB-osat, Bp-en.

Az ár mellett szempont lenne az expo utáni gyors kártyára való letöltés.
A gépre való feltöltési sebesség kevébé érdekes nekem.
(mennyire függ össze a le- és feltölési sebesség?)

Elsősorban új kártya érdekelne, számlára.
Agfát láttam viszonylag kedvező áron, de nehéz lehet garanciát érvényesíteni egy olyan termék esetében, ahol az anyagyár megszünt.

Tehát hol, mit, melyiket, mennyiért?

Előre is köszi!

St.
Benbe 3.0 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 310
Üdv!

Ma vásároltam egy Sandisk ULTRA II 4 GB CF kártyát, és az otthoni próbánál meglepve tapasztaltam, hogy jóval lassabb, mint a gépemhez (Oly E-500) adott gyári, Sandisk 1 GB CF kártya. Kétfajta összehasonlítást végeztem: SQ sorozatfelvétel kifulladásig darabszám-mérés illetve 4 RAW-fájl kiírásának időmérése.
Az eredmények: az 1 gigás kártya 13, az új kártya 7 SQ kép után áll le (betelik a buffer).
A 4 RAW-fájl kiírási idejének mérése alapján az egy gigás kártya 4,15 MB/s, az új Ultra II kártya 2,98 MB/s írási sebességet ért el. Az üzletben kicseréltettem a kártyát, ami ezúttal jobb, 3,97 MB/s írási sebességet ért el - látható, hogy a csereként kapott Ultra II kártya sebessége is alatta maradt a jelzés nélküli kártyáénak. Mivel a Hálózaton találtam összehasonlító méréseket, legalább 6 MB/s sebességet szeretnék (sejtem, hogy a specifikált 9 MB/s egy kedves kis átverés).
Mit gondoltok, van rá esélyem?

B
Sandrusz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 309
Igen - tessék megnézni az A-data oldalán hogy pl. a Speedy SD-ről semmilyen sebesség adatot nem közölnek :)
Előzmény: nikonboy (306)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.10 0 0 308
207i Creative Commons License 2007.04.03 0 0 307
Sziasztok!

Sikerült egy kompakt Sony (P-73) gépet vennem nagyon jó áron (15 e.). Annyi a problémám, hogy nincs benne rendes memóriakártya, tehát vennem kell egyet. Egyszer valakitől azt hallottam, hogy nem kell a Sonyba eredeti memóriakártyát venni, jó az utángyártott is, ráadásul a felébe kerül. Kersetem, kerestem, de nem találtam csak SanDisk márkájút, viszont az meg kb. 15-20%-kal olcsóbb csak az eredetinél, ami még mindig rettentő drága. Nincs valami ötletetek, hol lehetne utánanézni?

207i
nikonboy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 306
őőő tesék megnézni a-data oldalán melyik kártya milyen adatátvitelt tud... nekem a-data 2GBos SD-m van 150xes 20Mb irás/olvasás... és semmi bajom vele és ez is ojcó volt...:)

Előzmény: tündérlala (298)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.03 0 0 305
4Gb kingston elite pro 17000ft

bontatlan, garral

canon.eos@freemail.hu
GLASZLO Creative Commons License 2007.03.27 0 0 304
Köszönöm. Annyit megér. :)

Laci
Előzmény: y3k (303)
y3k Creative Commons License 2007.03.26 0 0 303
Egy üveg sör.
Előzmény: GLASZLO (302)
GLASZLO Creative Commons License 2007.03.26 0 0 302

Sziasztok!

Szerintetek mennyi lehet a reális ára egy 64MB-os és egy 32MB-os SmartMedia kártyának? Sem az esetleges eladó, sem én nem tudom, mennyit ér. Újonnan már biztos nem lehet kapni.

Laci
Sandrusz Creative Commons License 2007.03.15 0 0 301

Vincu!

 Honnan vetted hogy a speedy 3 mb/s -el ír? Én sajnos tegnap vettem egyet és a 12 mb-os raw-ot  8 másodperc alatt írja. Kártyaolvasóval is 10 mb kb. 7 másodperc!

Va n egy zold-sárga Lexar kártyám, arra a raw-ot 5 másodperc alatt másolja be a Pentax.

Sajnálom hogy megvettem.

 

Előzmény: vinczu (299)
symbolic Creative Commons License 2007.03.14 0 0 300
Hi, az SD kártyájuk remélem nem lassú, mert szinte a legnagyobb adatátviteli sebessséget ők biztosítják (papíron).
Előzmény: tündérlala (298)
vinczu Creative Commons License 2007.03.14 0 0 299
az akkor nem USB 1.0 vagy 1.1?
vagy a pc nem tud 2.0-t?

nekem egy sandisk adta meg magat, az A-data jol muxik
Előzmény: tündérlala (298)
tündérlala Creative Commons License 2007.03.13 0 0 298

Sajnos én a minap vettem egy A-Data USB memória sticket, valami katasztrófálisan lassú.

Valóban feleannyi volt mint egy Kingston, stb. - viszont a használhatósága tizede.

Előzmény: symbolic (296)
canon.Eos Creative Commons License 2007.03.12 0 0 297
-eos 350d vaz eladó minden tartozekaval 256 os cf el karc por mentesen

!!!!!!!!!!!!!!!!2Gb kingston elite pro cf 50x 11200 ft !!!!!!!!!!!!!!

garanciás!

ára:110e ft

bg-e3 markolat uj: 25e ft

egyutt 130e

canon.eos@freemail.hu
symbolic Creative Commons License 2007.03.12 0 0 296

Hali,

van vkinek tapasztalata A-data kártyák terén? Vennék memoriakártyát, de nem ismerem, érdemes-e A-data-ra áldozni, mivel feleannyiba kerül, mint az ugyanazon tudású kingston, scandisk tipusuak. Ennek van vmi oka esetleg?

A-data 2GB 150x - 6600Huf

Sandisk 2 GB Extreme III - 12000Huf

Kingston 2 GB Elite PRO - 10000Huf

20D Creative Commons License 2007.02.15 0 0 295

2 GB MS Pro Duo kártyát keresek!

Shalee Creative Commons License 2006.12.25 0 0 294
sziasztok!

ugyan nem teljesen ide vág a probléma de remélem segítetek. a probléma a következő: van egy Sony Ericsson D750i-m, SanDisk Memory Stick PRO Duo 512 Mb -os kártyával. A kártya új, pár napja vettem. A telo gond nélkül írja olvassa, számítógépen Memory Stick Duo Adaptor-ral egy MS/MS PRO olvasóba helyezve olvasni lehet, törölni is, de új fájlokat ráírni nem. HA másolni próbálok rá kiirja hogy szüntesse meg az írásvédettséget, és utána ledobja a kártát, az eszköz nem áll készen hibaüzenettel. Kártya kihuz-betesz és ujra olvashato de irni továbbra se lehet rá. Mi lehet a baj? Rossz a kártya? Esetleg a kártya olvasó a gépben?

Előre is köszi a segítséget!
vinczu Creative Commons License 2006.12.19 0 0 293
valahogy igy
A-data speedy read 10 Mb/s - write 3 Mb/s
A-data turbo read 22.5 Mb/s - write 15 Mb/s
Előzmény: neo007 (292)
neo007 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 292

üdv mindenkinek.

 

a tescoban kaphato a-data kártyárol tud-e valaki valamit.sebessége stb?

én nem találtam eddig semmit róla:-((

6000 az ára.1G

Százbolha Creative Commons License 2006.12.14 0 0 291

Kösz!

Nem a Sony felírat izgat, hanem a kompatibilitás és a sebesség.

 

ebayről vett már valaki 2GB-osat 10eFt-ért?

Előzmény: vulpes (290)
vulpes Creative Commons License 2006.12.14 0 0 290
A MemoryStick Pro nem a sebességében tére el a sima MS-től, hanem annak a továbbfejlesztése. Például a sima MS csak max. 128 MB-os méretben készült. A régi Sony cuccok csak a sima MS-et támogatták, az újabbak (~ 2-3 év, talán) már mindkettőt. Hamisítás passz, de szerintem kínában mindenről készül koppintás.
Előzmény: Százbolha (289)
Százbolha Creative Commons License 2006.12.14 0 0 289

Szeretnék venni Sony-hoz memokártyát

De nem ismerem a Sony Memory Stick Pro kártyáit.

 

Kinaiak nagyon olcsón árulják.

Ezt is lehet hamisítani, mint CF-eket?

Vagy ami MS Pro, annak kötelezően tudnia kell egy speckot és a gép ezt felismeri?

enguci Creative Commons License 2006.12.14 0 0 288
 Gépváltás miatt feleslegessé vált 1db. Olympus 512-es xD-kártyám, garanciális, 2 hónapos. Ha kéred, e-mail-ben el tudom küldeni a képét.
Előzmény: tamáspapa (287)
tamáspapa Creative Commons License 2006.12.09 0 0 287

Sziasztok!

 

tegnap vettem egy Fuji Finepix 5600-as gépet. XD 512-es vagy 1 GB-os kártyát akarok venni hozzá, minél jobbat, minél olcsóbban.  A sebességet mibel jelölik, láttam ilyen kártyákat M-es meg H-s jelöléssel. Ez volna az? Hol keressek ilyen kártyákat?

 

Üdv.

 

Tamás

Stanii Creative Commons License 2006.12.09 0 0 286
sziasztok!

néztem itthoni oldalakon kodak mem kártyákat (1 g), sajnos nem találtam sem a photohall, fotoxnet, ebolt stb stb oldalakon. így az ebayes árakat sajna nem tudom összehasonlítani az itthoniakkal, ami jó lenne, hiszen így fogalmam sincs, hogy az 1 gigás kodak mem. kártyával, amit 23-25 euróért osztogatnak jó business csinálnék-e avagy mégsem.
Valaki tudna a témában segíteni,vagy esetleg egy olyan oldalt ajánlani, ahol erre a típusra találok árakat.

előre is kösz

ps.: vagy esetleg nyugodtan vehetek a kodak gépbe egy sandisk, kongston mem kártyát?
Geri23 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 285
Figyelem!!Eladó 2db hibátlan Kingston 1gigás sd kártya 15ezerért!!! vagy külön 8000
kutitomi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 284
danokaa Creative Commons License 2006.07.26 0 0 283
Köszi a választ!!! ..igen ezt már láttam de ez tényleg nagyon drága!!!
Előzmény: Sandrusz (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!