Keresés

Részletes keresés

ja nyugi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 349
Ja és azért, volt szükség a betonozásra, mert vízszintes felületet kellett teremteni.
Üdv:
Józsi
Előzmény: ja nyugi (348)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 348
Köszi, a választ.
Mellesleg lehet tiszta fehér cement is, csak nehéz lesz feltörni.
Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (347)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.23 0 0 347
Nem csavarozni kell?

Egyébként ha több infóra van szükséged, kérdezd a "Fürdőszobák, hidegburkolatok" topikban, vagy esetleg "Víz, Gáz Fűtésszerelés" topikban.

Előzmény: ja nyugi (345)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 346
Pontosítok:
Sem sódert, sem homokot nem kell bele tenni?
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 345
SOS

WC ültetésnél, a fehér cementágy készítésnél, tiszta fehér cementet kell alkalmazni?

Üdv:
Józsi
Axióma Creative Commons License 2010.06.17 0 0 344
Rossztol kerdezed, programozo vagyok:)
Egyebkent a fold alatti reszt valoszinuleg XPS-sel, de inkabb kerdezz szakmabelit.
Ja es ne sporolj a centikkel ha futott helyiseg lesz, mert utolag kiasni duplara vastagitani sokkal dragabb, mint most eleve egy combosat betenni.
Előzmény: true75 (343)
true75 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 343

Szia Axióma

 

 

- szerinted mivel érdemes hőszigetelni a pincét kívülről?

- mostanság lesz majd aktuális a dolog, 30as pincefalazó blokkból készül a pince

- ott kap helyet a gépészet illetve télen ott lehetne sportolni egy kicsit

Előzmény: Axióma (342)
Axióma Creative Commons License 2010.06.17 0 0 342
A hofok allando, ja csak kb. 10 fok... azert azt szigetelni kell, sot egesz evre ha nyaron nem akarsz megfazni!
Előzmény: Szunyó (341)
Szunyó Creative Commons License 2010.06.16 0 0 341
Szerintem nem sok köze van a fúrt kút mélységének a talajvízhez, ugyanis a fúrt kút nem az elsőre megtalált vízrétegből merít. (Vagyis erősen függ a közbülső talajrétegek minőségétől is.) Csak egy példa erre a mi telkünk, ahol a tavaly tavasszal fúrt kút 30 méteres mélységből hoz elfogadható (locsolásra való) vizet, míg a talajvíz a talajmechanikus mérései alapján 2,55 m-en volt idén májusban. Azért ez nagyságrendi eltérés.
Májusban meglett a talajmechanikai fúrás eredménye, ez alapján a statikus el is készítette a terveket. Talajvíznyomásra is számítanunk kell, mint ahogy számítottunk is rá. A rétegrend alapvetően nem is nagyon változott az építész által saccolthoz képest, csak az arányok lettek mások:

10 cm kavicságy
5 cm aljzatbeton
2 réteg bitumenes lemez
20 cm-es vízzáró vasbetonlemez ( 14 cm-es szegővas, 3-3 cm beton alatta, felette)
esetleg hőszigetelés (??) mindjárt kérdezek efelől
PE fólia
6 cm aljzatbeton
burkolat

oldalra:
30-as zsalukő
ragasztott bitumenes vízszigetelés
Austrotherm XPS
kisméretű téglából szigetelésvédő fal. Erről is kérdezek.

Először a szigetelésvédő falról. Olvastam itt, hogy ma már inkább a pogácsás lemezt használják erre, de annak meg dréncsővel van értelme. Vízszintes telekre meg itt többen megkérdőjelezték a dréncső értelmét. A miénk vízszintes telek, minimális hátrafelé lejtéssel.) A fal mellett én szeretném kaviccsal feltölteni, ha nem is teljes pincemagasságban kulékaviccsal, de valami szemcsésebb dologgal és a tetején kuléval. Gond az, ha a statikai terven a fal szerepel? Érvek, ellenérvek?

A másik a hőszigetelés. A tervező ragaszkodott (statikustól tudom, hogy ezügyben telefonon is beszéltek) a pince aljára a lépéshangszigetelő lemezhez. Ami gondolom hőszigetel is, mert a statikus azt hozta fel ellenérvként, hogy ekkora mélységben (-2,4m) már nagyjából állandó a hőfok és az annyira nem vészes, hogy hőszigetelni is kelljen. Hmmm...
Szerintetek? Ugye itt lesz lenn a gépészet és valamiféle "dühöngő", téli "mozgó-tér" 3 (leendő) kamasznak.

Köszi előre is az agyalást!
Előzmény: cippur (335)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.16 0 0 340

Ez az, az Aquqnilt láttam én is.

 

 

Én a lábazatra az LB Knauf Aquastop-ot kentem.

http://www.lb-knauf.hu/hu/pages.php?pageID=10&pcat=17


 

Előzmény: ja nyugi (339)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.15 0 0 339
Kösz az észrevételt.
Igazából, azért nem vált be, mert nagyon sok anyagot kellett volna felhordani.
Nagyon drága lett volna.
Meg voltam ijedve a vízzáró vakolattól, azt gondoltam, nagyon gyorsan köt.
Tévedtem.
AQUANIL vízzáró vakolatot vettem. Nagyon lassan, köt? ?
Láttam kőműveseket, akik valamilyen egész vékony vízzáró bevonatot raktak lábazatra, üvegszerű bevonat képződött, vajon mi lehetett a neve, amikor kérdeztem, hogy mi ez, azt mondta vízzáró vakolat, gyártmányt nem nevezett meg.
Ha valakinek van tippje, kérem ossza meg velem. Igazából nem is raktak rá más szigetelő anyagot, minőségi kifogással élt a tulaj. Vékony fröcskölt réteg.
Üdv :
Józsi
Előzmény: exDínó (338)
exDínó Creative Commons License 2010.06.12 0 0 338
Nem biztos, hogy butaság hőszigetelni a lábazatot. Bár a 2 centi elég karcsú, de valamit segíthet a fal belső felén, a szoba parkettaszintjének a hőmérsékletén.
Előzmény: ja nyugi (337)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 337
Köszi!
Tegnap egy hozzáértő barátom, ugyanezt mondta, ma megpróbálom vissza vetetteni, a 10 tábla ausztrothermet.

Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (336)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.11 0 0 336
Én se értem ezt a vékony rábetonozást és szerintem értelmetlen oda. A vízzáró vakolat az jó ötlet és működik is, most nem jut eszembe a neve, amit láttam. Ha lesz padka a falon, akkor végülis nem muszáj vízorr, elég ha lejtősre van megcsinálva a padka eredetileg vízszintes felülete. Ha ez a lejtős felület vízzáró és fagyálló akkor jó.
Előzmény: ja nyugi (333)
cippur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 335

Üdv Mindenkinek és szia ZöldszemM3!

 

(Az előbb valamit elrontottam.)

A hozzászólásodból arra következtetek, hogy a telked hasonló adottságokkal rendelkezhet, mint az enyém, amire építkezni szeretnék. Ha már építettél pincét, hogy szigetelted?

A telkem kb. 150 m-es domb alsó-középső harmadának határán van, a talaj fél méter föld alatt már kavicsos agyag, talajvíznek híre-hamva sincs. 15-20 méteres kutakat szoktak fúrni arrafelé, viszont maga a talaj azért nedves. Ha a dombtetőn extrém csapadék hullana, az is méterekkel a pinceszint alatt hömpölyögne lefelé a telek előtti árkokban.

Innen nem messze építettünk már egy boltíves borospincét téglából, ami oldalról semmiféle szigetelést nem kapott! A 30-as téglafal közvetlenül az anyafölddel csókolózik. (a boltív van részben a föld felett, ezt üveggyapot, fólia, föld és gyeptégla borítja) Vízzel soha nem volt probléma, a hőmérséklet télen-nyáron alig változik. A hordóim a kelleténél egy árnyalatnyival jobban penészednek, de a szellőzőrendszer bővítésével ez is rendeződni látszik. Szóval nem panaszkodom a hely adottságaira.

Ennek ellenére a szomszédom pincéjét méregdrágán építették:

pincefalazó, két réteg vízszigetelés (pontosan nem tudom milyen), szigetelést tartó falazat, drainlemez, majd sódertöltés körbe a fal mentén. Azt mondták nekik, hogy így kell és kész!

 

Mennyire agresszív szigetelést javasoltok?

Üdv és kösz

Cipp

 

Előzmény: Törölt nick (283)
cippur Creative Commons License 2010.06.11 0 0 334
.
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 333
Mindenkinek, köszönöm a jó tanácsokat.
Most ott tartok, hogy kivan ásva a téglasor aljáig.
Vízzáró vakolattal ausztrotherm expert lépésálló lemezek lesznek felragasztva. 120x50x2 cm vastag.

Üdv:
Józsi
exDínó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 332
ja, és érdemes végiggondolni (h aszükséges) az alap mellől a víz elvezetését (dréncső, kavicságy,...stb)
Előzmény: exDínó (331)
exDínó Creative Commons License 2010.06.10 0 0 331

Túl sok tanácsot nem tudok adni, mivel nem vagyok kivitelező:

- válassz ki egy GV lemez gyártót és kérdezd meg őket a felragasztés módjáról (kellősítés tényleg javasolt, a kérdés, hogy a vizes téglapaladra hogyan fog tapadni)

- beszélj egy statikussal az alapfeltárás lehetőségeiről

- a falon nyilván van 2-3 centi vakolat. Ha a lábazati részről levered a régi betont és vakolatot tégláig és erre felragasztod a vízszigetelést akkor még mindig beljebb leszel, mint a  vakolt falsík. Én erre nem vékony betonréteget tennék, hanem pld.  valami műgyanta alapú lábazati vékonyvakolatot. Ezzel lehet, hogy meg is oldódik a vízorr problémád.

 

De inkább kérdezz valami tényleg hozzáértőt :)

Előzmény: ja nyugi (329)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 330
GV lemez felhegesztése elött érdemes lekellősíteni, akkor sokkal jobban feltapad. Én mindíg így csinálom. Pl. ezzel: ISO-primer



Szabolcs
Előzmény: ja nyugi (329)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.06 0 0 329
Köszi!

Azt a lemezt, amely 1méter x 10 méteres, akkor úgy olvasszam rá a falra, hogy 60 cm a föld alatt, 40 cm a föld felett?
Akkor pedig pláne szükséges, valamilyen vízorr, amit mondjuk a lemez alá berakok?
Majd a lemezt, egy vékony beton réteggel, betakarom. Milyen vastag beton réteg szükséges?
Légyszíves további tanácsokkal segíteni.

Köszi:
Józsi
Előzmény: exDínó (328)
exDínó Creative Commons License 2010.06.06 0 0 328

így első hallásra a vizes falakat és a téglák szétmállását a beton "lábazat" és a fal közé befolyt víz okozza, mivel valószínűleg onnan nagyon nehezen tud távozni, így egy eső után sokáig áztatja a faladat.

 

Ha rám hallgatsz, akkor nem állsz nekik (a "lábazat" elkészítőihez hasonlóan) kókányolni, azaz nem linóval próbálsz "vízszigetelést, mert az nem arra való.Vegyél 400-600 forint/m2 áron NORMÁLIS GV lemezt, amit  disznópörzsölövel felragaszthatsz a kérdéses helyre. Ez azért már komolyabb dolog, mint a régi kátránypapír, feltéve ha nem a leggagyibbat veszed meg.

Persze nem szabad elfelejtkezni a víz elszivárgásának megoldásáról sem.

 

Mondjuk a fal melletti alapfeltáráshoz nem értek, erről esetleg kérdezz meg egy szakit (statikust)

Előzmény: ja nyugi (327)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.06 0 0 327
Tegnap kibontottam a tűzfal alját, 40 cm.-re a talajszint alatt.


Eredetileg mintegy 40 cm magasságig volt egy beton lábazat.
Mélysége a talajszint alatt maximum 5 cm, alatta föld.
Az 1987.ben felvitt betonréteg 99 százalékban, már levált.
A nyolc méter magas tűzfalról a csapadék befolyt a beton alá.
A levált beton réteg megrongálta a lábazati téglákat.
Elég sok tégla fele, hiányzik.
Tegnap betonnal tömködtem be, a hiányokat.
A téglák a talajszint felett, mohásak, voltak néhol.
Beton lábazatot tervezek készíteni, és a föld felszín alatt körülbelül 40 cm.-ig linóleumot építenék be a beton, és a fal közé.
Ezen a fórumon találkoztam a vízorr kérdéssel.
Vajon valahol árulnak kifejezetten ilyen lábazathoz vízorrt, vagy csináltatni szükséges.
A beton szélessége a föld felszín felett, maximum 2 cm lesz, vagy még annyi sem, mert a szomszéd telke.

Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (320)
john38 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 326
Természetesen igazad van, de a szüleim házának a pincefala, és a környéken, tufából vannak, és semmi baja nincs (Eger).
Előzmény: NeomatiK (325)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.05 0 0 325
Nem kell bele beton és betonvas, de nem is tart annyit, mint egy kibetonozott bevasalt zsalukő. Ha nagy a földnyomás, akkor még szívás is lehet a pincefalazóval.
Előzmény: john38 (324)
john38 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 324
szia!Mi  augusztusban kezdenénk építkezni, és 30as pincefalazót vettem (ez hasonló mint a zsalukő csak az alja zárt, ezért nem kell bele beton és betonvas).Szigeteléstartófalnak 12es falazót vettem (beton).Ezt ajánlották, így nem kell kb 1m-rel nagyobb gödröt ásni körbe.A földben lévő falra nem tervezek hőszigetetlést tenni.
Előzmény: true75 (323)
true75 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 323
köszi, ez nekem már egy támpont, mert feleslegesen nem költenék plusz falazatra
Előzmény: hAnd (319)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.01 0 0 322
Köszi értékes kérdéseidet.
Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (321)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.01 0 0 321
Pincét megszüntetni? Vétek.
Előzmény: szabifly (311)
NeomatiK Creative Commons License 2010.06.01 0 0 320
Szóval akkor nem is nedvesedés okozza a problémát? Így árokásással és szigeteléssel sincs sok értelme foglalkozni csak azon a szakaszon.

Szóval ha így áll a helyzet, akkor be kell vakolni, a megefelelő felületképzést (kőporozás, dörzsölt vakolat stb) megcsinálni és kész - szerintem.

Előzmény: ja nyugi (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!