Keresés

Részletes keresés

M63FUN Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1757

nagyon szívesen. ha nem sikerült belőle az érdemi részt kivenni akkor megpróbálok rávilágítani, aztán úgy küzdesz a problémával ahogy csak akarsz. szóval 21. század ide meg oda, a kémia nem nagyon követi le a naptárat. vagyis citromsav, ecetsav, vagy foszforsav alapú termékekben bízhatsz. ezek el szokták intézni a vízkövet. persze csak akkor ha képesek bejutni a vízköves részbe namost nálad nem működnek mint írtad, vagyis 3 dolgot tehetsz: növeled a töménységüket, vagy növeled a rászánt időt esetleg mind2-t(csak ha van rá 1 hónap is akkor nyilván nem használod ergo minek a pucolás) vagy marad hogy veszel egy újat. ez lett volna a lényeg. hidd el nem vagyok százalékban egyik forgalmazónál sem.

Előzmény: stingervst_2 (1749)
Zoolka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1756

Kis sósavval is próbálnám,talán valamennyire higítva,először.........

Előzmény: stingervst_2 (1751)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1755

Délután kint volt a szerelő. Haldoklik az elektronikája a kazánnak. :-(

Előzmény: 63-as Gyuri (1754)
63-as Gyuri Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1754

Helló Tif 01 !

 

Ha a gáz fűtőértéke csökkent vólna akkor csak a felfűtési idő és a gázfelhasználási mennyiség növekedne,de ettöl még a visszajövő csőben meleg lenne a víz!

 

   Sajna ez most nem nyert!:((     /szerintem!?/

 

 

Félek,hogy szivattyú gond lesz, hármas fokozaton csinálja az álltalam leírtakat!:(

Előzmény: Tif_01 (1753)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1753

Hello

 

Ugyanez a hiba jött elő ma reggel nekem is. Szóról, szóra ahogy leírtad. Gáz minősége nem játszik itt?

 

Előzmény: 63-as Gyuri (1752)
63-as Gyuri Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1752

Szép napot mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek ill. hozzáértőtöl!

C-24-es cirkóm tegnap óta érdekes dolgot,de bosszantót, kezdet produkálni!

A vizet felfűti a beállított hőfokra deee , a vissza jövő csőben a víz hideg ezért egyfolytában ki-be kapcsól!Ennek következtében a helységek hőfoka is esett jelentősen a fogyasztás viszont rendesen megnőlt!:((

Szóval a lényeg,hogy a kimenő víz meleg a visszajövő hideg,még a cirkótol kb. 6m-re lévő radiátornál is érezhető,felső cső forró alsó hideg! Olyan mintha a szivattyú nem menne,de megy!

Már légtelenítettem a rendszert de semmi váltózás, mikor a láng kikapcsól az utókeringetés még kb 45mp-ig megy,de mivel a visszajövő víz hideg így gyorsan újra bekepcsól!

 

 Várom szíves segítségeteket!

 

  Elöre is köszi!

stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1751

Most lesz 7 vagy 8 éves.

Köszönöm, lehet megpróbálom.

Előzmény: Zoolka (1750)
Zoolka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1750

Volt már ilyen is:Katt

Amúgy hány évet futott?Azért kérdezem mert nekem is az egyik cirkóm bitermikus,kb 6 éves de semmi gond vele.

Előzmény: stingervst_2 (1749)
stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1749

Kösz a 0 értékű kozzászólást.

 

Gondolom vannak eceten kívül bevethető technikák.

 

Sajnos mivel réz, ezért a HCL elvetve, bitermikussága lévén a külső csövek vágása is.

 

Amúgy nem elromlott, eltömődött, nem hiszem el, hogy a XXI században a vízkövet nem lehet megszüntetni egy ilyen eszközben.

Előzmény: M63FUN (1748)
M63FUN Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1748

most mi mondjuk ki amit te is érzel?!

igen akkor venned kell(ene) egy új hőcserélőt............ tudom nem nagy öröm, de ha egy

eszköz elromlik, és a javítása nem sikerül  akkor ez az általánosan elfogadott viselkedés.

Előzmény: stingervst_2 (1747)
stingervst_2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1747

Sajnos nem segített, sőt, teljesen el van tömődve. A 8 baros kompresszor nem nyom rajta keresztül egy gramm levegőt sem. Ecet és vízkőoldó nem segít.

Ez a vacak Renova C24 E, bitermikus hőcserélője. Valakinek van ötlete? A fűtés kör tejlesen frankó.

http://www.gazbolt.hu/renova-star-c-24-e/prod_1257.html

Előzmény: nemnyaralo (1742)
Tif_01 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1746

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék kérni Fernox típusú kazánzaj csökkentő folyadékkal kapcsolatban.

A kazánom egy Immergás Eolo Mini 24Kw. Vastag vas csövek és radal radiátoraim vannak a nyitott rendszerbe. Ősszel feltöltöttem a rendszer és utána a kazán nagyon zajos lett a felfűtés alatt. Ahogy a lángmoduláció visszaveszi a lángot csökken, de még így is hangos. Valószínűleg, hogy a feltöltés felkeverte a lerakódott üledéket a rendszerből és ezt kapta be a kazán ami csak egyszerűen műanyagcsővel van bekötve.

Most annyi átalakítást tervezek, hogy készítetek egy kis kört egy hőcserélővel a gázkazánnak és a hőcserélő adja át a meleget a nyitott rendszernek amit megforgatok egy szivattyúval. Így nyomás alá tudom helyezni a gázkazánt (valószínűleg működni fog az automata légtelenítés is) és elkerülöm a további szennyeződést a kazánba ami szerintem hosszútávon tönkretenné azt.

 

A kérdés elég-e a Fernox, vagy más tisztítószer, vagy elkerülhetetlen egy kazán hőcserélő kiszerelés és savazás a zaj megszüntetése miatt.

Mennyire életképes ez két körös ötlet?

 

Köszönöm a válaszokat

Üdv,

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1745

Sziasztok , Kedves Tik .

Derüljetek . belépsz  a FÉG honlapjánakaz ügyfélszolgálati oldalára . a  sok jámbor (, mint magam is ) , beír föltesz 1--1 kérdést a  FÉG-termékjével kapcsolatban , erre 95 % esélye van arra , hogy  azt  a választ kapja , hogy  "a termék nem a  FÉG konvektor Zrt. erméke , a választ nem tudjuk ."

Feleségem női nevével beír az itthoni gépről újév első napján  déltájt , hogy ha mégis van válasz , ne  a nyelvstúdiómba  menjen  a  válasz . Válasz jön is arra a kérdésemre , hogy miért játszik a cég  a  rojaltival laikusok esetében , erre válasz szinte azonnal . Megszólítás semmi , per letegez  a kis  proli . . .

Nem  rossz. . .

 

Mi a  Rovat véleménye  a  Va-ra FÉG  C-24H és  aC- 24HE és  a ZC 24HE-ről  ? Mi az , hogy ionizációs  gyújtású , meg hogy  ventillátoros ? Köszönöm szépen .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1744

Kedves Tik.

Mint olyan , aki már  azelőtt fórumozott  ( a Hirdetés nevű , azóta  zsurnalisztikai történelmi lapban ), mielőtt még lett vón internet , három szemmel nézem az itteni Hozzászólások  sorszámait . Hhhmmm , hát mit is mondjak , most , hogy még fél óra s utolérem ezen lap jelenjét . . . Hát itt aztán szépen voltak kimoderálások . . .Egymásnak esett sok . De mivégből ? Kár . . .

venuto Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1743

Tisztelt újabb  újságom .

Mint anno a  hangszigetelési rovat 7 évével , végigolvastam azt . Ezen újágot illetően már  2009. januárjánál tartok a kijegyzetelésel . Who111 hozzáírásai és sjohné-i FANTAsztikusak ( bár én nem vagyok olaszutáló , sőt...).

Gyorsan 3 kérdés  mielőtt széttép  a  megatherm.hu-n bévüli fórumba merülés . Szóval .

---1.,Igaz-e az , hogy  az embör ne  vegyen nagyobb  kazánt , mint amekkora  kéne  ( félvést egy jövóbeli hidegtűű ), mert az túl soxor kapcsolna  ki--s--be  alacsonyabb  kihasználtsága  fojtán , s a  kazánok épp akkor  a legkevésbé  potensek ,amikor ki meg be kapcsolnak . Nos , skacok ?

---2., Télleg igaz-é az , amit  a falu beszél , hogy  jobb  a  régi vascsövektű  a vékonyfalú , kisebb kaliberű rézcső  a  káros hődisszipáció okán ?

---3., Oszt az igaz-e , amit meg a máááásik falu sutyorog , hogy  a régi vasradiátorok  a  modern  lapradiátoroknak csak 30---50 % felszínével rendelkeznek ?

Aki bújt , aki nem , most megnézheti  a  "Szobrot a Google-nak" topikot .

sane  venuto

nemnyaralo Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1742

Háztartási ecet, 20%. Ne töltsd teljesen tele, mert bubisodni fog jó ideig. Apránként tölts utána. Szivattyú nélkül csináltam, jó sokat töltögettem meg mosattam (zuhanyrózsa helyett rákötöttem a csaptelepre :-D).

Előzmény: stingervst_2 (1741)
stingervst_2 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1741

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a hőcserélő ha tiszta vízköves belülről (alig folyik a víz, és azaz ok) mivel lehet vízkőmentesíteni?

 

Köszi előre is!

nixon70 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1740

Álló szivattyúval nézd meg mindkettőt.

Előzmény: Koczkás* (1739)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1739

 

Mármint az oldalán nem?

 

Pont délután volt eszembe, hogy azt is, meg a szivattyún lévőt is megnézem.

 

Csak kitekerem egy kicsit, szivattyús vagy alap helyzetben?

Előzmény: nixon70 (1738)
nixon70 Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1738

A hőcserélő tetején nézted a légtelenítőt?

Előzmény: Koczkás* (1737)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1737

 

Az sem kizárt, minden esetre  a szezont így kell kiküszködni, és jövőre szétszedni, már látom.

Előzmény: sjohn (1735)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1736

 

Nincs rajta kapcsoló sajnos.

 

Igen lehet valami szűkület, bár az az érdekes, hogy szinte új korában is volt olyan gond, amit évekig nem tudtunk megoldani, hogy túlfűtötte a vizet, felforrt benne és amikor leállt egy nagyot csattant az egész rendszer.

Ez megszűnt amikor vissza lett véve a lángból.

Szépen ment, megy, de lehet hogy gazdaságtalan viszont kisebb lánggal.

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1735

Vagy dzsuvás a szivattyú lapátja , vagy már öreg és gyenge, vagy...

Előzmény: sjohn (1734)
sjohn Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1734

Nézd meg , ha van rajta kapcsoló , akkor lehet , ha nincs...!

Alighanem vízköves a hőcserélő , leszűkült a keresztmetszet , azért nem tudja a szivattyú áttolni.

Előzmény: Koczkás* (1733)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.28 0 0 1733

 

Megvan a szűrő, a csap után volt közvetlenül. Nagyon el volt dugulva, kis kefével kitakarítottam, visszaraktam, és jelentősen megnőtt a láng nagysága, vissza is kellett vennem belőle, mert forrt a víz a cirkóban.

Kíváncsi leszek, hogy a napi gáz felhasználás javul-e, esetleg.

 

Viszont továbbra is sántít valami, mert 1,8 m3/óra jelenleg a fogyasztása, de a 2,2-re ami az előírt fogyasztás, arra képtelenség felvinni, mert forr a víz benne.

Grundfos szivattyú van benne, megy is rendesen, de olyan mintha nem tudná elvinni gyorsan a meleg vizet.

 

Nem lehet ezeknek a fordulatát állítani?

Előzmény: sjohn (1727)
Zoolka Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1732

Remek szűrő turbózást eszközöltem a héten mivel nincsen több10e forintos kütyüm beépítve.A képen látható benzinszűrőből könnyen kiszedhető (zúzás) a finom betét és mivel a hasznos hossza megegyezik a cirkó elé beépített csonk szűrőjének hosszával és ~ átmérőjével a házasítás adja magát.Csupán a kupakba kell "hézagolókat" rakni az új szűrő szintezéséhez.Az eredeti durva szűrő is a helyén marad!Így már jobb a víz szűrése.ÉGÉSZSÉGETEKRE!

 

Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1731

 

Köszi!

 

Van vegyestüzelésű, meg 50q fa ......:)

Előzmény: sjohn (1730)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1730

Az égőtálca elejéről szedd le az alumínium lapot amin a fúvókák vannak!

Ha dugult fúvókát látsz , levegővel fújd ki!

Az égőt folyó víz alatt alaposan mosd ki , megszárítani nem kell , majd kiég belőle a víz!

A hőcserélő feletti deflektort vedd le , és alulról felülről drótkefézd meg a lamellák között!/ fűrészlapot is átdughatsz a lamellák között/

Ha nagyon dzsuvás , vedd le a hőcserélőt és ha van rá mód , akkor az udvaron slaggal verd ki a koszt , ha nincs , megteszi a kádban a zuhany is!

Csak akkor fogj neki , ha betudod fejezni /tömítések , szivárgásjelző/ , mert ha nem , akkor megfagytok az ünnepek alatt!:))

Sok sikert!

Előzmény: Koczkás* (1729)
Koczkás* Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1729

 

Értem, köszi, holnap leszedem, valami disznóság van az biztos.

 

Tisztításra visszatérve.

 

Hőcserélőt és az égőt tisztítása.

 

A hőcserélőt gondolom a felületi lerakódásoktól megtisztítani.

 

Az égők.

Ma megnéztem, láttam, hogy minden égősorhoz tartozik egy fúvóka, azokkal kell-e valamit csinálni, gondolom a furatok tisztasága a fő szempont.

 

Égőknél megint csak a furatok (ahol ég a gáz) épsége a fő gondolom, azokat kitakarítani.

Ha jól néztem úgy jönnek, esnek ki az égő sorok, ha leszerelem előtte, az elosztó csövet, vagy minek nevezzem.

Előzmény: sjohn (1727)
sjohn Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1728

Pardon , igazad van . de szerinted az miért jó ha 50%.-on megy?

A FÉG cirkók hatásfoka gyárilag cca. 82-86 %.

 

"Itt acsodakazánoknál állandóan a modulációról beszélnek  . Akkor az mi ??"

 

De ugye azok a kazánok amelyek tudnak modulálni /a FÉG is tud/ nem mennek mindig modulációs üzemben?

"Pontosabban 50 % -nál valamivel nagyobb terhelésen megy per pillanat az a kazán."

 

Nem perpillanat , hanem a T. topictársé mindig!

Előzmény: Émile (1723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!