A dekorgumi nem túl szerencsés ehhez, mert nejlon kártyagyüjtőkbe tárolják és, ha a gumi megtapad rajta, nem tudják belehelyezni. Meg írni is illik a hátlapra a gumin gondolom szétmaszatolódna. Azért köszönöm, hogy segíteni akartál.-:)))
Gyönyörűek a képeid. Nekem meg a naplemente a kedvencem. Nem csoda, lassan közeledek a lemenő korhoz.-:DDD Ha kéred valamelyiket, írj privit.-.)))
Ebbe bele fogok szeretni, közben legalább egy évig állt egy fiókba, mert nem akarodzott befejezni.-:) De már van ezer ötletem, pedig most mást kell csinálnom.
És egy kérdés. Hallottatok a tyveki techikáról? Ha igen, milyen papírfélét használtok hozzá?
Pontosan ezért nem raktam gép alá együtt, mert láttam több kártyát elég ritkán vannak cikk cakkozva és szinte rojtos a szélük. Ha aláteszem együtt, akkor meg kilukasztja a kartont. De ez így szuper jó, hogy utána egyene öltéssel rávarrod.
Én még ATC-t nem varrtam,de képeslapot igen,és ott vékony dekorkartont használtam. Jól viselkedett,bár én nem ezzel együtt cikcakkoltam. Először az anyagot külön(volt benne talán táskamerevítő, vagy dupla anyag összevetexezve,már nem tudom), és aztán egyenes öltéssel ment rá a karton.
Kaoka! Ezek nagyon jók!! Akik ismernek, tudják, hogy nagy tenger imádó vagyok. Minden megjelenési formájára vevő vagyok. Cserébe kapsz néhány friss képet :)))
Igazából nem tudom milyen fotópapirra gondoltál, de olyan van itthon, amire fényképet kell nyomtatni. Lehet, hogy rávarrhattam volna? Ragasszam rá? mit gondolsz? A hátulja erős vászon, arra is tudok írni. Na mit kell csinálnom?-:DDD
Igen, mostmár van zippje is, de még mindig nem vagyok megelégedve, valami annyira hiányzik az elejéről és nem tudom mi. Van másik új táska is, majd mutatom.
Bruer!A táska japán,az orosz csajok csak segítenek megvarrni :-) Bár lenne igazad, attól tartok,az én virágom nem lesz ilyen elegáns.A virág maga rendben,a kihajló szirmoktól tartok egy kicsit.Majd meglátjuk...Ezt az oldalt Komórka mutatta régebb, igazi kincsesbánya,főleg a kiállítás-része.
Semilyen papírt nem tettem alá.-:DDD Ezüst szállal hímeztem az esőcseppeket és csillog, ha rávillan egy kis fény. Aki kiválasztotta, neki is tetszik.-:DDDD
Hát ez csúúúcs, amit ezek az orosz csajok csinálnak! Nagyon bejön nekem ez a stílus! Zutty be a kedvencek közé! :) Köszi a tippet! Szerintem a virágot nem lehet olyan gáz megcsinálni, elég részletes útmutató van hozzá!
Jaj,de jókat varrtatok!Az a sok gyönyörűséges táska...és minden egyéb! Köszi a virágot,már épp akartam értetlenkedni,hogy hogyan kell,de aztán megtaláltam a képtáradban.Azt hiszem,így már tudom.Ha mégsem,majd varrás közben jövök kérdezni.
Jaj,Hajnikri,most meg az én oldalam lyukad ki,a röhögéstől,már látlak is,amint-akár egy Frida Kahlo fesményen-összeillő darabkákkal,precízen és gyönyörűen foldozgatod az oldalad :-))))
Csáknir!Egy teljes percig csak néztem,míg leesett,hogy jön ez a táskához,aztán felfogtam lassan :-) Hát igen,nyilván mindkettő japán ötlet. Egy japán virág nem hagy nyugodni mostanában,ráadásul a világ egyik legszebb táskáját díszíti.Varrta ezt meg valaki?
Én viszont a fiam iskolájában ezt a tulipánt tanultam meg készíteni:
Ez csak annyiban különbözik, hogy a négyzet mindkét középvonalát meg kel húzni, s mind a négy oldalról az egy negyedéig be kell vágni, majd egymásra csúsztatva összeragasztani az egymást fedő felületet.
Most olvastam vissza az egy hetes elmaradásomat. Én is üres levelet kaptam Loncitól. :( Ha valaki kapott "teli" levelet, lécci, lécci, küldje át nekem. Kilyukad az oldalam a kiváncsiságtól, aztán foltozhatom azt is.
Pamina,Kaoka kisegített.Ami a kérdés második felét illeti,mármint a lényeget...szerintem nem kell ide nagy filozófia,nem eladásra készítik,hanem csereberére,jó szórakozás. Eddigi 3 cserémből az elsőt ismerőstől kaptam,neki küldtem.A másik kettő kicsit kínosra sikerült:cseppet sem vagyok fukar,de valahogy megfeledkeztem róla,pedig láttam a blogokon,hogy illik anyagdarabkákat,a díszítéshez apró semmiségeket mellékelni. Ahogy megkaptam a címeket,beraktam a 2 ATC-t 2 közepes méretű buborékos borítékba,mert nem volt kisebb a boltban,s már küldtem is el. Nem tudtam,sírjak vagy nevessek,amikor megérkeztek a borítékok a sok kedves semmiséggel.Kisértetiesen emlékeztetett a kislánykori szalvétacsereberére.Úgyhogy most valami plussz küldeményen töröm a fejem... Érdekes ATC-k vannak itt Aki dicsőségre vágyik,cserélhet Suzan Lenz-el,ő nagy kiállítást tervez jövőre,ahol a kapott ATC-k is szerepelnek majd itt
Kaoka! Válasz ment.A karton túl vastag,a rajzpapírt kiszakítja a tű.A legszebb a fotópapír. Valami ahhoz hasonló,selymes felületű papírt használok,de ott is lazítani kell a szálfeszességen,hogy ne tépje a tű a papírt.Nagy tapasztalatom nincs,én körbecikcakkozom.Ha nem foszlik az anyag,nem muszáj.Lehet simán varrni a széléhez közel.Kaptam olyan filc ATC-t,amire a papír csak ragasztva volt,én a varrásban jobban bízom.