Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209927

Megint érzem a sípcsontomat, pedig ebben a cipőben csak 266 km van. Igaz, előtte két évet volt dobozban, de az talán nem olyan sok. Mi a fene van itt?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209926

A régi festés vége 1385 volt, jól emlékszem?

 

Tegnap este két kanyarodó autó is majdnem elütött hazafelé, de abból csak az egyik zebrán, duplán elsőbbségi helyzetben. Szép lassan jött a kanyar közepéig, aztán hirtelen kigyorsított. 300 méterrel odább a másik, széles és jól kivilágított kereszteződésben. Talán mégsem olyan célszerű ez a decathlonos fekete rövidujjú, amit azért vettem fel, mert viszonylag vastagabb a normálnál, és melegebb, na de városi közvilágítás volt, meg zebra, meg fokozott óvatossággal megközelíteni.

Előzmény: goyko14 (209900)
Spenót Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209925

Ez de durva! :) Köszi a videót!

Itt kezdett rommá kopni a térdem, de már elmúlt. :) 

Előzmény: epy116 (209923)
amatőr Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209924

Hát ez remek!!! :) 
Köszi a múltidézést! :) 

17 éve, azta! 

Előzmény: epy116 (209919)
epy116 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209923
Előzmény: epy116 (209922)
epy116 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209922

Erre a védjegyre nem emlékszem, de szerintem egyáltalán nem furcsa, ha valaki futóbolondos pólóban indiánszögdel egy futóversenyen :-D

A videó: http://users.atw.hu/time-machine/103_0394.AVI

Előzmény: Spenót (209920)
Spenót Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209921

Maratoni beszámolóm és némi történelmi áttekintés Gabi oldalán:https://baratrunning.com/2020/10/28/tatai-maraton-mohai-peter-beszamolo/

 

Spenót Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209920

Akkoriban ez volt a védjegyem. :) Aztán abbahagytam, amikor valaki megkérdezte, hogy ezt miért csinálom. :-D

Meg tudod osztani a videót? 

Előzmény: epy116 (209919)
epy116 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209919

Ami azt illeti azon a versenyen Te is ott voltál. Videófelvételem van róla ahogy Spenóttal futtok együtt, és Spenót meg indiánszögdelve fut egy 30 km-eres versenyen :-)

Előzmény: amatőr (209915)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209918

Reggel 6-ra mentem úszóedzésre a szigetre, akkor még semmi sem volt. Szokott rohanás a suliba, de nem jött a 26-os. Felrohantunk a Margit-hídra ami akkor már blokád alatt volt. Persze semmit sem értettünk. Onnan gyalog be kb 1 óra a suliba ahol aztán nem volt tanítás...

 

Viszont a bringaedzések utána a teljesen lezárt utakon pl jó emlék. Máig emlékszem ahogy az M3-as kivezetőn csalinkázunk meg sprintelgetünk keresztbe-kasul, meg nyolcasokat rajzolunk az elválasztó sávoknál.

Előzmény: Spenót (209913)
gurtnis Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209917

Nagyon szép, és számomra megható is. 

Előzmény: Zsazsi (209907)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209916

Ha minden áron akarsz egy hivatalos VO2max értéket méretni akkor ilyen vizsgálatot keress:

 

https://setcenter.hu/teljesitmeny-elettani-vizsgalat-spiroergometria

 

Szerintem egyébként felesleges, ha nem használsz pulzus mérőt futás közben. Attól hogy tudsz egy pontos VO2max értéket nem leszel gyorsabb. Csak a mérés alapján meghatározott aerob anaerob küszöb pulzusok miatt van értelme egy ilyen tesztet megcsinálni, de neked ilyen adatokra nincs szükséged.

Előzmény: HCS77 (209911)
amatőr Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209915

epy116
Most aztán komolyan lebuktál!! :) 
Aki fiatal legényként 4 és felesben fut 30 km-t, az tulképp UFO kategória nekünk, földi halandóknak! :) 

Előzmény: epy116 (209901)
amatőr Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209914

Zsazsiiii, szia!! :) 
30 év, röpke pillanat, nemde?! :) 
Össze kéne futni egyszer, ha már futás! :) 

HCS77

Ez a "szegyenletes 2 óra 2 perc" szíven üt, valljuk meg... :) Értem én, magadhoz képest írod, de egy smiley oldana a hangulatán. :) 
A Medicover honlapján nem találtam komplex sportorvosi, terheléses vizsgálatot, csak egy sportoláshoz kapcsolódó laborvizsgálatot, különböző értékeket néznek éhgyomorra vett vérből, vizeletből, ilyeneket.



Előzmény: Zsazsi (209907)
Spenót Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209913

Off

Én is bringával jártam a várost. Nagyon tetszett, hogy olyan helyeken tekerhettem, ahol korábban nem.

Ami nem tetszett viszon az az, hogy néhány paraszt taxis még a szirénázó mentőt is megállította és átvizsgálta, amikor a hídon át akart menni.

On

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209912)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.28 0 0 209912

Hű, ez szép történet! Össze lehetne szedni, kinek milyen emlékei vannak az eseményről. Én a parasztbiciklimmel közlekedem az üres városban, amihez akkor még egy kis sodronylakat is elég volt.

Előzmény: Zsazsi (209907)
HCS77 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209911

hali, köszi. 

 

hát én Szegeden a Medicoverbe tudok menni ilyen mindent vivő lola-t kártyával (avagy Leeloo Dallas - Világjegy), már ha nem gubózik be mindenki megint a vírus miatt.

 

Nem tudom ott van-e ilyen mezgerélő, ami ezt méri, gyanítom nem, de felhívom őket, emberi nyelven ezt a ketyerét/cuccot hogy hívják? Mit kérjek?

 

A félmarcsi nagyon szégyenletes 2 óra és két perc volt, amiért másfél hónapja kb. világgá mentem volna szégyenemben, de most nem érdekelt. 

 

Nincs kütyüm, csak a runkeepert használom telóval, azt tudja ami éppen kell, az a madzag a mellkasomra nem kell, meg semmi, így érzésre nyomom. Mondjuk egy olyan dolog jó lenne ami szól ha egy sebességet meghaladok (kilométerenként kérek statot), vagy ilyesmi, van ebben az appban is van ilyen pace beállítási lehetőség, de a csaj nem kiabál, hogy lassú vagy héjj, szóval ....  marad az érzés.

 

Viszont a hétvégén megint megyek dunántúlra, most tetőcserepet cserélünk, így vasárnap a ságvári erdőben fogok futni, ha le nem lőnek a vadászok. 

 

Előzmény: amatőr (209904)
Mosolygós79_ Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209910

Zsazsi, nem jön ki a matek! Te már 8-10 évesen egyetemen szaladgáltál? Há' minek?  :)

Előzmény: Zsazsi (209907)
O/O Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209909

Gratulálok! Szerintem én semmit nem csinálok olyan rég óta :) Bár 29 éve ugyanott dolgozom ez néha elgondolkoztat! 

Előzmény: Zsazsi (209907)
Spenót Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209908

Gratula az évfordulóhoz! Remélem, a következő 30-as után is jössz és elmondod, hogy 60 éve volt a taxisblokád és akkor még benzin is volt. :) 

Előzmény: Zsazsi (209907)
Zsazsi Creative Commons License 2020.10.27 0 1 209907

Gondoltam ezt megosztom veletek is, hiszen sok éve ide (is) tartozom...

Most olvasom, h 30 éve volt a taxis blokád a benzinár emelése miatt. Na, én pont azon a héten kezdtem el futni esténként az egyetemen. Hihetetlen, h azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal, de meg mindig futok. Igaz, áttértem a reggelekre. ;o)

Korabban csak kiegészítette a más sportos tevékenységeket a futás. Azóta meg más sportos tevékenység egészíti ki a futást.

Spenót Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209906

Szóismétlésben verhetetlen vagyok. :) 

Előzmény: Spenót (209905)
Spenót Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209905

Mindig meglepődöm, amikor egy nagy festőművész, akinek az általam meg nem értett és tök bénának tűnő festményeit leszólom és utána kiderül, hogy korábbi (vagy későbbi) munkáiban kiderül, hogy egyébként profi módon érti a szakmát.

Úgy látszik, ez futóművészeknél is így van. :) 

Előzmény: amatőr (209904)
amatőr Creative Commons License 2020.10.27 0 0 209904

HCS77
Szia, érdekes, amiket írsz.
A VO2max mérése régi slágertéma a futóknál, itt is beszéltünk már sokat róla.
A Cooper-teszt az egyik ismert próbálkozás az értékének meghatározására, de persze, csak megközelítő információt ad, és az sem biztos, hogy pont a VO2maxról adja azt az információt. :) Sokkal inkább egy általános edzettségi állapot felmérésére alkalmas a Cooper-teszt, amelynek eredménye, hogy hány métert vagyunk képesek loholni, egyszerre mutat több mindent: keringési, izomzati, de akár akarati tényezőket is. :) 
Van pulzusértékeken nyugvó matematikai képletes kalkulátor is, mint ahogy tulképp a Cooper-teszt is egy képletbe kerül be, de sem a pulzusalapú, sem a 12 perc futás alapú "mérés" nem ad olyan értéket, amit egy laborban, légzésfigyelő műszerekkel számolnak ki, állapítanak meg. 

Arra viszont jó a Cooper-tesztes VO"max, hogy ha állandóan így mérünk valamit, az adatkülönbségek relatívan mutatják a változást.
Mint a mérlegeknél is, egy mérleg nem biztos, hogy a tuti értéket mutatja, de ha mindig azzal a mérleggel mérünk, a változást tutira ismerjük majd. :) 

Pianóban, nagy óvatossággal futva mennyi lett a félmaratonod? 

A kütyüfüggő edzés érdekes dolog: van, akinek ez segít, ehhez méri magát, irányt mutat neki, és van, aki csak korlátozva érzi magát tőle. Mint oly sok mindenben, a  futásban is az emberek alaptermészete, jelleme, szokásrendszere tükröződik.
Én pl. az utolsó, szisztematikus edzéssel töltött szezonomban, 2014 február-október között használtam órát, de csak a táv/tempó rögzítésére, pulzust sosem néztünk a Szakvezetéssel, közösen megállapodva ebben. :) 
És a tempókat is fejből futottam tulképp, a két kiszemelt éves cél egyikén, a NIKE felesen egyenesen óra nélkül futottam, a terv 1:44:44 volt, és 1:44:45 lett, hihi. :) 
Na, nosztalgia, öndicséret befejez, és irány a ..., ja tegnap már futottam, ma pihenőnap! :) 

Előzmény: HCS77 (209902)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209903

Kösz a cikket. 

Egyet értek én is azzal amiről ír. Használjuk ki a kütyük adta lehetőségeket, de ne függjünk tőlük :-)

Bár én nem vagyok olyan fegyelmezett, hogy mindig betartsak egy egy edzésre tervezett pulzus értéket, tehát futok, bringázom ahogy éppen adja magát a hangulatom és erőm függvényében, így edzések közben is tesztelem néha a határaimat, de ha valami gond van edzés közben méréssel, rögzítéssel az engem is kizökkent, felbosszant,  tehát kütyü függő vagyok :-)   

Előzmény: goyko14 (209899)
HCS77 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209902

ahoj!

 

na kb két hete elkezdtem pianóban futni, még nagy az óvatosság, nem hajtom a gépet, szombaton azért mértem egy vo2max-ot, a 12 perc alatt 2760 m ment, ami 50-es. 

Ha eszek rendesen, meg nem guggolok előző nap akkor még lehet jobb is szerintem.

Vasárnap volt egy félmaraton, az idei 47. hosszútávom, nagyon pihentető volt, igazi élményfutás, nagyon jó idő is volt.

 

epy116 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209901

Szerintem is így van. Azért egy tapasztalt versenyző elég pontosan tudja futás közben hogy milyen sebességgel fut és, hogy ehhez milyen pulzus tartozik. Emlékszem, még 2003-ban a Szigeti Harmincason 4:36-ban futottam, majd az első helyezett persze lekörözött. Gondoltam hogy egy kicsit felveszem vele a tempót és beszélgetek vele. Megkérdeztem hogy milyen perceket fut, mondta hogy most 3:30, és nem emlékszem hogy lett volna rajta óra. Mondjuk csak ezt az egy kérdést tettem fel, aztán visszalassultam 4:36-re, ő meg tovább robogott.

Előzmény: goyko14 (209899)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209900

Semmi jelentős ami miatt muszáj lenne ott. Ami miatt oda gondolnám:

- a Duna felőli oldal a térköves, ott talán nehezebben látható a felfestés

- a lámpák mellett jobban számolható/várható (pláne ha direkt igazodik is az oszlopokhoz)

- este a lámpák fényénél jobban látszik azon az oldalon

- aki nagyon résztávozni akar, annak könnyebb a sima aszfalton és ott így jobban látni (mondjuk ennek ellentmond a forgalom - de én általában este futok, akkor forgalom már nincs) 

- meg hát tradicionálisan is ott volt

 

De egyik sem olyan indok, hogy csak ott működjön - lehet a mobilgát mellvéd is. Az most nem rémlik hogy végig van-e mellvéd ahol a sima út megy.

 

Ha megvan az 1500m akkor érdekes kérdés, hogy honnan induljon, mihez igazodjon. Észak felé ki lehet futni belőle, ezért a déli végén kell majd ráhagyni egy kicsit mindenképp. Az északi végén viszont lehetne igazítani a gát végéhez/aszfaltváltáshoz, de akkor meg valószínű hogy a lámpasorral nem jönne ki pontosan.

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209885)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209899

Ez fontos kiegészítés, egy-egy jó edző régen is nagyon sokat tudott hozzátenni. Most ez, a hozzáférhető plusz tudással bővülhet is, másrészt meg a sok adat elhomályosíthat fontos információkat. Erről volt egy jó írás a minap, nem tudom olvastátok-e:

https://www.mozgasvilag.hu/triatlon/hirek/az-analog-triatlonista

 

"Én mostanában azt látom, hogy a versenyzők már csak az órájuknak hisznek. Nem alakul ki az izomérzékelés, a savasodás felismerése, és a többi, versenyen életbevágó képesség. Garminjuk nélkül beszámíthatatlanok lesznek."

 

Teljesen egyet tudok vele érteni - anno óra nélkül is pontosan tudtuk mi lesz sok, hol a határ (és ez a képesség jórészt most az adathalom közben is megmaradt), sokan meg a rengeteg adat között már talán elvesznek és könnyen besokallnak. 

 

Előzmény: Ati_66 (209888)
O/O Creative Commons License 2020.10.26 0 0 209898

Vasárnap mennénk páran egy laza, futós szintidőre Vérkört, nincs kedve csatlakozni valakinek hozzánk?

Még idén tervezek egy hasonlót biciklivel is, akit érdekel jelezze. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!