Keresés

Részletes keresés

MeeCee Creative Commons License 2008.03.19 0 0 657
Kedves ILDIKONL!

Elmondanád nekem hogyan készíted a képtáradban "csoki torta" néven szereplő sütit, nevezetesen őt: http://www.mijnalbum.nl/Foto-ORIVWX6V.jpg

Előre is kösz,
Előzmény: ILDIKONL (508)
monkey62 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 656
Naná, hogy mindenkit érdekel. Lécci gépelni! :)
Előzmény: Vanessa_ (655)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.03.16 0 0 655

Udv mindenkinek:)

 

 

Regen jårtam erre, de låtom, hogy sokasodnak a szepseges tortaalkotåsok:) En ma egy duplån citromos szeletet sutöttem, ami ugyan nem valami dekorativ, de isteni. Ami nem mellekes, remek tortaalap lehet a tesztåja gyumölcsös-vagy turotortåhoz. A Prima Konyha Magazinban talåltam a receptre.Ha valakit erdekel, begepelgetem majd:)

 

 Addig is udv:

 

Vanessa

ZsuR Creative Commons License 2008.03.12 0 0 654
Igen, amerikai csesze.

Biztos lehet hasznalni mas cukrot is - de szamolj vele, megvaltozik a szine - no meg az ize is. Biztos sokaig elall a hutoben. . .

A rozsak :)). Regen csinaltam oket - ideje lenne jatszani veluk ujra!


Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 653

Szia Zsur!

 

Ez a csésze mértékegység, amit írsz, az amerikai cup, ugye? Meddig lehet ezt a krémet tárolni, hűtőben? A cukor sima kristálycukor vagy lehet próbálkozni barna cukorral is (muscovado vagy light brown)? Két szelet lapos süti (butter biscuit) közé gondoltam tölteléknek.

 

(Olvasgattam a régi bejegyzéseket, és csendben irigykedtem a rózsák miatt. Gratula.)

Előzmény: ZsuR (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 652
És nagyon király is :))) kegyetlen jó :) gondolom, nem morogva ették :))))
Előzmény: tasha (650)
k2k Creative Commons License 2008.03.11 0 0 651

sziasztok!!

sztetek hol tudok vásárolni, akár vidéken, akár a fővárosban olyan marcipánt ami kagyló formájú?

 

tasha Creative Commons License 2008.03.10 0 0 650
Közben elkészult a torta és ilyesmi krémmel :) Nagyon finom lett..

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.09 0 0 649
Tyű, na meg is van a következő jelölt, asszem :) Köszi :)
Előzmény: ZsuR (646)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.09 0 0 648
No, a 347-es hsz-ben találod.
Nem geil, isteni finom tényleg.
Előzmény: Törölt nick (647)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.09 0 0 647
Ezeknek innen van a krémreceptje, Vanessa egyik hsz-ében, mindjárt megmondom a számát. Csokis-rumos(-meggyes), de a következő adaghoz már keresek valami mást. Csak ez annyira bejött mindenkinek, hogy gondoltam, egyelőre elég, ha arra kell csak koncentrálni, ami kint van, és a belső értékekért nem kell nagyon aggódni :))
Előzmény: tasha (645)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.08 0 0 646
Nekem ez nagyon tetszik, vajkrem, de nem emelygos, nem nehez, jol leehet felhasznalni fondant ala, marcipan ala. LEhet sokfelekepp izesiteni.

Vajkrem:

2 cseszecukor
2/3 csesze viz
6 nagy tojas feherje, szobahomersekleten
1/4 kkanal "cream of tartar"
1,5 csesze vaj, szoba homersekleten
2 kkanal vanilla extract
3 ekanal Triple Sec vagy narancs likor

Keverd ossze a cukrot vizzel, es egy fazekban keveres nelkul forrald fel. Takarva forrald addig amig a cukor felolvad.
Addig forrald, amig a homerseklet eleri a 115 fokot (C-ban). Ontsd at egy hoallo edenybe, amibol konnyu onteni.

A tojas feherjeket es a cream of tartar-t verd fel kemenyt habba, es add hozza a szirupot/ Magas fordulaton keverd tovabb, amig szobahomersekletu nem lesz, kb 10-15 perc.

Add hozza a vajat - szobahomersekleten, elozo nap kiveve a hutobol - aprankent, majd a likort. Ha a hab tul meleg, a vaj el fog olvadni!!!

6 csesze krem lesz belole.
Előzmény: tasha (645)
tasha Creative Commons License 2008.03.08 0 0 645
Maczy, milyen töltelékkel dolgozol?

Én keresnék valami nem zselatinos, nem túrós, nem tömény-geil krém receptet...tán valami tejszínest, ami elbírja a marcipán díszítést azért.
Előzmény: Törölt nick (640)
krisssz Creative Commons License 2008.03.02 0 0 644
Szerintem csúcs!! Én neki se mernék fogni. Nagyon ügyes vagy:)
Előzmény: Törölt nick (640)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.02 0 0 643
Ugyes!!! Nagyon ugyes. . .
Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.02 0 0 642
Marcipán, de nem azok tartják :) az autó egy "dobogón" csücsül, a kerék csak azért van ott, mert hát kell :)
Előzmény: ZsuR (641)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.02 0 0 641
Nagyon ugyes vagy!!! Mik a kerekek?
Előzmény: Törölt nick (640)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.02 0 0 640
No mi van, senki nem tortázik? :))

Mutatok egy autót, ez elvileg egy 90-es Defender, és az apropója, hogy az uram minden vágya egy ilyen autó, de a lottó ötös hiányában egyelőre nem tűnik realizálhatónak a dolog, illetve hogy idén végre volt születésnapja :) Igazából nem vagyok 100% elégedett vele, de nem volt több időm, anyuéknál csináltam titokban, szigorú időkorláttal. A legnagyobb baja, hogy a Defender egy legendásan szögletes autó, na most ez is az volt, amíg meg nem olvadt annyira a krém a marci alatt, hogy lekonyuljanak a szögletek :/ és ha lett volna még időm, akkor kijavítom simán, de így is este hatkor indultunk haza. A másik meg, hogy kicsit megviselte az út, és bár ezen a képen nem látszik, de a jobb hátulja erősen ültetett lett, mire sor került az átadásra, bár az ember feloldotta azzal, hogy "á, az a kerék biztos egy gödörben van" :)) Ja, és extra nehezítő körülmény volt, hogy sikeresen itthon hagytam a vázlataimat, úgyhogy emlékezetből nyomtam, így aztán jó pár részlet hiányzik, amit fel akartam pedig tenni rá. De ember felismerte, hogy mit akar ez ábrázolni, a lekonyult szögletek ellenére is, és örült, szóval nagy baj nincsen, de azért túlságosan büszke nem vagyok a műre. Próbadarab, legközelebb már rutinosabban nyomom :) Felvágni csak ma fogjuk, de a pótkereket már tegnap eltüntette az ünnepelt :)




Törölt nick Creative Commons License 2008.02.14 0 0 639
Tyűűűűű!!!! Gondolom, volt nagy öröm :)))
Nagyon szép lett!
Előzmény: Amarillisz. (628)
ILDIKONL Creative Commons License 2008.02.14 0 0 638

Sziasztok!

Nagyon sok szeretettel koszontelek Bennetek a baratok vagyis Valentino -napon. Koszonom Nektek a segitseget amit egesz ido alatt kaptam Toletek!

AMARILLISZ nagyon szep lett a torta! Nagyon ugyes vagy!!  Neztem lanyok az elozo 3 szep tortat. Nagyon tetszik!Gratulalok hozza!! Gazdag fantazia es kezugyesseg kell hozza. Gyertek surubben az oldalra. Tobbszor fentvoltam, de nemigen irogattok mostanaban.

Mindenkinek jo sutogetest es kellemes hetveget kivanok!

CostelloM Creative Commons License 2008.02.12 0 0 637
Fuu köszi, akkor lehet kapni! Én sparban kerestem tegnap ott nem volt...:( KÖSZII mégegyszer!
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.12 0 0 636
Nagyobb áruházakban szoktam látni ott, ahol az aromák is találhatók.
Előzmény: CostelloM (635)
CostelloM Creative Commons License 2008.02.12 0 0 635

Sziasztok!!

Jó lenne valaki még olvasná a fórumot! :) Én ételszínezéket keresek, amivel sütemények krémét tudnám színezni!! Sehol sem találok semmit sem... :( Segíítsetek! Előre is köszi! Szép napot!

ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 634
Jo, amikor a kicsi ilyen nagyon tud orulni!!!
Előzmény: Amarillisz. (633)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 633
bizony, nagyon finom volt!;-D tetszett neki, mikor meglátta, kijelentette, hogy ezt ő mind megeszi! elkezdte a marcipánnal, amiből annyit evett, hogy aztán rá se bírt többet nézni:-P (mármint a marcipánra, sütit eszegetett másnap is)
Előzmény: ZsuR (632)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 632
Nagyszeru!!! Biztos nagyon finom volt. . .mit szolt az unnepelt?
Előzmény: Amarillisz. (631)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 631
köszi! 8 tojásos piskótából készült, csokoládé krémmel,erre eper és kiwi és tejszínhab.
Előzmény: ZsuR (630)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 630
Nagyon ugyes vagy!!! Milyen a tesztaja es a kreme?
Előzmény: Amarillisz. (628)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.09 0 0 629
Ha nem sikerul - kuldd el nekem, lekicsinyitem.
Előzmény: Amarillisz. (627)
Amarillisz. Creative Commons License 2008.02.09 0 0 628

na, csak sikerült! a fényviszonyok sajnos nem tól jók, mert már rám esteledett, de azért talán látni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!