éves szinten eddig egy turbó-érzékelő csere volt, 50-ért, 4 év és 95.000 km alatt. Nálam olajcsere 20.000-nél, az olaj sem drgágább talán, 2000 Ft/literért veszem.
ja. Csak mivel Japán leállt, amikor kellett Fukusima miatt, máshol meg nem gyártották, ezért sehol sem volt. Szerintem most sincs túl sok rendelhető darab, az enyém a svédektől lett lerendelve. Listán persze volt több helyen.
Én 8-9 literrel járkálok, autőpályán óra szerint tempomattal 145-re téve 9,5. De volt olyan román utam, ahol végig 90-110 volt a tempó, ott 7,4 a kinti üzemanyaggal. Az osztrák, olasz gázolajjal mindig 1 literrel kisebb a fogyasztásom 100-on.
vettem STP adalékot, amikor azt gondoltam, hogy koszos a motor. és csodák csodája, lement kb 7,5-7,8-ra. a hatás kb félig megvolt még a következő tanknál is.
amikor STP füstölésgátlóval próbálkoztam, felment 9,5-re(!!!). és ez több tank alatt takarodott ki belőle.
nyáron 9 l-es átlaggal, télen 10-11 l körül. 110 e km van benne és egy 2 l.-es motor.
Ha autópályán 4000-es fordulat fölött hajtom (>150 km/h) akkor megugrik a fogyasztás, ekkor 12 l fölé is megy, de ilyen ritkán van, mert egyébként is sokba kerül:).
Én azért döntöttem a benzines mellett, mert fáztam a dízel hibáitól. Igaz kicsit többet fogyaszt, de "igénytelen" a motorja a dízelhez képest... arra kell figyelni, hogy 10k km-ként legyen olajcsere. talán nincs is benne olyan drága alkatrész, mint egy dízelben...
Még nem töprengek,h milyen(és mikor)lesz a következő autónk,de valóban méltánylandó szempont lehet a vásárlásnál ez is... Tényleg drágák a cuccok,ez nem vitás :-((
Én most megúsztam a leg1xűbb/legkisebb(még időben észrevettem,bár ezt nem volt nehéz
meglátni)javítással a lehetőségek közüli "legkisebb" árral -így is egy huszas volt.
marha drága minden alkatrész, ami nem kopó az újhoz is. Utángyártott hátsó szélvédő 200.000 Ft.......a következő kocsim német lesz. Ennyit arról, hogy nem drágább az alkatrész hozzá, mint a németekhez.
"régi"(T30) X-Trail intercooler jobb elülső sarkából kormos-olajos szivárgás.
Látogatás a hűtőjavítónál: a mezővárosban futó kb.8 db X-Trail közül az enyém már a 3.(!!) ilyen/ilyesmi nyűggel.Holnap intercooler le-/kiszerel,nyomáspróba,repedésnél hegesztés,tömítettségi próba vízben.
Remélem ennyivel megúszom(ez minumum 20E),mert a bontott (ki tudja mennyit bíró) kb.80E,az új árba(gondolom néhány 100E)beleborzongok,utángyártott nincs.Többszörös v. netán javít6atlan repedések esetén közteshűtő "szívátültetés: a gyári keretbe/be-és kiömlő csőcsonkokhoz vmilyen más típushoz utángyártott új hűtő befaragása-behegesztése(ez utóbbi is 100E feletti költség...)
Nos szerencsére ki tudtam tisztíttatni egy szervizben a részecskeszűrőt. A srác elmondta, hogy a Nissanok nagyon hajlamosak erre a hibára, mert a szűrőn a pórusok nagyon kicsik, és a dCI motor nem szereti a városi "tötyögést". Szerinte fontos lenne, hogy nemcsak egy igazi autópályás húzatást követő megállás után kellene járatni a motort, hogy a turbó visszahűljön, hanem mindig(!), minden leállítás előtt pár percig alapjáraton kellene járatni azt, mert a turbóban lévő alig fél decinyi olaj ellenkező esetben pillanatok alatt felforr, és gondot okoz. Én nem értek ehhez, de lehet, hogy van benne igazság????
Nekem is gejl -bár a kaskáj megjelenését már szinte megszoktam,de nem tetszik megjelenésétől kezdve.Nálam ez a szögletes/középkonzolos dizájn a "bejövős"...
Remélem tényleg 300E km-ig nem kell nagyon/nagyokat költeni rá. Ez enyémben ugyanis
kb.200E lehet -bár 4 hónapja megvételkor 90E-t mutatott az óra és szervízkönyv is -de azt persze nem hiszem.Nálunk évi max.tizen1néhány E km az évi futás.Most lesz 5 éves a miénk,velünk lesz kb.még ennyit -ha a sors vmilyen okból másképp' nem akarja.
Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, nem tudom hogy ez hiba vagy tulajdonsága az x-trail-nek. Ha erősen fékezek és pl.: nyomom a dudát, akkor magától felvillan a vészvillogó. Ilyenkor nem villog, hanem világít 4-5 másodpercig. Többször tapasztaltam már...
Arra gondoltam, hogy zárlatos, de feltünt hogy csak éles helyzetekben csinálja.
Elméletileg nem tisztítható. A rossz hírem az, hogy valszeg azért világít a kontroll lámpa, mert bejelez valamelyik turbó-szenzor is. Nekem az volt a gond, le is tiltott a motor miatta, nem gyorsult. Na mire azt kiolvasták, hogy mi a hiba......amellett kétszer is kigyulladt a DPF lámpája.
Más. Vettem pár alkatrészt, csak ajánlani tudom az oldalt, jóval olcsóbb mint a bolti árak:
Tudtok-e esetleg olyan helyet, ahol DPF tisztítást vállalnak? Úgy tűnik sajnos elkerülhetetlen lesz, mert többedszerre gyulladt fel a részecskeszűrő kontroll lámpája, és ezidáig egy kis autópályás húzatás után ez eltűnt, de most továbbra is világít, sőt megjelent mellette (felette) a motorvezérlő sárga kontroll lámpája is!???
Lehet, hogy még tudja önmagát regenrálni, vagy a tisztítás elkerülhetetlen lesz?
Sajnos ez a motor nagyon kényes erre, pályázás után nálam is 2 perc várakozásjön(vicceshaépptankolniállokle)
előző tulajnak (nő) 40e alatt összejött egy turbócsere, mert nem foglalkozott ezzel... a könyv egyébként szemét módon szűkszavú, és egy visszajelző led sem lett volna a világ vége.