Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kozmat Creative Commons License 2012.03.09 0 0 290

STP inkektor pucolót milyen gyakran használsz?

Előzmény: Abrash (285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 289

éves szinten eddig egy turbó-érzékelő csere volt, 50-ért, 4 év és 95.000 km alatt. Nálam olajcsere 20.000-nél, az olaj sem drgágább talán, 2000 Ft/literért veszem.

Előzmény: eastwest (288)
eastwest Creative Commons License 2012.03.09 0 0 288

Éves szinten a dízel szervízköltségei mennyiben állnak meg?

Előzmény: Abrash (284)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 287

Ja igen, az itteni ár amúgy T30-huoz ennyi, nekem meg T31 van......

Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 286

ja. Csak mivel Japán leállt, amikor kellett Fukusima miatt, máshol meg nem gyártották, ezért sehol sem volt. Szerintem most sincs túl sok rendelhető darab, az enyém a svédektől lett lerendelve. Listán persze volt több helyen.

 

Én 8-9 literrel járkálok, autőpályán óra szerint tempomattal 145-re téve 9,5. De volt olyan román utam, ahol végig 90-110 volt a tempó, ott 7,4 a kinti üzemanyaggal. Az osztrák, olasz gázolajjal mindig 1 literrel kisebb a fogyasztásom 100-on.

Előzmény: eastwest (278)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 285

lemaradt: a jobbik az STP injektor puccantó

Előzmény: Abrash (283)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 284

hát nekem a 140-150 körül is max 8,8  (az óra itt 10-zel több, mint amit a gps mér)

Előzmény: eastwest (281)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 283

akkor jó :)

 

vettem STP adalékot, amikor azt gondoltam, hogy koszos a motor. és csodák csodája, lement kb 7,5-7,8-ra. a hatás kb félig megvolt még a következő tanknál is.

amikor STP füstölésgátlóval próbálkoztam, felment 9,5-re(!!!). és ez több tank alatt takarodott ki belőle.

Előzmény: fdoki (282)
fdoki Creative Commons License 2012.03.08 0 0 282

Belekotyogok:nálam(szintén öngyújtós motor) is ennyi a fogyasztás.

Előzmény: Abrash (280)
eastwest Creative Commons License 2012.03.08 0 0 281

nyáron 9 l-es átlaggal, télen 10-11 l körül. 110 e km van benne és egy 2 l.-es motor.

Ha autópályán 4000-es fordulat fölött hajtom (>150 km/h) akkor megugrik a fogyasztás, ekkor 12 l fölé is megy, de ilyen ritkán van, mert egyébként is sokba kerül:).

Előzmény: Abrash (280)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 280

mennyi a fogyasztásod?

nekem dizel 8,5-8,7  (150e van benne)

Előzmény: eastwest (279)
eastwest Creative Commons License 2012.03.07 0 0 279

Én azért döntöttem a benzines mellett, mert fáztam a dízel hibáitól. Igaz kicsit többet fogyaszt, de "igénytelen" a motorja a dízelhez képest... arra kell figyelni, hogy 10k km-ként legyen olajcsere. talán nincs is benne olyan drága alkatrész, mint egy dízelben...

Előzmény: fdoki (277)
eastwest Creative Commons License 2012.03.07 0 0 278
Előzmény: Törölt nick (276)
fdoki Creative Commons License 2012.03.07 0 0 277

Még nem töprengek,h milyen(és mikor)lesz a következő autónk,de valóban méltánylandó szempont lehet a vásárlásnál ez is... Tényleg drágák a cuccok,ez nem vitás  :-((

Én most megúsztam a leg1xűbb/legkisebb(még időben észrevettem,bár ezt nem volt nehéz

meglátni)javítással a lehetőségek közüli "legkisebb" árral -így is egy huszas volt.

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 276

marha drága minden alkatrész, ami nem kopó az újhoz is. Utángyártott hátsó szélvédő 200.000 Ft.......a következő kocsim német lesz. Ennyit arról, hogy nem drágább az alkatrész hozzá, mint a németekhez.

Előzmény: fdoki (275)
fdoki Creative Commons License 2012.03.06 0 0 275

"régi"(T30) X-Trail intercooler jobb elülső sarkából kormos-olajos szivárgás.

Látogatás a hűtőjavítónál: a mezővárosban futó kb.8 db X-Trail közül az enyém már a 3.(!!) ilyen/ilyesmi nyűggel.Holnap intercooler le-/kiszerel,nyomáspróba,repedésnél hegesztés,tömítettségi próba vízben.

Remélem ennyivel megúszom(ez minumum 20E),mert a bontott (ki tudja mennyit bíró) kb.80E,az új árba(gondolom néhány 100E)beleborzongok,utángyártott nincs.Többszörös v. netán javít6atlan repedések esetén közteshűtő "szívátültetés: a gyári keretbe/be-és kiömlő csőcsonkokhoz vmilyen más típushoz utángyártott új hűtő befaragása-behegesztése(ez utóbbi is 100E feletti költség...)

fdoki Creative Commons License 2012.03.02 0 0 274

Az utolsókat -remélem- rúgjuk a mostani télbe...

(a képen:Viharsarok,Fürjesi-tanyavilág)

 

 

 

kozmat Creative Commons License 2012.03.01 0 0 273

Nos szerencsére ki tudtam tisztíttatni egy szervizben a részecskeszűrőt. A srác elmondta, hogy a Nissanok nagyon hajlamosak erre a hibára, mert a szűrőn a pórusok nagyon kicsik, és a dCI motor nem szereti a városi "tötyögést". Szerinte fontos lenne, hogy nemcsak egy igazi autópályás húzatást követő megállás után kellene járatni a motort, hogy a turbó visszahűljön, hanem mindig(!), minden leállítás előtt pár percig alapjáraton kellene járatni azt, mert a turbóban lévő alig fél decinyi olaj ellenkező esetben pillanatok alatt felforr, és gondot okoz. Én nem értek ehhez, de lehet, hogy van benne igazság????

Előzmény: Törölt nick (266)
fdoki Creative Commons License 2012.03.01 0 0 272

Nekem is gejl -bár a kaskáj megjelenését már szinte megszoktam,de nem tetszik megjelenésétől kezdve.Nálam ez a szögletes/középkonzolos dizájn a "bejövős"...

Remélem tényleg 300E km-ig nem kell nagyon/nagyokat költeni rá. Ez enyémben ugyanis

kb.200E lehet -bár 4 hónapja megvételkor 90E-t mutatott az óra és szervízkönyv is -de azt persze nem hiszem.Nálunk évi max.tizen1néhány E km az évi futás.Most lesz 5 éves a miénk,velünk lesz kb.még ennyit -ha a sors vmilyen okból másképp' nem akarja.

Előzmény: Abrash (271)
Abrash Creative Commons License 2012.03.01 0 0 271

fejj, ez egy kaskáj, csak megizélték.

én meg egy kockább kaskájt nézegetnék inkább a válság után - addig marad ez a középkonzolos

 

150e van az enyémben, 110e-t tettem bele én.

szerintetek mennyit mennek ezek el értelmes költségszinten? félek a commonrailtől.. de ha 300-ig elketyeg, az jó lenne.

Előzmény: fdoki (270)
fdoki Creative Commons License 2012.02.29 0 0 270

Elpuhul a terep-Nissan?

Az X-Trail stílust vált: csinosabb, polgáribb modell válik belőle. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 269

Ez egy vészfunkció. Nemrég beletolattam egy fába, és automatikusan bekapcsolt, nekem villogott.

Előzmény: eastwest (268)
eastwest Creative Commons License 2012.02.29 0 0 268

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, nem tudom hogy ez hiba vagy tulajdonsága az x-trail-nek. Ha erősen fékezek és pl.: nyomom a dudát, akkor magától felvillan a vészvillogó. Ilyenkor nem villog, hanem világít 4-5 másodpercig. Többször tapasztaltam már...

Arra gondoltam, hogy zárlatos, de feltünt hogy csak éles helyzetekben csinálja.

eastwest Creative Commons License 2012.02.29 0 0 267

Nekem az alább leírtak szerint sikerült kiolvasnom a hibakódot otthon:

http://www.nissanforums.com/l31-2002-2006/7500-all-you-ever-wanted-know-about.html

Előzmény: kozmat (265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.28 0 0 266

Elméletileg nem tisztítható. A rossz hírem az, hogy valszeg azért világít a kontroll lámpa, mert bejelez valamelyik turbó-szenzor is. Nekem az volt a gond, le is tiltott a motor miatta, nem gyorsult. Na mire azt kiolvasták, hogy mi a hiba......amellett kétszer is kigyulladt a DPF lámpája.

 

Más. Vettem pár alkatrészt, csak ajánlani tudom az oldalt, jóval olcsóbb mint a bolti árak:

http://www.alkatreszdiszkont.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__NISSAN_s74___X-TRAIL+__X-TRAIL+%28T31%29_s47_2007|06_s13___23198

Előzmény: kozmat (265)
kozmat Creative Commons License 2012.02.28 0 0 265

Tudtok-e esetleg olyan helyet, ahol DPF tisztítást vállalnak? Úgy tűnik sajnos elkerülhetetlen lesz, mert többedszerre gyulladt fel a részecskeszűrő kontroll lámpája, és ezidáig egy kis autópályás húzatás után ez eltűnt, de most továbbra is világít, sőt megjelent mellette (felette) a motorvezérlő sárga kontroll lámpája is!???

Lehet, hogy még tudja önmagát regenrálni, vagy a tisztítás elkerülhetetlen lesz?

 

fdoki Creative Commons License 2012.02.22 0 0 264

Leányfalu-n is jól szolgál az "összkerék"...

(mai fotók)

 

 

brati Creative Commons License 2012.02.20 0 0 263

Sajnos ez a motor nagyon kényes erre, pályázás után nálam is 2 perc várakozás jön (vicces ha épp tankolni állok le)

Abrash Creative Commons License 2012.02.18 0 0 262

én is autópályán, csak legalább két percig.

előző tulajnak (nő) 40e alatt összejött egy turbócsere, mert nem foglalkozott ezzel... a könyv egyébként szemét módon szűkszavú, és egy visszajelző led sem lett volna a világ vége.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.18 0 0 261

én akkor hűtöm, ha autópályán megyek, és kiállok egy pihenőbe, vagy tankolni, akkor 30-120 mp-ig hagyom ketyegni. Ennyit javasol a gyár.

Előzmény: Abrash (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!