Keresés

Részletes keresés

Szabo Benjamin Creative Commons License 2007.06.02 0 0 669
Nagyon szép visszatértem a fórumba.Akit érdekel,hogy újból köztetek vagyok az irjon.
Előzmény: róbertke (667)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.02 0 0 668
Húú, ez nagyon szép!
Előzmény: róbertke (667)
róbertke Creative Commons License 2007.06.01 0 0 667
Nekem csak egy ilyen szerelvény jött össze.
norbert85 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 666
Sziasztok!
Én is már lassan 6hónapja sporoltam a fotógépre, de meglett!
Webshop: Nekem eddig sajnos több a negatív tapasztalatom, mint a pozitív, igaz ez NEM vasutas témában (fotógép). Hiába van odaírva a webshopban hogy raktáron, utána kiderül, hogy nincs és rendelni kell, de nem tudják mikor jön....
Bementem egy másik boltba (ennek is van webshopja) kiderült hogy nincs meg a dolog amit szerettem volna, pedig a neten elvileg volt. Másnap megrendeltem a a webshopjukban és egy óra múlva jött is a válasz, hogy mehetek érte. Ebben az a szép hogy a boltban megígérték hogyha lesz szállítás és megérkezik a kívánt termék értesítenek. A mai napig hívnak.... közbe üzenetben megjött hogy mehetek érte...
Bocsi az offért, gondoltam megosztom veletek.

norbert85
Előzmény: TaylorJ (665)
TaylorJ Creative Commons License 2007.06.01 0 0 665
Hello

Asszem letisztáztam a dolgokat és részemről nincs semmi ellenérzés, megértem a
ti véleményeteket is.
A roco Szergej kapcsán, az Gyseves szergej amelyet a modell és hobbynál lehet vagy lehett kapni 25990Ftért.Sztem lehet még kapni, én pl a webshopba láttam h van , elmentem a lurdya megkérdezni h van e , mert láttam az oldalukon , de ott már egyse volt és szerintük már nincs a lehel úti üzletükbe, ezután megrendeltem a neten mert továbbra is ki volt írva h készleten, bejelöltem h személyes átvétel a lehel úti boltba, másnap jött is a válasz h mehetek érte.
Nem láttam rajta lényeges különbséget a festésen kívül, ill az gysevesnél hiányzik az a fém visszaterelő lap a forgóváz elfordulásához.
Amit tapasztaltam az még annyi h kicsit lasabb, persze ezt nem tudom h ez minden új járműnél természetes ill mennyi időt jelent amíg bejáródik egy jármű.
Előzmény: StephenStephanson (662)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 664
hol lehet kapni?
Előzmény: nagymacko21 (663)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 663
glützgold!!!
Előzmény: StephenStephanson (662)
StephenStephanson Creative Commons License 2007.06.01 0 0 662
Milyen gyártmányú az a Szergej amit 20 000 Ft-ért lehet venni?!
Használt? Új?
Én újban a Roco leárazott Gysev-et akartam meg venni 38 helyett 26-ért ,de már elfogyott az összes, most gondolkodom milyen Szergejt kéne beszereznem aminek az ára elfogadható..
Tetszik a Quabla Szergej Mávosa is de az sajna 70 000 Ft körül van...
Előzmény: nagymacko21 (657)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 661

Talán azért mert egy ilyen célt kell kitűzni az emberenek maga elé és mindent megtenni , azért , hogy megvalósuljon.

 

Szerintem ez a leglényegesebb...


Előzmény: StephenStephanson (655)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 660
Már sajnos sehogy... Fél évig tartott a diákmunka ott...
Előzmény: Törölt nick (656)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 659

Én nemsajnálom senkitől se a gyűjteményét főleg nem hernyófan esetébe aki megdolgozott érte!!!

 

Köszönöm, de az, aki nem hernyófan is ugyanúgy megdolgozik érte... :) Az, aki irígykedik, és küld a mindenféle E-maileket, nem dolgozik meg érte, viszont kielégíti az, amit művel. És végülis egy E-mail olcsóbb egy modellnél... :)

 

A 20 Ft-os gyűjtögetés jó ötlet, én régebben félretettem minden 200 Ft-ost, mikor azt adtak vissza valahol, azonnal félre lett téve. Aztán mindig feladtam, nem bírtam megállni, hogy ne költsem el... :)


Előzmény: nagymacko21 (657)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 658
Bocs a elyesírási hibákért gyorsan gépeltem!!!
Előzmény: nagymacko21 (657)
nagymacko21 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 657
1 nagyon jó ötlet ami mi kestesómmal csinálunk! 1 szergejre gyüjtünk de elhatároztuk h csak 20 asokat mivel 20 ezer ft 1 mávos sergio ezért ezer db 20 as kell jelenleg 200 dbnál tartunk úgy ,hogy a család összes tagjátol meg aki ad mindenkitől kapunk huszasokat. És rendkívül nagy boldogság lesz szerintem ha egyszer végre a kezünkbe vehetjük! Én sem vagyok 1 gazdag ember de ha kell a föld alol is előkeresem a kívánt összeget. Így sikerült teljesen a 0 ról másfél hónap alatt 4 mozdonyt és 2 drágább kocsit is beszerezni! Én nemsajnálom senkitől se a gyűjteményét főleg nem hernyófan esetébe aki megdolgozott érte!!!

Emberek az irigység nemszép dolog legalább ebben a topicban ne legyen!!!
Előzmény: Hernyofan (654)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 656
Samsungba hogy lehet bekerülni? :-))))
Igen amúgy nekem is csak érettségim van, meg diák munka mellette :-)
Előzmény: Hernyofan (654)
StephenStephanson Creative Commons License 2007.06.01 0 0 655
Nem tudom mi volt itt a fórumon én most nagy általánosságban mondok véleményt a témában amit én tapasztaltam és nem adott személyekre levetítve...
Az irigység teljesen magyar sajátosság és sok barátság és emberi kapcsolat közé áll!
Utálom az irigy embereket...
Én miért nem irigykedem arra akinek szinte minden modellje meg van mozdonyból és vagonból ami fontos egy adott korszakban?!
Talán azért mert egy ilyen célt kell kitűzni az emberenek maga elé és mindent megtenni , azért , hogy megvalósuljon.
Tudjátok sok mocskos ember van, engem pl: , azért irigyelltek sokan ,mert 24 éves koromban tudtam magamnak venni egy 3,5 Mft-os új autót részletre amiből több mint a felét befizettem.
Ezt hogyan értem el?!
Nos 6 éves korom óta gyüjtöttem perselybe a pénzt elöször vettem egy biciklit majd később egy versenybiciklit majd egy motort és így tovább az autókkal is előtte 5 különböző autóm volt mire ide eljutottam addig az autómig.
Mindig eladtam amit használtam és gyüjtöttem mellé pénzt még.
3 állást vállatam, hogy kitudjam fizetni nem jártam diszkókba meg Mekibe és nem szórtam a pénzt.
Ennyi egyszerű a recept, dolgozz keményen spórólj amire akarsz és végül megvalósíthatod......!!!
Előzmény: mrtms (646)
Hernyofan Creative Commons License 2007.06.01 0 0 654

Üdv!

 

Nekem egyelőre még csak érettségim van ( most teszek le éppen egy OKJ-s szakmát, az írásbeli már megvan ), mégis meg tudom oldani, hogy legyen munkám... Sőt, volt olyan félévem is, rengeteget dolgoztam, de havi 120-150ezret kaptam kézhez, és volt olyan hónapom, mikor elértem a 200ezret. Dolgoztam nappal, amikor lehetett hétvégén, és éjszaka is itthon, de meg tudtam csinálni, és szerintem megérte. Hangsúlyozom: egyetlen érettségivel. Tehát aki azt mondja, hogy nincs itt munka, az vagy hazudik, vagy nem keresgélt eleget ( mert nem csak hogy munka, de jó munka is akad! Az előbb említett félévet a SAMSUNG-nál töltöttem, diákmunka keretében, többnyire forrasztgatni kellett, mint a gép, néhol igen trükkösen. Baromi jó társaság volt, nagyon jó munka, és nagyon jól kerestem vele )...

 

Eleinte én is kaptam ilyen E-maileket, de az "én fáról szüretelem a pénzt szerinted?" kérdésemre egyik illető sem tudott kielégítő választ adni...

Most szegényebb vagyok, mert iskolába jártam, amellett nyílván nem lehet ennyit dolgozni, így ebben az évben 2 RailTop kocsi volt a termés, de van még időm, ha most megvennék mindent, mit veszek később :) ?...

Előzmény: Törölt nick (651)
TaylorJ Creative Commons License 2007.06.01 0 0 653
mrtms.,k.joe, írtam küldtem nektek egy mailt amelyben leírtam az én álláspontomat.
StephenStephanson Creative Commons License 2007.06.01 0 0 652
Milyen gyártmányú az "Aligátorod":-D és milyen tapasztalataid vannak vele?!
Én is még ebben az évben szeretnék venni egyet ha sikerül összegyűjteni rá a lóvét!:)
Előzmény: Sihu (607)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 651
Igen ez így igaz! :-)
Többé kevésbé nekem is sikerült megtalálni mindig, és nem is rossz a gyűjteményem, persze nem összehasonlítható Hernyofanéval :-)
Előzmény: mrtms (650)
mrtms Creative Commons License 2007.06.01 0 0 650

Na ebben teljesen igazad van.

De ha nagyon akar valamit az ember, azért meg lehet oldani mindent. Csak nem biztos hogy egyszerűen és gyorsan.

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 649
Persze, ez mindig is így volt van és lesz. Csak van akiknek mondjuk nehezebb ugye megtalálni azt a bizonyos lehetőséget, vagy kevesebb van :-)
(mert nem mind1 azért milyen az a diploma és milyen nyelvről van vizsga)
Előzmény: mrtms (648)
mrtms Creative Commons License 2007.06.01 0 0 648

Na látom, sikerült venni a lényeget....

Mellesleg imerek én olyan pedagógust, akinek akkora gyűjteménye van, hogy a szám tátva marad. De valahogy ő nem azt hangoztatta sohasem, hogy de rossz a tanároknak, mert kevés a fizetésük és nincs elég tanári állás, hanem megkereste azokat a lehetőségeket, amivel kicsit tudott tágítani a lehetőségein.

Szóval lehet így is...

Előzmény: Törölt nick (647)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 647
"szerezzen 1-2 egyetemi diplomát, beszéljen 1-2 nyelvet és annyit dolgozzon, amennyit akar"

mondjuk mint pedagógus és ....
Előzmény: mrtms (646)
mrtms Creative Commons License 2007.06.01 0 0 646

Nincs mit! Csak már baromi unalmas számomra, hogy elég sűrűn a drága modellek és az ilyeneket megvevő emberek fikázása folyik itt és a szomszédos topicokban. Senkinek nincs megtiltva, hogy mondjuk szerezzen 1-2 egyetemi diplomát, beszéljen 1-2 nyelvet és annyit dolgozzon, amennyit akar. Ha ezt csinálja, nem lesz gond, hogy 15e Ft egy ilyen gabonaszállító és ha kedve szottyan, akár egy egész szerelvényre valót vegyen belőle. Sajnos jellemző a magyar emberek többségére, hogy baromi irigyek, de a saját jobb érvényesülésük érdekében egy gyufaszálat sem hajlandóak keresztbe rakni.

Távol álljon tőlem, hogy bárkit is megbántsak, de sajnos elég sok negatív és személyemet ócsáróló e-mail-t kaptam, mikor pár újdonsult szerzeményemet bemutattam itt a topicban. És mindegyik valahogy így kezdődött: "Te erre vagy büszke, hogy...."

Még egyszer mondom, senkit nem szerettem volna megbántani, csak ennek a topicnak az lenne a lényege, hogy az ember megossza másokkal az örömét.

Szerintem.

 

Üdv: Méri Tamás

Előzmény: k.joe (645)
k.joe Creative Commons License 2007.06.01 0 0 645
Köszönöm. Amúgy ha valaki tud ilyen gabonaszállítót ilyen minőségben, és olcsóbban, nyugodtan keressen meg....Ja, és a modell az értékét majd lehetsőég szerint igyekezzen tartani.
Előzmény: mrtms (644)
mrtms Creative Commons License 2007.06.01 0 0 644

Nem arra büszke, hogy 15000 Forintért vette, hanem arra, hogy van egy gyönyörű modellje. Ilyen minőséget még Albert szokott készíteni, de az sem sokkal olcsóbb.

 

Előzmény: TaylorJ (642)
k.joe Creative Commons License 2007.05.31 0 0 643
Szerintem nem ugyanazt a terméket vettük meg. Te mennyiért tudsz ilyet tamponozva, szépen átalakítva MÁV-osra? Vennék még egyet kettőt...
Előzmény: TaylorJ (642)
TaylorJ Creative Commons License 2007.05.31 0 0 642
Erre te büszke vagy hogy háromszor annyiért vetted meg?
Olcsóbban is meglehet oldani hogy mávos legyen.
Előzmény: k.joe (641)
k.joe Creative Commons License 2007.05.31 0 0 641
Jól vetted, nem volt drága. Amúgy kb majdnem a 3 db ára volt az enyém:-). De már nem tudsz venni ilyen Quablát...
Előzmény: M-62 team (640)
M-62 team Creative Commons License 2007.05.31 0 0 640
Üdv mennyiért adják én ezeket 5900-ért vettem
Előzmény: k.joe (639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!