Keresés

Részletes keresés

Mr Spock Creative Commons License 2001.08.28 0 0 1602
Kedves paul2,

Es meg rolam mondtatok, hogy a Daniken-be vetett "hitem" alapjan, meg egy ket hasonlo jellegu "vad" elmelet alapjan, en vagyok elrugaszkodva a valosagtol. Ma beleneztem az alt.conspiracy NG-be. Nahat azt kellene latnotok, ha tenyleg elrugaszkodott emberek elrugaszkodott velemenyeit akarjatok olvasni. Hogy ott mik vannak, az nem semmi.

Gabor

Előzmény: paul2 (1601)
paul2 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 1601
Szerintem unatkozik a személyzet az obszervatóriumban.
Az ilyen létesítményeket mindentől távol rakják, hogy az elektroszmog ne zavarja, ezért a fickók akár nappal is dolgozhatnak, aztán mikor kész, "felfedezik".
Előzmény: ks (1598)
paul2 Creative Commons License 2001.08.27 0 0 1600
Jól számolsz.
Ezután viszont egy enyhébb, csapadékosabb időszak következett Európában is, és ez volt a katedrálisok kora!
Előzmény: Másik felhasználónév (1577)
CAIN Creative Commons License 2001.08.27 0 0 1599
Kicsit eröltetett a "megfejtés".
A további kétségeim:
1. Minek küldenének nekünk infót magunkról, pláne ilyen alap dolgokat ?
2. Minek kell gabonaföldekre rajzolgatni, amikor a rádiójeleinket simán vehetik, tehát tudható, hogy sokkal egyszerűbben is leadhatják nekünk a névjegyüket ?
3. Ha ismerkedni akarnak, akkor miért nem lépnek velünk normális módon kapcsolatba ?
Előzmény: ks (1598)
ks Creative Commons License 2001.08.27 0 0 1598
Sziasztok!

találtam egy érdekességet, pár szót megér, kíváncsi vagyok a véleményetekre:
http://www.artbell.com/hoagland3.html
üdv
ks

nebamun Creative Commons License 2001.08.23 0 0 1597
'99-ben voltam Cipruson, és át lehetett hajózni Egyiptomba (Kairó). Az id.vez. azt mondta, hogy csak a Menkaure piramist lehet megnézni (abban ugye meg nincs sok látnivaló). Nem is mentünk át.
Előzmény: AcCEsS (1587)
Vajk Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1596
ugy emlekszem, ugy jut el az ie.10500-hoz, hogy azt feltetelezi, a kamrak eppen az akkori csillag allasnal mutatnak az emlitett bolygokra
Előzmény: Törölt nick (1592)
aries_76 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1595
Sziasztok Asztaltársak

Még nem olvastam végig a forumot (100 hszólás vissza van), de meg kell emlitsem: nem tudom hányan néztétek 20.án a D. Sci trek-et? Volt egy müsor a "Jurassica", amiben Mr Hawass bejelentette: Elösszöris a Gatenbrick-féle robotos felfedezést, mint a sajátját; és megigérte, hogy benéznek hamarossan az ajtó mögé!
Kiran figyelj! Hawass elmondása szerint a belsö kövek (sajna nem tiszta hogy a járaté, vagy melyik) förészfogszerüen vannak összeillesztve.(legalább is az ujjait összefonva mutatta az illeszkedést).

Bye Aries

alfa2 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 1591
Udv,

Bocsanat, hogy (egyelore) erdemben nem szolok hozza a topichoz, de egy kis segitseget szeretnek kerni. Konyvesboltban jarva hamarjaban a kovetkezo konyveket talaltam, 2000 Ft-s egysegaron. Kerdesem az lenne, hogy melyikkel erdemes kezdeni az olvasast, mert a tema nagyon erdekel, a topic is remek, de keves a "tudasom", hogy beleszoljak...

Tehat a konyvek:
Bauval: A titkos kamra
Hancock-Bauval: A Szfinx uzenete
Hancock: Istenek kezjegyei
Hancock: Jel es Pecset
Christophet Knight-Robert Lomos: A Hiram-kulcs/A mult uzenete

Sajnos egyelore (egyszerre) nem tudom mindet megvenni, ezert kellen dontenem, hogy melyikkel is kezdjem.

Elore is koszi,

Alfa

u.i.: Meg talan annyit, hogy ha jol ertettem az Orion-rejtelytol irtakat, akkor arrol van szo, hogy ha a piramisok elhelyezkedese stimmel a mai csillaglallas szerint, akkor a szellozok "nem jo" helyre mutatnak. Tehat egy adott idoben (mondjuk ma) nem teljesul az, hogy a piramisok helyzete IS helyes, ill. hogy a szellozok IS "johelyre mutatnak".

Mr Spock Creative Commons License 2001.08.16 0 0 1590
Kedves andzsin,

A japánok mégis megpróbálták az
1970-es években, de a kísérlet szánalmas kudarcba fullott)."

Latom meg mindig probalkozol. Ez az egesz olyan mint egy vallas, hinni kell benne es kesz (:-).

Gabor

Előzmény: andzsin (1586)
AcCEsS Creative Commons License 2001.08.16 0 0 1587
Mit tudtok arról, hogy ez év végén lezárják a Gizai piramisokat és az egész területet elkerítik a műemlékek védelme érdekében? Én jövő nyáron szerettem volna megnézni őket de lehet, hogy még idén muszáj lenne elutazni, mert ugye messziről nézve nem ugyanaz a feeling! :-)

AcCEsS

andzsin Creative Commons License 2001.08.08 0 0 1586
Idézet prof. Kákosytól:

"GIZAI PIRAMISOK:
Kheopsz piramisa az egyiptomi halotti kultusz legkiemelkedőbb pontja. Eredeti
magassága 146,5m magas volt. Építészetileg nagyszerű alkotás. Belsőépítészetileg egy
nagy ún. galériával kezdődik, majd egy felvezetőfolyosóval folytatódik az alaprajz. Ezen a
folyosón keresztül lehet a sírkamrába jutni. Egy hajszálat sem lehetne a kövek közé
bedugni. Ma ezt lehetetlen lenne megépíteni.( A japánok mégis megpróbálták az
1970-es években, de a kísérlet szánalmas kudarcba fullott)."

Duda Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1585
passz
a cikk valami dinnyefele kapcsan irta ezt
Előzmény: Törölt nick (1584)
Duda Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1583
Valahol olvastam, hogy a kozepkorban volt lehules, es allitolag a sotet kozepkort szo szerint kell erteni (hogy mi okozta mar nem emlekszem. Valaki mas olvasta?)

Es voltak jelentos eghajlatvaltozasok, pl magyarorszag Matyas koraban meg mediterran eghajlatu volt.

Asszem ezeket az origon olvastan.

szenyor Lopez Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1581
Való igaz.
Akkor viszont 800 és 1000 közötti időszakban is kellett volna tapasztalni hasonlót. Sőt "nemsokára" jön az újabb. Persze ha kinézek az ablakon, nem a jégkorszak képe fogad :)

Lopez

Előzmény: Másik felhasználónév (1580)
Másik felhasználónév Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1580
Hmmmm
Szerintem ha évente elmegyek egy hétre sielni, attól még nem lesz 53 hetes az év :)
Szóval továbbra is az a véleményem, hogy ez már 1700 éves ciklus lenne a hagyományosan elfogadott elvek szerint. (Legalábbis tanulmányaim alapján)
Az alapötletet továbbra is jónak tartom. A többi a lényeg szempontjából csak szőrszálak hasogatása részemről.
Előzmény: szenyor Lopez (1579)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1579
Azt is számold, hogy 200 évig tart:
i.e.2200-i.e.2000
+1500
i.e.500-i.e.300
+1500
i.sz.1200-i.sz.1400

Én így számoltam. :) De odaírtam, hogy körül.

Lopez

Előzmény: Másik felhasználónév (1577)
Másik felhasználónév Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1578
A felvetés egyébként persze jogos.
Előzmény: Másik felhasználónév (1577)
Másik felhasználónév Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1577
Ööööö...
ie. 2200 +1500 +1500 = isz. 800.
Tehát isz. 800- 1000 között kellett lennie, ha jól számolok... (meg persze ha van alapja az elméletnek)
Előzmény: szenyor Lopez (1576)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.08.02 0 0 1576
Üdv!

Ha ez igaz, akkor i.sz.1200-1400 körül is kellett lennie "mini-jégkorszaknak". Vajon így is történt? Ezt talán könnyebb bizonyítani, mint az i.e. 2200-t.

Lopez

Előzmény: Törölt nick (1575)
32nick Creative Commons License 2001.07.20 0 0 1574
Sziasztok!
Nekem bejött az oldal.
(www.tar.hu/biginet)
Igaz, Explorer-el próbáltam.
Előzmény: Törölt nick (1565)
Vokrug Szveta Creative Commons License 2001.07.06 0 0 1570
A törmelékről volt egy dokumentumfilm a Spektrumon. Több emelet mély üregek vannak feltöltve a piramis közelében, és a törmelék közé eltemették a dolgozásban elhunyt építő csókákat is.
Előzmény: Törölt nick (1563)
outdownS Creative Commons License 2001.07.06 0 0 1568
Köszönöm, utazási időpontra gondoltam! (Tevét inkább csak messzebbről nézném.) Vezekelni nem akarok. Csak tudod, annyi helyen fagyoskodtam már hőségtől tartó utitárs miatt. (-:)
Előzmény: Törölt nick (1567)
outdownS Creative Commons License 2001.07.06 0 0 1566
Nekem sem jött be - de ha már itt vagy Kiran, légyszíves mondd meg melyik időszakban nem fordul le ott az ember a tevéről - ha esetleg, netán személyesen...? (Tudom, nyár szóba sem jöhet, de ősz jó?)
32nick Creative Commons License 2001.07.06 0 0 1564
Sziasztok!
Engem is nagyon érdekel a téma.
Itt találtam pár infót és képet:
http://www.tar.hu/biginet
ks Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1562
A kőtörmelék tényleg ott van, de szerintem az annak a maradványa, ahogy az arab barátaink megpróbálták szétszedni a piramist, - a burkolatot sikeresen el is távolították-, hogy aztán Kairóban mecseteket emeljenek belőle. Azért ennyi ezer év alatt a környék sokat változhatott, ami fix, az az hogy a piramis áll.
ks Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1560
Szia Kiran,

nem akarok kötekedni, de két megjegyzésem van a legutolsó hozzászólásodhoz:
1. ha jól tudom, akkor az általad jelzett temető nem mohamedán, hanem kopt. Mikor még arra tevegeltünk legalábbis az volt.
2. ennyiből nem lehet eldönteni, hogy honnan termelték ki a köveket, bármire rá lehetne fogni... Az információ valami hivatalos forrásból származik, vagy csak találgatás? Nem hiszem, hogy azok, akik építették a piramisokat bevállalnák az, hogy a két piramis közé ásnak egy bazi nagy gödröt, mert ez statikailag meggyengíthette volna a szerkezeteket. Szerintem az a lyuk már ott volt.
üdv
ks

outdownS Creative Commons License 2001.07.02 0 0 1557
Kedves kiran! csak egy apró (OFF) kekec: tudod, ez a majom-írógép hasonlat az internet létrehozásával már nem jön be. Igaz, hogy nem használjuk végtelen hosszú ideje, de sokan vagyunk... (-:)
Előzmény: Törölt nick (1556)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.07.02 0 0 1555
Üdv!

kiran:
Abszolút megértettem, hogy a cikkeid célja nem a piramisépítés egyetlen üdvözítő módszerének bemutatása, hanem a lehetőség bizonyítása.

"Olyan kép tudtommal nincs, ami a Piramist burkolattal ábrázolja. Talán mert az 1300-as években földrengéstől leomlott, aztán az arabok elhordták. Nekik pedig nem erősségük sem a más kultúrák tisztelete, sem a képi ábrázolás ugyebár. Ez máig így van. "

Valami olyasmire gondoltam, amit rövidfilmekben szoktak bemutatni régi építmények esetében: ilyen ma-ilyen volt eredetileg. Habár ha forrás sincs róla és csak fantázia alapján lehetne szimulálni, akkor nem érdekel, mert fantáziám nekem is van :).

Lopez

Előzmény: Törölt nick (1552)
Deviáns Messiás Creative Commons License 2001.07.01 0 0 1554
Sziasztok!
Nem mondom, hogy az összes hozzászólást elovastam, de jó sokat ahhoz, hogy:
Nagyra értékelem a hozzászólásokat, az alaposságot, a nagy tudást ami ebben a topicban van!
közösen többet érthetünk meg :-)))))

A kérdések egyike : hogyan építették a piramis(oka)t.
Ezt pontosan, valószínüleg senki nem tudja :-)
Tény, az hogy vannak és nem temészeti képzödmények :-)
(bár amennyi vad teória akad, még az sem lepne meg túlságosan, ha valaki elöállna azzal, hogy az élö Föld képzödményei, alkotása ;-)))
A ”hogyan” is érdekel (mint építészt különösen), de mivel az többféleképp is megközelíthetö, ill elmagyarázható, mint ahogy ahonnan ahol most ülök, többféleképp is átmehetek a konyhába:
1. mivel tudom, hogy két pont között a legrövidebb út az egyenes, elindulhatok akár ”toronyiránt” is, azaz neki a falnak, ekkor akadályba ütközvén céltudatosan tovább folytatom az utam és a kezemügyébe esö elsö elég éles tárggyal (például itt egy körzö) elkezdem kaparni a falat – tíz, húsz év múlva át is juthatok a konyhába :-))))
2. ismerem kívülröl a helyzetet, tudom, hogy a konyhának is van ablaka, és az erkélyröl bemászhatok, kimegyek az erkélyre és átmászok a téglafalon a konyhaablakig és hipp-hopp (nam nem pottyanok le a negyedikröl) már tíz-húsz perc után a konyhában is lehetek.
3. ezoterikus tudásból fakadóan (az ezoterikus szót itt a ”beavatottak számára szánt információ” értelemben használom) elindulok a konyhával ellenkezö irányba és használva a jelzett tudást, tíz-húsz másodperc alatt a konyhában vagyok. ;-)

A piramis(ok) felépíthetö(ek) /voltak/.

Az érdekesebb kérdés – szubjektíven számomra, és nyilván mást is érdekel – a miért!
Az elsö, madáchi válasz: nem miért, hanem kiért?
ki érti? ;-)
Az a nyilvánvalo eröfeszítés, ami egy ilyen nagyszabású projekthez kell, tagadhatatlan.
Miért döntött úgy valaki, hogy a hatalmát arra használja, hogy komoly mentális eröfeszítést igénylö feladatot adjon a munka vezetöinek, s azok aztán hogyan szervezték meg, miért dolgoztak? diktátor módon hatott rájuk a fáraó, vagy örültek a munkájuknak?
és a többiek? mert ha azt mondjuk,
hogy volt egy-két mérnök, aki kimondottan büszkén vállalta a kihívást, s vállakozókedve, hogy alkothat egy nagy müvet, ahol a matematikai, építészeti, asztronomiai tudását manifesztálhatja és a szervezöképesség is alaposan próbára lesz téve,
vajjon a ”köznép” miért ?
Mert nem volt más választásuk?
Az is lehet.

Két jellegzetességre szeretném felhívni a figyelmet:
Az egyik, hogy – ahogy az arabok mondják – a ”piramis szültésnapján” a Nagy Piramis egyik oldala – a tavaszi napéjegyenlöségkor, a napelkeltekor ”kettéválik” azaz – mivel nem sik a felülete – az önmagára vetödö árnyék egy rövid ideig látszik – mintegy kettéosztódik a háromszög egy fekete és egy világos derékszögü háromszöggé ”válik”, majd ez, amit Ptolemaios ” a piramison átfutó rejtélyes árnyék”-nak nevezett eltünik és a következö évig nem látható.
Az oldal befelé esö szöge nem 180 fok, hanem 179 fok 59 perc, ötvenkilenc másodperc!
S noha a felsö réteg már beépült Kairóba, a kövek úgy vannak ”ferdén” rakva, hogy a jelenség még ma is ”élvezhetö”!

lásd pl: http://www.aloha.net/~hawmtn/pyr-3rd.htm#PYR-3rd

A másik érdekesség, hogy hol van!
A szárazföld központjában! A bolygót borító vízfelület kb kétharmada a bolygó felszínének.
Ha szárazföldön húzunk két olyan kört, melyek középpontja a föld központja, akkor ezek körök egy része szárazföldet érint egy része tengert. Ha a körök egyike átmegy az északi sarkon, akkor meg lehet találni azt amelyik maximálisan szárazföld érintésü. Ha erre merölegesen húzunk egy másik kört, akkor annak is megtalálható a maximuma szárazföld érintés szempontjából. Bolygónk olyan, hogy ez a két kör pontban a Nagy Piramis poziciójában metszi egymást!

lásd pl http://www.europa.com/edge/pyramid.html

Ebböl arra következtetek, hogy aki(k) kiválasztotta/ák a helyszínt, ismerösök voltak az egész bolygó felszínével (hacsak nem ”baromi mázlisták” :-))))

Továbbá megfigyelték a bolgyó és a nap viszonyát is é ezt annyira jeltös dolognak fogták fel, hogy komoly eröfeszítéseket tettek ennek a jelzésére, a piramisépítök ”szokása szerint”, hisz hasonló ”látványosságot” Mexikóban is lehet látni,

lásd pl: http://marple.as.utexas.edu/~ideas/equinoxdoc.html

valamint Stonehenge is rendelkezik ilyen ”special effect”-tel ;-) és a chatresi katedrális híres bronzcsapja is hasonló elvek alapján van ott, ahol van.

Azt még el tudom képzelni, hogy felkorbácsoltatnak rabszolgákkal nehéz köveket magasra, de hogy azokat következetesen ”ferdén” rakassák (Nagyon kicsit ferdén, nem annyira, te barom!! durr mégegy korbácsütés!! ), az már ”meredek” :-))))

Ha csak az effektus lett volna a szándék, nyilván a legegyszerübb megoldás a felszínt csiszolással ”behorpasztani”, de talán számítottak arra, hogy az idö vasfoga, meg az élelmes épitkezök a jövöben eltüntetnék a hatást a kövek már eleve ”ferdén” vannak rakva.

Ha valami fontosat akar valaki közölni a jövövel, akkor maradandó módon kell, hogy az információt tárolja. A hatást akár egy másfél méteres piramiskán is lehetne észlelni, amit könnyebb beállítani és ”horpasztani”.
Miért építették akkorára? Hogy megmaradjon? Hogy ezer évekkel késöbb is ”leolvasható” legyen a kód?
Miért?

…és mi a rejtjeles üzenet?
úgy vélem: még annál is egyszerübb, mert ha aki elindította az ismerte a környezetét a csillagokig, az nyilván tudatában volt annak is, hogy nyelvek elfelejtödnek, hieroglifák félretolmácsolhatódnak, ezért a lehetö legegyszerübb kódot kell alkalmazni.

...de mivelhogy a Piramist sem lehetett egyedül felépíteni, a kódot sem biztos, hogy egyedül meg lehet fejteni ;-)

Előzmény: Törölt nick (1552)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!