Keresés

Részletes keresés

Wiccesring II. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 978

Az 51. számmal jelent meg a motor, az 52. számban már az adapter lesz.

Előzmény: -Rocksteady- (964)
Wiccesring II. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 977

Sziasztok ismét! Rég jártam itt.

Na. A motoros egység adaptercsatlakozója félre van fúrva. Nem is mentek bele a csavarok, de nem is gond, mert annyira szorul a D alakú nyílásban, hogy nem fog kiesni.Itt megmaradt két csavar. A motor is el van méretezve, a háromból csak két fül esett lyukra, itt is maradt egy csavar.

És olyan ferde az egész, hogy rossz nézni. Ugyan leesett az egész hóvelebanc még ősszel, és elferdült a központi oszlop (a ferdeség meg is maradt benne, de ma kicseréltem, mert megrendeltem pótlólag a 2. számot a központi oszloppal együtt), szóval hiába cseréltem ki az oszlopot, a pontatlan megmunkálás miatt ferde. Kotyog rendesen, valami ellenoldali alátétet be kell passzítani.

Summa summarum: drága, és ehhez képest még gányolni is kell rajta, hogy szép legyen. Ennnek a kiadónak több kiadványába nem ugrok bele..

Romboló72 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 976

Itt vannak a Újságot és a Alkatrészek 3.4.7.8

Romboló72 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 975

Sziasztok! :)

 

 Van nekem is Naprendszer modellem és 4 DB na de mindegyikból 2 ugyanolyat hoztak  eladóm db 2000,-ft ha valakinek kell vagy ha Nincs meg ezek a darabja akkor itt vannak a Számok 3.4.7.8. ez a 4 db van nekem... !!! :)

TLBY Creative Commons License 2015.04.25 0 0 974

Köszönöm a válaszokat, már néztem az útmutatóban.

A talprészt már össze is raktam, az adapteraljzat nem enyhén volt félrefúrva, de eddig jól néz ki.

Előzmény: tucsi54 (969)
Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 973

Köszi. 

Így jelentősen egyszerűbb.

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 972
Előzmény: Csíbor80 (971)
Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 971

Mivel nem vagyok előfizető, így nem jár a 3 db gyűjtőmappa számomra. 

A mappákat ezért külön megrendeltem a kiadótól, ami a mai napon meg is érkezett. A megrendelés simán ment utaltam az összeget, ők pedig küldték nekem postán a mappákat. 

Tudom, hogy korábban már volt szó a fórumban arról, hogy hogyan lehet az egyes számokat beilleszteni a mappákba, de nincs kedvem keresgélni. 

 

Esetleg ha valaki leírná nekem, azt megköszönném. 

 

Előre is köszönöm: CSI. 

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 970

A hajtómű összeszereléséhez segítség az alábbi video a 4. perctől:

 

https://www.youtube.com/watch?t=256&v=7KVOFcvBSrE

 

Előzmény: TLBY (968)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 969

Az utolsó részben jön a hálózati adapter vezetékkel együtt.

Előzmény: TLBY (968)
TLBY Creative Commons License 2015.04.10 0 0 968

Sajnos úgy néz ki jól tudjuk. Sorban állítják le a sorozatokat, nemcsak ezt.

 

Néztem az összeállítási útmutatót, szép hiba lesz összeszerelni a villamos részt.

Lesz ehhez valami hálózati kábel is, vagy nekem kell döglött hajszárítóból kókányolni?

Ha lesz, milyen hosszú?

Előzmény: tucsi54 (967)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 967

Úgy tudjuk, nem fog folytatódni.

Előzmény: Jokerfal (965)
tucsi54 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 966

Szia! 

Az utolsó (52.) számban lesz a motor.

De nem ajánlom, hogy kettőt vegyél belőle, mert akkor másnak nem jut. Megkérdeztem az újságost, mindig annyit rendel, ahányan gyűjtik a modellt.

Előzmény: -Rocksteady- (964)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.09 0 0 965

Szisztok!

 

A kérdésem: ugye ez a sorozat nem fog folytatódni az 52. számtól? Mert ahogy egy orosz embernél láttam, az 52. lap tartalmazza a sorozat utolsó, és ugyanazon kiadó egy másik hasonló modell első számát is.

-Rocksteady- Creative Commons License 2015.04.09 0 0 964

Sziasztok valaki tudja esetleg hanyadik számmal jelenik meg a motor ? lehet ebből vennék újságárusnál egy plusz példányt (tarcsiba). Előre is köszi a választ !

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.07 0 0 963

Áh, ez jó lesz. Köszi!

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 962

Úgy látom, hogy minden kérdésedre választ kaptál.

Egyébként a bolygókarokat én nem egymás mögé igazítanám. 

Szerintem a modell arra való, hogy szemléltesse a bolygók naprendszerben elfoglalt helyzetét.

Ha nem fér el a tárolásra kiszemelt helyen tetszőleges bolygóállásnál,akkor inkább szerelj le egy két külső kisbolygót.

A bolygók beállításához segítség:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127873548&t=9216558

 

Előzmény: Jokerfal (961)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.06 0 0 961

Szia!

 

És amit írtam, arra nincs valami megoldás? És felülnézetől hogyan kell beállítani a bolygókarokat egymás mögé igazítva az alsó alaplaphoz viszonyítva?

Előre is köszi.

tucsi54 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 960

Szia Jokerfal!

 

Én az oldalsó fogaskeréktartó karokat felváltva szereltem: egyiket az egyik oldalra, másikat a másikra.

Előzmény: Jokerfal (956)
Jokerfal Creative Commons License 2015.04.05 0 0 959

Szia!

 

Nekem is így van, annyi különbséggel, hogy a bolygótartó karok is ugyanazon oldalon vannak, mint a fogaskeréktartók, de a képet látva lehet, hogy én is így teszem.

Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 958

 

 

 

Az előbb lemaradtak a képek. 

Csíbor80 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 957

Felszereltem az utolsó bolygót is. Rakok fel képet róla, sajna nem a legjobb minőségű. 

A főtengely nekem nem dől semerre. Az alján lévő hernyócsavar meghúzásával függőleges helyzetbe kerül. 

És jelentem a második képen látható módon elfért az utolsó fogaskerék szendvics is. 

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.05 0 0 956

Sziasztok!

 

Egy újabb kérdés: Ti hogyan védekeztek az ellen, hogy ha az egyik oldalra szereltem fel a fogaskeréktartó "nyúlványokat", akkor arra az oldalra dől a tengely (vagyis hogyan lehetne egyenesbe hozni a főtengelyt) Köszi.

rosidosrob Creative Commons License 2015.04.05 0 0 955

Sziasztok!

Nekem is karcos a tengely vége, de nem foglalkozom vele, mert úgy sem fog látszani. Sőt ha kész és a tárcsákat összehangoltam, utána meg fogom fúrni a hernyócsavarnál, hogy stabilabban álljon.

Ma akartam beépíteni az Erist, de az utolsó hernyócsavar beragadt a bolygótartót tartó gyűrűbe, nem volt jó a menet... Így mehetek alkatrész cserére.
Valaki volt már cserélni? Esetleg valami tudnivaló róla? Vagy csak simán betelefonálok és elmegyek érte?

Jokerfal Creative Commons License 2015.04.04 0 0 954

Sziasztok!

 

Bocsi az igazán hülye kérdésért, de nektek mennyire karcos a főtengely alján ott a csavar helyénél? Mert nekem mintha kilátszódna már a vörösréz is. Tudna nekem valaki ebben tanácsot adni? Köszi.

tucsi54 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 953

Szia Richárd!

 

A bolygókarok belógása ellen:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133884969&t=9216558

 

Az oldalsó fogaskerék szendvicsek csavarjaiból le kell csípni 1-2 mm-t, ha kitolják egymást.

Előzmény: Auer Richárd (952)
Auer Richárd Creative Commons License 2015.03.26 0 0 952

Sziasztok!

Elég régen írtam én is már ide, még annó azzal kapcsolatban írtam, hogy törött holdakat kaptam. Ekkor mondtátok, hogy küldjem vissza Berregi Annának, megtettem és meg is kaptam a csere alkatrészeket. Tényleg nagyon kedves, és segítő kész másnak is ajánlom ha probléma van bármivel, valamint köszönöm nektek is a tanácsot. Két dolog végett írok most, mivel kaptam holdakat kaptam mellé bolygót is. Így ugyan megbontva, de ha valakinek szüksége van rá van egy jupiterem és egy szaturnuszom. 

 

A másik egy kérdés lenne. Olvastam a fórumot (nem mentem nagyon vissza hszekben) és többeknél olvastam, hogy lötyögnek a bolygókarok nekem is elég durván lógnak, és hiába húzom meg a hernyócsavart semmit nem ér, max tovább húzhatom és akkor megszakad a menet. :D Erre ti mit találtatok ki mert kerestem külföldi oldalt is de nem találtam semmi jó megoldást. A másik lógós probléma a kilógó, kis és közepes fogaskerék mikor a rövidebb csavart vagy a kisebbet behajtom kitolják egymást...

Válaszotokat előre is köszönöm!

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 951

Sikerült beszélni a kiadóval. A plusz számokat pótalkatrésznek megtarthatom, a futárnak simán visszaküldésre nincs lehetőség odaadni. A 43-46-os részek pedig majd érkezni fognak. Postaköltség pedig csak az utolsó 2 részre lesz. 

 

Elnézést kértek a keveredésért, sok különböző szám megy ki egyszerre, ebből adódott a hiba. Az pedig nagyon korrekt, hogy nem várják el, hogy önköltségen visszaküldjem. E miatt pluszpont a kiadónak. 

speede05 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 950

Bizonytalan vagyok, hogy mit kéne tennem ezzel a 4 számmal. Saját költségen nem fogom visszaküldeni, mert nem én rendeltem pluszban. Írtam egy levelet, hogy a következő 4 részt mikor hozza a futár, akkor visszaküldöm vele, ha az úgy jó. De azóta sincs válasz, pedig a csomag kézhezvételekor írtam. Lehet, hogy csak a szakmám miatt, de én a levelekre legkésőbb 1 órán belül szoktam reagálni, teljesen mindegy, hogy 100-at kapok-e, vagy csak 50-et... Így felmerült bennem az is, hogy valamiért nem jut el minden levelem Annának. Próbáltam telefonon is elérni, de igazából hetek óta sikertelenül. Mindig látom, hogy mennyivel előbb kapod meg a számokat, miközben mindig azonnal fizetek én is. Sőt, most már úgy fizettem előre a 43-46-ot, hogy a 39-42-t se kaptam még meg. Megírtam azt is, hogyha kell, akkor kifizetem a postaköltséget az összes csomagra, csak tényleg küldjék már normálisan időben. 

 

Eljutottam arra a szintre, hogy hajlandó vagyok 2000 Ft-ot fizetni a UPS-nek, hogy másnapra érkezzen meg a csomag... bár szerintem a GLS is tudja ezt, mert a Telekomtól tegnap rendelt mobil ma ér ide hozzám. Jelenleg a 43-46 még nincs feladva a GLS-nél, és feladás után 4 munkanap mire megérkezik... és 1 hónapja fizettem majdnem.

Előzmény: tucsi54 (949)
tucsi54 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 949

Hát nincs szerencséd, az egyszer biztos. :(

Ha nem kell visszaadni a dupla csomagot, akkor lesznek tartalék alkatrészeid. :o)

Előzmény: speede05 (948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!