Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1742

Sziasztok!

 

Örülök, hogy sok beírás van!

 

Remélem mindenkinek kellemesen telt a húsvét :-)

 

Dijut, sajnos ezt a hírt most olvasom először, nagyon jó lenne.

Megpróbálok utána járni, de jó lenne máshonnan is info.

 

Cockneygirl és mindenki más, annak a kutatásnak igazából annyiban volt itt keresnivalója, hogy (én legalábbis! – mások hogy vannak ezzel?) a turner miatt nem érzem magam ELÉGGÉ nőnek, és ennek kapcsán valahogy éreztem összefüggést. Az szexuális orientációhoz tényleg nincs köze, de az interjú nem is arról szólt.

 

Üdv mindenkinek, szép napot

Anna

dijut Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1741

Mit tudtok arról (Híradóban volt), hogy a parlament megszavazta a kromoszóma rendellenességgel élőknek a fogyatékossági támogatást?

 

Üdv, dijut

Ranita86 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1740

Sziasztok!

 

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindannyiótoknak!! :-)

 

Anita

andiano Creative Commons License 2012.04.09 0 0 1739

Igazad van!Jó, hogy újra írsz!

Előzmény: Cockneygirl (1738)
Cockneygirl Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1738

Sziasztok!

 

Közben mmegtaláltam, hogy tovább olvasgattam. át tényleg a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz.....

Cockneygirl Creative Commons License 2012.04.08 0 0 1737

Sziasztok!

 

Már jó rég írtam ide. Én is Turneres vagyok és idén leszek 25.

 

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen kutatásról van szó, amin ennyire kiakadtatatok..  El tudjátok mondani?

Rebus2012 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 1736

Üdv,

 

Nekem bármely hétvégi nap megfelelő mikor a városban vagyok. Havonta egyszer vidékre utazom a szüleimhez (általában a hó első vagy utolsó hétvégéjén.) Ha kb. egy héttel a tervezett tali előtt szólsz, akkor már tutira  meg tudom mondani, jó-e az időpont. A telefonszámom megvan, igaz? És hálás köszönet a szervezésért. :)

 

Fatima

Előzmény: Törölt nick (1734)
andiano Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1735

Elfogadás terén hasonló problémákkal küzdünk te és én!Örülök hogy van párod.Találkozó nekem szombat kivételével mniden nap jó.

Előzmény: Törölt nick (1734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1734

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy ilyen régen írtam.

 

Még egyszer kérek szépen mindenkit, gondolkodjon el azon, hogy milyen nap lenne jó neki egy következő találkára.

Megelőzendő, hogy a következő alkalommal is sokaktól ne kapjak semmilyen visszajelzést az időpont előtt, jó lenne, ha minnél többen elküldenétek egy mobilszámot, amire küldhetek SMS-t vagy hívhatlak titeket.

 

Andiano, persze, mindennek oka van, csak éppen rajtunk kívül álló és számunkra ismeretlen, ami kb. ugyanaz, minthogy rámondhatjuk, véletlen, legalábbis kiszámíthatatlan.

Pepita Zebra is azt mondja, hogy a családi halmozódás nem jellemző.

 

Elnézést azoktól, akik azt a bizonyos kutatást felháborítónak érzik. Persze nem én írtam ide, a ritka napon végül mindenesetre én beszéltem velük. Nem kötelező válaszolni, nem feltételeznek semmit. Szerintem ide csak annyiban tartozna, hogy (nekem legalábbis) vannak problémáim a nőiességem megélésével kapcsolatban, arról van szó, hogy ugyan nőnenk születtem és nő is akarok lenni, de nem érzem úgy, hogy eléggé az vagyok… - szóval az egész a lelki oldalról szól.

 

 

Üdv,

 

Szép napot mindenkinek

 

Anna

csillaadri Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1733

Sziasztok

 

Sajnélom,hogy a ritka napra nem tudtam elmenni,de éjszakás műszak után gondolom érthető.

Örülök,hogy ismét vannak új tagok,nekik szertnék bemutatkozni.Csillának hívnak és 36-éves turneres vagyok. Baján élek és dolgozom a párommal és a 10-éves örökbefogadott kislányommal.

Olvastam ezt a kutatást. Hét öszintén engem is felháborít ez a dolog.

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: andiano (1732)
andiano Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1732

Ez a magyar egészségügy. Hogy őszinte legyek, én nem hiszek abban hogy a Trner a véletlen műve. Mindennek oka van.

Előzmény: Anett&Bogi (1731)
Anett&Bogi Creative Commons License 2012.03.02 0 0 1731

Sziasztok!

 

Mivel 2. babánkat várjuk  elküldtek minket genetikai vizsgálatra.Mivel nekünk nincsen kocsink buszozni meg nem akartunk ,ezért a szervezés körülményes volt.A lényeg hogy eljutottunk odáig és bejutottunk a dokihoz,aki elmondta hogy ő nem szivesen bökne meg mert nem szeretné kockáztatni ezt a terhességet mivel a TS nem örökletes hanem a véletlen műve.Azt is meg kérdezte hogy egyáltalán minek küldtek minket el genetikára amin picit elnevettem magam:)A lényeg hogy arra jutottunk odabent hogy kevés az esélye ismét ts-nek és ne parázzunk ezen.C-kategóriás UH-s dokihoz járjunk és menjünk el szív UH-ra is.ENNYIII.5percet voltunk bent és jöhettünk is haza.Még jo hogy ezért az 5 percért nem mentünk el pestig.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 1730

Sziasztok!

 

A Ritka napon ott voltam, rajtam akvül még Attilék voltak, éss megismerkedtem az új felnőtt jelentkezővel, Fatival (Rebus2012), aminek nagyon örültem. Volt néhány érdeklődő, és ott röviden beszélgettünk még azzal a fiatal apukával is, aki már szintén írt a fórumba és egy 7 éves kislánya van. Tényleg olyan fiatal srác, az ember el sem hinné, hgy egyedül nevelő apuka.

Szóval összességében eredményes volt a nap.

 

Bárkitől szívesen várok ötletet egy következő találkozó időpontjára, színhelyére, illetve azt kérném szépen, mindenki gondolja át, mikor lenne alkalmas, illetve mikorra tud annyi időt szabaddá tenni kb. még nyár vége előttig!

 

Üdv, szép napot mindenkinek,

 

Anna

hanga19 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 1729

Sziasztok!

 

Voltatok a RIROSZ napon? Milyen volt?

szép napot!

Rebus2012 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1728
Sziasztok,

Nagyon köszönöm a válaszokat! Fogok írni privit. :)

Szép estét mindenkinek,
fati
Előzmény: Törölt nick (1727)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1727

bocsi a duplázásért...

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1726

Szia Fatima!

 

Én 35 éves turneres vagyok, ott leszek szombaton.

Ma még megpróbálok telefonon is körbekérdezni, de eddig biztosan rajtam kívül még lesz ott egy apuka a 16 éves lányával.

Egyébként Pécsett élek.

 

Akkor örömmel váeom a találkozást, addig is nyugodtan írj privát mailt is, matanna@index.hu.

 

Szia, szép napot

 

Anna

Előzmény: Rebus2012 (1721)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1725

Szia Fatima!

 

Én 35 éves turneres vagyok, ott leszek szombaton. Ma még megpróbálok telefonon is körbekérdezni, de eddig biztosan rajtam kívül még lesz ott egy apuka a 16 éves lányával.

Egyébként Pécsett élek.

 

Akkor örömmel váeom a találkozást, addig is nyugodtan írj privát mailt is, matanna@index.hu.

 

Szia, szép napot

Anna

Előzmény: Rebus2012 (1721)
hanga19 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1724

Szia Rebus!

 

Igen ingyenes,jó előadások is szoktak lenni,bár mi eddig főleg egymással beszélgettünk.

Tavaly külön jelentkeztünk páran,nem tudom h mindenki megtette vagy csak néhányan.

 

 

Matanna!

Sajnos úgy néz ki most az egyszer nem tudok elmenni,ez az utolsó féléven és annyira kevés a leadott óra,h nem hagyhatom ki.

Remélem nyárra befejezem és akkor tudok ide is jobban figyelni.

 

Előzmény: Rebus2012 (1721)
andiano Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1723

Szeretettel köszöntelek a fórumon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Vidáné Hegyi Andrea vagyok 36 éves Turner syndrómás. Nagykanizsán élek. facebook-on és az iwiw-en is fent vagyok, de a facebook-on gyakrabban. jelölj be ismerősként ha szeretnél velem chatelni.

Előzmény: Rebus2012 (1721)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1722
Ja, és láttam a weboldalon a jelentkezési lapot. Minden személynek külön be kell jelentkeznie a rendezvényre?

Köszi!
Előzmény: Rebus2012 (1721)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 1721
Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre a fórumra. 32 éves turner szindrómás lány vagyok, edddig soha nem jártam turneres közösségbe, de az utóbbi időben feltámadt bennem az igény, szívesen ismerkednék hasonló sorsú emberekkel, és erre a szombati Ritka Nap jó alkalomnak tűnik. Szeretném megkérdezni, lesztek-e ott néhányan, és ha igen, mikor? Láttam a weboldalon, hogy lesznek előadások. Tudjátok esetleg, lesz szó a turnerről is? Ja, és jól láttam, hogy ingyenes a rendezvény?

Üdv és köszönöm,
Fatima
Előzmény: Törölt nick (1720)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1720

Sziasztok!

 

Szeretném kérdezni, hogy ki jön a Ritka napra 25-én?

A helyszín a Mezőgazdasági Múzeum, bővebben itt: http://www.rirosz.hu/hirek/ritka_betegsegek_vilagnapja_2012

 

 

Üdv,

 

Szép napot

 

Anna

Deborah75 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1719

Szia!

 

Olvastam, köszi de nem szeretném.

 

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (1717)
hanga19 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1718

Sziasztok!

Az újabbakhoz szólnék.

A RIROSZtól kapunk leveleket amiket a régebbi tagoknak továbbítani szoktam.

Ha szeretne valaki  még kapni ,kérem írjon az e-mail címemre,itt megtaláljátok,nem titkos.

 

Szép estét!

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1717

Szia Deborah!

 

Köszi a tájékoztatást! Tényleg úgy tűnik, jó döntés volt!

 

Lejjebb van egy felhívás, nem tudom, érdekes-e nektek, a kisfiad még eléggé fiatal. De lehet, hogy tőled kérdeznének néhány dolgot.

 

Privátban tudok küldeni mailcímet is., ahol lehet jelentkezni.

 

Üdv,

Anna

Előzmény: Deborah75 (1716)
Deborah75 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 1716

Szia Anna!

 

 

Külsőleg fiú, kisebb méretekkel ... de szépen alakul.  Volt genitoplasztika még kisebb korában, a gondozó orvosunk szerint a sebész jó munkát végzett . Fiús a viselkedése, szerencsére a lányok iránt érdeklődik és többször kérdeztem tőle csak úgy (kiváncsiságból) minek érzi magát - a válasz az volt, hogy én fiú vagyok anya :)  Míg óvodás korában lányokkal játszott szivesebben, most már fiú barátai vannak. Úgyhogy úgy érzem ez volt a jó választás.

 

 

Születésekor úgy nézett ki a genitália, mint a CAH lányoknak (Congenitalis Adrenalis Hyperplasia). Míg nem történt meg a teljeskörű kivizsgálás ez is felmerült .... CAH lány több születik, mint Mozaik Turner fiú. Ahányszor kórházban voltunk műtéten legtöbbször akadtak ilyen lányok is. Rájuk is sok műtét vár, míg "rendbe" hozzák őket. Az övék is átmeneti genitália.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1704)
Háttér Kutatás Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1715

Természetesen senkit nem állt szándékunkban megbántani. Mivel a Turner szindróma gyakran a másodlagos nemi jellegek hiányával jár, az interszexualitás tág fogalmába (http://hu.wikipedia.org/wiki/Interszexualitás) ezt is bele szokták érteni. Az, hogy a kutatást pont egy melegszervezet végzi, csak annak köszönhető, hogy az interszexuálisok érdekeit képviselő szervezet Magyarországon jelenleg még nincs. A jelentkezők szexuális irányultságával kapcsolatban semmilyen előfeltételezéssel nem élünk.

Előzmény: Ranita86 (1707)
Ranita86 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1714

Persze, de én mindannyiunkra nézve gondoltam, nem csak magamra.

Na, mindegy, úgy tűnik tényleg túlreagáltam a dolgokat. :)

Előzmény: Törölt nick (1713)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1713

Emiatt nem kell kisebbnek érezni magad, mert senki sem állított Rólad semmit, ez csak egy felkérés.

Előzmény: Ranita86 (1712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!