Keresés

Részletes keresés

gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 124

Eladó egy Alesis D -4 dobmodul  45.000.-ft. Roland Pd-5 dobpad 10.000.-ft.

Érdekel valakit?

cím: zoltan_bcs@mailbox.hu

üdv.gajdi

MidiTom Creative Commons License 2005.01.10 0 0 123
virtualpro,
egy D4 valóban ilyen nagyságrendben van, de pl. egy Dynacord P20 (hangot is tud) elő szokott fordulni 20-25 ezerért, Casio DZ-1 12-15 ezerért, igaz, ez csak konverter, de némi intelligencia azért szorult bele. A Roland PM16 is időnként nagyon olcsón előkeveredik, és az egy nagyon jó tudású szerkezet.
Az Edrum.midibox-os DIY egy jól kidolgozott projekt, biztos jól is szuperál, bár személyesen még nem volt a kezemben. A 10 kFt alatti bekerüléssel kapcsolatban viszont kissé szkeptikus vagyok :)
Előzmény: virtualpro (122)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.10 0 0 122

Egy Alesis D4 kb 40-50 lehet, ha nem tévedek. Szóval tényleg olcsó dolog, érdemes megvenni. Bár a DM5-öt (250Eur) méginkább.

 

Viszont barkácsoló kedvűeknek simán elég az a dob->trigger átalakító amiről itt tárgyalunk, és házi zeneszerkesztéshez egy igencsak olcsó alternatíva elektromos dobfelszereléshez.

 

Szóval szerintem érdemes összerakni:   edrum.midibox.org

 

Ráadásul egyre többet is tud, mivel a srác aki csinálta folyamatosan fejlesztgeti hardver illetve szoft részről is. Én még a 8+1 csatornásat raktam össze, és egy Cubase alatt halionnal+hangmintákkal elég jól be lehetett állítani. Az egész kb 10.000.- Ft-ból jött össze, szóval az elektronikai rész mondhatni házi célra tökéletes. Sajnos a dobok összerakása már nehezebb, de azt a d4 mellé sem adnak...

 

Amúgy a midiboxon található midi konvertert (tehát ez csak midi jelekké alakítja a piezzo jeleit, a hangkeltést pl. számítógéppel kell megoldani) ha megépíti valaki, később is fel tudja használni elég sok mindenhez, akár egy Alesis mellett is elmegy. És a barkácsolás szerintem külön élmény, aki nem szeret ilyesmit csinálni annak meg ott az Alesis.

 

MidiTom Creative Commons License 2005.01.10 0 0 121
Sandor,
én csak a realitásokkal hozakodtam elő :)
Manapság már nem feltétlenül olcsóbb egy házi készítésű dob konverter, mint régebben. Amit mondtam, azért mondhattam el, mert majdnem egy évet töltöttem el egy ilyen ketyere fejlesztésével, aztán nem tetszett az eredmény és félreraktam a panelt. Ez kb. 15 éve volt, akkor kb. a tizedébe került volna a cucc egy gyárinak. Hozzá kell tennem, hogy az alkatrész árak azóta leestek erősen, de a konverterek és dobagyak árai úgyszintén, sőt még jobban. Aztán hoztak hoozánk javításra, beállításra több házi készítésű konvertert is, de azt alább leírt problémák folyton előjöttek.
Szerintem dobtestet érdemes házilag készíteni, az elektronikát meg a szoftvert pedig olyannak érdemes, akinek nem a végeredmény, hanem a szöszmötölés a lényeg :)
Előzmény: Sandor (120)
Sandor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 120
Hello!

Most mér kell igy lebeszélni a dógozót :#
És a barkácsolás öröme? Egy D4 mindig jól jön, de azért nem olyan rosszak ezek az átalakítók! Nagyon is jól el lehet velük indulni. Nem is beszélve arról, hogy a D4 se fenékig tejfel. Ezt is illik külső mintákkal nyomni manapság. Az átalakítójába meg az a legjobb, hogy készen van :O
Nagyon primitiv szegényke...
Ja tényleg, az enyémet még tőled vettem több mint tíz éve.

Aztán, ha eljön a szinpadra lépés, akkor úgyis eljön a kereskedők ideje is :))

Üdv,
Sándor
Előzmény: MidiTom (119)
MidiTom Creative Commons License 2005.01.08 0 0 119
Dániel,
azt hiszem, lebeszélnélek a dob-midi átalakító házilagos elkészítéséről. Vannak ugyan könyvekben meg a neten megvalósítható kapcsolások, magát a program kódot már nehezebb beszerezni. De nem is ez a lényeg, mert ha van fejlesztő rendszered, megcsinálhatod magad is a szoftvert hozzá. Viszont az a tapasztalatom, hogy akárhány házi készítésű dob/midi intefész volt már nálam, azzal mind volt valami baj. Általában az érzékenység állítással, az akusztikus és elektromos zajokra (hálózat) való túlérzékenységgel és a kereszttriggereléssel voltak gondok. Ezzel szemben potom pénzért lehet venni használt Casio, Roland, Simmons stb. interfészeket, ahol mindezeket jól megoldották. De nem kerül sokkal többe egy Alesis D4 vagy egy Yamaha TMX dobmodul sem, és akkor nem a GM-es fonnyadt dobokat kell hallgatni, meg a szintin a dobcsatornát kilőni, hanem lényegesen jobb dobhangzást lehet elérni.
Előzmény: Kisdunai Hordalék (118)
Kisdunai Hordalék Creative Commons License 2005.01.08 0 0 118
Hello! Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősöm épített egy elektromos dobot magának, és szeretnék én is csinálni egyet az ő segítségével. Ő vett 2 kétoldalas tamot, félbevágta, hálóbőrt rakott rá bőr helyett, a dob belsejébe egy vonalzót(!) tett, és rá egy szivacsot. A szivacs illeszkedett a hálóbőrre, és a vonalzó és a hálóbőr közé tette az érzékelőt. A cineket úgy csinálta meg, hogy egy normál cint beburkolt gumilappal, vagy valamilyen tompító anyaggal, és ugyanígy a "szivacsos" megoldást alkalmazta. A lábdobnál asszem a lábgép mozgó része és az alja közé rakta az érzékelő piezzot. A lábcinnél is hasonlóan járt el. Ő azt mondta, hogy nem kell megvenni a drága bolti direkt erre a célra kifejlesztett érzékelőt, vagy triggert 1000-2000 Ft.-ért, hanem elég egy sima elektromosságiban kapható piezzo is. Neki ez eddig tökéletesen működik egy dobszámítógéppel, semmi baja nincs, lehet akármilyen gyorsan ütni, tökéletesen szól. Én nem dobszámítógépet szeretnék venni, hanem egy szintetizátorra szeretném tenni a cuccot, midi bemenetbe. Megkérdeztem őt is, hogy mi erről a véleménye, azt mondta, hogy így sokkal olcsóbb, és mivel nekünk van egy 16 csatornás GM szintetizátorunk ezért gondoltunk erre a megoldásra. Milyen átalakító szükséges ehhez? Nagyjából mennyibe kerül? Hol lehet ilyet beszerezni? Az ismerősöm azt mondta, hogy jobban megéri megépíteni ezt az átalakítót. Ehhez szeretnék tőletek segítséget kérni, mert én nem nagyon vagyok járatos ebben a témában, viszont az elektronikához értek, úgyhogy meg tudnám építeni egyedül is. Légyszives válaszoljatok, mert fontos lenne. Előre is köszönöm: Novák Dániel.
virtualpro Creative Commons License 2005.01.07 0 0 117

A dobtestekkel nekem is vannak még problémáim. Próbáltam már sokmindent, de valahogy még nem az igazi. (falap+gumi, fémlap+gumi ...) Ha nem felejtem el majd rakok fel képet hogy kb most mi van meg. Ilyen dobtestekről ti is dobhatnátok fel valamit hogy mit honnan/milyen anyagokból/mennyiért hoztatok össze.

Előzmény: Bonus1 (116)
Bonus1 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 116

Hát én elakadtam az egyik "nagy 5letemnél" a dobtesteknél. Úgyhogy lehet először a falapos verzió készül el. Meg az SPD-8-hoz is megjött a tehnical reference, úgyhogy már kocogom me a rízönbe a jó kis groove-os dolgaimat. Emiatt nem is igazán foglalkoztat annyira. Egy dolog hiányzik nagyon: a lábdob. Azt sajna nem tudtam összehozni :-(.

 

Naszóval így. Majd nyomjál fel képeket, hogy mit sikerült összehoznod.

Előzmény: virtualpro (115)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.05 0 0 115
Na, haladtatok valamit a trigger építéssel az ünnepek alatt? Én sajnos még nem jutottam odáig, hogy elkezdjem a korábbi verzióm átalakítását 16 csatornássá. Ha minden jól megy a hétvégén rakom össze hozzá a +1 analóg board-ot. :S
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 114

Szia Bonus !

Küldtem egy emailt!

Majd telefonon kereslek!

Üdv.gajdi

Bonus1 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 113

Szia!

 

Folytasuk privátban, nem akarok offtopic lenni.

bonus@motorosok.hu

70/317-9907

Előzmény: gajdi0001 (112)
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.01 0 0 112

Szia Bonus 1! Neked is B.u.é.k!

Ha gondolod nekem van egy Alesis D-4 dobmodulom azt fel tudom ajálani + ráfizetnék egy 10.000! Esetleg így érdekel????

Üdv:gajdi

 B.Ú.É.K mindenkinek!!!!

Bonus1 Creative Commons License 2004.12.31 0 0 111

Szia Gajdi!

 

Akkor hajrá, mert én még egy darabig úgyis elleszek az új leírás böngészével. Az ár egyenlőra marad, hend-méd triggerk fejlesztés alatt, dob agy beszerzés alatt, úgyhogy ha változik a helyzet, maj feldobom megint a témát.

 

Addigis Neked is , és mindenki Másnak: boldogabb új évet!

 

-Bon-go-

Előzmény: gajdi0001 (110)
gajdi0001 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 110

Szia Bonus 1

Az túl sok! SPD -11 kapok 50.000-ért!És az csak újjabb széria!

40.000 tudok érte adni , mint komoly vevő!

Ha érdekel az üzlet megadom az imail cimem ,és küld el a telefonszámod , hogy felhívhassalak.

Üdv: gajdi

Bonus1 Creative Commons License 2004.12.29 0 0 109

Szia Gajdi!

 

50e.

Előzmény: gajdi0001 (108)
gajdi0001 Creative Commons License 2004.12.26 0 0 108

Szia  Bonusz 1 !

Engem érdekelne  Roland SPD-8 padod!

Mit kérsz érte???

 

Előzmény: Bonus1 (105)
Sandor Creative Commons License 2004.12.16 0 0 107
Hello! A KPE 110-et és a hasonlóakat a RET-től lehet beszerezni. Katalógus, árlista a www. ret.hu-ról letölthető. Pesten van irodájuk, + költség nélkül felhozzák Szegedről. Üdv, Sándor
Előzmény: virtualpro (102)
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 106
Megvannak, de nekem a képeken nagyobbnak tűntek. Csak mert szerintem is számít a méret:-)! 20mm-e átmérőjűek, jók lesznek?
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 105

Köszönöm az infókat!

 

Más: dob alkatrészeket, tartozékokat lehet ma még a tam-tamon kívül máshol is venni? Tudtok valamit a Fineky-ről, stb?

 

Más2: asszem eladom a Roland SPD-8 perka padomat. Hol érdemes ilyesmit meghirdetni?

Topy Creative Commons License 2004.12.12 0 0 104
ElektroKontha - http://www.elektrokontha.hu/

Topy

Előzmény: Latya (K.L.) (103)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.11 0 0 103

Az üllői úti klinikáknál ( metró oldalán egy sarok vissza a Kálvin tér felé. Valami zöld dizájnos kiarakat) van egy elég nagy alkatrészker, aminek most nem jut eszembe a neve, na én ott láttam "csupasz" piezo lapkát valami nudli árért. ( igaz vagy 1 éve....)

 

 

Előzmény: Bonus1 (101)
virtualpro Creative Commons License 2004.12.10 0 0 102
Bercsényi utcában van két bolt is, ott kaphatóak. Sajnos nem lecsupaszítva, hanem műanyagos kiszereléssel. Vilkerben kb 350 körül lehetett egy piezzo, bár ez nem tudom most mennyibe kerülhet vagy egyáltalán milyen van. LOMEX-ben viszont 200-ért van most valami kibelezett alkatrészekből származó piezzo, egy dobozba beszórva ajtótól balra az ablak mellett. Viszonylag nagyok, de nem tudom hogy működhetnek. Vettem egyet kipróbálni, de még nem volt időm beszerelni. Itt a fórumban korábban említett KPE110-et nem tudom hol lehetne kapni.
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 101

Kössz Latya, télleg sok jó ötletet találtam! Főleg a házi készítésű fakáva tetszett, meg a pvc csőből készített, de ikeás se semmi ;-)

 

Az elektronikák nekem már meredek dolgok, de továbbra is érdekel a mibenlétük. Ma asszem nekifutok a piezobeszerző kőrútnek. Ha esetleg tud valaki Délbuda-Buda körzetében olyan aklatrész boltot ahol lehet megfelelőt kapni, akkor lécci szóljon.

 

köszi

-Bon-go-

Előzmény: Latya (K.L.) (100)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.09 0 0 100

 

Dobtriggert építgetek/építettek.
Előzmény: Bonus1 (99)
Bonus1 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 99
Az épített padokkal kapcsolatatos tapasztalatok érdekelnének. Tegnap voltam a tam-tamban, és elég sokfajta szerelvény kapható, de még nem igazán tiszta milyen írányban kéne elindulni. Ha esetleg képet is tudtok mutatni, akkor az mégjobb lenne.
Pontosan mihez kell az elektronika, amit építetek?
virtualpro Creative Commons License 2004.12.07 0 0 98

Nekem össze van rakva az áramkör, csak nem igazán van időm a padok összerakására. Talán majd ünnepek alatt... Meg hát most megjelent a 16 sávos változat (+1 analóg board) amit majd nekem is át kéne építenem a sajátomba.

Előzmény: Latya (K.L.) (97)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.12.06 0 0 97
köszi! :)  Rém lassan haladok, mint a luca széke......
Előzmény: virtualpro (96)
virtualpro Creative Commons License 2004.12.06 0 0 96

http://www.ucapps.de/

 

Itt nézd meg a JDM modult. Én azzal programoztam, az ott található leírás szerint. A raszter lapra amire az egész áramkört építettem, az egyik sarkára rábiggyesztettem ezt is. Persze teljesen el van különülve. A soros porton keresztül kellett programozni, nem igényelt külön tápot, szóval elég egyszerű dolog volt.

virtualpro Creative Commons License 2004.12.06 0 0 95
ChipCAD-nél vettem a PIC-et és magam programoztam a netről töltött áramkör+program segítségével. Ha eszembe jut majd megnézem mi volt a progi neve, meg az áramköri rajz megvan-e. Egyébként pofonegyszerű volt a dolog, 0 gyakorlattal is simán megy. A PIC olyan 1400 körül volt talán ha jól emlékszem.
Előzmény: Latya (K.L.) (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!