Keresés

Részletes keresés

goyko14 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209991

Én ezt értem, csak azt kérdezted hogy miért tilthatják az edzők. 

Nem illik a felkészülésbe, nem ezt beszélték meg a futóval, félnek a sérülésveszélytől, stb. Igazából az edzőket kéne megkérdezni.

 

Közben én magamról meg azt gondolom, ha nekem megy valami, akkor mindenki képes rá.

Ahogy olvasom miket csinálsz, szerintem nem.

Előzmény: O/O (209976)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209990

Érdekes hogy ennyit edzve és terepfutós szemmel újdonság neki a síkfutás sérülés veszélyessége.

Ez szerintem érthető, teljesen máshogy terhel a két dolog - ha egyáltalán nem fut aszfalton és síkon (ami róla könnyen hihető) akkor nagyon új érzésekkel találkozhat. Haverom egyszer egy felkészülést végig hegyen tolt, nagyon sokat edzett és tök jó állapotban volt. Aztán a maratonon (vagy félmaratonon, már nem emlékszem) 15k után olyan helyeken kezdett a síktól meg az aszfalttól görcsölni a combja amit a hegyen sosem érzett, teljesen belassult tőle.

 

A cikkben 28.20 körüli győztes időt olvastam, de mindegy is mert kb egy elitebb norvég helyi verseny volt. Elején volt kis lejtő, végén kis emelkedő ha jól rémlik.

Előzmény: Pinyo (209972)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209989

Egyetértek, annyi pontosítással, hogy szerintem a legjobb az észak felőli kiméréssel, de délről haladó számozással az 1500 - kb a legtöbbek által használt feljárónál indul, max nem pontosan, utána viszont a régi feljárónktól azaz 100m után pontosan együtt megy a lámpaoszlopokkal ami segít. És így a vége is jól belőhető mert ott van az egyenesnek vége :) 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209975)
Spenót Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209988

Ez tényleg ígéretes. Majd átrágom.

 

Sajnálom, hogy nem leszel a dobogón! 

Viszont esetedben pozitívumként kell kiemelni, hogy ez csak a dobogó hiánya miatt van és erre nagyon büszke lehetsz!

Előzmény: Pinyo (209978)
O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209987

erről hallottatok már? Lehetne egy topik futás is akár :) viszont november 8-ig lehet teljesíteni úgy tudom :(

O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209986

A viharok meg a favágók is megtudják nehezíteni a haladást a kidőlt fákkal. De lehet érdeklődni előre az utak állapotáról ;) sokan lakunk az útvonal közelében. Pár éve lett szigorítás mert több bringás bukás is volt meg zavart célbaérő, akihez mentő is kellett. Eleve már a bicikli is nagy hibalehetőség. Nekem is egy bejárást a váltó letörése hiúsított meg. Ha megyek viszek magammal 2 nálam jóval erősebb montist akiktől ha kell elveszem a bicajukat is hogy beérjek. :) Hivatalos kerékpáros teljesítésem még nincs. Ma vettem észre hogy futós sincs pedig vagy 8x megcsináltam már :)

Előzmény: Pinyo (209984)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209985

Lehet, köszi. Még ráér bőven.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209983)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209984

Amikor tavaly ősszel futottam a Vérkört, az első negyedében ide-oda előzgettük egymást egy gyerekkel, aztán elmaradt és a vége előtt 1 órával előzött csak vissza.

Aznap 4 bringás volt, egy apa-fia feladta, egy szintidőn kívül ment, meg ez a korombéli gyerek.

Sok a tolós emelkedő, ahol a bringa súlya dupla büntetés, emlékszem pár kidőlt fás fatörmelékes rész is.

Még mindig igaz, hogy csak párban lehet bringával teljesíteni? Mert akkor ha a páros egyik fele szűk keresztmetszet, a másik is feladós.

Előzmény: O/O (209982)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209983

Hát ehhez én is gratulálok! Én úgy értelmezem, hogy amikor meghirdetik a Wizzt, jócskán a lejárat előtt, akkor még benevezhetsz rá. Ez a beváltás dátuma, nem a versenyé. De kérdezz vissza.

Előzmény: Pinyo (209979)
O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209982

Készülök fejben a vasárnapi Vérkörre, hát én jövök szembe magammal a neten :)   https://hellotrails.hu/2020/02/05/az-erdo-a-hegy-volt-a-jatszoterunk/?fbclid=IwAR2uo4dexQRM3A4Lw7gyUhaTDJTrP1Q-PnSRb0WrVno4bIM4GcnwqPIcXT0

Nem én vagyok ilyen kövér és alacsony Eszter ennyire vékony és magas :)

Közben elszomorító, hogy a kerékpárosok ennyire gyalázatosan teljesítenek a Vérkörön. 452 induló 168 feladta 93 szintidőn kívül 191 sikeres ????

Még idén megyek és igyekszem javítani a statisztikát!

Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209981

Hát igen, és milyen szépen megtapsoljuk az idősebb korosztályt.

Előzmény: O/O (209980)
O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209980

Sajnálom, azért biztosan szívesen és jogosan büszkén állhattál volna fel arra a dobogóra sok ember előtt.... Legalábbis nekem mindig nagy élmény ha felérek a dobogóra, még ha csak bemondja a szpíker a nevemet már az libabőr és könnyes szem :) Emlékszem egyszer a BSZM 4 napján Aligánál volt egy nagy frissító váltó pont, ott volt ilyen. Meg Magyar Norbi szokott megismerni, Norbi amúgy is nagy mester ebben :)

Előzmény: Pinyo (209979)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209979

Jött egy levél a BSI-től hogy a balatoni félmaratonfutással egybekötött díjátadó idén elmarad.

Cserébe ingyen mehetek valamelyik rövid versenyükre jövőre. A dátumra tekintve azt gyanítom hogy a Wizz fm már nem esik bele.

 

"Minden kategória díjazottat meghívunk egy általa választott eseményre, egy félmaratoni vagy annál rövidebb, egyéni távon való indulásra, melyet 2021.08.31-ig lehet beváltani.  
Te a 35. SPAR Budapest Maratonon, a(z) M50 kategóriában 1. helyezést értél el.
Az eredményedhez gratulálunk!"

Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209978

Volt szó itt nemrég arról, hogy egy nagy edzésadatbázis alapján tök jó következtetéseket lehetne levonni, hogy melyik edzésmódszerrel jár legjobban a többség.

Az 5krunner oldalon találtam egy aktuális linket ide:

 

https://www.triathlete.com/training/big-data-reveals-new-marathon-training-approaches/

 

Még csak a főcímeket néztem, de érdekesnek ígérkezik, majd elolvasom nyugiban.

O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209977

Nekem csak a soft kulaccsal van bajom. Lassan jön belőle a lé, ha meg összenyomom egy ivásra kifogy :) Pohár kulacs ivózsák bármi jó, csak tudjak sokat a számba venni és nagyokat nyelni nekem ez kell így érzem hogy iszom. Ugyanez esik jól evésnél is rágni nyelni, ekkor érzi az agyam evésnek az evést. Ezért van hogy én a géleket is jól megrágom, de szívesen eszek bármi szilárd kaját is.

Ivózsákkal többször szóba került hogy macera takarítani, meg csak víz. Én évek óta használom ugyan azt a zsákot, teszek bele ISO-t, BCAA-t, Zerót, fehérjés bármit. Hazaérve egybvől kimosom forró vízzel, és felakasztom száradni. Szép is tiszta is, nem büdös, nem penészes. Lehet a sok tiltott vegyszer megöli a penészt :)

O/O Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209976

Köszi, értem, ahogy írod az edzőknél is 99,9%ban a gyorsabban és rövidebb távok teljesítése a cél! Amiről kérdeztem meg pont a másik véglet. Értem  hogy bazi sok munkát kell beletenni, de nekem szerintem a bazi sok munkának része, hogy edzésnek is futok ultrát. 

Közben én magamról meg azt gondolom, ha nekem megy valami, akkor mindenki képes rá. Mert hiszen öreg, kövér vagyok és alig pár éve futok. Persze biztosan rohadt szerencsés is, meg konok önfejű, fejben elég erős fasz vagyok. Ja, meg hívő keresztény, ami szintén nagy segítség tud lenni. Úgy érzem amit fejben elhatározok a testem megcsinálja kb. ennyi nálam az ultra táv. Mindig reálisan vagy kicsit óvatosabban tervezek, így csak sikerélményem van, nagy önbizalom, sok pozitív tapasztalat nagyon magabiztosságot ad. Ahogy írtam az is hozzá tartozik, hogy ultrát sose futok maxra, terv szerint jó erőben jó állapotban szoktam célba érni. Ahogy rövidebb távon másodpercekért képes vagyok kiköpni a tüdőmet, ultrán a célba érés lebeg csak előttem. Szerencse hogy ez így alakult és szívesebben futok egy 4 órás maratont, mint 42 perces 10 km-t :) mert abba bele kell pusztulnom.

 

 

Előzmény: goyko14 (209968)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209975

Szerintem legyen 1500 és dél felől, mert a többség arról jön, meg a régi is úgy volt, de akkor lehet úgy igazítani, hogy előbb-utóbb becsusszanjon a lámpaoszlopokhoz. (Pl. visszafelé méréssel.)

Nem tudom, hol jött ki az ezeröccá, de célszerűnek tűnik a merőleges bekötőútnál indítani, ahol sokan feljönnek.

Még nem intéztem semmit a hivatallal.

Előzmény: goyko14 (209966)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209974

Hát én a szopókás palackból is tudok kortyonként inni, nem itt van a probléma. Hátizsákot meg nem szívesen vinnék rövid távokra.

Előzmény: Ermak (209969)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209973

Szerintem ezzel a képességeddel Te is bőven jobb vagy mint az átlag :-)

 

Előzmény: Ermak (209970)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209972

Megtaláltam a versenyt a Strava-n, azért kerestem ki, hogy volt-e ebben a 10k versenyben szint, de nem nagyon (50m)

Ez Kilian futása (29:59), a kommentben írja a sérülést.

https://www.strava.com/activities/4206409995/overview

Érdekes hogy ennyit edzve és terepfutós szemmel újdonság neki a síkfutás sérülés veszélyessége.

 

Ez meg a legjobb olyané akit fent találtam (29:17)

https://www.strava.com/activities/4206416673/overview

Előzmény: goyko14 (209967)
Spenót Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209971

Decathlonban ivózsákhoz van tisztítókíszlet, amiből én csak a szárítókeretet használom. Be van akasztva a spájzba és azon tárolom. Mivel csak sima víz megy a zsákba, ennyi elég is neki.

Használat után kiöblétem és megy a rácsra.

Előzmény: Ermak (209969)
Ermak Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209970

Én piszkosul nem érzem úgy, hogy átlag feletti képsségeim lennének. Magas vagyok, vékony, de ehhez képest lassú. Egy "terepultrácskát" viszont az évi 1000 km vagy kevesebb edzésemmel simán bevállalok.

Csak az idő nem lesz acélos (100-on 15-17).

Előzmény: goyko14 (209968)
Ermak Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209969

Erre praktikus az ivózsák. Kéznél van a cső, és kortyonként lehet adagolni.

Mondjuk én ritkán használom, mert nincs gondom az ivással, ivózsákot szárítani meg utálok.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209943)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 209968

A legnagyobb tisztelettel, de szerintem a te képességeid nagyon nem általánosak. Mások, akiknek az edzésadagja, képességei, felkészültsége az edzőjük szerint nem tart ott hogy egy 'ultrácskát' 'csak teljesítsenek' nagyon könnyen hazavághatják magukat. Nyilván ezt egy edző fel tudja mérni és meg tudja ítélni és/vagy csak simán nem vállalja be ezt a kockázatot mert bizony a sportolója túlterhelésből adódó sérüléséért az edző (is) felelős.

 

Ennek a helyzetnek a megítélését persze jelentősen torzítja, hogy az elmúlt jó pár év során nagyon nagy divatja lett az ultráknak. Én biztos konzervatív vagyok (meg az is benne van, hogy inkább azért edzek hogy gyorsabban fussak, nem azért, hogy messzebbre), de szerintem már egy maratont sem lehet letegezni, nemhogy az afölötti távokat. Bazi komoly melót kell abba beletenni, hogy valaki felkészülten oda tudjon állni egy ilyen rajtba.

Előzmény: O/O (209938)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209967

Volt kis sérülése is amellett, hogy teljesen új neki ez a történet szóval biztosan lesz ez jobb is, ha még párat fut. Azért a 29.59 az ő eredményeivel, renoméjával nem igazán acélos. Még akkor se ha teljesen nyilvánvaló, hogy neki ez sem terepe, sem távja.

Jó kirándulás lehetett, de kétséges, hogy számára ennyire rövid távon kijön-e valamikor is egy jó idő. Maratonon a mezőnyhöz képest biztos jobbat tudna mint 10k-n. Ha jól olvasom, célba vette a 24 órás csúcsot is - na az már izgalmasabb lesz.

Előzmény: Pinyo (209937)
goyko14 Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209966

Az 1,4 még az északi gátkanyarodás előtt volt felfestve emlékeim szerint.

Ma arra bringáztam É-D irányba és megnéztem - ez ugyan csak nagyjábóli GPS mérés (és ma elég felhős volt), de biztató. Szóval:

 

Észak felől ahol a gát kanyarja véget ér, plusz jobbról feljön a bekötő út és van egy lámpa is - lehetne az egyik végpont. Onnan kezdve a lámpák (szinte) végig 25m-re vannak, és minden másodikon most még van kuka. Egyszerűen nézve minden második kuka jelöl újabb 100 métert. 

Ez 1400 méteren keresztül a mostani hozzávetőleges mérésem alapján így működik, közvetlen 1400 után jön be a régi eldózerolt és a múltkor elsiratott bekötőutunk. Az 1400-at jelző villanyoszlopon a kuka mellett pluszban van valami kék cucc - vagy kutyaszarzacsi tartó, vagy kacsaeledeles, vagy valami más (nem láttam pontosan). Itt még mindig folyik a körletrendezés és a lámpaoszlopokkal is van kis kavar - az 1500 így már nem lámpaoszlophoz jön ki. 

A déli végen kb pont ahol kanyarodik (és megy le az utolsó út jobbra) van az 1600m - innen még pár méter van de ott vége az útnak.

Ha nagyon meg akarjuk erőszakolni, akár még a mérföld is éppen kijön - bár ott már nem komfortos továbbfutni.

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209926)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209965

Netán pedagógus vagy titokban? Mert akkor az tényleg két éve.

Előzmény: Spenót (209963)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209964

Legyél büszke a saját értékeidre, nincs szükséged máséra! :-)

Előzmény: Zsazsi (209956)
Spenót Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209963

Jaaa, hogy úgy tavaly :) 

Azt tényleg elb@sztam.

Előzmény: 7241abi (209962)
7241abi Creative Commons License 2020.10.29 0 0 209962

neeeem, másfél, és az bizony 2019 március volt. Tavaly.

Előzmény: Spenót (209961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!