Keresés

Részletes keresés

Mamut Creative Commons License 2000.12.14 0 0 510
OFF
Mindenáron akarsz egy lófejet az ágyadba ? :)))
ON
Előzmény: T.C. Junior (508)
Jozs Creative Commons License 2000.12.14 0 0 509
Borokban én is csak a Tokajiak között vagyok járatos. Ott igen sok fajtában meg lehet érezni a dió, mandula, sőt dohány ízét is.
Előzmény: T.C. Junior (508)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.14 0 0 508
Lehet, hogy csak az én ízlelőbimbóimmal és képzelőerőmmel van baj, de én sosem tudok egy ízt valamivel karakteresen körülírni.

Így van ez például a boroknál is: ha megkóstolok egy jobb fajtát, akkor egyből meg tudom mondani, hogy mi a jó benne, vagy mi az ami kicsit sántít... Ott szerintem a gyümölcsösségre, a savtartalomra és a tannin arányaira sokkal könnyebb rábukkani... De azt a mai napig nem tom megmondani, hogy miért van pl egy bornak dióra, vagy feketeribizlire emlékeztető mellékíze...

OFF - bár van akit itt is érdekel: tegnapelőtt tried 1995 Vylyan Cab Sav. again - ez nálam jól bevált, garantált 100%-os customer satisfatory!

Szerintem ez a szivaroknál még nehezebb! RYJ rulez!

Maffia alapítás lesz vagy nem? Újabb ötletek?

Előzmény: Jozs (507)
Jozs Creative Commons License 2000.12.14 0 0 507
Nos, ezt eléggé nehéz leírni, én nem is vállalkoznék rá. Ettől függetlenül csak onnantól érzem én is, mióta kifejezetten figyelek erre. A Partagas petit corona volt eddig az, aminél ezt a földes ízt a legerősebben éreztem. És ráadásul annak is a végén még betársultak valamilyen fűszeres ízek.
Előzmény: T.C. Junior (506)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.14 0 0 506
Milyen az a földes íz???
Előzmény: Jozs (505)
Jozs Creative Commons License 2000.12.14 0 0 505
Üdvözlet kollégák!

Tegnap volt szerencsém elpöfékelni egy Sancho Panza Corona-t, mely nem igazán váltotta be nálam a hozzá fűzött reményeket. Nem az olcsó szivarok közé tartozik, és ritka sodrása miatt nagyon gyorsan elhamvadt a kezeim között! :( Általában egy jó Corona az én tempómban 70-90 perc, de ennek 55 perc alatt vége volt. Mindemellett a füst testessége is eléggé lightos volt, egyedül ami kárpótolt, az a tisztán érezhető mogyorós íz, ami a végén földes ízbe váltott. (Persze lehet, hogy kicsit beleérzem ezeket az ízeket, de nekem így jó :)

Előzmény: Mamut (503)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.14 0 0 504
Engem speckó érdekel a szivar hamisítás: szerintem szervezhetnénr rá maffiját, és kiüthetnénk a csájnizt a piacról. Mondjuk első répésben nyomtathatnánk cohiba gyűrűket és csongor szivarokra felrakva árulnánk Mr. Anderson üres dobozaiból... már szerintem úgysem fér el neki több a lakásban...

A BUSÁS hasznot aztán közösen elszivarozzuk a maffija vendéglőjében.

Csíkos öltöny, fehér betétes cipő, sötét ing világos nyakkendővel KÖTELEZŐ!

Előzmény: Mamut (503)
Mamut Creative Commons License 2000.12.14 0 0 503
Kedves che es anderson1 !

Ha ugy gondoljatok, hogy a szivar hamisitas ill. a hamis szivarok felismeresenek lehetosege offtopic, akkor bocs a flood-ert, ellenkezo esetben abba lehet fejezni a mellebeszelest :), szerintem siman ONTOPIC. Meghogy APEH-os, sokkal rosszabb ! :))))
De, ha csak engem erdekel, akkor eldugulok :(

.hun Creative Commons License 2000.12.14 0 0 502
502, és így tovább... :))

anderson testvér! Az említett könyv nagyon szép kis darab. Az az infó is a könyvből származik, hogy: "Siglo V - abszolút királyság..." ?? :))))
Én ezt nem láttam benne! :)

Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.13 0 0 500
500
Előzmény: Törölt nick (499)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 498
YESSSS! Napi CigarFanclub Newsletter by Don Anderson... :o)
Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.13 0 0 497
én is

(ez meg 4 volt)
:)

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.13 0 0 495
anderson,
minden szavad igaz, tesvérem.
:)

TC Junior,
odeon videotéka a duna mozi mellett van, a hollán ernő utcában (lehet, hogy több is van, én ezt az egyet ismerem).

kaviat Creative Commons License 2000.12.13 0 0 494
jö7

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Törölt nick (492)
Jozs Creative Commons License 2000.12.13 0 0 493
Igen, ez egy nagyon jó 5let!
Várjuk írásaid!
Előzmény: Törölt nick (492)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 490
Elég sok nógatás kellett :o))))
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 488
Én is a kínait favorizálom, de mindenesetre az igazsághoz hozzátartozik, hogy a tegnapi RYJ tubosaimból (3 stükk) a megézett 2 minden csak nem olajos! Kicsit mintha rosszul lettek volna feltéve a tekerők a tubosra! Mit mondjak, nem örültem neki, de azért nincs elkeseredés!

25-ös siglo - fadobozosat szokol venni, vagy vmi special pack?

Előzmény: Törölt nick (486)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 487
Kubai rajzfilm, a kollégám már látta vagy kétszer azt mondja királyság.

Valami Odeon videotékát emlegetett ahol meglehet... Ismeri valaki?

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.13 0 0 485
én rájöttem, mamut egy adóügyi előadó. ha valakinek esetleg adóügyben van kérdése, bátran intézze hozzá. egy kérésem van: ne itt! akit az adó téma bövebben érdekel vonuljon el a kollégával és nyisson egy adójegy kontra zárjegy topicot.
és szerintem ezzel zárjuk is le ezt a témát.
cserébe megigérem, hogy én meg befejezem a ct ostorozását.
na még egy utolsó:
FUCK CT!

TC Junior,
sajnos nincs, de a plakát alapján azt gondolom tetszene.

T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 484
Che: NEKED MEGVAN A VÁMPÍROK HAVANNÁBAN című kubai rajzfilm???!
Előzmény: Törölt nick (468)
Jozs Creative Commons License 2000.12.13 0 0 483
A Romeo No.1 nagyon kellemes volt, az előző szivartalin pöffentettem el. Én jobbnak találtam, mint a félkoronát.

Én Bécsben csak néhány "sima", franchise Tabak Austria feliratú trafikba mentem be az operától nem messze. Az egyikben egy hölggyel nagyon jól eltársalogtam angolul, bírta a szivar-szaknyelvet is (már ha van ilyen), és tudott nekem mutatni kb 35-40 fajta havannát. A RYJ-t asszem 90 schillingért vásároltam, egy Hoyo de Monterrey Corona-t 145-ért, egy Rafael Gonzales Corona-t 100-ért, és egy Montecristo No.2-t 80-ért. És igen megelégedve távoztam ezen árakat látván.
Zárjeggyel nem találkoztam.

Előzmény: T.C. Junior (482)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 482
Dettó! Ezüst tube...

How was it my pal?

Bécsben tudsz valami jó kis szivarboltot + milyenek az ottani árviszonyok. Én most kinnt voltam szombaton, de nem leltem jó boltot...

Előzmény: Jozs (481)
Jozs Creative Commons License 2000.12.13 0 0 481
Én a zár(ill. adó)jegyes árát tudom: 3165 HUF

T.C.: Milyen RYJ No.1 Tubos a tiéd? Ugyanis én a múltkorában még Bécsben vettem egy RYJ _Romeo_ No.1 Tubos-t, és nem tudom eldönteni, hogy ez ugyanaz-e, mint a te általad említett. (A tubusra úgy kétharmados magasságban nekem rá volt írva, hogy Romeo No.1.)

Előzmény: T.C. Junior (480)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 480
Népek! Van a kínainál Jozs type Bolivar Corona?

Árfekvés, ha esetleg lehetek indiszkréte...

Előzmény: Jozs (479)
Jozs Creative Commons License 2000.12.13 0 0 479
T.C.: Természetesen általánosítottam, mea culpa.

Tegnap életemben először otthon is szivaroztam, s lám annyire nem kellett tőle tartani, mivel a füst a szobából 1 óra alatt kiszellőzött teljesen, csak valami nagyon halvány, kellemes szivarízt lehetett érezni a levegőben.

Amúgy az anyag egy Bolivar Corona volt, aminek igencsak összetett de mégis könnyed füstje elgondolkodtató volt. Az utolsó harmadban is tartotta az enyhén földes-édes ízt.
Úgy érzem ez az a szivar, melyet sokszor kóstolva lehet igazán megérteni, megszeretni.
Persze, lehet, hogy majd másra is ezt mondom. :)

Előzmény: T.C. Junior (477)
.hun Creative Commons License 2000.12.13 0 0 478
Tényleg jó kis hely ez a topic. Olyan kedvet csináltatok nekem egy R&J-hoz, hogy az csak na! :))
Majd meglátjuk mit bír a pénztárcám így karácsony tájékán (még több, mint 10-en vannak a listámon hátra...). :)
T.C. Junior Creative Commons License 2000.12.13 0 0 477
Marcellus & RYJ Mille Fleur: ez az egyik kedvencem, úgyhogy csak pozitívat kéretik írni róla!! Szerinem nevéhez méltóan meglehetősen ízgazdag szivar, csak jól köll tárolni, mert hajlamos a coverlegöngyölödésre...

Tegnap vettem néhány RYJ No1 tubost - én is kíváncsi vagyok...

Cohiba kérdés én is fenntart...

Jozs: szerintem a kérdés nem egyértelmű... RYJ-nál például láttam a barátomnál egy No3 tubost, ami például usual RYJ-tól teljesen eltérő színű (Claro) volt!
Sőt az előbb említett Mille Fleur íze is eltérő mondjuk a másik (nem jut eszembe a neve) petit corona RYJ-tól. Automatikusan egyébként az ára is diff: az egyik 1 ropi, a MF 1,3k!

Véleményem szerint same size mellett igenis vannak eltérő tipusok, különféle dohánylevelekből és kissé eltérő ízvilággal! Ellenvetés?

Állításaimat egyébként valamelyik link-en is alátámaszhatjátok, ahol pl fel vannak sorolva márkánként, méretenként a szivarok, és jellemzőik.

Üdv, für alle lajte!

TC.

Jozs Creative Commons License 2000.12.13 0 0 476
Az altalanossagban talan elmondhato, hogy egy szivar fajtai egyben jelentik a mereteket is. Tehat pl. a Partagas Series D No.4 egy 4 7/8 incses 42 mm atmeroju, ha jol emlekszem.

A Romeo y Julietta-rol nekem a szemelyes tapasztalataim azok, hogy viszonylag erosen tomottek, es telt izuek a kisebb meretekben. Lehet, hogy valami kicsit lightosabbal kene kezdeni, mint pl. a Rafael Gonzales.

Előzmény: Marcellus (474)
Mamut Creative Commons License 2000.12.13 0 0 475
Tisztelt Feleim !

"kubai letere", hmmmm., rossz az aki rosszra gondol, illetve mindenki magabol indul ki :(
Mint korabban emlitettem, nem tekintek vissza komoly szivaros multra. Mivel nem regota ismerkedek a szivarozas gyonyoreivel, nem kivantam a kozepebe vagni, azaz nemi dominikai anyag elfogyasztasaval kezdtem az ipart :) Ismerkedok szamara nagyon tudok ajanlani egy hasonlo eletut bejarasat. Mara mar megfogalmazodott az igeny a kubai szivarok megismeresere is. Itt sem Cohiba-val kezdtem, hanem mondjuk igy fokozatosan. Elsore az a bizonyos Rafael Gonzalez kerult teritekre, masodiknak pedig egy Jose L. Piedra.
Szoval a "kubai letere" ( bar egy smajli valoban elfert volna ), nallam kb. annyit tesz, hogy sokkal rosszabra szamitottam ( marmint sokkal erosebbre, karakteresebbre ), de nem kubaibol azert szivtam mar jobbat is.

Ami meg a szivarok es azok arait illeti, abban biztosak lehetunk, hogy fuck APEH, de ebbol nem kovetkezik egyenes aranyban az, hogy aki tisztessegesen akar dohanyarut arulni, annak automatikusan fuck. Neeemaaar....
Mellesleg tegnap jartam a Mammut bevasarlo kozpontban es ott a legalso szinten van egy eleg jo dohanybolt, ott egy Cohiba pont annyiba kerul, mint a CT-ben, raadasul meg a humidor is hagy nehany kivannivalot maga utan.

anderson1
"Debizony a CT kamuzik! Ha valaki mindenképp a Kempinskiben akar szivart venni az fizesse is meg. Azonos márkájú ruha is drágább a Váci utcában mint egy csepeli Röltexben."
Csakhogy a dohanyaru NEM szabadaras, mielott meg tevedesbe esnel. Pont erre talaltak ki a zarjegyet, hogy senki se adhassa annyiert, amennyiert akarja.
Azt en sem szeretem, ha tobbet kell fizetnem ugyanazert, mint mashol, de azt se szeretem, ha esetleg silany minosegu hamisitvanyokkal probalnak atverni.

Nem kivantam senki mellett vagy ellen ervelni, mielott meg "megdobalnatok sarral", csupan a velemenyetekre voltam kivancsi. Es tovabbra is az vagyok.

Marcellus Creative Commons License 2000.12.12 0 0 474
A cohibábol sok fajta van,vagy csak méret különbségek?
Tegnap vettem egy Romeo y Julia-mille fleur-t.Kiváncsi leszek milyen lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!