Keresés

Részletes keresés

rokkant42 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 9303
bandolesa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 9302

Megkérdezem, rutin kérdés,az utazási kedvezmény, amit lepecsételnek a jegyvásárlás előtt.

Ez minden rokkantnak jár. De aki egészségi állapota alapján rokkant, csak szolgálati idő hiányában rendszeres szociális segélyt kap az Önkormányzattól, havi 26560.Ft.-ot, na most ezek nem kérhetik az utazási kedvezményre jogosító papírt, amibe kell majd pecsételni?

Előzmény: BJszakért (9276)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9301

Hasznos kampányvideó van a végén és úgy látom örökérvényű!

 

 

Előzmény: sz16 (9300)
sz16 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9300
BJszakért Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9299

Cuzy, ma4darin,

ilyen nyilatkoztaot minden új komplex minősítésen részt vett személy kap, mert amikor az orvosi feltételt a felülvizsgálaton megvizsgálták, és rehab vagy roki ellátásra jogosult lehet valaki, akkor a Rehab Szakig Szerv ezt a nyilatkozatot kiküldi, hogy a jogi feltételeket is megvizsgálalja (rendszeres pénzellátás és kereső tevékenység, és bizonyos esetekben biztosítotti idő)

Ennyi. Az a 6-8 pont kitöltése nem bonyolult, csak tudni kell, mit ír oda valaki, mert ha nem jól írja, akkor nem állapítható az ellátás. A nyilatkozatban írtakat alá kell támasztani, oda le van írva, mit kell mellékelni, és természetesen NAV-nál, Oep-nél ellenőrzi RSZSZ a nyilatkozatban írtakat. 

Nincs ebben semmi különös.

Cuzy, várom email levelét, szakmai honlapomon keresztül megtalál, hogy rehab gazd szakértőként útmutatást nyújthassak. http://www.versenykepesseg.eu/

 

Eszter2324, megtisztel bizalmával, köszönöm.

 

Tropa trapper,

tényleg megható, köszönöm.

 

Jól érthető a közgazdász által elmondottak, elgondolkoztató:

Friderikusz - 2014.03.18. Békesi László óriáscikket írt az Élet és Irodalomba,

amelyben nemcsak annyit tesz, hogy egy logikára felfűzi mindazokat a gazdaság- és társadalompolitikai jelenségeket, amelyeket az elmúlt négy évben hónapról hónapra, de szétszórva megfigyelhettünk az Orbán-kormány gyakorlatában, és amelyek lényegét - láthatóan - oly sikeresen lefedték az ideológiai szólamokkal, nemzetről, függetlenségről, gazdasági fejlődésről, rezsiharcról, nemzetközi összeesküvésről. A neves közgazdász, egyetemi tanár logikusan és mindenki számára érthető módon leplezi le műsorunkban az egész Orbán-rendszert.

http://www.atv.hu/videok/video-20140319-friderikusz-2014-03-18

 

 

man4darin Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9298

Kedves Cuzy!

 

Azt a levelet amit kaptatok az ellátás  megszüntetésről, küld el légy szíves a Napló szerkesztőségébe a Dorogi Gabinak, majd ő kideríti mi ez a turpisság. És közbe minden hozzászólásukban nyalakodnak, h minden rendben van. Szemét társaság!!

Ibobo Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9297

Kedves Tropa! Ez nagyon szép!

Előzmény: Törölt nick (9295)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.03.22 0 0 9296

Tropa!

 

Hát mit mondjak! Elbőgtem magam !

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9295

"Kisfiú megkérdezte az Anyját: "Miért sírsz?"
"Azért mert asszony vagyok mondta neki."
"Nem értem" - mondja a fiú.
Az anya csak átölelte és mondta nem is fogod soha megérteni.
Később a fiú az apját kérdezte meg:"Miért tűnik úgy hogy Anyu ok nélkül sír?"
"Minden asszony ok nélkül sír"- ennyi volt az egész amit az apja mondhatott.
A kisfiú felnőtt és férfivá vált.
És folyton nem értette miért sírnak az asszonyok.
Végül felhívta az Istent és mikor végre kapcsolatba lépett vele megkérdezte:"Uram miért sírnak olyan könnyen az asszonyok?"
Az Isten így felelt: "Mikor az asszonyt teremtettem különlegesnek kellett lennie.
Teremtettem neki vállat, elég erőset ahhoz, hogy elbírja a világ terhét,
de oly gyöngédet hogy nyugalmat biztosítsanak. Adtam neki belső erőt hogy bírja ki a gyermek szülést és elutasítást melyet sokszor kap a gyermekeitől. Adtam neki keménységet amely segít neki folytatni ott ahol már mindenki feladja. Gondoskodni a családjáról betegség és fáradság ellenére panasz nélkül. Adtam neki érzést szeretni gyermekeit minden körülmény közt. Annak ellenére is mikor a gyermeke mélyen megsérti.Adtam neki erőt elfogadni a férjét hibái ellenére. Bordájából formáltam öt hogy őrizze az ő szívét.
Adtam neki bölcsességet hogy tudja, hogy a jó férj soha nem sérti meg a feleségét, de olykor próbára teszi az erejét és a döntő képességét, kitartani mellette minden viszonytagságba.
És a végén adtam neki a könnyet mely kicsordul és kizárólag csak az övé. Hogy fel tudja használni bármikor mikor szüksége van rá.Hogy mindent el tudjon viselni.Ahhoz a könnyhöz joga van.
Senki nem bír ki szó nélkül annyit mint az asszony.
Az asszony szépsége nem a ruhába van melyet hord. Nem az alakjába nem is abban hogyan fésüli a haját. Az asszony 
szépsége a szemeibe kell hogy legyen mert azok a kapu a szívéhez és a helynek amelyben a szeretet lakik.
/R. Revesa: Anya könnye /

eszter2324 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9294

BJ szakértő asszony,nagyon köszön válaszát,mailban küldöm a határozatot.szép hétvégét mindenkinek

BJszakért Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9293

Cusy

kérem, keressen mail (szakmai weblapomon megtalálja), és minden leírok, mit írjon, hova, miért, pontról pontra, hogy ellátást kaphasson. Ha rosszul tölti ki, az anyagi hátrányt jelenthet. Rehab gazd szakértőként tájékoztatom, útmutatást nyújtok (nincs díja).

 

eszter2324

Fellebbezést is írok, keresetet is, ha van esély, és jogszabály sértést követett el Hivatal. Ha nem találtam indokot a határozat ismeretében, akkor nem fecsérlem az időt fellebbezés írásával, de leírom, mit kell tartalmaznia, formailag hogy nézzen ki a fellebbezés, ügymenetet, esetleges kimenetelét,...

Ha megtisztel határozatával emailomon (weblapomon megtalálja), díjmentesen tájékoztatom rehab gazd szakértőként.

Szép hétvégét

 

sz16 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9292
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9291

Tőlem ezt január úgy második hetében kérdezték meg telefonon és amikor mondtam, hogy sehonnan semmit akkor mondták küldenek erről egy visszaküldendő papírt.

Azóta se kaptam meg azt.

Zöld János Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9290

Nekem is ezt a baromságot írták, senki nem tudott magyarázatot adni!Olyan vízfejű, senkik írják, akik nem az emberek eszével gondolkoznak, illetve nem is tudnak gondolkozni, ahhoz kellene más is...

Nem kap semmit, és kész. Miért akarná beszüntetni, ha bolond lenne.

cuzy Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9289
Szeretnék érdeklődni, remélem valaki tud segíteni. Édesapám rehabilitációs ellátásban részesül ugye ez a volt rokkantsági nyugdíj. Tavaly kellett volna menni felülvizsgálatára, de ugye ez elcsúszott neki Mostanra. Van egy nyilatkozat amit nem értek. Nyilatkoznia kell, hogy kap e ellátást és tulajdonképpen az összes létező ellátás fel van sorolva mint pl. Rehab.ellátás stb.stb. És alá, feketével kijelölve: " nyilatkozzon, hogy részesül e rendszeres pénzellátásban. Amennyiben igen akkor azt meg kell szüntetni. Ha azonban ez megszűnik akkor a megszűnésről szóló határozatot küldjük visssza".(oda ahová a nyilatkozatot is küldeni kell.) Tehát szamomra ez érthetetlen. Én igy értelmezem : nyilatkozzak hogy vegyék el a havi járadékát úgymond a jövedelmét.. De akkor mit fog kapni? Majd most a felülvizsgálatok megállapítják? És az alapján? És addig?Vagy ezt nem értem . Már többször volt felülvizsgálaton de ilyen jellegű levéllel nem találkoztam még. Ha valaki tud ezzel kapcsolatban nekem segíteni, hogy megértsük mi ez vagy hogy jól értem-e kérem válaszoljon. Köszönöm, Üdv. Cuzy
Ircsi57 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 9288

Igen, Kedves Ruth  22! Erre gondoltam. Mi a véleményed? Ha Malaka/  Demeter Éva/ a mi segítőnk ilyen dolgokat ír, van REMÉNY.

Üdvözlettel.

Ruth22 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 9287
Előzmény: Ircsi57 (9286)
Ircsi57 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 9286

Bocsánatot kérek, nem a Jogi Fórumon,  hanem a Policy Agendán.

Ircsi57 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 9285

Nézzétek meg mit ír/ Malaka/Demeter Éva a Jogi Fórumon.

eszter2324 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 9284

SZÉP NAPOT!  tegnap kaptam meg az I fokú bizottság határozatát, amin csak annyi szerepel: össz-szervezeti egészségkárosodás 34 százalék . ez számomra egy kicsit vicces.. szeretnék felebezéssel élni,de nem tudom a menetét.

hová kell írni? és mit?

mithogyan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9283

Nem siették el, az egyszer biztos. :)

Éppen olvasgattam, hogy jó sok feladatot róttak az NRSZH-ra. Még ha vannak is olyan igények, amelyeket a helyi önkormányzatoknál kell elindítani a végeredményt az orvosszakértői vizsgálat határozza meg. Ezt pedig már tényleg nehéz lehet rangsorolni a sokat emlegetett orvoshiány miatt is.

Előzmény: prokics (9281)
Ruth22 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9282

Nekem is 1 évig tartott.

Előzmény: prokics (9281)
prokics Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9281

Üdv .mindenkinek!

Egy kis "tájékoztatás" .

2013 februárban igényeltem a polgármesteri hivatalnál a gépjárműadómentességet.

 A Polgármesteri Hivatal elküldte a kormányhivatalnak, akik értesítettek hogy megkérték

a szakértői vizsgálatot az NRSZH-tól. (Ez még 2013 március.)

2014!!!!! februárban kaptam egy levelet hogy másfél hét múlva jelenjek meg mozgásképességi vizsgálaton a Thököly úton. - Megjelentem.

Most egy hónap elteltével kaptam meg a határozatot, a kormányhivataltól!!!!!

Ebben arra kérnek menjek be a polgármesteri hivatalba.

Gondolom a  rokkantkártya  kiadásáért meg valószínű mehetek a kormányhivatalhoz.

De majd kiderül.

(D kategóriás vagyok. Mozgássérült.   2012 márciusában voltam komplexen.)

 

 

 

mithogyan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9280

Akiről viszont én tudok és személyesen beszéltem vele 10 éve volt végleges rokkantnyugdíjas és 53 évesen behívták tavaly pedig nem dolgozott azóta sem. C1-re minősítették, majd a fellebbezés után C2-t kapott. 

Előzmény: 560707 (9275)
nempicur55 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9279

Kedves Cersz!

 

Elnézést hogy hozzászólok de szeretném tőled megkérdezni hogy miből gondolod vagy honnan tudod azt hogy a véglegeseket 2015ig fogják visszahívni? Mert ezt eddig sehol egy fórumon sem tudtam megkérdezni. Köszönöm előre is a válaszodat.

Előzmény: Cersz (9265)
mrkovács Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9278

" új igénylőt (pl. rehab járadékost is) azért veszi előre RSZSZ felülvizsgálni, mert nincs semmi ellátása, és hogy legyen döntés erről mielőbb." - ez így igaz csak amit én leírtam - nem ebben a hozzászólásban hanem már hamarabb /de utaltam is rá/ - az a mi esetünkben nem állja meg a helyét.

Előzmény: BJszakért (9276)
mithogyan Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9277

BLM

 

Félreértetted, mert a rehabilitációs járadékra gondolsz. A rokkantsági járadék nem a megváltozott munkaképességűek ellátásai körébe tartozik. 

 

 http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=98700083.MT&celpara=#xcelparam

 

 

 

Előzmény: BLM (9269)
BJszakért Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9276

Ruth22

jól gondolkozol, hogy úgyis van sorosod, téged előbb nem hívnak felülvizsgálatra (Mmtv)

 

mrkovacs

új igénylőt (pl. rehab járadékost is) azért veszi előre RSZSZ felülvizsgálni, mert nincs semmi ellátása, és hogy legyen döntés erről mielőbb.

 

kisséideges

kérem, emailomon jelentkezni (weblapomon keresztül megtalálja), mert ott tudok szeélyre szóló útmutatást nyújtani ebben az esetben rehab gazd szakértőként (szakterületem foglalkoztatás, rehabilitáció, felülvizsgálat, ellátások). http://www.versenykepesseg.eu/

signetto,

ugyan ez vonatkozik Önre, kérem, email keressen esetében útmutatást készséggel ingyen és

Zöld János,

fellebbezést, keresetet is írok ingyen, útmutatás, eligazodásban segítség, de emailomon keressen szintén.

Megjegyzem, ok, 61 éves, de nem összetévesztendő az Mt (Munka törvénykönyve) általi védettség, mert az a munkaviszony megszüntétésével kapcsolatos.

Felülvizsgálatnál NINCS védettség, védett kor.(Mmtv)

A bizonyítás pedig felperesr, Önre hárul, Önnek kell bizonyítani szakorvosi- (reumatológus, orthopéd, neurológus,....), háziorvosi igazolásokkal állapotát.

 

Piroska,

emailomon keress kérlek, ott tudok a szocpol visszafizetéssel kapcsolatosan ismerősöm elérhetőségét az ügyhöz.

 

bandolessa, mithogyan,

bárki mehet komplex felülvizsgálatra, ha nincs munkaviszonya, akkor is, legfeljebb, ha nincsenek meg a jogi-, orvosi feltételek, akkor nem állapítják meg ellátást. De egy bizottsági szakvélemény önmagában is (ellátás nélkül is) jelenthet pl. rehab kártyára jogosultságot, vagy más foglalkoztatási kedvezményt a munkaadó számára.

 

corei3

a teljes foglalkoztatás nem lehetséges közgazdaságilag és gyakorlatilag,

ennek hangoztatása főként a politikusok érdeke és a politikai retorika eszköze. A munkanélküliség csökkentésére irányuló politikai gyakorlat során azonban valamennyi megoldási kísérlet elakad. A teljes foglalkoztatással munkaerőhiány alakulna ki, ez bérnövekedésre vezetne, s ezzel párhuzamosan csökkenne a munkafegyelem.

Mert a politika és az állam kvázi kötelező normává emeli a munkavállalást, a másik oldalon pedig létrehoz és létrehozat annyi munkahelyet, amely teljes egészében felszívja a munkaerő-kínálatot, még akkor is, ha ezáltal jelentős mértékű rejtett, üzemen belüli túlfoglalkoztatás (belső munkanélküliség) keletkezik. Ezáltal viszont törvényszerűen háttérbe szorulnak a gazdasági, hatékonysági követelmények, teljesítmény-hiány keletkezik.

A társadalmi-politikai szempontok abszolutizálásának ára (teljes foglalkoztatottság) az alacsony teljesítmény, a világpiaci mércével mérve nem megfelelő termelékenység, és a nyomott életszínvonal.

 

De hagyjuk, maradjunk a konkrét felülvizsgálatot, rehabilitációt, foglalkoztatást, ellátásokat érintő kérdéseknél.

 

560707 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9275

Kedves sorstársak, elnézést a szűkszavú rémhírért a véglegesekkel kapcsolatban. A barátnőm dolgozik támogatott munkahelyen, s valószínűleg azért hívták be tavaly.

sz16 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 9274

Ez melyik megyében volt ????Tudnál valami konkrétabbat mondani ???Mert ez igy elég érthetettlen !

Előzmény: 560707 (9267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!