Keresés

Részletes keresés

Róvó Gábor Creative Commons License 2002.01.03 0 0 709
Boldog új évet mindenkinek sok új és sikeresen felkeresett ládikával!

Volt szó pár hónappal ezelőtt arról, hogy a gc.hu tudni fogja a EasyGPS formátumú letöltést. Van erre remény, hogy lesz rá időtök megcsinálni? (Gondolom majd a vizsgaidőszak után...) Eddig ez nem jelentett gondot, mert a gc.com-ról le lehetett tölteni ebben a formátumban, csak mostanra teljesen szétcsúszott a két adatbázis és sok láda hiányzik a .com-ról.
Kérdés: MapSource-ból le lehet tölteni térkép kezelésére nem alkalmas készülékekre is (eTrex basic)? Kérdés 2: A MapSource fizetős, ugye?

Gábor

Előzmény: torban (708)
torban Creative Commons License 2002.01.03 0 0 708
mps = MapSource

Sajnos legalább 1 Mapsource térképpel kell, hogy rendelkezz, hogy ezt be tudd olvasni ! Megnézem, hogy más formátumban is ki tudom-e menteni !

magpet Creative Commons License 2002.01.02 0 0 707
Hi!
Azért itt, mert talán mást is érint.
Nekem nem jött meg az mps, de erről ment Neked mail. Kérdésem, hogy ez milyen formátum, mert se a g7towin, se a GPSTrackMaker nem ismeri. Lehet, hogy én próbálkozom rosszul, ha van ötleted, oszd meg velünk!
(Egyébként én azért használom a TrackMakert, mert ez a progi pontosan ismeri at eTrex-ikonkészletét, tudja a "dd° mm.mmm'" formátumot, és még egy szép térképet is rajzol.)
Várom a híreket, akár emilben is!
MP
Előzmény: torban (705)
lotht Creative Commons License 2002.01.02 0 0 706
Köszönöm,
ez jól esett.
lotht
Előzmény: cofin (702)
torban Creative Commons License 2002.01.02 0 0 705
BUÉK !

aki a geocache listán van már megkaphatta a levelemet, melyben az eddigi 60 magyar cache-t mps formátumban mentettem. Garminokba betölthető.
Aki nem kapta, de kell neki, az küldjön egy mailt.

üdv

torban

cyber.greg Creative Commons License 2002.01.02 0 0 704
Magyarországon átlagosan 1550,5 négyzetkilométerre jut egy geoláda!
Kumin Ferenc Creative Commons License 2002.01.02 0 0 703
Megvannak a múlt év (november és december – az új oldal indulása óta) statisztikái: 3261 látogatónk volt, 31071 oldalletöltéssel, 747 MB értékben. 91.2%-ban Internet Explorert használtatok, a további sorrend: Netscape 5.7%, ismeretlen 1.6%, Opera 1.1%
Operációs rendszerben az MS még durvábban tarol: Win98 59.1%, Win2000 25.3%, WinNT 7%, Win95 4.9%, ismeretlen 1.6%, Linux 0.9%
cofin Creative Commons License 2002.01.02 0 0 702
Sziasztok és BUÉK Mindenkinek!

Szilvesztert sem töltöttem tétlenül, ugyanis barátaimmal Parádfürdőn köszöntöttem a 2002-es esztendőt. Természetesen a geoládák sem maradhattak ki ebből. 3 cache is volt a közelben, így még válogatni is tudtunk. 30.-án igen jó kis túrát tettünk a Kékesre. Parádóhutáról gyalogoltunk fel elég mély hóban. A láda is gyorsan meglett, igaz a közel félméteres hó kicsit nehezítette a keresgélést. Sajnos a dobozban lévő toll nem nagyon szuperált, és a saját tollam pedig az autóban maradt, így a naplóba csak vésni tudtam pár szót. Ha jól emlékszem mi voltunk a harmadikak. A dobozban viszont találtunk egy fényképezőgépet, amiben volt film, így jobb hiján ezzel dokumentáltuk, hogy megtaláltuk a dobozt. 31.-én Galya-tető következett, innen ereszkedtünk le a Sasvári-panorámához. A kilátás valami lélegzetelállító volt a szikrázó napsütésben, csak gratulálni tudok a láda elrejtőjének. Szerintem az egyik legszebb hely az országban. A hó itt is zavaró volt, sikerült is kb. 10 perces megfeszített munkával kiásni a hó alol egy jó szúros bokrot, mikor észrevettem, hogy egy méterrel lejebb lévő szikla aljában van a doboz.
Sajnos a Siroki-várat már nem tudtuk felkeresni jan. 1.-én, mivel a buli kicsit túl jóra sikerült előző este, így a társaságnak nem sok kedve volt már hóban turkálni.

Mihul! A komáromi ládika is ott van a helyén, az ünnepek alatt ellenőriztem, és jelszót is tettem bele. Igaz a hóban én is nehezen találtam meg, pedig én rejtettem el.

Remélem ez az év is ládákban gazdag lesz, és tovább fejlődik ez a játék.

Bence

Kjr Creative Commons License 2002.01.02 0 0 701
Még egy ötlet, valamennyire kapcsolódik a "watch" szolgáltatáshoz is: jó lenne, ha az oldalon meg lehetne nézni, hogy legutóbb melyik ládikákat látogatták meg. Szívesen végigolvasnám, hogy ki merre járt a hétvégén; ez egyben a mozgalom pezsgését is mutatná. (Szerencsére most a cache-ek szaporodása is elég jó ütemben halad.)
Kjr Creative Commons License 2002.01.02 0 0 700
Remek, nagy ötlet! Communicator rulez. Most már a geocaching.hu-n a sor, hogy Viktor a jó példa alapján leprogramozza ugyanezeket a kimeneteket a legfrissebb adatbázis-tartalom alapján. Akár a kereséseket is.
Előzmény: magpet (698)
magpet Creative Commons License 2002.01.01 0 0 699
Bots, de kipróbálom. Jól gondolom, hogy itt mehet a HTML?

http://www.extra.hu/geocaching/caches/caches.txt

magpet Creative Commons License 2002.01.01 0 0 698
Hi!
Ha már a wap-site miatt előállítottam egy "lebutított" verziót az összes cache-ből, arra gondoltam, ezt a kis TXT-t is felteszem. Hasznos lehet, ha pl. Communicatorodba akarod feltölteni az összes érdekes infot, vagy ha egyszerűen egy nyomtatóbarát verzióra vágysz. Ékezettelen, roppant egyszerű txt file. Benne az eddigi 60 cache, a jövőben - ha igény mutatkozik rá - a wap-oldallal együtt frissítem.
A cím:

http://www.extra.hu/geocaching/caches/caches.txt

üdv mindenkinek - MP

Kjr Creative Commons License 2002.01.01 0 0 697
Remek lenne, ha a magyar geocaching oldalra is lehetne képeket feltölteni a megtalálásokról! Nagy lelkesedéssel az eddigi négy általunk megtalált ládika (Fekete hegyek, Turul barlangja, Kilátás, Erdei repülőtér) helyszínéről tettem képeket a geocaching.com-ra.
Kumin Ferenc Creative Commons License 2002.01.01 0 0 696
A .com-al történő szinkronizációt korábban én elvégeztem, de mivel az egyetemi félév közeledtével egyre több dolgom lett, és Ti egyre szorgalmasabban dugtátok el ládikáitokat, egyszerűen nem bírtam szusszal. Most, hogy újra lesz egy kis időm, igyekszem utolérni magunkat. Ezzel együtt kérek mindenkit, aki beszél angolul, hogy tegye fel maga a .com-ra a ládáját, amit előre is köszönök.
Előzmény: Mihul (695)
Mihul Creative Commons License 2002.01.01 0 0 695
Csatlakozva az előzőkhőz én is szorgalmazom a a .hu .com és a füzetek szinkonizálását.Eddig is ha egy ládát felkerestünk és az a .comon nem szerepelt kértem az "alkotót" e-mailben ,hogy a .comra is tegye ki.Néhány kivételével sikerült is .
Kjr Creative Commons License 2002.01.01 0 0 694
Mikinek én is gratulálok, különösen az expressz közzétételnek! Tényleg, épp akartam is kérdezni tőle (még levélben is megírom neki), hogy a geocaching.com-ra is felteszi-e? Most 38 darab magyar láda szerepel a nemzetközi oldalon, de MikiCache-nek régebbi ládái sincsenek még ott. [Pedig pl. Hollókő a világörökség része! :] A többit felteszi Feri, ahogyan még régebben ígérte?
Előzmény: Kumin Ferenc (693)
Kumin Ferenc Creative Commons License 2002.01.01 0 0 693
Hivatalos off-line koordinátaforrás még nem létezik, de lehet, hogy valami füzetecskével előállunk. Ez leginkább pénz kérdése, de szerintem lehet majd támogatást találni hozzá.
Most futott be 2002 első geoládája, ami egyben a 60. Gratulálok Miknek, aki nem igazán embere a tétlenkedésnek!
Előzmény: Kjr (692)
Kjr Creative Commons License 2002.01.01 0 0 692
Családi fagyoskodás keretében mindjárt az év első napján meglátogattuk a két ládát a Hármashatárhegyen (Kilátás és Erdei repülőtér). Gyönyörű napsütéses idő volt, de csak ott lehetett elviselni a hideget, ahol közvetlenül sütött a nap és valamennyire szélvédett volt a hely. A repülőtérnél iszonyatos szélvihar tombolt, viszont nyáron remek lehet egész nap ott ücsörögni!

Feltűnt, hogy minden eddig meglátogatott ládikában (már 4 db!) jóval több bejegyzést láttunk a füzetben, mint amennyit a weboldalon (geocahing.hu és .com) regisztrálnak. Vajon a többség (20-30 közül 10-20) miért nem logolja neten a megtalálást? Ha nem neteznek, honnan tudják a koordinátákat? Talán "offline", papíron is terjesztik a listát és úgy jut el többekhez? [Télen örülök, ha a hidegben pár sort tudok írni a füzetbe és már indulunk is haza/tovább, így nem tudom végigolvasni az előző bejegyzéseket, csak megnézem az előző sorszámát és +1.]

magpet Creative Commons License 2001.12.31 0 0 691
Hi Loth!
...és mindenki más!

Kösz a dicséretet, teszteljétek tovább a wap-oldalt, minél többen! tegnap/ma én is próbáltam nézegetni a dolgot (buta Siemens M35i, ill. N9110i - egyik se GPRS), valóban kissé lassú. Remélem, jövőre gyorsul a dolog, mikor majd a sok "civil" józanodni próbál wapolgatás helyett! :)
Mindenkinek BUÉK, és csatolt részei!
MP

Előzmény: lotht (689)
MikiCache Creative Commons License 2001.12.31 0 0 690
B.U.É.K minden kedves aktív és szimpatizáns geocachingezőnek. Minél több kellemes geoláda-meglepetést a 2002. évre.
Anikó és Miklós
lotht Creative Commons License 2001.12.31 0 0 689
Hello MagPet!
A WAP hozzáférés megvalósítása nagyon jó ötlet, bennem is megfordult a gondolata.
A cache adatokat nagyon lassan tudtam elérni, ez valószínűleg a szilveszteri csúcsforgalomnak köszönhető. GPRS készüléket használtam, de a kedvencemet, a Sasvári Panorámát (40) nem volt szerencsém letölteni, 5-10 perc alatt sem kaptam meg az adatokat.
Később még próbálkozom.

Üdv,
lotht

Előzmény: magpet (682)
Mihul Creative Commons License 2001.12.31 0 0 688
Ezúton kívánunk Boldog Újévet minden kedves geoláda vadásznak!

Laci & CHRIS

Kjr Creative Commons License 2001.12.31 0 0 687
Jött a jelzés emailben a geocaching.com-ról, hogy meglátogattad a tatai és tatabányai ládikákat. (Nagyon klassz ez a "Watch" funkció, a magyar oldalról sem hiányozhat!)

GCtbtu: Először mi is tettünk egy kört a lyuk körül, de hála a Vista valós iránytűjének és a sok holdnak, precízen megmutatta az érintett bokor tövét.

GCttls: Olvastam, hogy szerinted N47-38.521 helyett .531 a szélesség. Az első sikertelen roham után én is leellenőriztem a koordinátát, hogy nem én írtam-e el (nálam volt a cache leírása txt-ben lementve a Communicatorban), de a kettő stimmelt. A magasságot én sem hittem el, hiszen a tatai tó vízszintjének magassága 135-140 mBf.

Leginkább az volt gyanús, hogy a lábnyomok nem oda vezettek, ahova a GPS mutatott. Sajnos csak az első pár percben láttunk nyomokat, mert utána besötétedett és mi is telejártuk a környéket. Na, majd legközelebb megtaláljuk!

Előzmény: Mihul (684)
Kjr Creative Commons License 2001.12.31 0 0 686
Kedves Péter (magpet)!

Minden elismerésem a wap oldal ötletéért, a kezdeményezésért és a megvalósításért! Éppen a napokban javasoltam Kumin Ferinek, hogy ha megoldható, készítsen a geocaching.hu-nak egy szerény wap felületet is. Te gyorsabb voltál!

Ha kell segítség ékezetek ügyében, keress meg. (Épp ebben a témában dolgozom.)

Előzmény: magpet (683)
magpet Creative Commons License 2001.12.30 0 0 685
Hi!
Pont fordítva, mint Kolesar-ék...:)) Ők Tatán találtak naplementét, miután lecombozták a turult.
csak így tovább! :)
A tatabányai (Turul) láda sokkal egyszerűbb.
Egyébként Tatán sokat küzdöttetek a sziklafalon?
MP
Előzmény: Mihul (684)
Mihul Creative Commons License 2001.12.30 0 0 684
Ma jártunk Tatán a lovassziklánál sikerült megtalálnunk,igaz a vártól elég messze van.
Tovább mentünk Komáromhoz de a fenyvesben nem jártunk sikerrel.Pannonhalmát ellenben sikeresen levadásztuk.Visszafelé a turulhoz "felnéztünk" de túl sötét volt,csak köröztünk a lyuk körül.
magpet Creative Commons License 2001.12.30 0 0 683
Sziasztok!
Magint én.
Hátha másnak is volt már gondja a GPS-PC kapcsolattal (illeszkedik-e az ikonkészlet, ismeri-e a dd° mm.mmm' formátumot, jó lenne ha rajzolna térképet is, stb.)
Találtam egy jónak tűnő programot, ami nagyjából mindent tud, sok GPS-típust (és természetesen interface-t) ismer, ráadásul FREE!!! Innen letölthető:

http://www.gpstm.com/download/gtm116.exe

Nem akarnék idegen tollakkal ékeskedni: a kályhától indultam, ami esetünkben a http://gps.lap.hu
Köszi!

Én egyébként egy Garmin eTrex Ventur-rel használom a progit, és nagyon bevált!

magpet Creative Commons License 2001.12.30 0 0 682
Sziasztok!
Mindenkinek sok szépet és jót az új évre!
Ezzel együtt szeretnék felkérni minden geocachistát némi kis tesztüzemre. (A geocaching.hu-nak már ment értesítés emilileg.)
Szóval ráértem, és a gc.hu alapján csináltam egy szerény WAP-site-ot, amin az összes cache megtalálható, a szokásos adatokkal. Kereshetsz sorszám ill. név szerint, de akár megye szerint is. Feleslegesnek tűnhet, de talán lehet haszna: pl. a hegy tetején nem találod a cuccot, és felmerül, hogy vajon jól jegyezted-e fel a koordinátákat? Vagy 300km-re a számítógépedtől eszedbe jut, hogy kicsit ráérnél ládázni, de nem tudod, van-e valami a közelben. Szóval akinek nincs Communicatora, vagy nem laptoppal a hóna alatt rohangál, annak talán érdekes lehet.

>>> A cím: www.extra.hu/geocaching/index.wml

Ha PC-ről szeretnéd megnézni, és nincs WAP-browsered, innen letölthetsz egy free verziót:
http://www.apachesoftware.com/download_kwpe.html

Várom a reakciókat, ha nem okoz gondot, inkább emilen [magpet@freemail.hu]!!! Minden jöhet: hasznos-e a dolog, vagy baromság, mi jó rajta, mi nem, mi hiányzik, stb.

Sziasztok - MP

Kumin Ferenc Creative Commons License 2001.12.29 0 0 681
Örömmel jelentem, hogy túl vagyunk a 100. regisztrált felhasználón. A Théma új lendületet adott a geocaching-nek, és szinte minden nap regisztrál egy-két ember. Most meg elindultak az új ládikák is. Szóval, még ez a cudar tél sem fog ki teljesen a geocaching-en.
Tajpan Creative Commons License 2001.12.26 0 0 680
A Villám-ot korábban mi sem találtuk a hó miatt. Viszont a brutálzsivány ma megtaláltatott.
Előzmény: Mihul (674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!