Keresés

Részletes keresés

depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 402

Sőt, csak hogy árnyaljam a szíj kérdést, a Dayco 27.2x1252 (OEM 23100-MEF-003) méretet ad a 400-ashoz.

Na akkor ezt most hogy? :-D

Előzmény: depi vol.2 (401)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 401

Köszi, de úgy érzem, hogy nem nehéz az adatokkal aknára futni.

Akkora katyvasz van a neten a megfelelőséget illetően, hogy csak kapkodom a fejem.

 

Malossi ad 17-18-19-21gr-os görgőket, ezt csekkoltam náluk a 400-as-hoz. A 600 az kész őrület :-)

 

A szíjnél úgy látom, hogy a furcsa profil gyárilag ilyen, tehát a "teteje csapott", nem a teljes szíj fekszik fel.

A 400-ahoz 28*1244mm a gyári méret, a 600-ashoz 28*1266mm.  EZ korrekt?

Csak azért kérdezem, mert a tengelytáv azonos, a variók sem mások, de akkor mi a méretkülönbség miértje? 

Előzmény: zotac (398)
zotac Creative Commons License 2017.04.15 0 0 400

Remélhetőleg, lehet hozzád lesz közel, pl. Balaton

Előzmény: Debilon (399)
Debilon Creative Commons License 2017.04.15 0 0 399

legközelebb (ha lesz) remélem oda tudok érni

szép a környék a fényképeken :)

Előzmény: zotac (397)
zotac Creative Commons License 2017.04.15 0 0 398

Jót szereltetek,

 

A szíj utolsó mérete csere előtt 26 mm a görgő gyárilag 21 g a tiéd Malossi abba nem is lehet mást rakni gyári méret 19 g a kopás miatt

mérsz 18g ot Az enyémben is ilyen van, jó bele ez nem okoz többletfogyasztást, 5000-5500-tól nyitva van a variátor addig ad egy kis + gyorsulást

utazótempónál nincs jelentősége. Szíjcsere !!

Előzmény: depi vol.2 (396)
zotac Creative Commons License 2017.04.15 0 0 397

Haza értünk ! 

 

Nagyon jó volt, eső is elkerült. Halászlé, Motorcsónakázás, többnyire napsütés.

 

Fotók

Előzmény: depi vol.2 (396)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 396

Üdv a csavargóknak :-) Remélem mindenki rendben letudta a röpke találkozót.

 

Mi ahogy említettem, szétkaptuk a 400-as gép hátulját, hajtását. 

Utóbbinál belül jó sok szutyok volt, a szíj Mitsuboshi, 26mm-es és kicsit furcsán kopott, ilyet még nem láttam robogónál.

 

 

Aztán jött a varió és a kuplung, hátsó varió.

Előbbi Malossi verzió, a futófelület rendben, belül is szép, mondhatni bejáratós. A furcsa számomra a görgők súlyozása volt, ugyanis 18gr-osak, ezeknél csak 1gr-al könnyebb van. A gyári ha jól tudom 28gr, amihez viszonyítottan durván alulsúlyozták az áttételt, tehát pörög a gép rendesen, de gyorsul is. 24gramosokat tennék bele, ez szerintem középút. Tehát első körben ezt találnám ok-okozatnak a magasabb fogyasztás miértjének, aránylag alacsony költséggel kideríthető a teóriám :-)

A kuplungpofák némileg kifényesedtek, ezt lecsiszoltam, a szerkezet pöpec állapotú egyébként, a kuplungharang azért már kopottabb belül, de semmi komoly. Újrazsíroztam itt-ott, a mellékeseket is.

 

 

 

Sokkal csendesebb lett menet közben a gép, jelenleg ennyi, de szedhetem szét újr a görgőcserékhez. 

Leslee66 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 395

... megyek! Kilenckor indulok, 3 4 számjegyes utakon Ónod - Muhi - Hejőkeresztúr - Mezőcsát - Aroktő - Tiszacsege - Egyek - Tiszafüred útvonalon ...

Brabant100 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 394

OK. Szerintem 11 felé érek oda én is.

Előzmény: zotac (393)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 393

Örülök, hogy tudsz jönni !

 

Az alapfelállás : gyülekezés 10-11 óra között, a 12 órai foglalást azért írtam, mert addig úgy is beszélgetünk,

bevárjuk a később érőket.

Előzmény: Brabant100 (390)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 392

Köszi, a másik opció tényleg a kuplung.

Ha szétjött a hajtás, úgyis vizsgálat alá kerül.

 

Igen, ez a 4,5 liter körüli fogyasztás lenne jó nekem is, mondjuk azt is elismerem, hogy az első etap némileg gázosabb volt, tempózott a gép jócskán.

Az injektorok miatt nem hiszem, hogy a blokk lenne a ludas a magasabb érték miatt, tehát megint csak marad a hajtás :-)

Előzmény: zotac (389)
igenis Creative Commons License 2017.04.14 0 0 391

Szerintem a fordulat rendben lesz nagyjából, tehát a hajtásodnál túl nagy kopás nem hiszem hogy van.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143073494&t=9215992

Itt írtam az enyémnél tapasztalt fordulatokról. Ez még elég újszerű és eredeti gyári hajtás tehát hasonlíthatod. 

A végkihajtásból nálam is jön búgás. Főleg melegen és viszonylag kisebb fordulatnál hallható. Eleinte kicsit aggasztott a dolog de megnyugtattak, hogy mind ilyen. Azért tervezem jó minőségű szintetikus hajtómű olaj betöltését. Be is szereztem már egy ilyen flakonnal: https://valtoolaj.arukereso.hu/castrol/syntrans-transaxle-75w-90-1l-p332255051/Szerintem javulnia kell a helyzetnek.

Te viszont mindenképp cseréld mert lehet, hogy még az eredeti van benne.

Fogyasztásod viszont sokallom. 4,5 l körül meg kéne állnia a 400-asnak még erőltetettebb tempónál is.

Előzmény: depi vol.2 (387)
Brabant100 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 390

Sziasztok, úgy néz ki én is tudok menni.

12 Fehér Amúr?

Jön még valaki Budapestről, vagy azon át?

Előzmény: zotac (388)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 389

A fordulat jó, a fogyasztás magas kicsit, nekem nagyon kell ütni a 4.6 l hez

A búgó hangot kicsit hallani részterheléskor, az fogaskerékzaj , egyenes fogazású fogaskerekek vannak a véghajtásban annak van egy kis hangja

Induláskor, a hang a felüvegesedett kuplung pofák , vagy sok por a kuplungban, vagy nem repülnek ki egyenletesen a kuplung pofák.

Igen ha már szerelsz le kell bontani a meghajtás deklit, és megnézni mindent.

Előzmény: depi vol.2 (387)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 388

Rendben, akkor aki előbb odaér foglaljon asztalt a teraszon 12 órára 8 főre ( sokan járnak oda )

Leslee talán utassal jön, meg lehet nekem is jön késve egy haverom

Előzmény: igenis (386)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 387

A "szaki" TDM Norbii csak haver, én lennék a gyakorlottabb :-)

Már lebeszéltem vele mindent, ha tudna jönni, akkor felnyergelnénk, de most ez nem jön össze.

 

Ma mentem egy keveset, nem volt szivem-kedvem itthon ülni. Viszont felfigyeltem egy enyhén búgó hangra a hajtásból. Anno olvastam valahol, hogy a szij csinálja ezt, eleddig egy robogómnál sem hallottam ezt, csak terhelésen és alacsony fordulaton hallom. 

Egyre inkább él bennem a gyanú, hogy meg kell néznem tüzetesebben az egész variomaticot.

 

És még valami.

Olyan átlag 5,2-5,4 l/100km jött ki fogyasztásra 130-as tempóra és városra. Ez szerintetek OKé? Azt néztem, hogy milyen fordulatál mennyi a sebesség, valahol 100km-nél olyan 5500 ha jól emlékszem, ez a 400-asnál nem magas?

 

Előzmény: zotac (382)
igenis Creative Commons License 2017.04.14 0 0 386

Szevasz!

Ezzel én is így vagyok. Akkor holnap 9 körül odagurulnék.

Előzmény: berhond (385)
berhond Creative Commons License 2017.04.14 0 0 385

Én mindenképpen megyek egy kis eső nem számít.

igenis Creative Commons License 2017.04.14 0 0 384

Berhond-al kedden beszéltem telón. Akkor rajta volt a dolgon. Megbeszéltük, hogy arra megyek és együtt tovább. Gondolom addig még benéz ide.

Előzmény: zotac (382)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 383

Valószínűsítik csak az esőt a dél Dunántúlra nem tudnak ezek semmit a rövidtávú előrejelzés sem ér sokat

főleg ijesztgetésből áll a prognózis, lehet minden, igy nem éri őket kritika. 

Előzmény: igenis (381)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 382

Depi csúsztasd el egy nappal a szerelést, hívd a szerelőt is!

 

Jó , lesz ami lesz, megyünk   A berhond jön? neki van a legközelebb

 

Leslee, Igenis, Amikari, Zotac,  eddig

igenis Creative Commons License 2017.04.14 0 0 381

Arra azért számíts, hogy nagy valószínűséggel esős időben fogsz elindulni.

Előzmény: Amikari (378)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 380

Menjetek, jó idő lesz, nem túl meleg, de motorozásra alkalmas.

 

Én elmegyek motorostárshoz és szétborítjuk a gépet, szereztem pöpec Tucano-t is, megpróbáltam felrakni, de 2 csavar csak úgy kiesett, nem volt igazán rögzítve, mert nem volt miben :-( Tehát lassan nem fog megártani egy alapos benézés az idomok alá :-) Rohadt robogók, ez az egy, a belseje, ami finoman szólva rejtve van vásárláskor.

Legközelebb majd jövök én is, ha aktuális lesz.

Előzmény: zotac (377)
igenis Creative Commons License 2017.04.14 0 0 379

Gyerünk fiúk! Irány a Tiszapart!

 

Az időképet nézve még holnap lesz a legjobb idő a rövidtávú előrejelzés szerint. Majd viszek azért esernyőt.

Előzmény: zotac (377)
Amikari Creative Commons License 2017.04.14 0 0 378

Én a mostani állás szerint belevágnék!

Előzmény: zotac (377)
zotac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 377

Találkozó !

 

Időkép :

 

Szombaton is sok lesz felettünk a felhő, elsősorban a Dunántúlon és délen alakulhat ki gyenge eső, egy-egy zápor. Északon, északkeleten élénkülhet meg a délnyugati szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 2-9, a legmagasabb 14 és 19 fok között alakul. 

 

Eumet:

 

Szombaton egy melegfront alakítja időjárásunkat. Csak az északi határszélen, északkeleten, valamint a délkeleti határszélen bízhatnak valamennyi napsütésben. Az ország túlnyomó részén borult lesz az ég, és elsősorban délelőtt, délnyugaton tartósabb esőre, másutt legfeljebb időszakos, kisebb esőre lehet számítani. Hűvös lesz, de a légmozgás ezen a napon nem lesz jelentős. Este, valamint éjszaka is felhős marad az ég, jelentős csapadék ekkor sehol nem valószínű.

 

Kinek mi a véleménye? Halasszuk, vagy menjünk ?

 

Térkép

igenis Creative Commons License 2017.04.13 0 0 376

Úgy tudom, a régebbi silver-ek is injektorosak. Ott túl sok tennivaló nincs, esetleg a levegő szűrőt nézd meg és cseréld, ha szükséges. Két új gyertya sem árthat és mindenek előtt olaj és szűrő csere, ha még nem tetted meg. Én egy hosszabb gurulás előtt öntenék bele injektor tisztítót (pl. fekete flakonos STP-t).

A variátor házat is illene szétkapni és legalábbis kipucolni a szűrőjét is és megnézni a szíj állapotát. Ha itt visszaolvasol találsz képeket a nagyobb takarításról is.

Féked biztosan tuti lesz akkor.

Előzmény: depi vol.2 (375)
depi vol.2 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 375

Szia Laci,

 

igen, ez a sztenderd ennyi km-nél, szerintem az enyémben is van vagy 50-60e km. Ez addig nem zavar, ha a Honda technika hozza, amit elvárok tőle, egyébiránt a fék meg kopóalkatrész, nem riadok vissza a cserétől :-) De viszonyítási alap, ez biztos, ugyanakkor 230 kilós gépről beszélünk aránylag kevés és kis tárcsákkal, tehát a lassulásnál komolyan vannak terhelve, az enyémek a SW típustól különböznek, mert csak 5mm-esek.

 

Kevésből lehet sokat koptatni :-D

 

Mindegy, tegnap megrendeltem őket, előre Brembo megy, hátulra NG, ezek voltak, Ferodo betétekkel mindakettő.

És hétvégén szétborítanám a gépet, kicsit alá és belenézek a technikába, hajtásba, szívórendszerbe. 

Előzmény: Leslee66 (374)
Leslee66 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 374

Depi nekem most lessz 30000, utolsó szervízen már pedzegették a fékbetétcserét ... a tárcsa alig kopott

Előzmény: depi vol.2 (361)
igenis Creative Commons License 2017.04.12 0 0 373

Sajnos a szombat reggel hasonlóan csípősnek ígérkezik a nap viszont nemigen fog sütni napközben ezért hűvösebb lesz. Ami aggasztóbb, hogy már esőket is jósolnak elszórtan.

Mindegy, várjunk péntekig hátha javul a kilátás. Tavalyi szezonban párszor már átnyergeltem a kocsira mert esőt jósoltak és egy csepp sem volt az országban.

Mondjuk én nem félek az hűvöstől de még az esőtől sem csak azt utálom nagyon amikor a szutyoklé befolyik a gép rejtett zugaiba. Persze tudom ez elkerülhetetlen ha az ember motorozásra adta a fejét.

Előzmény: zotac (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!