Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2012.03.24 0 0 303

600 km , ebből kb 200 autópálya itthon szabályosan, többi országút nagyjából szabályosan, kb 60 város

 

7,8 liter/100

fdoki Creative Commons License 2012.03.19 0 0 302

Nem járunk síelni -most sem azért voltunk,de a Kárpátokon/Magas-Tátrán átkeltünk oda-vissza menetben is...

 

fdoki Creative Commons License 2012.03.19 0 0 301

még néhány összehasonlító fotó,ezúttal Krakkóból

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2012.03.18 0 0 300

Mi is kipróbáltuk még ősszel és nem vettünk...

Előzmény: eastwest (299)
eastwest Creative Commons License 2012.03.14 0 0 299

Ültem dusterbe, nagyon szűk a hely elöl, x-trail tágasabb.

Előzmény: fdoki (292)
Abrash Creative Commons License 2012.03.12 0 0 298

köszi a figyelmeztetést!!

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.12 0 0 297

alkalmanként én is az STP-t használom. Ugyanakkor azért nem árt figyelni, ugyanis ezekben kerozin van, ami, ha túl sokat használod káros az injektorra. 

Előzmény: Abrash (296)
Abrash Creative Commons License 2012.03.11 0 0 296

nem tudom, úrvezető vagyok, nem szakember.

 

a stp injektorpucolót próbáld ki (ha dizeled van), és számold ki a fogyasztást. aztán dönts :)

Előzmény: kozmat (295)
kozmat Creative Commons License 2012.03.11 0 0 295

Melyik cucc a legjobb? Én még ezidáig egyszer sem próbáltam!?

Előzmény: Abrash (294)
Abrash Creative Commons License 2012.03.11 0 0 294

szervizes (duna autó) bólintott, hogy szerinte mehetne pár tnankonként is.

de kb 8-10 tankonként. ha látom hogy jelentősen romlik a fogyasztás, olyankor szoktam első sorban

Előzmény: kozmat (290)
fdoki Creative Commons License 2012.03.11 0 0 293

sorry,az 1ik fotó 2x került be...

fdoki Creative Commons License 2012.03.11 0 0 292

unokatesók találkozása

 

 

 

 

 

 

fdoki Creative Commons License 2012.03.09 0 0 291

Alkalmanként Protec tisztító adalékot használok:mármint amikor az 1ik cimbitől kapok,mert tkp.nem gondolom,h valóban csodát tenne. Asszem,h tényleg inkább az üzemanyag minőségén múlik a fogyasztás(persze nagyjából azonos használati körülméynek mellett)...

Előzmény: Abrash (283)
kozmat Creative Commons License 2012.03.09 0 0 290

STP inkektor pucolót milyen gyakran használsz?

Előzmény: Abrash (285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 289

éves szinten eddig egy turbó-érzékelő csere volt, 50-ért, 4 év és 95.000 km alatt. Nálam olajcsere 20.000-nél, az olaj sem drgágább talán, 2000 Ft/literért veszem.

Előzmény: eastwest (288)
eastwest Creative Commons License 2012.03.09 0 0 288

Éves szinten a dízel szervízköltségei mennyiben állnak meg?

Előzmény: Abrash (284)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 287

Ja igen, az itteni ár amúgy T30-huoz ennyi, nekem meg T31 van......

Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.09 0 0 286

ja. Csak mivel Japán leállt, amikor kellett Fukusima miatt, máshol meg nem gyártották, ezért sehol sem volt. Szerintem most sincs túl sok rendelhető darab, az enyém a svédektől lett lerendelve. Listán persze volt több helyen.

 

Én 8-9 literrel járkálok, autőpályán óra szerint tempomattal 145-re téve 9,5. De volt olyan román utam, ahol végig 90-110 volt a tempó, ott 7,4 a kinti üzemanyaggal. Az osztrák, olasz gázolajjal mindig 1 literrel kisebb a fogyasztásom 100-on.

Előzmény: eastwest (278)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 285

lemaradt: a jobbik az STP injektor puccantó

Előzmény: Abrash (283)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 284

hát nekem a 140-150 körül is max 8,8  (az óra itt 10-zel több, mint amit a gps mér)

Előzmény: eastwest (281)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 283

akkor jó :)

 

vettem STP adalékot, amikor azt gondoltam, hogy koszos a motor. és csodák csodája, lement kb 7,5-7,8-ra. a hatás kb félig megvolt még a következő tanknál is.

amikor STP füstölésgátlóval próbálkoztam, felment 9,5-re(!!!). és ez több tank alatt takarodott ki belőle.

Előzmény: fdoki (282)
fdoki Creative Commons License 2012.03.08 0 0 282

Belekotyogok:nálam(szintén öngyújtós motor) is ennyi a fogyasztás.

Előzmény: Abrash (280)
eastwest Creative Commons License 2012.03.08 0 0 281

nyáron 9 l-es átlaggal, télen 10-11 l körül. 110 e km van benne és egy 2 l.-es motor.

Ha autópályán 4000-es fordulat fölött hajtom (>150 km/h) akkor megugrik a fogyasztás, ekkor 12 l fölé is megy, de ilyen ritkán van, mert egyébként is sokba kerül:).

Előzmény: Abrash (280)
Abrash Creative Commons License 2012.03.08 0 0 280

mennyi a fogyasztásod?

nekem dizel 8,5-8,7  (150e van benne)

Előzmény: eastwest (279)
eastwest Creative Commons License 2012.03.07 0 0 279

Én azért döntöttem a benzines mellett, mert fáztam a dízel hibáitól. Igaz kicsit többet fogyaszt, de "igénytelen" a motorja a dízelhez képest... arra kell figyelni, hogy 10k km-ként legyen olajcsere. talán nincs is benne olyan drága alkatrész, mint egy dízelben...

Előzmény: fdoki (277)
eastwest Creative Commons License 2012.03.07 0 0 278
Előzmény: Törölt nick (276)
fdoki Creative Commons License 2012.03.07 0 0 277

Még nem töprengek,h milyen(és mikor)lesz a következő autónk,de valóban méltánylandó szempont lehet a vásárlásnál ez is... Tényleg drágák a cuccok,ez nem vitás  :-((

Én most megúsztam a leg1xűbb/legkisebb(még időben észrevettem,bár ezt nem volt nehéz

meglátni)javítással a lehetőségek közüli "legkisebb" árral -így is egy huszas volt.

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.07 0 0 276

marha drága minden alkatrész, ami nem kopó az újhoz is. Utángyártott hátsó szélvédő 200.000 Ft.......a következő kocsim német lesz. Ennyit arról, hogy nem drágább az alkatrész hozzá, mint a németekhez.

Előzmény: fdoki (275)
fdoki Creative Commons License 2012.03.06 0 0 275

"régi"(T30) X-Trail intercooler jobb elülső sarkából kormos-olajos szivárgás.

Látogatás a hűtőjavítónál: a mezővárosban futó kb.8 db X-Trail közül az enyém már a 3.(!!) ilyen/ilyesmi nyűggel.Holnap intercooler le-/kiszerel,nyomáspróba,repedésnél hegesztés,tömítettségi próba vízben.

Remélem ennyivel megúszom(ez minumum 20E),mert a bontott (ki tudja mennyit bíró) kb.80E,az új árba(gondolom néhány 100E)beleborzongok,utángyártott nincs.Többszörös v. netán javít6atlan repedések esetén közteshűtő "szívátültetés: a gyári keretbe/be-és kiömlő csőcsonkokhoz vmilyen más típushoz utángyártott új hűtő befaragása-behegesztése(ez utóbbi is 100E feletti költség...)

fdoki Creative Commons License 2012.03.02 0 0 274

Az utolsókat -remélem- rúgjuk a mostani télbe...

(a képen:Viharsarok,Fürjesi-tanyavilág)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!