alkalmanként én is az STP-t használom. Ugyanakkor azért nem árt figyelni, ugyanis ezekben kerozin van, ami, ha túl sokat használod káros az injektorra.
Alkalmanként Protec tisztító adalékot használok:mármint amikor az 1ik cimbitől kapok,mert tkp.nem gondolom,h valóban csodát tenne. Asszem,h tényleg inkább az üzemanyag minőségén múlik a fogyasztás(persze nagyjából azonos használati körülméynek mellett)...
éves szinten eddig egy turbó-érzékelő csere volt, 50-ért, 4 év és 95.000 km alatt. Nálam olajcsere 20.000-nél, az olaj sem drgágább talán, 2000 Ft/literért veszem.
ja. Csak mivel Japán leállt, amikor kellett Fukusima miatt, máshol meg nem gyártották, ezért sehol sem volt. Szerintem most sincs túl sok rendelhető darab, az enyém a svédektől lett lerendelve. Listán persze volt több helyen.
Én 8-9 literrel járkálok, autőpályán óra szerint tempomattal 145-re téve 9,5. De volt olyan román utam, ahol végig 90-110 volt a tempó, ott 7,4 a kinti üzemanyaggal. Az osztrák, olasz gázolajjal mindig 1 literrel kisebb a fogyasztásom 100-on.
vettem STP adalékot, amikor azt gondoltam, hogy koszos a motor. és csodák csodája, lement kb 7,5-7,8-ra. a hatás kb félig megvolt még a következő tanknál is.
amikor STP füstölésgátlóval próbálkoztam, felment 9,5-re(!!!). és ez több tank alatt takarodott ki belőle.
nyáron 9 l-es átlaggal, télen 10-11 l körül. 110 e km van benne és egy 2 l.-es motor.
Ha autópályán 4000-es fordulat fölött hajtom (>150 km/h) akkor megugrik a fogyasztás, ekkor 12 l fölé is megy, de ilyen ritkán van, mert egyébként is sokba kerül:).
Én azért döntöttem a benzines mellett, mert fáztam a dízel hibáitól. Igaz kicsit többet fogyaszt, de "igénytelen" a motorja a dízelhez képest... arra kell figyelni, hogy 10k km-ként legyen olajcsere. talán nincs is benne olyan drága alkatrész, mint egy dízelben...
Még nem töprengek,h milyen(és mikor)lesz a következő autónk,de valóban méltánylandó szempont lehet a vásárlásnál ez is... Tényleg drágák a cuccok,ez nem vitás :-((
Én most megúsztam a leg1xűbb/legkisebb(még időben észrevettem,bár ezt nem volt nehéz
meglátni)javítással a lehetőségek közüli "legkisebb" árral -így is egy huszas volt.
marha drága minden alkatrész, ami nem kopó az újhoz is. Utángyártott hátsó szélvédő 200.000 Ft.......a következő kocsim német lesz. Ennyit arról, hogy nem drágább az alkatrész hozzá, mint a németekhez.
"régi"(T30) X-Trail intercooler jobb elülső sarkából kormos-olajos szivárgás.
Látogatás a hűtőjavítónál: a mezővárosban futó kb.8 db X-Trail közül az enyém már a 3.(!!) ilyen/ilyesmi nyűggel.Holnap intercooler le-/kiszerel,nyomáspróba,repedésnél hegesztés,tömítettségi próba vízben.
Remélem ennyivel megúszom(ez minumum 20E),mert a bontott (ki tudja mennyit bíró) kb.80E,az új árba(gondolom néhány 100E)beleborzongok,utángyártott nincs.Többszörös v. netán javít6atlan repedések esetén közteshűtő "szívátültetés: a gyári keretbe/be-és kiömlő csőcsonkokhoz vmilyen más típushoz utángyártott új hűtő befaragása-behegesztése(ez utóbbi is 100E feletti költség...)