Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 666

45 nm hez kombi kazánt nemszabad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!megeszi a gatyádat is!

 

Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 665

amelyik beüzemelő kimegy a helyszinre és az iszapleválasztó hiánya miatt lemond a kiszállási dijrol a beüzemelési költségröl AZ HÜLYE!!!

Előzmény: vizgazfutes (653)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 664

ha a beüzemelő kolega megtagadja a beüzemelést:

akkor lehet telefonon panaszt tenni a hivatalos márkaszerviz vezetöjénél vagy a fogyasztóvédelemnél!

A kazánokban az ugynevezett radiátor iszap rakódik le és sül bele!

Azt a nagyrészt konzerv áló anyagbol ,olajbol álló szmötyit az iszapleválasztó nem fogja meg.Eltávolítása savas tartalmu tisztitószerekkel oldható meg, vagyis savazzuk!

Ha van iszapleválasztó ha nincs ez a tevékenység nem garanciális!!!!!!

Beüzemelö koléga nem kérheti számon az iszapleválasztót, de a beüzemelési jegyzökönyvön rögziteni kell a meglétét vagy a hiányát!

Mitöl is véd meg bennünk az iszapleválasztó?

és ha mégse sikerül neki akkor mi is van?

Ma magyarországon egyik gyártó se irja elö de javasolják a beépítését!

egyébként ha valaki elolvassa az ide vonatkozó ajánlásokat akkor tudja akkor van értelme beépíteni ha a szürt vezetéknél legalább 2 dimenzióval vastagabb leválasztót épít be:

Ez aszt jelenti 22 mm es rézcsöhöz a  6/4" kell!!!!!!!!!

ez egyrészt csunya másrészt drága!!!!

AZ ISZAPLEVÁLASZTÓ ANYIT ÉR AMENYIT A BOLBAN FIZETNI KELL ÉRTE! DE GYAKORLATI HASZNA NINCS!!!!!

 

Előzmény: vizgazfutes (653)
levente.batisz Creative Commons License 2012.04.21 0 0 663

Mi a véleményetek erről a kazánról?

Semia F 24 HN HU

vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.21 0 0 662

szerintem olcsóbb és jobb, ha csak függőlegesen a kivezetés.

 

3méter alatt nem kell kéményseprő szakvélemény meg egyéb... -ok :D

Előzmény: Törölt nick (661)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 661

Tigáz terület.

A turbós falon menne ki és egy idommal függőlegesen menne a tető felé valamennyivel (nem a gerinc fölé).

Kényelmes vagyok, a tetőn+födémen nem akarok lyukat. Bár ha szükséges, akkor megteszem.

 

 

Előzmény: vizgazfutes (660)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.21 0 0 660

Hol van ez helyileg? Gázszolgáltató?

 

Tudtommal a "sima" oldalfali kivezetés már nem engedélyezett - kéményesek szerint - és ha nem függőleges a kivezetésed és nincs 3méter alatt, illetve a padlástéri rész hossza több, mint 50cm, akkor kéményseprő szakvélemény kell rá.

Utóbbi kritériumok csak Tigáz esetében érvényesek, amikor nem kell kéményseprő szakvélemény.

 

Kémény topickban kérdezz rá, ott szerintem könnyebben tudnak választ adni.

 

Nem gondolkodtál még egy fali fűtő + indirekt tároló kombinációban? Fali fűtő készülékekben könnyebben lehet "kisebb" teljesítményű készüléket találni és tárolót sem feltétlenül kell újat venni...

Előzmény: Törölt nick (659)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 659

Igen, sok, mondta is a gáztervező, hogy le lesz fojtva. A melegvíz is erről lesz, szerencsére leváltjuk a villanybojlert.

No és ez még a kb. 150 ezres kategória, ami még nekünk belefér.

A kazánwebshopokat nézve a 24 kw alatti kazánok drágábbak, no és nem is találtam sokat.

 

Köszönöm a választ, nekem is ez a típus jött be a fórumok alapján.

 

Apropó, ez a turbós fali kivezetésű "kémény" - ami majd könyökkel a tető felé megy kicsit (egyszintes ház) - kéménynek minősül?

Kell rá "kéményadót" fizetni?

 

Köszi!

Előzmény: vizgazfutes (658)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.21 0 0 658

Ide is beírom :D

 

Ariston Clas 24 ff

 

De miért is kell 24kW?

Előzmény: Törölt nick (657)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 657

Nos, látom, hogy pörög a fórum.

A kérdésem: egy kis lakáshoz (43 m2) a parapetes kazánt cserélnénk kombi turbósra.

A jelöltjeink:

Baxi mainfour 24f

Bosch Gaz 3000 W OW 23-1AE

Ariston Clas 24 ff

Ariston BS 24ff

 

Melyik tud "legtöbbet" és melyik a legjobb ár/értékben?

 

Köszönöm

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.04.20 0 0 656

hát, ha ekkora a hőmérséklet különbség, akkor nem feltétlen tiszta az a hőcserélő!

Előzmény: Mr.Mister (654)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.20 0 0 655

"A MEOról nem is esett szó."

 

Persze, hogy nem esett szó, mivel - elvileg - egyértelmű, hogy nem feketén cseréltet az ember gázkészüléket!!

 

EPH nyilatkozat van?

 

Gondolom az sincs... Pedig azt is kéri a beüzemelő.

Előzmény: Mr.Mister (654)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.20 0 0 654

Köszönöm a javaslatot.

Tervezzük, hogy majd beépítjük az iszapleválasztót, de amit mi is fontosabbnak itélünk az a rendszer tisztítás. Fűtési szezon előtt megcsináltatjuk. A szűrő be lett építve.

---

Felhívtam egy Baxi szervízest aki elmondta hogy nem kötelező a garanciához az iszapleválasztó (csak a szűrő). Ő a rendszer tisztítást hangsúlyozta ki (ha régen volt). A MEOról nem is esett szó.

Könnyen elképzelhető, hogy nem is garanciáztatjuk le a készüléket. 1+1év gari és min. 15000ft.

 

Arra mi a magyarázat, hogy be van állítva a készülék (Baxi Fourtech 24F) 40C-os csapvízre és amíg megy tartja is ezt az értéket, de amint elzárom a csapot elkezd emelkedni úgy 60-65C-ig. Utánna szép lassan kezd csökkeni. Gondolom a keringtetés hiánya miatt megy fel a hőmérséklet ennyire.

Előzmény: Törölt nick (652)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.19 0 0 653

"a beüzemelö kolégák nem irhatnak elö iszapleválasztó beépítést! ugyanis mi szervizesek nem vagyunk hatóságok."

 

Ha nem előírás, akkor miért is nem üzemeli be a készüléket - szinte - senki, ha nincs bent legalább egy szennyszűrő vagy egy iszapleválasztó?

 

"Nem egy olyan kazánt savaztam pár hetes üzemelés után amely elé be volt épitve iszapleválasztó."

 

Miért is kellett savazni a készüléket?

 

Amúgy az inhibitorral egyet értek :)

 

Amúgy mellesleg Mr.Mister-nek a legkisebb baja az iszapleválasztó, mivel nem hivatalos a készülékcseréje...

Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 652

sokan fognak rám cáfolni de a tapasztalatomat szeretném leirni.

Az iszapleválasztó a világ egyik legnagyobb szélhámossága!!

a kazánodat semmitöl nem védi meg!

a beüzemelö kolégák nem irhatnak elö iszapleválasztó beépítést! ugyanis mi szervizesek nem vagyunk hatóságok.

Ha te ugy döntesz hogy berakatod avval nem ártasz de különössab haszna sincs a dolognak.viszont a kazán iszappal való eltelése sose garanciális javitás keretén belüll lesz megoldva. ha tenni akarsz a kazán védelmében valamit akkor tetess be egy egyszerü szenyfogó szüröt, és a rendszered szakszerüen tisztitasd ki, majd vannak nagyon jó minöségü inhibitorok avval kezeld a vizet.

nem olcsó megoldás de legalább használ!

Nem egy olyan kazánt savaztam pár hetes üzemelés után amely elé be volt épitve iszapleválasztó.

üdv.

Előzmény: Mr.Mister (637)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.18 0 0 651

Küldtem az itt megadott címre egy e-mailt.

 

Ott egyszerűbb, meg kicsit már össze vagyok kavarodva :)

Előzmény: Karellone (650)
Karellone Creative Commons License 2012.04.18 0 0 650

Köszi!

Előzmény: vizgazfutes (649)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.18 0 0 649

Ha van átjárási lehetőség, akkor a nyílt égésterű kiesik csere szempontjából (legalábbis hivatalosan).

 

A "turbós" készülékekből nem gravitációs úton távozik a füstgáz, minden gyártó megadja, hogy az adott készülékében lévő ventillátor hány métert tud "fújni".

 

A nyílt égésterűnél érdekes, hogy alumínium-e a kémény, zárt égésterű esetében pedig teljesen mindegy, mivel a bélelt (vagy nem bélelt) kéményedbe ledugnak egy 80-as vagy egy 125-ös csövet.

 

"Szerinted kondenzációsra kéne váltani ha már úgy is korszerűsités van?(csk érje meg azt a+)

Nekem is azt mondták ha van radiátor nem hatékony a kondenzációs ...(de itt sokan rácáfoltak erre...)"

 

Akkor baromságokat mondtak Neked. Amennyiben van egy 100éves fűtési rendszered 90/70-es hőfoklépcsővel tervezve, akkor a fűtési szezonod legalább 85-90%-ában kondenzációs üzemmódban tud működni. Ha a kinti hőmérséklet -5 fok alatt van, akkor pedig sima turbósként (tehát akkor is nyersz kb. 10%-ot a nyílt égésterűhöz képest).

De, ha jól emlékszem úgyis új radiátorok lesznek, tehát akkor kicsit nagyobb radiátorokat kell venned és ennyi.

Amúgy arról nem is beszélve, hogy 50fokos visszatérő vízhőmérséklet alatt a kondenzáció megindul (akár milyen radiátoros fűtési rendszerről beszélünk), de ha jól emlékszem, akkor ezt KömKel a múltkor leírta. :)

Előzmény: Karellone (647)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.04.18 0 0 648

Köszönöm!

Előzmény: vizgazfutes (646)
Karellone Creative Commons License 2012.04.18 0 0 647

Hi.

Van átjárási lehetőség...

Nem minden kazán megfelelő a hosszú kéménynek?

És a régi alu kéményt ki kell venni, vagy mehet bele a kondenzációs új  csöve?

Nekem a gázkémény főfalba megy a padlás födémig onnan szabadon ki a tető fölé...

Szerinted kondenzációsra kéne váltani ha már úgy is korszerűsités van?(csk érje meg azt a+)

Nekem is azt mondták ha van radiátor nem hatékony a kondenzációs ...(de itt sokan rácáfoltak erre...)

Köszi

Karell

Előzmény: vizgazfutes (632)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.18 0 0 646

Küldtem egy e-mailt az itt megadott címre!

 

Ott egyszerűbb.

Előzmény: Lactarius Curtis (643)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.17 0 0 645

Köszönöm. Ez érdekes lesz.

Előzmény: vizgazfutes (642)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.17 0 0 644

:)

Kicsit túlköltekeztünk sajnos. Gondolom utólag még érdemes berakni.

 

 

 

Előzmény: vizgazfutes (640)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.04.17 0 0 643

Köszönöm. Ez egy egyszintes ház, átlagos szigeteléssel, agglomerációban. 4 tagú család, fürdés jellemzőbb. A tervező 24 kw-os átfolyóssal számolt, de gondolkodom a _beépített_ tárolóson, ami viszont megdobja kb 150 ezerrel a kazán árát. Különállló nagy melegítőt (bojlert) semmiképpen sem szeretnék. Fürdőszobában van a kazán, onna kéne "szétosztani" a vizet padló/radi/csap.

Előzmény: vizgazfutes (631)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 642

Ha nem volt kint senki a gázszolgáltatódtól, akkor nem volt MEO.

 

Amennyiben volt MEO, akkor a meo-s üt egy "MEO" feliratú pecsétet a garancia levélre!

Előzmény: Mr.Mister (641)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.17 0 0 641

Ha kijön a hivatalos Baxi szervizes gondolom ő írja rá a meo számot.

Előzmény: Mr.Mister (639)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 640

Ahha...

 

Ennek dől be mindenki, hogy mester... Már bánom, hogy múltkor a "mester" munkáját nem fényképeztem le... Nem akarok vészmadárkodni, de evvel a készülékkel még szívni fogsz (garancia ügyben is)...

 

Amúgy szerintem egy ilyen beruházásnál nem igen számít, hogy vesz egy szűrőt 3-4000.-ért vagy egy rendes iszapleválasztót 16.000.- ( ami mellesleg ténylegesen védi a készüléket)...

Előzmény: Mr.Mister (639)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.17 0 0 639

Gázszerelő mester. Ajánlotta az iszapleválasztót, de mi nem kértük mert nagyon megdrágította volna az árat.

Előzmény: vizgazfutes (638)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 638

Mi az, hogy hivatásos szerelő?

 

Hát, az érdekes, mivel nem ismerek olyan készüléket, illetve beüzemelőt, aki ne kérné az iszapleválasztót :S

 

A szűrőt, akár ki is dobhatod :)

Előzmény: Mr.Mister (637)
Mr.Mister Creative Commons License 2012.04.17 0 0 637

Oh, ez nem jó hír. Hivatásos szerelő szerelte be, de ő nem tudott pecsételni (nem írt papírt). Beszélt egy garanciás szerelővel aki majd pecsétel, csak nagyon messze van.

Az iszapleválasztóról szó volt, de a garancia nem követelte meg, egy szűrőt raktunk be.

Előzmény: vizgazfutes (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!