Keresés

Részletes keresés

Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 81

Köszi! Közben én is megtaláltam és rájöttem hogy nem a magyarral kell!

 

Előzmény: pitman (80)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 80
De miért a magyar honlappal próbálkozol?
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&keycode=2112&fcategoryid=216&modelid=11922
Előzmény: Paksihapsi (79)
Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 79
Megnéztem A Canon Hungáriáét és ott semmi ilyesmit nem találtam a sajtóközlemények között, de azét köszi.
Előzmény: pitman (78)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 78
A Canon hivatalos állásfoglalásában a honlapjukon.
Előzmény: Paksihapsi (77)
Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 77

Sziasztok!

A hibás 70-300 IS sorozatszámokat hol lehet megtalálni?

Köszi

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.07.28 0 0 76
Ha valamire nagy az érdeklődés, annak miért kell korlátozni a darabszámát? :D

(az a "tekintettel" nem igazán illik oda)
Előzmény: Bumbee (75)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.28 0 0 75
Azt hiszem így korrekt (Canon Hungária Kft-től kapott levélből):

"Az objektív forgalomban van. Valóban volt egy hibás széria de annak nagy részét még a kereskedelmi forgalomba hozatal előtt visszahívta agyár. Amelyek kikerültek és a hiba jelentkezik náluk azt díjmentesen megjavítja a Canon.
Az objektív a nagy érdeklődésre való tekintettel korlátozott számban érkezik, így egy kicsit várni kell a kézhezvételére."

Ja még mindig az EF 70-300 IS USM-ról van szó :)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 74
Nekem is az IS fog hiányozni, de lehet aztán eszembe se fog jutni. Nem tudom így előre. Minden esetre én hiszek ebben az objektívben, mégiscsak egy L... Sőt ezután is L-es jön, szeretnék majd még egy 17-40-est és egy 300 f4-et... :)
Előzmény: pitman (73)
pitman Creative Commons License 2006.07.17 0 0 73
Nem alakul át elviekben, csak kijavítják a hibát (már ha tényleg volt tervezési hiba, ha meg csak a gyártáskor csesztek el valamit, akkor folytatják a gyártást).
Én is a kettő között dilemmáztam, mint láthattad ezen topicban is, és úgy döntöttem mint te (rengeteg tesztkép, teszt, leírás átnézése után). Egyedül a stabilizátor az, amiért egy kicsit sajnálom.
Előzmény: Bumbee (72)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 72
Igen, közben egy haverom egy másik fórumról is kapott ilyen információkat. Akkor tehát ez a modell nem tűnik el, csak átalakul :) Közben én még átrágtam ezt a topicot is, meg külföldieket, mérlegeltem és most 70-200 f4L lesz :) Remélem nem fogom bánni, hogy nem a másikat válaszottam...
Előzmény: pitman (71)
pitman Creative Commons License 2006.07.17 0 0 71
A megszűnéséről én nem láttam hírt, az viszont igaz, hogy a gyártás során volt két sorozat, ami hibás volt, a hibát a Canon a múlt hónap végén elismerte és megadott két sorozatszám tartományt, mely modelleket a jelenség érinti. A hibás darabok valószínűleg garanciában cserélve vagy javítva leszenek (ha megtalálják a módját)

Szerintem most próbálják visszagyűjteni még eladás előtt, ehhez viszont valószínűleg az egész kiszállított mennyiség átnézése szükséges... így szünetel a szállítás.
Előzmény: Bumbee (70)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 70
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e vki vmit a 70-300 IS-ről, mert múlt héten megrendeltem egy online bolttól, péntekre ígérték, akkor felhívtam őket és azt mondták, hogy egyenlőre ők sem tudnak semmit, mert lehet a Canon megszünteti ezt a modellt. Írtam a Canon Hungária Kft-nek is, de onnan még nem jött válasz. Az érdekelne, hogy igaz-e a hír, illetve, hogy vmi konstrukciós hiba miatt teszik ezt vagy egyszerűen csak nem úgy fogyott...? Sokat törtem én is a fejem, hogy milyen telét vegyek, nekem is a 70-200 f4 volt még versenyben, de itt van IS, van 300mm és az ára... Szóval ha vki hallott vmit erről a megszüntetésről vagy vásárolt mostanában ilyen obit, írjon!

Köszi!
kohalmik Creative Commons License 2006.04.29 0 0 69

Canonos srácok nemrég felénk jártak, kipróbáltam a 70-300 is usm-et (is:) :

fényerőben nem valami jó, de a képstabi nagyon hasznos dolog főleg tele állásban. ha jó fényviszonyok között fogsz fotózni sztem nem rossz választás a 70-300, szépen gyorsan mozog, nem téveszt és könnyen kezelhető, meg hát ugye ha azt nézzük hogy kb. 2 fé-t "csalhatsz" az IS miatt, az sem rossz.

 

ha persze fix minőséget szertnél 70-200 f/4L

 

 

Előzmény: lelcache (68)
lelcache Creative Commons License 2006.04.29 0 0 68
Én 70-300 IS USM-mel vagyok így. Sehol ninsc, akiket hívtam eddig. Pedig elötte még szeretném kézbe is fogni, mondjuk egy 70-200 L f/4-es társaságában. Erre esélyem sincs sehol.
Előzmény: kohalmik (66)
nord Creative Commons License 2006.04.27 0 0 67

Canon.Eos

optiform

artwork photo

erva

Előzmény: kohalmik (66)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.27 0 0 66

És egyszerűen megdöbbentő, hogy 70-200 f/4L nem tudsz venni a Canon Hungáriánál mert várni kell...várni, várni, várni...

 

Milyen üzleti stratégia ez?

 

Mindenhol van, csak ott nincs ahol lennie kellene...blama...

 

És persze ha nem akarsz szürke-fekete (importról van szó, csak mondom, mert korábban valaki a színre értette... :))) obit venni, hát csak vársz és vársz...

 

Ha valakinek van jó ötlete...

kohalmik Creative Commons License 2006.04.25 0 0 65

Néztem a 2,8L-t és bevallom őszintén - de hát pont ezért nyitottam a topicot - fogalmam sem volt a súlyáról. Biztosan kell neki, hogy a minőség összeálljon, de aki az cipeli napokon át...na az nem semmi. 30d + 70-200 f/4L súly is határeset egy több napos túra, vagy kirándulás esetén, de hosszabb időre meg ott van a jól bevált fotóstáska és a fotós-hátizsák.

 

Az egyetlen bajom csak az hogy Canon Hungáriánál várni kell rá mert, nincs...

ExtremeDigitálnál meg nem nagyon szeretném megvenni...

Mediker?Vagy esetleg más ahol megbízhatóak?

Előzmény: o0-0o (64)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.23 0 0 64
hogy jobban behatárolható legyen milyen szinten állnak: http://www.slo-foto.net/reviews-56.html . Ha a 70-300IS jobb a 75-300IS-nél (az utóbbi a teszt szerint jobb a Sigma 70-200-nál), akkor közelebb áll a 70-200L-ekhez, mint a Sigma 70-200/2,8 EX, úgy valahol a kettő közt van. Amúgy gratula a választáshoz (lehet, hogy ugyanezt mondtam volna a másik esetben is ;))
kohalmik Creative Commons License 2006.04.23 0 0 63

Szia!

 

Igen, már meg is rendeltem a 70-200 f/4L Canont :)

 

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, de remélem nem ér véget ez a topic és még sokaknak nyújt segítséget a későbbiekben!

 

Üdv.: Kálmán

Előzmény: pitman (62)
pitman Creative Commons License 2006.04.21 0 0 62
Megkérdezhetem, hogy milyen eredményre jutottál? Én egyre inkább a 70-300 felé hajlok, szigorúan a saját elvárásaimat figyelembe véve.
Előzmény: kohalmik (60)
pitman Creative Commons License 2006.04.21 0 0 61
"Gondolom azért néha nagyon jól jön a 300-as gyújtótáv. Ha 1,4X-ezőt veszek a f4L-hez, gondolom a fényérzékenység ott is le fog menni (mennyire?), ráadásul plusz egy százas, és kicsit macerásabb is a használata."

Egy belndét fog veszteni, tehát olyan szintre esik vissza, mint a 70-300, és nincs stabilizátor...


Előzmény: lelcache (58)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.20 0 0 60

Sziasztok!

 

...azért örülök hogy alakulgat ez a topic is, remélem másoknak is segítség lesz ha beleolvasnak!

 

Szerintem folytassuk :)

Üdv.:Kálmán

kohalmik Creative Commons License 2006.04.20 0 0 59

rendben :)

rágodok rajta...sokat...nem könnyű :)

Előzmény: azriem (38)
lelcache Creative Commons License 2006.04.20 0 0 58

Sziasztok!

 

Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot, mert én is pont a két objektív között vacilálok. A Photozone oldalán a 70-300 is-ről is jókat írtak, és a tesztje is elég meggyőző. Bár nem vagyok szakértő (sőt..), de nekem jónak tűnnek a paraméterei. Végigolvasva a topicot látom, hogy inkább f4L-t ajánljátok. Tényleg annyival jobb?

 

Gondolom azért néha nagyon jól jön a 300-as gyújtótáv. Ha 1,4X-ezőt veszek a f4L-hez, gondolom a fényérzékenység ott is le fog menni (mennyire?), ráadásul plusz egy százas, és kicsit macerásabb is a használata.

 

Miben jobb ennyivel a 70-200-as? Tényleg érdemes azt venni? Már jó ideje vacilálok ezen, de nem tudok zöld ágra vergődni.

 

Másik kérdésem, hogy az IS-től sérülékenyebb lesz az objektív, tehát jobban kell rá vigyázni? Ez is szempont lehet.

 

Köszi a válaszokat előre is.

pitman Creative Commons License 2006.04.18 0 0 57
"szerintem te a 70-300-ra gondolhattál versus 4L."

Valószínűleg arra gondolt, hiszen erről szólna eredetileg a topic.
Előzmény: gfoto (55)
longue Creative Commons License 2006.04.16 0 0 56
Talán a legjobb: www.slrfoto.hu
Előzmény: gfoto (55)
gfoto Creative Commons License 2006.04.16 0 0 55

Hol láttál te 30eFt különbséget a 70-200/4L és /2.8L között?

Néhány adat a hazai honlapokról:

200400Ft / 373200Ft = 173eFt

221328Ft / 405636Ft = 180eFt (axico)

 

súlyban pedig:

705gr/131gr innen letöltve: http://consumer.usa.canon.com/app/pdf/lens/EFLensChart.pdf

 

ennyi lenne az ára a 2.8 hozadéknak.

 

szerintem te a 70-300-ra gondolhattál versus 4L.

Előzmény: BBéci (42)
longue Creative Commons License 2006.04.15 0 0 54

Én sem használtam extendert, hiszen kezdő amatőr vagyok ( rövid ideje fotózgatok), de veszek egyet, aztán meglátom. Legfeljebb elpihenget a 75-300-as mellett, mert az végképp nem tetszik. Az alább leírtakat  PUSZTAIL-től idéztem a fotótipp-ből, aki (bár nem ismerem) a képei alapján nem kezdő, és azt hiszem, bátran adhatok a véleményére.

És,hogy egy közhellyel fejezzem be: a stílus , maga az ember.

Előzmény: paller (52)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.15 0 0 53

kohalmik szeretné lefixálni mit vegyen... :)

 

Én ajánlgattam neki, hogyha egy éve vacilál már a két, topic címben látható obi közt akkor vegyen inkább IS-es 70-200-at, ami ugye a 2.8-as változatban van csak. Szőrözőkről meg annyit, hogy ront a képen, persze, drága is, inkább menjen közelebb az aki messze van :) Én minden esetre vennék egyet ha lenne 70-200, azért mert, valószínűleg sohasem veszek a 70-200/2.8L IS USM-nél nehezebb obit (fix 300-400-at), mert a 70-200 súlya a maximum aminek a cipelését bevállalom napokon keresztül... ennyire kézenfekvő. Extendert meg csak végszükség esetén, és inkább tényleg megpróbálni közelebb menni.

 

Vannak helyzetek amikor nem azon van a hangsúly hogy pengeéles legyen a kép. Pl Sziget nagyszínpad, tolongás a fotósárokban mondjuk egy Radiohead koncerten, 1 szám erejéig fotózhatsz (mert 3 adagban engedik be a fotósokat, annyian vannak), s a leghátul álló emberről akarsz egy portrét... A világítás sajnos éppen az alatt a szám alatt nem igazán megfelelő, felteszed ISO1600-ra az érzékenységet, F2.8-ra a rekeszt, és szembesülsz azzal hogy így is 1/60-as idő az amivel látszódik valami a képen. Ilyenkor tényleg átértékelődnek egy szempillantás alatt a pengeélesség, a színvisszadás stb fogalmak.

Előzmény: Szlejer_ (51)
paller Creative Commons License 2006.04.15 0 0 52
Alapvetően az extendereket, mivel mérhető minőségromlást eredményeznek, azért szokták főleg csak fix objektíveken használni, mivel a fix objektívek minősége jobb (SzVSz sok esetben nagységrendekkel) mint egy zoom-é.

De, hogy a topic eredeti témájánál maradjunk, mind az f4 mind a f2.8 jelentős minőségromláson megy át 1.4x TC használatakor.
Ez nem dpreview-s vélemény, ez tapasztalat, bár szubjektív vélemény.

Szlejer-rel meg szerintem felesleges csatázni. Nem mond alapvetően butaságokat, csak max a stílusa furcsa kicsit. De azt meg meg lehet szokni!

Zs
Előzmény: longue (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!