Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2006.01.19 0 0 55
az e rendes obis topikban megmondják, az nem ef-s uygebár. van valami elsőszériás becsillanásos hiba, állitólag USAban visszavonták egy bizonyos serialszám alatt. És láttam olyan gyakorlati tesztet, amiben kb azonos volt a 28-135 is usm-mel - ami nem rossz, de nem L szinvonal.
Előzmény: rátót (54)
rátót Creative Commons License 2006.01.19 0 0 54
Eldöntöttem, L-es obit veszek, de most csak egyre lesz pénzem....szerintetek jó választás a CANON EF 24-105 mm f/4 L IS USM ???
rátót Creative Commons License 2006.01.17 0 0 53
Nekem meg folyamatosan azt papolják hogy csak azt ne vegyek! Szerinted mi a bajuk vele. Neked ilyen van, neked tudnod kell !!!
Előzmény: puru (51)
K.K. Creative Commons License 2006.01.15 0 0 52
Hozzáértőket, használókat kérdeznék: Mi a különbség 75-300 IS és az újabb 70-300 IS között?
Hol érdemes (újonan) beszerezni Mo-on és kb mennyibe kerül?
puru Creative Commons License 2005.12.04 0 0 51

Sziasztok!

3 napja vagyok boldog tulaja egy EFS 17-85 IS USM obinak. Nekem egyenlőre nagyon tetszik, remélem ez később se fog megváltozni. Amúgy egy Canon EOS 350D-m van.

Na egyenlőre ennyi, ha van nektek is tapsztalatotok, osszátok meg velem.

Üdv.

61antana Creative Commons License 2005.09.04 0 0 50
Én tuti a Canon 100mm 2.8 macrot választanám. :)))
Előzmény: Josevagyok (46)
vzstrial Creative Commons License 2005.09.04 0 0 49

Ha már itt említésre került a 24-70/2.8 L USM, és annak a megfelelője APS-C méretű érzékelőhöz..meg minden. Szerintem a 24-105-nek kéne valmai megfelelőt találni, ugye nagyobb az átfogása is, meg minden... No nem nem, nem szuperzúm:)

Ami kéne az kb 15-65mm fókusz (24-104 ekv.). Erre gondoltam én, kb 1 hónapja, hogy okés hogy vannak a 18-55 meg a 17-85-ös obik, de lényegében nem sok jót hallóttam róluk. 18-55 oké, hogy nem sok jó, de talán a 17-85nek jobban kellene telesíteni. Visszatérve az általam említett 15-65-re, ez a 24-105 f4.0 L IS USM-nek lenne a megfelelője... Mivel van már a Canonnak egy ehhez hasonló átfogású optikája, ami ráadásul IS-el is el van látva (hála Istennek, még ezzel is megdobják az árát) nem fognak csinálni. Bár többen vesznek 350 vagy 20D-t mint full frame-es gépet... mégse, mert van, és ha jobb kell vegyél 16-35-öt vagy 17-40-et... Na mind1, szóval ez az én meglátásom, meg sokat el lehetne eről dumálni, milyen jó lenne ha a Canon gyár ilyen meg olyan objektíveket csinálna.

Entwined Creative Commons License 2005.08.18 0 0 48
75-300-as obidról mi a véleményed? meg vagy vele elégedve? elég tiszta a képe, elég fény "jut át" rajta?
érdemes ilyet venni?

köszi ;)
Előzmény: varnyú11 (47)
varnyú11 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 47

 

Sziasztok!

 

egy hónapja van meg az új gépem, egy 20D, 17-85mm és egy 75-300 IS objektívvel.

Tegnap észrevettem illetve lehet jobb szó, ha azt mondom feltűnt, hogy a 17-85-ös objektív zoom-oláskor néha kicsit mintha akadozna. Ez nem durván jelentkezik, inkább csak, ha finoman szeretném állítani, lassú mozdulatoknál. (ha határozottan, nagy mozdulatokkal hajtom nem észlelhető a dolog) 20 és 35mm-nél csinálja főleg, ez idáig nem tűnt fel, nagyon simán járt úgy ahogyan az kell. Mivel ugye a külső tubusban további kettő az, ami ilyenkor (zoom-nál) kiemelkedik, hajtás közben akadozik (mechanikailag). Néztem, nem e por vagy egyéb kosz szorult e be, de se nem látszik semmi, se ilyen közegben nem jártam vele. Van valakinek hasonló észrevétele? Ötlet, javaslat?

a 75-300-as obim gyönyörűen simán jár...

17-85-ös társaim segítsetek!   :)   -gondolom, sejtem, remélem nem nagy a probléma, de azért jobb félni mint megilyedni...

Köszönöm:  Varnyú11

Josevagyok Creative Commons License 2005.07.01 0 0 46
Hali! Én kezdőként szeretném megkérdezni a tapasztaltabbakat (hoppá, ez egész jó szó :-), hogy mi a véleményük a következőről. A 100-as macro 470$, egy 50-es fix + Kenko közgyűrűk (12,20,36) 240$. Melyikre gyűjtsek? (350D-m van.)
F4ke Creative Commons License 2005.06.13 0 0 45
Fotózd le digi géppel! :D
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (44)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.10 0 0 44

Olyanom nincs.

Nikon12-24DX-es van papírképen, csak be kéne szkenelni.

Előzmény: F4ke (43)
F4ke Creative Commons License 2005.06.10 0 0 43
Azért megnézném! ;-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (41)
fisherhu Creative Commons License 2005.06.08 0 0 42
Nem épp azt, hanem a tesóját a 8mm-es phelenget használtam, képek itt
Játéknak jó :)
Előzmény: farkzoli (39)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.08 0 0 41

Egy szép fekete szegély?

Az valóban nagyon érdekes.

 

:))))

Előzmény: F4ke (40)
F4ke Creative Commons License 2005.06.08 0 0 40
Mármint full frame-en érdekes lenne a 10mm :)
Előzmény: nord (37)
farkzoli Creative Commons License 2005.06.08 0 0 39
A Zenitar nem csak egyszerűen 2 mm-el rövidebb fókuszú, hanem halszemoptika. Merőben más jellegű a képe, átló mentén 180 fokot lát be, kisfilmen. Páran már használtak itt digin, talán jelentkeznek.
Előzmény: tsinom (38)
tsinom Creative Commons License 2005.06.08 0 0 38

Mit gondoltok mekkora nyereség az EF-S 18-55-höz képest a Zenitar 2,8/16 ?

Megér az az (AF nélküli)  2mm 40 ezer forintot ?

nord Creative Commons License 2005.06.08 0 0 37

Nem túl sok értelmét látom egy drága, de nem túl jó obival ennyit vacakolni.

Persze, ha valaki csak a kihívás miatt próbálkozik, úgy oké:)))

Előzmény: F4ke (36)
F4ke Creative Commons License 2005.06.07 0 0 36
10-22 EF-S optikát barkácsolt már át valaki nem EF-S-t támogató gépre? EF-S 18-55-öt láttam már átalakítva...
F4ke Creative Commons License 2005.05.31 0 0 35
Több helyen is olvastam hogy jót írnak róla. Ahol azt írták hogy a legélesebb obi, azt a linket elsőre nem találtam meg, de nem is az a lényeg.
Ez egy fórumozó véleménye.
Aki akar csemegézni több ember véleményéből, sok képpel általában 60-as obiról:

http://search.dpreview.com/forums/search.asp?query=ef-s+60&forum=all

Ha valaki talál jó képeket vagy véleményt, ide belinkelheti.


Tényleg jó lenne egy összehasonlító obi teszt.
Előzmény: nord (26)
nord Creative Commons License 2005.05.31 0 0 34

Én meg pont az ellenkezőjét hallottam a 28-135 vs 17-85 obikról;)

 

Persze ezen könnyen segíthetünk:

nekem van egy 28-135, ha 17-85 tulajt érdekel, csinálhatunk egy képsorozatot.

Előzmény: protozerg (28)
barney314159 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 33
OK, elnézést, tudtam, hogy DG, vagy DC lesz, 1/2 volt az esélye, hogy bejön :-P. Köszi a helyreigazítást. Abban pedig teljesen igazad van, hogy most már lépni kellene a Canon részéről. Költői kérdés: vajon mi lehet az oka ennek a tétlenkedésnek?
Előzmény: tren (32)
tren Creative Commons License 2005.05.30 0 0 32
barney314159:

A Sigma DG teljes kepkockat rajzol, de allitolag kedvezobb szogben erkezik a fennyalab az erzekelore, mint a regi obiknal. A DC a kisebb kepkort rajzolo szeria.

Szerintem ideje, hogy a Canon is eszrevegye magat es eldontse, mennyire veszi komolyan az APS-C formatumot.
Előzmény: barney314159 (31)
barney314159 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 31
Ez kétségtelenül igaz. Viszont a képszéleken jelentkező hibák ugyanígy ott lennének. És ez egyelőre ingovány. Olympus már tett lépéseket ebbe az irányba, de az árak elég húzósak. Mindenesetre egy 100-300 ekv. F2-es tele nagyon impresszív tud lenni. Csak hát az ára. Meg ugye a Sigmának is van kisebb képkört rajzoló sorozata (asszem a DG). És mégis jó neki az EF (nem mintha lenne különbség magában a bajonettben). Érdekes...
Előzmény: Szeder (30)
Szeder Creative Commons License 2005.05.30 0 0 30
Az EF-S kisebb képkörét kihasználva lehetne csinálni teléket is változatlan fényerő mellett kisebb mérettel és súllyal, vagy ugyanakkora méret mellett nőhetne a fényerő.
Előzmény: barney314159 (27)
barney314159 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 29
Azért az élesség ilyen "kis felbontású" szenzoron szerintem függ a fókusztávtól is. Ilyen érzékelők esetén minél nagyobb a fókusztávolság, annál nagyobb lesz a részletgazdagság (szerintem). Szóval szerintem félig-meddig természetes, hogy nagyobb gyújtótávok esetén fel tud érni részletgazdagságban egy fixhez (itt-ott, néhol). Ezen hozzászólás azonban nem nyugszik megdönthetetlen alapokon :-D.
Előzmény: protozerg (28)
protozerg Creative Commons License 2005.05.30 0 0 28
Üdv!

A 17-85-öt mindenki gyengének tartja. Egyszer kipróbáltam egy 50/1.8 társaságában.
5.6-os rekesznél 85 mm-en olyan éles képet kaptam, mint az 50/1.8-al f4-nél. Szerintem az nem rossz. A 28-135-nél sokkal jobb képe van. Az ára viszont még mindig nagyon húzós.
barney314159 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 27
Igazából ennek az EF-S-nek csak a nagylátónál van értelme (szerintem). Mivel egy EF-S objektív nem olcsóbb, mint a hagyományos mosópor, ezt az árlistákból látjuk, így nagyobb gyutávoknál szerintem simán meg lehet venni a rendes EF objektívet. Ráadásul mivel az EF nagyobb kört rajzol, így a különféle képhibák is kevésbé érvényesülnek. És pont a 60-as makró az, aminek majdnem van alternatívája, méghozzá az EF 50/2.5-ös darab. Tehát én változatlanul kitartok azon álláspont mellett, hogy az EF-S bajonett igazából csak nagylátóra való. Illetve ott van inkább előnye... De ez szigorúan szerintem, saját különbejáratú vélemény, szóval nagyon is lehet nem egyetérteni vele :-).
Előzmény: nord (26)
nord Creative Commons License 2005.05.30 0 0 26

Most nincs időm megnézni a linkeket, de véletlenül ezt nem egy fórumozó obi tulajdonos írta?

 

Ha igen, akkor egyelőre még a tesztnek hiszek, ha nem bánod:)))

Szvsz az lenne az igazi, ha az etalonnak tartott 100mm macro-val hasonlítanák a 60 macro-t. Az egy az egyben eldönthetné a vitát:)

 

A másik: a "one of the" -s mondat tudomásom szerint azt jelenti, hogy egyike a legélesebb képet adó obiknak, nem pedig azt, hogy a legélesebb.

 

Persze azt bármikor elhiszem, hogy jobb makróképességekkel rendelkezik, mint az én makró közgyűrű + 28-135 IS USM megoldásom:)

(Bár az kétségtelen, hogy makrózásnál a stabilizátor nagyon-nagyon hasznos:)))

 

Üdv.

Előzmény: F4ke (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!