Keresés

Részletes keresés

janak Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2920
Én ott leszek már csak munka miatt is. Van szerencsém ismerni minden kiállítót személyesen és a munkáikat is, színvonalas kiállítás lesz az biztos. Gyertek!
Ja, és VÉGRE fotókiállítás. Már nem is emlékszem mikor volt itt...
Előzmény: toth-abri (2919)
toth-abri Creative Commons License 2008.02.13 0 0 2919
Hadd ajánljak egy programot, egy fotókiállítás megnyitóját:

Szökő 4

A Váci Mihály bla-bla-bla... tisztelettel meghívja Önt és kedves barátait

Boros György,
Nagy Tamás,
Síró Lajos,
Soltész István

fotóművészek közös tárlatának megnyitójára a Pál Gyula Terembe 2008. február 24-én, vasárnap 11 órára. Megnyitja Bán András műkritikus.

Én már láttam egy-két képet a kiállítás anyagából, érdemes lesz megnézni!
toth-abri Creative Commons License 2008.02.03 0 0 2918
Figyelünk!
Előzmény: 300eoss (2916)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2917
Ööö... Oké. :) Várom a hívásod. Csak ne bántsd a túszt!
Előzmény: 300eoss (2916)
300eoss Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2916
Holnap délelőtt rádcsörgök még, pontosítunk. Az áru nálam lesz. A pénzt jelöletlen bankjegyekben hozd. Egyedül gyere. A rendőrséget ne értesítsd. Ha bármi gyanúsat észlelek, végzek a tússzal.:-)
Előzmény: janak (2915)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2915
Ok, akkor holnap kereslek valahogy, elviszem mind a 10-et. Van egy Rolleiem, az tökéletes, illetve egy százéves brownie kipróbálására áldozok egy tekercset...
Viszont gyakorlati kérdéseim majd lesznek valószínűleg.
Előzmény: 300eoss (2914)
300eoss Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2914
Holnap egész nap a munkahelyen leszek, oda bármikor be tudsz jönni (én onnan ki nem nagyon..). Beviszem a cuccost ha neked jó. Ha nem jó, akkor jövő héten valamikor.
Sajnos átvert a rendelésnél valami:
Mikor "próbarendelést" csináltam a postaköltség miatt, akkor választani lehetett hogy posta vagy csomagküldő. A posta olcsóbb volt, feleannyi. Aztán az igazi rendelésnél akárhányszor próbáltam, csak UPS volt. Ami kurvagyors csak drágább.
Összefoglalva: az Ilford 1000ft/ tekercsre jött ki, több, mint amit mondtam először. Ezért ha soknak találod, csak annyit vegyél át tőlem, amennyit gondolsz, 0-10ig. Nekem nem gond, mert úgyis elhasználom. Ha kell a Yashica Mat 124-et is kölcsön tudom adni amúgy.
Előzmény: janak (2913)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2913

nullahat hetven 933 9840

Mondjuk ma én délután nem érek rá, de holnap pl. összefuthatunk.

Ja, mennyi pénzt kell adnom pontosan?
Előzmény: 300eoss (2912)
300eoss Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2912
Nem publikus a méled, oda leírnám a telszámot. Vagy te írd be ide.
Előzmény: janak (2911)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2911
Helyesbítek, bármikor át tudom venni, most jut eszembe hogy nem dolgozom hétvégén.
Hova menjek, vagy mi legyen? Telefonszámot tudsz mondani?
Előzmény: janak (2910)
janak Creative Commons License 2008.02.02 0 0 2910
Hűha, ez gyorsan ment. Akkor a hét elején valamikor össze kéne futnunk hogy megkapjam őket... Mikor, hol? Mit gondolsz?
Előzmény: 300eoss (2909)
300eoss Creative Commons License 2008.02.01 0 0 2909
Janak
Rollfilm hegyek pihennek a hűtőmben.
Mit szólsz hozzá? :-)
2 napja igazolták vissza hogy megjött az Ilford is, küldheti-e. Mondom kűggyed. Ma meg itt van.
300eoss Creative Commons License 2008.01.29 0 0 2908
Janak!
Most levelezgetek a faszival, mert a fuji filmek megvannak, de az Ilfordja kifogyott. Aszongya 1 hét és lesz, kérdi addig küldje-e a Fujit. Mondom nem fizetek kétszer postát :-).
Bobby75 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 2907
Nem kell valakinek egy alig használt D40?
janak Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2906
Háát, én egy tizes pakkra jó lennék ebből az Ilfordból. Mmint a c-41-es 400 FF-ből.
Meg is rendelheted most, de beszélhetünk IRL ha gondolod. És köszi!
Előzmény: 300eoss (2905)
300eoss Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2905
Oké, majd még szólok ha rendelek, bár most bevásárolok rendesen. Még Janak válaszát megvárom, és izzítom is a britt postát.
Előzmény: toth-abri (2904)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.23 0 0 2904
Nagyon köszönöm, hogy felajánlottad, de most sem István, sem én nem rendelünk filmet! :-)
Előzmény: 300eoss (2894)
janak Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2903
Megoldódott. Bátran megnyomtam a cancel-t és így csak 1118 képet szedett le a kártyáról. Volt köztük olyan sorozat amit két hónapja csináltam, tehát legalább 50 alkalommal töröltem a kártyát azóta. Jó ez a progi.
Persze meglett az is ami kellett. :)
Jesz!
Előzmény: 300eoss (2902)
300eoss Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2902
:-D
Bocsi... :-)))
Előzmény: janak (2901)
janak Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2901
Francba, nem látszik, az a lényeg, hogy 71 millió perc van hátra a feldolgozásból...
Előzmény: janak (2900)
janak Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2900
Na, ma végre használhatom a kártya mellé adott recovery progit. A művházas kultúra napi eseményt sikerült egy az egyben törölni. Kicsit aggódom. A mellékelt kép felidegesített... :)
300eoss Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2899
Szerintem azért csak fotózz, legfőkképpen ha örömödet leled benne. Az meg hogy kinek melyik kép tetszik...
Azért a síkfilmes fotózás mindenképpen gondolkodó fotósra vall, azzal ugye nem lövöldözget az ember. Aztán meg eléd tárul az a hihetetlen nagy felbontás. Nézegettünk 8x10"-es diákat lupéval meg anélkül is, hát, azt elmesélni nem nagyon lehet. Azok után csak mosolyog a DSLR-ek megapixel harcán az ember.
Persze egymás mellett megfér a kettő, mivel teljesen más a fotóterület a két formátumnál.
Előzmény: toth-abri (2897)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2898
Ja, látom már az Ilfordot is. Megbeszélem Istvánnal.
Előzmény: 300eoss (2894)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2897

A kamera még nincs meg, remélem, nyárra meg lesz. Az e-bay-en most vettem egy 210mm-es Fujinont, remélem, a héten megjön.

 

A zóna-rendszert ismerem, bár nem tudom, hogy a gyakorlatban tudnám-e alkalmazni.

 

Ma megfordult bennem, hogy felesleges nagyformátumra fotóznom, hiszen kisformátumra se tudok. Az egyik fotós szájton udvariasan közölték, hogy a képem semmitmondó. Hát, lehet benne valami... :-(

Előzmény: 300eoss (2895)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2896
A filmig eljutottam persze. De az, amit te mondasz, az színes. Nekem fekete-fehér kell.
Előzmény: 300eoss (2894)
300eoss Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2895
Megvan a kamera is már? Milyen?
Ismered az Ansel Adams féle zónarendszert? Filmre fotózásnál, főleg rollnál de legfőképp síkfilmnél (sokba kerül egy kattintás) ezzel a módszerrel fotóznakévtizedek óta. Semmi próbálgatás, előre tudod, mi lesz a képen, milyen tónusban.
Kipróbáltam, kira.
Előzmény: toth-abri (2893)
300eoss Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2894
Meg fogsz lepődni: Film. :-))
Pl. Film/fuji/trasparency/Provia100f és ezen belül az alsó sor a 8x10es. Van mellette kisfilm, roll...
És így tovább nézegesd, vannak ilfordban és rollei-ben is 8x10es.
Előzmény: toth-abri (2893)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2893

Ez melyik menüpont alatt van? Bevallom nem találom.

 

Amúgy a te képeidet hol lehet megnézni?

Előzmény: 300eoss (2892)
300eoss Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2892

Provia 100F 10x8" 10 sheets £60.00

Pro 160S 10x8" 10sh £53.70
Ilford FP4 Plus 10x8" 25 sheets £48.06

stb stb
Előzmény: toth-abri (2891)
toth-abri Creative Commons License 2008.01.22 0 0 2891
Én nem találtam síkfilmet.
Előzmény: 300eoss (2890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!