Keresés

Részletes keresés

pityy palko Creative Commons License 2015.09.29 -1 2 133207

Jújj, de ismerős stílus! Két nicknév, de már kevered őket!:-))

Hamar le fogsz bukni, te már írogattál itt más nickneveken is, de akkor is a nevek keverésén buktál le!:-)))

 

Előzmény: eebolaa (133170)
eebola Creative Commons License 2015.09.29 -3 1 133206

szaja11!

Te lenni tudatlan és próbálni okoskodni? 

Legalábbis ez jön le az első pár mondatodból! Az a problémád,hogy saját véleményem van és nem azt írom,amit az itt napi szinten posztolók elvárnak??? Bizony ez van, én így éreztem, a hely szép, a környezet rendezett, de ott vágnak át, ahol tudnak és nulla a turisztikai és a segítségnyújtási készségük! Igen, elvárom, ha pénzt viszek, kedvesen kérek valamit, akkor ne egy segédmunkás szintű válasz szerűvel tereljen el! Bejártam európát, voltam azon kívül is, de nem találkoztam ekkora mennyiségben ennyi negatívummal egyszerre! Remélem erre odafigyel az a "kezdő" horvátországba induló és ő nem fog így járni, mert hol szerezzen infót, ha nem az ilyen helyekről! A "szép" és a "jó" meg alapban is megvan minden oldalon, de a fekete leves mindig ki van színezve vagy meg sem említik! Ha meg valaki megemlíti, akkor jönnek az ilyenek, mint te, de annyi eszed meg nincs, hogy én nem írok a te utazásodról (ha egyáltalán volt ilyen) te meg ne okoskodj az enyémbe! Ennyit dióhéjban kedves migráns pajtás!

Előzmény: szaja11 (133184)
eebola Creative Commons License 2015.09.29 0 1 133205

Palko! 

Mi a problémád? Az e betű szúrja a szemed, de az általad leírt "piszkosúl" nem? :)

Előzmény: pityy palko (133200)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133204

Szubjektívet akartam írni.

Előzmény: gurabligyuri (133198)
emojnarode Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133203

Én 1974 óta járom a tengert kisebb nagyobb megszakításokkal . Nagy érdeklődéssel olvasom az utazók jó, vagy rossz tapasztalatait. Az alábbi történetet osztanám meg itt az olvasókkal, mint "elrettentő" példa. Egyik évben átruccantam Splitből a szomszédos Supetarba kicsit körülnézni. Amint leszálltam a kompról, rögtön beültem az első utamba lévő kis utcai vendéglőbe. Jön a pincér csaj, mondom neki "egy nagy krigli sört kérek". Nagy meglepetésemre az mondja, hogy "sör nincs" Majd leestem a székről, mert ilyent még nem hallottam. Mondom "hogy-hogy nincs?"Azt mondja nevetve " Okos tojás, hát nem látod, hogy mi csak cukrászsüteményt árulunk?!"  Szóval, nem láttam. Ez volt az a nagy negatív élmény.

eebola Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133202

Zsazsi30! 

A horvát vendéglők árlistája 110 kunától 150 ig terjedő intervallumban változóan indult felfelé! Montenegrón belül pl Bijela városában egy csevap tál 6 euró, de nézhetjük a halakat is, a fele az csak egy viszonyított dolog volt, de egy pljeskovica vásárlása is (hamburger) horvátban 2 euróért felejtős kategória, viszont montenegróban ajánlom megkóstolni, mert hibátlan! Én durvának tartottam a 150 kunás rántotthúst és a 100 kunás rántottát. 

Előzmény: zsazsi30 (133195)
eebola Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133201

Kedves Hul! 

A történetben a szomorú,hogy semmi általánosítás nincs, az ott eltöltött idő alatt a pékségben, a boltban, a benzinkúton, a recepción, a kikötőben és még sorolhatnám, hogy hol jártam így. Vagy a Magyar néppel van bajuk vagy mindegyikkel, mert a 66 éves Hans németországi lakos 4 év után úgy döntött,hogy hazahúzza a lakókocsiját, mert elege lett, hogy idén mindennel keresztbe tesznek neki horvátországban! A az idei szezon kemping helypénze 40% emeléssel indult és semmi kompromisszumra nem voltak képesek. Ebből márpedig, ha a németnek is elege van, akkor bizony van baj! Ja, és ő is az általam említett dolgokra panaszkodott.

 

Előzmény: hul (133175)
pityy palko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133200

Piszkosúl nem stimmel itt valami! A neved végén hol egy, hol két e betű van, de összesen is 4 hsz.? Mindezt két év alatt?

Előzmény: eebola (133199)
eebola Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133199

Csak egy étteremről és nem ugyanilyeneket! Gyakorold még a szövegértelmezést, mielőtt próbálsz okos lenni...

Előzmény: Pierr_Kardán (133171)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133198

Kinek mi a drága? Objektív. Pl nekem nem drága egy 400 ezres fényképező, de ki nem adnék sörért, kávéért 1000 forintot. Mert arra én sajnálom. Akkor inkább boltban 300 forintért ugyanazt. ( ha itthon sem adok érte sokat, miért nemmém nyaraláskor?) Ami alaposan megdrágíthat egy nyaralást, az a folytonos éttermezés, és mivel nekünk a kaja sokadlagos, ezért én elég jó áron megúszom a nyaralásokat. A gyereknek legyen minden, amit szeretne ( persze nem elrugaszkodva a földről ), de az, hogy én mit eszek-iszok, nem érdekel. Ha kellene kibírnám én kekszen is meg teán.

ersekildiko Creative Commons License 2015.09.29 0 2 133197

Valahogy úgy érzem kissé fordítva ülünk a lovon. Miért kéne egy országnak, egy népnek olyannak lenni, hogy nekünk "tetsszen"? Elvégre milliónyi elvárással, igénnyel érkezünk egy idegen helyre, hogy tudna ennek bármelyik ország, vagy az ott élő emberek megfelelni? Szerintem adják csak magukat és legfeljebb, akinek ez "nem jön be" máshova megy, A többiek, akik meg mindenhol megtalálják a jót, az érdekest, a különbözőséget, ők pedig hadd élvezzék a világ sokszínűségét.

pityy palko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133196

Én már induláskor elhatároztam, hogy megszabadulok a jó maréknyi aprótól, ezért az első benzinkutnál amikor egy kislány mosolyogva jött, hogy moshat-e szélvédőt, intettem, hogy persze. Én nyomattam a naftát, nagyjából egyszerre végeztünk. Mutattam neki, hogy tartsa mindkét markát. Kicsit csodálkozott, de amikor teletettem apróval, vett egy nagy levegőt és ó máj gád, mondta.

Fizetéskor láttam, hogy szaladt a többiekhez mutatni a nagy fogást. Biztos vagyok abban, hogy közös kasszára dolgoztak és szereztem nekik egy jó napot.

 

Előzmény: fekvőrendőr (133187)
zsazsi30 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133195

Mondd már meg nekem, h Montenegroban hol hozod ki ugyanazt feleannyiból? Idén Ho.ban és Mo.ba  is voltam, semmiképp sem a fele! Véleményem szerint 10-20% a különbség, és csak Montenegro déli, olcsóbb ré,szén, mivel Kotor pl. Ho.i árszint... 2,7€ volt egy kávé/sör... kedvesség, lehúzósság szempontból mindkettő tök oké.

Előzmény: eebolaa (133170)
wdriver Creative Commons License 2015.09.29 0 2 133194

pontosan így érzem én is.

ez egy nagyon rosszul sikerült ritka pár nap lehetett eebolaa topiktársnak.

a sok sok év alatt az a pár rossz élmény, nem is tudom..

pl. most volt először hogy írtam is itt, egy turmixot kértünk(20 perc várakozás után mire jött a kiszolgálás) elég drága volt ahhoz, hogy ne porból és ne kevés porból akkor már - csinálják..ahogy szerepel az itallapon... de megtették :-)

eljöttünk, rossz pont, megírtam itt, ennyi.

idei nyaralás egyetlen rossz élménye :-)

de évek óta ahogy írom, pl. ez hogy bankkártyával fizetek, alap - ahol lehet.

de írjuk itt is, ne eurózzatok a pályán a kapuknál, ha ott a kártya.

kisboltban nézem lehet-e, van-e terminál, ha lehet akkor már csak a rossz napja lehet a mogorva viselkedés az eladó részéről, de ez mindenhol érvényes.

 

ez pont az az esetkör, mikor vita van hogy melyik jobb ország, és hogy HR sziklás és fúúj sehol sem lehet bemenni mert foglaltunk a hotelnél és beton strand volt de ott is tiszta szikla minden stbstb..

értitek.

 

nekünk is csak jó élmények voltak, az összes eddigi szállásadó, ha visszajártunk azért, ha újak voltunk azért, de mindig kedves volt mindenki.

remélem így is marad a véleményem, de ha netán beütne az ellenkezője akkor az kicsit miattam is lesz-sztem..

 

rendőrök.. megállít, öv nekem nem volt becsatolva, felére alkudtam..

észrevehetetlen rokkant parkoló, sötétben kopott felfestéssel.. ráálltam. na ott igazságtalannak éreztem. de vendégként, lealkudtam felére és ennyi. igaz, ez igazságtalan rossz élmény.

de azért nem mondom hogy vacak ország és többé be nem teszem a lábam Porecre.

életünk egyik legjobb nyaralása volt, pedig akkor az a 300 kuna elég sokat jelentett még máig bennem van hogy igazságtalanul.

 

annyi jót kap az ember, és tényleg nem kell félni barátkozni, kommunikálni, és minden esetleges rosszat többszörösen visszakap.

:-))

 

Előzmény: Törölt nick (133193)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 2 133193

12 éve járok le de sem Boszniában sem a horvátoknál nem akartak átverni./Lehet, hogy az én őrangyalom jobban figyel rám:)/ Nekem is  volt konfliktusom a rendőrökkel de igazuk volt nem volt bekötve a biztonsági övem.Némi tanakodás után bünti nélkül elengedtek.Arra viszont nagyon figyeltem, hogy én vagyok a vendég és én alkalmazkodom hozzájuk.Tehát nem zavar ha én betartom a szabályokat de ők előznek ott is ahol nagyon necces.Ilyenkor lassítok.Szűk tengerparti utcán ha gyalogosan jönnek az úton mert járda nincs ha kell megállok míg elmennek.Szóval én nem tapasztaltam azokat amiket ide írtál róluk.Valószínű, hogy enyhén feltupírozva adtad elő a dolgokat.Megszoktuk írni a negatívumokat is.Idén nekem is volt benne részem.Mint írtam Korculán 6 személyes asztalhoz nem ülhettünk le kettesben a feleségemmel hiába akartunk vacsorázni is.Oda 6 fős  csoport ülhetett le/nem volt  foglalt táblácska!/Volt olyan hely ahol  sem sört sem kávét nem szolgáltak ki csak ha ettél is.Mindez idén augusztusban történt.Ám idén irdatlan sokan voltak mindenhol.Ezért talán ott figyeltek a helykihasználásra is.Ennek ellenére jól éreztük magunkat és remélem ez a mostani migráns konfliktus nem lesz kihatással a horvát-magyar kapcsolatokra és jövőre zavartalanul utazhatunk Dalmáciába.

Előzmény: eebolaa (133170)
jerolim Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133192

kérdésemnek azért volt /van/ aktualitása, mert készül az újabb határzár.... remélem senkit nem érnek meglepetések , minket is beleértve...

Előzmény: NB2 (133190)
wdriver Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133191

más diákok ezért órákat glancolják a benzinkútnál a szélvédőket. :-)

Előzmény: fekvőrendőr (133187)
NB2 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133190

20-án mentem át Barcson, 26-án jöttem vissza Letenyénél, sehol semmi

Igaz 21-én olvastam, hogy jöttek át Barcsnál is (ezért is jöttem vissza Letenyének)

Barcsnál az a gond, hogy egy hídon mész át, amin épp még ott áll egy rendőr is. Tehát ha épp migráns utaztatás megy, se ki, se be. Viszont Letenyénél (legalábbis a régi 7-es átkelőnél) van mozgástér. Rengeteg kapu, szélesebb út, ott szerintem sanszosabb a simább átjutás. Ráadásul Barcs után is cifrább az út a pályáig, ahogy korábban sipákoltam is emiatt itt:)

Előzmény: jerolim (133182)
The_Rible Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133189

Nem neked válaszul, csak úgy általában:

- nem tudom miért kell fekete-fehérben látni a világot. Van akinek minden jó egy országgal kapcsolatban, van akinek minden rossz

- minél több időt tölt az ember egy közösségben, annál inkább talál igazi gyöngyszemeket, meg undorító dolgokat is

 

Csak néhány példa:

- családunkban történt néhány nagyon rossz dolog az elmúlt 2-3 évben. Korculán a helyi templomban a családtagjaimért imádkoztak. Senki nem kérte meg őket erre.

- nekiáltunk kititsztítani házhoz vezhető út mentén eldobált dolgoktól a bozótot. Volt ott minden, törött tetőcseréptől kezdve rozsdás hordóabroncsig. Jön az út menti telek tulaja nagy dérrel-dúrral, hogy mi a fenét képzelünk mi, azonnal hagyjuk abba. Ha rendbe rakjuk a területet, talán verekedés lett volna belőle. Az az ő szemete, az ő útmenti bozótosa, mi csak ne akarjunk ott rendet.

- minden telekből el kell hagyni 3 m-t az egyik oldalon, hogy le lehessen jutni a tengerhez mindenkinek. Ez úgy van megoldva, hogy két szomszédos telekből 3-3 m összeadódjon, így utat lehessen kialakítani ezen a 6 m-en. Az egyik telek (helyi) tulajdonosa gondolt egyet, és a házához utat alakított ki ezen a sávon, és leaszfaltoztatta a szomszéd megkérdezése nélkül. Erre a szomszád (ő is  helyi) berágott, és az út közepére, a telekhatárra (azzal párhuzamosan) egy vasbeton falat csináltatott, hogy ne lehessen használni az utat. A dögöljön meg a szomszéd tehene egyáltalán nem magyar sajátosság, sőt, arrafelé sokkal durvábban művelik, mint nálunk. A saját tulajdon tényleg szent, mégha az konkréten eldobált szemét is.

Előzmény: fekvőrendőr (133187)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133188

Kicsit más, de volt róla szó itt eleget nem is olyan régen. Sebesség-traffipax

 

Ma kaptam a levelet, hogy 90 helyett ( Magyarországon ) 95 km-vel közlekedtem és ezzel megsértettem a szabályokat. De mivel ez olyan kicsi, hogy nem fér bele a közig bírságba ( amely 105 felett büntet leghamarabb 90 km/h-nál ), ezért szabálysértési eljárást indítanak. Hátha bevasalnak így is 5000 forintot. Ez annyiban különbözik a közigtől, hogy nem objekítv felelősséges (objektív= tehát bárki is ment a kocsimmal, én fizetek, mint a katonatiszt ), valszeg fotó sem készült, mert nem is említik, hogy itt és itt megnézhetem. Szóval ebből nem lesz bünti, mert szabálysértési eljárásból nagyon könnyű kibújni ( tapasztalat sajnos, de működik: nem akarom terhelni magam vagy családtagom ). Ennyit kell majd megírni, de akkor is!

 

Szóval nem lehetünk biztosak, hogy 105 alatt megússzuk. Végül is e kiskapuval igen, de akkor is ügy lesz és az írásbeli vallomás után még simán beidézhetnek tanúként, és mivel ez a lakóhelyemtől messzebb volt, utaznom kell, ami végül is költség. Szóval hihetetlen. 5 km/h és ügy lesz. És én írtram azt korábban, hogy ez a fajta bünti csak akkor él, ha megállítanak. Ezek szerint NEM! 

fekvőrendőr Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133187

Engem eddig csak egy helyen csaptak be, de ott folyamatosan. (lehet, hogy máshol is, csak azt nem vettem észre)

A zivogoscei Dole kempingben a pekar bódés kiscsaj mindig egy kunával többet kért a kenyérért mint a kiírt ár volt. Ezt már a második-harmadik napon észrevettem, de hagytam végig míg ott voltam, Diáklány volt a lelkem, így gyűjtött egy kis plusz pénzt.  :-)

monobombola Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133186

Hogy megértsük a különbséget. A szolgáltató valamit ad. Gyorsan, jót, olcsón. Ebből  kettőt választhatunk. Mindig. Mert. Persze 20 év alatt voltak kellemetlen helyzetek, de legtöbbször tudatlanság miatt. Az ember mindig és minden alkalommal legyen résen. Igaz minden ország rengeteg emberére, hogy keresi, teremti az alkalmat a "lenyúlásra". 

Példa: ( Görögország, Hegyvidék. ) Hogy hívnak? -kérdi. Miért? -kérdem vissza. Mert elnevezném rólad azt a tőkét, amiről a szőlőt vetted és jövőre csak Neked adok el belőle, ha ízlett.- mondja. Megható a kedvesség. Persze mindenkinek ezt mondja, de akkor is. 

Másik: (Túrista, hibátlan magyarsággal.) Mosolyogjál B..meg, mert Pénzt hozok neked! - mondja kedves vendéglátónknak. Ugye nem kell mondanom milyen rosszul éreztem magam. 

 

Talán két véglet. Lehet jobb és rosszabb. Sajnos.

Előzmény: szaja11 (133184)
ersekildiko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133185

Kulen Vakufot ki ne hagyd, ha már úgyis kerülsz :) Van egy tuti szállás címem :)

Előzmény: jerolim (133183)
szaja11 Creative Commons License 2015.09.29 -1 3 133184

A nick nevedből kiindúlva: Te lenni afrikai migráns? Jonni Horvátországon keresztul át?

Akkor már megértem mi a problémád.

Párom kérdezte a párom a fagyistól, hogy nincs Braziliana? (egy kávés fagyi) Másnapra csinált. Ennek több éve. Azóta már kérni sem kell, ha meg lát minket nyaranta és akkor éppen nincs, másnapra van.

Sétálunk este a parton az egyik teraszról kiabálás: Mádzsar! Mádzsár!

Gondoltam ki a az részeg horvát? Aztán nem részeg, csak legfelejbb megrészegült... Egykori horvát "szomszéd" ismert fel minket és örült meg nekünk - mi is neki.

Kempinges házigazdánk karácsonykor mindig telefonál, pedig nagyon nehezen értünk szót (mert ugye a mutogatás nehezen jön át) horvátul és németül tud mi meg magyarul és keveset angolul.

Csak néhány kiragadott eset a sok közül.

Ja még egy, ami idén történt. Az egyik parti kávézóban ( Leírom mert megérdemli: Grebastica, Buba bar) páromnak megtetszett a jópofa vizes pohár. Mondta, hogy vegyem meg neki. Kérdem a pincér lánytól, hogy mennyibe kerül? Azt monda, hogy vigyem csak, odaadja. ( természetesen kapott annyi borravalót, hogy kitelt belőle néhány pohár). És ekkor nem csak egy pohárral lettünk többek, hanem ismét egy kellemes horvát élménnyel. 

Előzmény: eebolaa (133170)
jerolim Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133183
Előzmény: ersekildiko (133181)
jerolim Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133182

köszi, de ha Letenye proplémás lenne, nem hiszem, hogy Barcs jobb lesz /meg ezt már nyáron végigjártuk :-) /

inkább Szlovéniára gondoltam, csak kérdés, hogy Slo-Cr között milyen az átjárhatóság, adott esetben...

anno azért ennnél még nagyobbat kerültünk, volt hogy Klagenfurtból mindenféle hágókon keresztül :-)

 

https://www.google.hu/maps/dir/R%C3%A9dics/Pag,+Horv%C3%A1torsz%C3%A1g/@46.2127207,15.2447462,9z/am=t/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476f34f3c810a877:0xd1a445792aa2857d!2m2!1d16.4741205!2d46.6140083!1m5!1m1!1s0x47623ad3510d8139:0x400ad50862bc820!2m2!1d15.0554042!2d44.4438033!5i1

 

 

Előzmény: ersekildiko (133181)
ersekildiko Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133181

Hát, ha a délszláv háború sem tartott vissza, akkor most nincs mitől félned. Akkor mindegyik félnél fegyver is volt. Most csak az egyiknél van :( és sajnos abban a szörnyű háborúban is rengeteg menekült volt :(

 

Ha jól tudom Letenyénél még nem építettünk kerítést és nem nyitogatjuk/csukogatjuk a határt kedvünk szerint, de ha mégis aggódnál, itt egy alternatíva

 

 

Előzmény: jerolim (133178)
logi22 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133180

Én igazából csak egy mondatra reagálnék; 10 éve minden évben megyek legalább egyszer és azt kell, hogy mondjam, hogy valóban elszálltak az árak az utóbbi években, e mellett a nyújtott szolgáltatások színvonala semmit nem változott. Utóbbi 2 évben egyre több útszéli zimmer feri táblás ücsörgőt lehet látni, illetve idén az apartman tulaj is erre panaszkodott, szóval ez hamarosan vissza fog ütni náluk sztem.

Előzmény: eebolaa (133170)
Micimalacka Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133179

Sot en utcai fagyi es szuvenir arusnal is fizettem kartyaval.

Előzmény: fekvőrendőr (133177)
jerolim Creative Commons License 2015.09.29 0 0 133178

Eddig nem sok minden tartott vissza, anno dél-szláv háború sem - mostani helyzet sem :-) nem akarom az ördögöt a falra festeni,  mégis kénytelen vagyok olyan praktikus dolgokkal foglalkozni, hogy milyen menekülő utat válasszunk, ha Letenyénél megismétlődne Röszke? héten, jövő héten lenne az oda-vissza út...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!