Keresés

Részletes keresés

Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 -1 0 45050

így igaz. viszont az nem egész napi hanem /óra

https://convertlive.com/hu/u/konvert%C3%A1l%C3%A1s/megajoule/to/kilowatt%C3%B3ra#544

számoltasd át itt MJ ből KWh ba az egész naposat

Előzmény: bastardo (45048)
bastardo Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45049

és egy korrekció:

1 Joule = 1 W/sec

->

1 Joule = 1 W*sec

Előzmény: bastardo (45048)
bastardo Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45048

jade, most már értem. És ha megnézed az eredményünk sem különbözik igazán. Nekem 6.3kW jött ki, neked meg 7. De azért mert te nem fűtőrtékkel számoltál, hanem gondolom valami közelítő Gáz -> elektromos energia számmal, ami már valamilyen hatásfok tényezőt is tartalmaz, az enyém meg elméleti érték.

Előzmény: Dexter810323 (45043)
bastardo Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45047

Az is lehet én számoltam rosszul, de csak ennyit csináltam:

1m3 gáz fűtőértéke 34MJ.

16 m3 egy nap -> 34*16 = 544 MJ energia 24 óra alatt.

1 Joule = 1 W/sec

1 nap = 24*60*60 = 86.400 sec

544 MJ / 86.400 = 6296 Watt = 6.3 kW teljesítmény 24 órán keresztül.

Ez természetesen egy elméleti 100%os fűtőérték hasznosítással.

Ahogy te számolsz, na azt nem értem :)

Előzmény: Dexter810323 (45043)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45046

tényleg, a tipust nem linkeltem be. pótolom. -7 fokban 4kw-ot tud ennyit tudtam meg róla.

szerintem nem egy buta darab, többet később vagy ma vagy holnap a kezem között lesz.

https://www.poolworldhp.com/product/r32-smart-series/?fbclid=IwAR1JgEhVttj-2OicCEQuv7pOsC1oliYAOOu79GeXAYUIR5Pl_vkiTG6l1Co

Előzmény: nagykunsági (45045)
nagykunsági Creative Commons License 2022.08.24 0 1 45045

Az a COP 13 olyan szám, ami csak az adatlapon szerepel. Mondjuk kinti 20 fokos hőmérsékletnél vizet felfűteni 26 fokra.

Ami valljuk be nem életszerű.

Én csak azt nem tudom kiolvasni a műszaki adatokból, hogy fog viselkedni az első fagyoknál?

Merthogy nem fagyra tervezték, így nem hiszem hogy lenne leolvasztás funkciója. 

Előzmény: Dexter810323 (45040)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 -1 0 45044

Szia, bármit megosztok itt is, hiszen azért van a topic hogy tapasztalatot cseréljünk (jó esetben legalább is). a direktben villannyal fűtés nem lesz gazdaságos. ha eltekintünk a rezsicsökkentéstől jelenleg úgy lőtték be az árakat, hogy kb egyformák lesznek a villany és a gáz. persze megint megcáfolhat aki jobban számol. én úgy tudom hogy 1m3 gáz = 10.55kw áram amiből ha levesszük a rezsicsökkentést, kijön hogy 747ft/m3 majdnem = 10.55*70,6ft (744,83ft/10.55KW) vagyis egál. en ezért elengedtem a fűtőpatron lehetőségét. lesz 2 azért, mert abban hogy villany lesz jobban bízom mint abban hogy zavartalan lesz a gáz szolgáltatás... de ez az én paranoiám. viszont mivel nem vagyok a saját magam ellensége nálam megoldást hozhatna egy levegő víz hőszivattyú... de nincs most rá keret, nem volt betervezve, így marad a medencefűtő verzió. gyakorlatilag pár paramétert leszámítva azt csinálja mint a nagyok... elméletben. ha COP1.5 lesz is olcsóbb mint a direktbe fűtés villannyal... társasház, nem lesz soha H tarifám. ha nem ebbe a topicba való átmehet máshova, viszont évek alatt sok okos dolog derült ám itt ki. meghát végül is a gáz még érintett benne :D 

Előzmény: Celtis (45042)
Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45043

Szia! a 16m3 ből hogy jött ki a 6.5KW? számolgatok én is hetek óta a fogyasztásom alapján, és ahogy látom 1m3 gáz kb 10,55KW áram vagyis napi 16m3 az 168,8KW energia egész napra, amit ha vissza osztok 24-el kapok egy 7,03KWh számot ami óránkéntet takar, de lehet hogy én számolok rosszul. másik dolog én 40 fokos víz alatt fűtök gázzal jelenleg. 32-38 fok között, padlófűtés beállítással, de radiátorokkal csak. (azért padlófűtés beállítással, mert a bosch CT200-as vezérlője nem tud időjárás követő görbét radiátor módban olyat amivel ne fűtene túl) nem lényeg. hatalmasra növeltem a radiátor felületeket. 3.2m*0,6m 2 tagosok vannak a 21nm-es szobákban, ahol nem fértek el oda 3 tagosak mentek. kéztől hidegebb radiátorokkal van a lakásban 24 fok ha kint -15 van is. a te lakásod jobban szigetelt, mondjuk nekem van 2 szomszédom akik eddig fűtöttek... növeld a radiátorok felületét csökkenni fog az előremenő. 

Előzmény: bastardo (45041)
Celtis Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45042

Hello,

Segíteni nem tudok, de nekem is ilyen rendszerű a gázkazánom. Magam is gondolkodtam hasonló elven működő, de sokkal primitívebb elektromos ráésegítésre/kiváltásra. Ha esetleg hajlandó vagy több részletet megosztani, dobj egy emailt. Köszi.

Előzmény: Dexter810323 (45040)
bastardo Creative Commons License 2022.08.24 0 0 45041

Sziasztok!

lehet, hogy kicsit komplexebb lesz a kérdésem, de ettől - legalábbis nekem - izgalmas is :)

És elnézést a sok adatért, de sztem ez kell hozzá.

a jelenlegi helyzet:

családiházunk van, ami 3 emeletes: szuterén, földszint, emelet.

Ezek jelenleg egy nagyon régi Vezuv 32 kW-os kazánnal vannak fűtve, ami ki-be kapcsolgat.

- szuterén: 100m2, fali radiátorokkal a különböző helyiségekben, de ez most nincs fűtve, így is januárban 15-16C fok van lent.

- földszint: kb 80m2. Az egész fűtve van padlófűtéssel, 6 körrel. Elég masszív az aljzat, kicsit vastag is a csöveken a réteg, emiatt egész télen stabilan 21 fok van

- emelet: ez is 80m2, de a ferde tető miatt kevesebb légköbméter. Itt a szobák fali radiátorokkal vannak fűtve.

Az egyetlen ki/be kapcsolgatós termosztát az emeleten található.

A kazán 60 fokos előremenővel üzemel, 40 fokos víz van kikeverve a padlófűtésnek. 

A melegvíz bojlerrel megy, nem gázról. Fözőlap elektromos.

A ház a 90es években épült, az akkor olcsónak számító gázhoz való méretezéssel (ld nagy kazán, nagy radiátorok).

Pár éve viszont minden nyílászárót kicseréltünk 3 üvegesre, és kapott kb 18 cm grafitos szigetelést. Padlás 30 centi gyapotot.

Persze drasztikusan csökkent a gázfogyasztás.

a felújítás után akkurátusan napi szinten feljegyeztem a kinti hőmérsékletet, napsütést, és a naponta fogyasztott gázt. Nem volt túl hideg tél, de a január közepe fele a legnagyobb fogyasztás 16m3 gáz volt.

Ha jól gondolom ez átszámítva (100%os hatásfokkal persze) 6.5kW teljesítmény leadást jelent 24 óra folyamatos üzemmel számolva. 

Persze ennél lehet máskor hidegebb, és lehet hogy egyszer a szuterént is fűteném.

És akkor egy pár kérdés:

- ebből nekem az jön ki, hogy a nagy alapterület ellenére egy 12kW-os kazánnak is elégnek kéne lennie, mert sosem ment el egy nap 16m3-nél több gáz. Vagy hiába a dupla ráhagyás, legyen valamiért nagyobb?

- azt hiszem ami a legfontosabb az mégis a minimum leadható teljesítmény, hogy kevés legyen a ki-be kapcsolgatós időszak. Itt mi az amire érdemes lőni? nekem a min 3kW is soknak tűnik ilyen januári fogyasztás mellett.

- ami talán a legnehezebb: elérhető szerintetek az a cél a padlófűtés és a fali radiátorok mellett, hogy a lehető legnagyobb legyen a kondenzációs hatásfok? Jó volna ehhez egy 40 fokos előremenő, de az meg lehet, hogy kevés lehet a radiátoroknak? Hogy szokták jól megcsinálni az ilyen kevert rendszert kondenzációs kazánnal?

- és ami a márkákat illeti: ahogy látom kb mindegyikről lehet olvasni rosszat. A 25 éve hibátlan Vezuv-os időszakot elfelejthetem :) De talán amikről itt jókat szoktatok írni: Immergas, Bosch, Viessmann. Ez kb stimmel?

Amúgy jön tapasztalt szerelő is nemsoká, csak szeretném egy picit felvértezni magam tudással.

Köszönöm szépen a segítséget!

Dexter810323 Creative Commons License 2022.08.24 -2 0 45040

Sziasztok! Hőszivattyú viszont évek alatt itt annyit lehetett tanulni hogy ide is megkérdezem, márcsak az elmélet miatt, mert maga a kérdés inkább fűtéshez kapcsolódik mint a hőszivattyúhoz.

szóval: Vettem egy 9.6kwos, inverteres, wifis, COP 13-as nyári értékű, télen -7 fokban 4KW-ot tud elvileg (gyenge télen nekem elég is ennyi), medence fűtő hőszivattyút lakás fűtés rásegítés céllal. akit ahol eddig kérdeztem vagy kiröhögtek, vagy leráztak annyival hogy nem fog menni. kínai a cucc, olcsó relatíve. 400e. a meglévő gázkazánom mellé kötöm be. a lakást kifűtöttem 32-38 fokos vízzel gázról, éves szinten 1100m3 gázzal 24 fokkal odabent. le szeretnék válni a gázról, ezért beszereztem egy 750literes puffert amit a gázkazán fog melegíteni, meg 2db 3kw-os fűtőszál... önmagában a 6kw elég lenne elméletileg, és nem is ezek miatt kérdezek hanem mert a gyártóval sikerült váltanom pár levelet, és a technikus csapat annyit mondott hogy a magas áramlási sebesség miatt nem fog menni a dolog, de telepítsem 3-6bár nyomással, és járassam a leg kissebb sebességen... vagyis rendesek voltak. amit kitaláltam az lenne hogy a hőszivattyű egy nagy hőcserélőn keresztül menne a gázkazán visszatérőjébe (40 lemezes 86KW a hőcserélő értéke... alacsony hőmérséklet miatt gondolom jóval kevesebb főleg hogy 3m3/óra víz fog rajta átsuhanni) szóval a kazán visszatérőbe megy azért mert a kazán időjáráskövető, és állandóan megy a szivattyúja. a termosztát okos, és konkrét hőfokot kér a kazántól, nem csak annyit mond meg neki hogy fűtsön. ha a visszatérőbe a hőszipka melegebb vizet küld mint amit a kazán kér, akor a kazán nem gyújt be. ha a hőszivattyú nem hatékony, lekapcsolja egy elektronika majd, ez esetben a kazán visszatérőn a kazánon keresztül áramló víz a pufferből körözve csak akkor hagyja a kazánt kapcsolni ha hidegebb víz jön onnan mint amit a termosztát kér (itt ugye a B tarifás fűtőszál még kapcsolhat a pufferbe, ami megint csak tilthatja a kazán bekapcsolást) egy külön termosztát nézi majd a hőmérsékletet sajnos a méreg drága CT200 alatt és ő fogja mondani a szivattyúnak hogy vegyen e ki melegvizet a pufferből a radiátoroknak... ez az elmélet. a kérdés: ha a 2-4m3/óra sebességű víz találkozik a hőcserélőben a hidegebb és sokkal lassabb visszatérő vízzel elképzelhető hogy szivattyú sebesség beállításokkal elérhető valami féle ideális hőátadás? mert ez esetben lenne olcsó alternatívám a gáz ellen... ja nyáron hűteni is tudnék így 20-21 fokos vízzel, mert azt is tudja a szipka. van napelem szigetüzemben idén csináltam aksikkal, a szivattyúk minimum ingyen mennek. a fűtést 3 éve terveztem és csináltam. eddig tök jól működött. légyszi ne azzal gyertek hogy gyűjtsek pénzt normális szipkára, meg hasonlók. nem volt tervben, 2 gyerek van, nem bízom a gázár sapkában, és nem akarok 1 millát fizetni évente gázra. de esetenként mivel diktálok 60e forintokat sem a % átláépések miatt átmeneti időben még akkor sem ha jövőre vissza kapom. jovőre a 180e forintom lehet 20-ad nem fog érni ahogy robog az infláció... szeretném a legjobbat kihozni a setupból. 

blackbile Creative Commons License 2022.08.23 0 0 45039

Igaz! ... UK... de vamot szinte biztos h nem kellene ra fizetni.

Előzmény: nagykunsági (45038)
nagykunsági Creative Commons License 2022.08.23 0 0 45038

+ vám és áfa. 

Előzmény: blackbile (45035)
C20NE Creative Commons License 2022.08.23 0 0 45037

Azok inkább a kapcsoló üzemű tápegységekre jellemző hibák, ha a képen az látható ami a kazánban van ez egy golyóálló klasszikus trafós tápegység!

blackbile Creative Commons License 2022.08.23 0 0 45036

De sajnos sok egyéb probléma is lehet vele... nem biztos, hogy ilyen egyszerű.

blackbile Creative Commons License 2022.08.23 0 0 45035

Lehet, hogy nem ilyen egyszerű és hamis reményt keltek benned...meg a pontos típusát az alaplapnak is kellene tudni:

de pl.

https://www.heatingandcateringparts.com/product/viessmann-vitodens-wb1b-100-w-compact-main-pcb-7841525-was-7831178/

60GBP plusz szállítás...

a sárga bekarikázott az elektrolit kondi ezek szoktak a hő hatására kiszáradni és elvesztik a kapacitásukat, ekkor pedig valamilyen tápfeszültség lecsökken, vagy nem elégséges eleve...

Előzmény: blackbile (45034)
blackbile Creative Commons License 2022.08.23 0 1 45034

A videó alatt azt írja egy srác, hogy egy - a legnagyobb méretű - elektrolit kondenzátort kicserélt (illetve hármat, ha már szét volt szedve) és utána jó lett.

Nem garanciás a készüléked? Ezt a feladatot egy műszerész könnyen meg tudja oldani, ha beszerez minőségi csere kondenzátort!

Előzmény: Hilbi1 (45033)
Hilbi1 Creative Commons License 2022.08.22 0 0 45033

Üdvözlök Mindenkit.

Érdeklődnék, lehet hogy valaki tud segíteni.

Van egy Viessmann Vitodens 100w kazánom. Meleg víz előállításakor elindul majd nemsokkal később olyan mintha újraindulna. (Világit mint a karácsonyfa felvillan minden majd vissza számol a a kijelzőn a számláló.) Majd ezidáig idegvíz folyik  majd újraindul és jön a meleg víz. Ezt többször ismétli. Elzárt meleg víz csapnál ismét megáll a kazán és ismét újraindul. 

Előfordul hogy FF hibakóddal  letilt. Ugyan ez a szitu fűtéskor. A kazán égőtér kitisztítva, hőcserélők kisavazva, ionizációs gyertya kicserélve.  Esetleges  panel hiba mondta a szerelő. Nem találtam senkit a ki ezt a fajta panelt javítaná. Tudtok valakit kérlek jelezzétek.  Egy videó a hibáról.https://www.youtube.com/watch?v=RgovaiTlTYA&t=68s, a neten találtam.

Üdv.

blackbile Creative Commons License 2022.08.22 0 0 45032

Köszi!

Előzmény: Sony Black (45031)
Sony Black Creative Commons License 2022.08.22 -1 0 45031

Na így már világosabb a kérdésed... tehát a vas menetvég ami beleér a sárgaréz idomon keresztül, az áramló vízbe?

De el tud rajta indulni, de az vagy 10év. Addigra előbb lesz lyuk a tartályon, mint a csőcsonk lerohadna. De ha az megnyugtat, míniumos festékkel lekenheted a végét a vas csőcsonknak hogy késleltesd a folyamatot. :)

Előzmény: blackbile (45030)
blackbile Creative Commons License 2022.08.21 0 0 45030

Igazad van. A felelmem a bojler csoconkjara vonatkozik, ami vas, ennek a vedelmere tokeletesen eleg a sargarez/ nikkelezett rez idom? A folyasirany szabaly megsertese ellenere nem tud annyi rezion a menetes vas csocsonkhoz kerulni, ami a korroziot a csocsonkon elindithatna?

Előzmény: kormos* (45029)
kormos* Creative Commons License 2022.08.21 -1 1 45029

Nálam a villanybojler is így van bekötve van anód a bojlerbe és azt kell cserélni.

Előzmény: blackbile (45028)
blackbile Creative Commons License 2022.08.21 0 0 45028

Reméltem, hogy Te (is) válaszolsz, már a szakértelmed okán:

a kérdésem az, hogy mivel az indirekt tároló előtt azért van vörösréz cső, tehát a víz abból folyik a tartályba - ez sérti a folyásirány szabályt, ez nem okoz majd korroziót? Én ettől félek, még ha sárgaréz idomok is vannak az indirekt tároló vas kiállásain. Remélem így már érthető az aggodalmam...

Előzmény: Sony Black (45027)
Sony Black Creative Commons License 2022.08.21 -2 0 45027

Cséki István ezt gyönyörűen levezette. Nem értem a kérdést?

Sárgaréz vagy nikkelzetett sárgaréz megy közvetlenül a vasra.

Előzmény: blackbile (45026)
blackbile Creative Commons License 2022.08.20 0 0 45026

kicsit OFF:

Mi a véleményetek a rézcső után vascső korrózió témáról?

Tettünk tavaly egy indirekt tárolót az új kazánhoz HMV-nek.

Rézcsőből áll a vízvezeték rendszerünk, ebből ötrétegűvel megyünk az indirektre (a vas csőcsonkján ugye sárgaréz könyök, nikkelezett elzáró csap stb), illetve a kijövő melegvíz is hasonló összeállítással megy tovább a rézvezetékhez, amely megy a fürdőszobába.

A gyártó szigetelő közdarabot ír elő (ahogy láttam a legtöbb/minden gyártónál ez előírás). 

Kérdésem, hogy kellene még egy olyat is betetetni, vagy elég a mostani összeállítás?

Sokat olvastam erről... vannak végletes vélemények is...

http://lists.javaforum.hu/pipermail/epitesz/2005-August/000365.html

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.20 -1 2 45025

Szia!

A 2 hőcserélőt egészen biztosan kell tisztítani és itt: https://www.megatherm.hu/Shared/ProductFiles/6720881876-szerelesi-es-karbantartasi-utmutato.pdf találsz is hozzá leírást.

50 - 53 oldalon!

Előzmény: L.Nándi (45024)
L.Nándi Creative Commons License 2022.08.19 -1 1 45024

Öőőő igen.... ezért is kérdeztem, ha van valaki aki tudja mit szoktak ilyenkor még csinálni és hogyan akkor megcsinálom magam inkább... akkor tudom, hogy kész....

Szívesen venném egy szaki tanácsát vagy iránymutatását

Előzmény: Keeper83 (45023)
Keeper83 Creative Commons License 2022.08.19 0 1 45023

Az szerinted nem durva, hogy 25e Ft-ért mindössze a kondenzszifont tisztította ki? Majdnem 2000 m3 gáz elegetése után bele se néz a tűztérbe? Hááát...

Előzmény: blackbile (45021)
kormos* Creative Commons License 2022.08.19 0 0 45022

Érdekes, hogy 1700-1800 m3 fogyasztásnál nem takarította ki a tűzteret!

Előzmény: Keeper83 (45019)
blackbile Creative Commons License 2022.08.19 -2 0 45021

Nem durva, hanem jó helyen laksz!

Pest megye: Hajdu éves karbantartás 30000,- (ebből 4000,- a kiszállási díj, autóval a kisváros másik végéből 3 perc alatt ér ki)

16000,- éves karbantartás

8900,- bemérés

4000,- kiszállás

400,- kommunikáció díj: kértem, hogy hívjon fel, mielőtt jön

1500,- adminisztrációs díj

Előzmény: Keeper83 (45019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!