E topik a http://www.fortepan.hu gyűjteményben fellelhető városképek, részletek, helyszínek, esetleg korszakok-időpontok, személyek, járművek beazonosítására szolgál. A honlap szerkesztői az itt olvasható azonosításokat veszik át.
A Fortepan új kulcsszó-címke rendszeréről a Fortepan címkézés topikon kaphattok bővebb információt. Testvértopikunk a Budapest anno...
A Fortepanhoz lazán kapcsolódó egyéb témákkal forduljatok a
Kávézóna a FortePan-hoz topichoz
269857 Magyarország, Tarcal Zenészek A képeket, információkat köszönöm: Liszkai Mudri Enikőnek a Magyar népzenét hallgatok facebook csoport tarcali tagjának)
Igen, az az út, Drezda pedig azért nagyon valószínű, mert az öcsém fején a friss toldísz a Karl May - múzeumból való volt. Okés, legközelebb beírok minden infót. (Bocs, de új vagyok itt.)
Ennek egy nagy épületnek kell lennie, de Drezdában nem nagyon van ilyen épület, aminek ilyen sok lépcsöje volna, két ajtaja meg pláne... Bár a homokkö mindenképp Drezdát sugallná.
Onnan gondolom, hogy '75-ben voltunk anyámmal (ez az ő fotója) Jénában, és a környéken kirándulgattunk, de nagyon messze nem mentünk, az akkori NSzK területére pedig biztosan nem. Az a baj, hogy a kép készítésének helyére és körülményeire ő sem emlékszik és én sem (7 éves voltam akkor).
ennek egy templom lépcsöjének, esetleg egy gimnázium föbejártaának kéne lennie, tde akárhogy gyötörm is magam, nem jövök rá, hogy ha tényleg Drezda, akkor pontosan mi is lehet. Te honnét vagy biztos benne, hogy Drezda, ráadásul 1975? Ha tudod, hogy Drezda, nem tudod, hogy az épületnek mi volt a funkciója?
Nem tudom, mi volt az az esemény, forgatás (lásd Kanyó Béla sorozatát a szomszédos képeken), ahol Friedmann Endre is jelen volt, de neki az egyik itt készült képe 1983-as évszámmal jelent meg az Emberek cím albumában.
balról jobbra: Nyikolaj Kuzmics Sziksenko vezérezredes, a Varsói Szerződés Egyesített Fegyveres Erői főparancsnokának magyarországi képviselője , Mórocz Lajos altábornagy hadseregparancsnok, Vodolazov Jurij Nyikolajevics altábornagy, a Magyarországon tartózkodó Déli Hadseregcsoport parancsnokhelyettese, Katona Imre, az MSZMP KB tagja, Szépvölgyi Zoltán Főváros Tanácsának elnöke
Szerintem 100%, hogy Weimar. Az utca meg talán a Bornberg. De nem találtam én se olyan korábbi fotót (sőt, mait se, és Streetview sincs), amin a konkrét hely felismerhető volna.
Miböl gondolod a "mindenképp a volt NDK területe" kitételt? csak mert én nem látok a képen semmit, ami egyértelmüsítené az NDK-t (ami nem jelenti azt, hogy a helyszín nem az egykori NDK, de bizonyíték nélkül bemondani nem a legszerencsésebb dolog.
A tér neve amúgy valamilyen "Berg", de hogy milyen, azt egyelöre nem sikerült kibogarásznom..
Esteleg nem"Berg", hanem "Weg" (út), bár azt nem ilyen közterületekre szokták használni.
De itt egy Péter-Pál csere is van. A Krácsonyra Mansfeld Pál csak bizionyos nagyítási szinten látható. Ismerek olyan Sallai Imre utcát, amit sok-sok éve nem hajlandó javítani a Google. Nem volt hajlandó megszünt Presszót törölni. Ilyen a mesterséges intelligencia.
Miböl gondolod a "mindenképp a volt NDK területe" kitételt? csak mert én nem látok a képen semmit, ami egyértelmüsítené az NDK-t (ami nem jelenti azt, hogy a helyszín nem az egykori NDK, de bizonyíték nélkül bemondani nem a legszerencsésebb dolog.
A tér neve amúgy valamilyen "Berg", de hogy milyen, azt egyelöre nem sikerült kibogarásznom..
Drezda tuti nem, Lipcsében nincs még csak 1 m-es szintkülönbség se egy tér és egy arról kiinduló utca vonatkozásában, Jéna történelmi városmagjában szintúgy. A harz körül meg kellene lennie legalább egy Fachwerkhausnak.
Népszava, 1982. június (110. évfolyam, 126151. sz.)1982-06-19 / 142. szám
Az EurópaAmerikatalálkozó mellett némileg ugyan elsikkad a négyes női torna (az egész kosarassorozatot a sportág nemzetközi vezérkarának egyik volt illusztris tagja, a másfél évvel ezelőtt elhunyt dr. Hepp Ferencemlékére rendezik!), pedig ezen sem akármilyen együttesek, hanem a világ legjobbjai lépnek pályára: az olimpiai bajnok Szovjetunió,az ezüstérmes Bulgáriaés a világbajnok USA,no meg természetesen a legjobb hazai gárda. A Hepp Ferenc-emlékverseny komplett műsora :
Budapest XIII. A Váci út a Dózsa György út és a Róbert Károly körút között a Fővárosi Vízművek Váci út és Dózsa György út sarkán álló irodatornyából nézve az északdéli metróvonal III/A szakaszának építése idején.
Szerintem a kép kb. 10 évvel később készülhetett, 1983-ban vagy talán 1984-ben.
Budapest XIII. Tisza (Tisza Lajos) utca, vándor- vagy ideiglenes vurstli a Kárpát utca, a Dráva utca és a Pannónia (Rajk László) utca között, szemben a Pannónia (Rajk László) utca, a kép jobb felső sarkában a Huba utcai karmelita templom és a Volga Szálló.
Budapest XIII. Tisza (Tisza Lajos) utca, vándor- vagy ideiglenes vurstli a Kárpát utca, a Dráva utca és a Pannónia (Rajk László) utca között, a háttérben a Dráva utca.
Budapest XIII. Kilátás a Kárpát utca 37. egyik erkélyéről, vándor- vagy ideiglenes vurstli a Tisza (Tisza Lajos) utcában a Kárpát utca, a Dráva utca és a Pannónia (Rajk László) utca között, a háttérben a Dráva utca.
A képek 1986-ra vannak datálva, de korábban készülhettek. A háttérben látszó Dráva utca 79. és 1113. szám alatti panellakóház még nincs kész, az alábbi cikk alapján azonban 1984-ben már lakták őket:
A kép jelenleg 1980-ra van datálva, de szerintem ekkor nem készülhetett, mert a háttérben látható Csemege-üzletet 1979-ben felújítás végett bezárták, és csak 1981 végén nyílt meg újból:
Debrecen. Kálvin tér, szemben a 14. számú ház Darabos utca sarkán, jobbra a 13. szám, földszintjén a Hungária film- és kamaraszínház (ma Vojtina Bábszínház).
fejési idényben használ építmény (eszténa) a település feletti legelőn. - ez így félrevezető, mert aki nem ismeri ezt a szót azt hiheti, hogy az az esztena, amiben az emberek ülnek (merthogy épp fejnek)
Egyébként miért nem elég az, h esztena a település felett?
--
olyat sem írunk, h folyón történő átkelésre használt építmény (híd) a Dunán
Budapest XV. Pozsony utca és Károlyi Sándor (Ifjú gárda) út sarkán lévő Rákospalotai Lánynevelő Intézet volt az egyik forgatási helyszíne a Bűn című négyrészes televíziós dokumentumfilm-sorozatnak.
A Magyar Televízió Reflektor szerkesztőségének vezetője és a film készítője Regős István könyvben is megjelentette a film elkészítésének történetét.
Budapest XII. Csörsz utca - Nagy Jenő utca sarok, Kiss István Fényes szelek / Éneklő munkások című szobra (1970) a MSZMP Pest megyei és Budai járási Bizottsága előtt.
Magyarország, Budapest, VIII. kerület, Blaha Lujza tér, szökőkút. (Fekete Dániel által tervezett, 1967-ben felállított jellegzetes gomba alakú szökőkút)
Magyarország, Budapest, VIII. kerület, Blaha Lujza tér, szökőkút. (Fekete Dániel által tervezett, 1967-ben felállított jellegzetes gomba alakú szökőkút)
A képen lévő plakátok Kiss András vigadóbeli koncertjét hirdetik, melyen közreműködik Szabó Csilla. Bár olvashatatlan a program, az ADT-n általam talált vigadóbeli közös koncertjeik közül erre szerintem ráillik a plakáton lévő műsor:
Leírás: "Lehel utca a Béke térről nézve, a Róbert Károly körúti (később Nyírő Gyula) Kórház épülete."
Szerintem nem jó a "Róbert Károly körúti [...] Kórház épülete" rész, mivel több épülete is volt a kórháznak, másrészt abban sem vagyok biztos, hogy a képen látható nővérszálló ehhez a kórházhoz tartozott-e, nekem az alábbi riportból nem ez derül ki:
Nem értek az előregyártott falazóelemekhez, házépítéshez, de ez valami nagyon korai "paneles" technológia lehetett. A helyszínt nem hiszem hogy meg tudnátok fejteni (bár ki tudja), de a technológiára én kiváncsi lennék
De feldühített ez a kép. A szemben lévő templom miatt a helyszín egy kicsit se volt kérdéses, viszont a templomon kívül semmi se stimmelt. És, mivel a nagy reklámfelirat olvasható volt, elsőre nem tűnt fel, hogy fordítva kell a képet nézni. Aztán végül rájöttem.
Akkor csak az évszám az újdonság. Az 1941-es évszám egyébként vonatkozik a Dnyipro-i képekre is és jó eséllyel még több másikra is a sorozatból, amelyeket lehet helyezni a Gyorshadtest útvonalán.
A Csalogány utcai épületet az Infelor épített, csak mire kész lett átneveztek a céget SZÁMKI--vá. Leváasztották az első emeletet, szintén az Infelorból létrehozták az ÁSzSZ-t. (állami számitógépes szolgálat, az akkor legnagyobb és leggyorsabb gépekkel)
A Szerencsjáték RT eredetileg OTP Sportfogadási és Lottó Igazgatóság volt a a nádor-október 6 utcai CEU épületek elődjében. Az épületeket a CEU átépítette.
A rendszerváltás során Számki jogutód Számalk több frekventált épülettől szabadult meg.
A sportfogadás rögtön kiitette a 4 levelü lóhere emblémáját.
Az építés dátuma jó. A beköltözés mg 1976 legelején megtörtént.
Budapest XIII. Kilátás a Lehel utca 61. szám alatti nővérszálló (ma irodaház) tetejéről a Lehel utca, a Béke tér és a Béke utca felé, jobbra a Szegedi úti rendelőintézet, távolabb a Béke téri Szent László-templom.
Budapest XIII. Aerobik a Lehel utca 61. szám alatti nővérszálló (ma irodaház) tetején, a háttérben balra a Béke téri Szent László-templom toronysisakja.
Debrecen. A Batthyány utca a Szent Anna utca (Béke útja) felé nézve, a távolban a Szent Anna-székesegyház, illetve a Zoja Kollégium (?) (korábban piarista rendház, ma Szent József Kollégium) a Varga utca sarkán.
Debrecen, Vénkert, a Domokos Lajos utca 6. kertje.
A helyes dátum: 1971!
#267704
Debrecen, a Csapó utca páros oldali, tízemeletes szalagház egyik, hatodik emeleti erkélyén. A helyes dátum: 1973!
#267700
Tata, Fényes fürdő, kemping.
#267702
Drezda, Németország (akkor: NDK). A helyes dátum: 1975!
#267705
Debrecen, Gambrinus-köz. A helyes dátum: 1977!
#267706
A képet tükrözni kell, úgy lesz helyes a látvány!
Debrecen. A Csapó utca páratlan oldalának részlete az Árpád tér irányából a Burgundia utca felé nézve. A Csapó utca 98. egyik 6. emeleti erkélyéről fotózva.
A helyes dátum: 1979!
#267708
Románia, Nagyvárad, Kanonok-sor.
#267722
Komárno, Szlovákia (akkor: Csehszlovákia).
#267728
Románia, Nagyvárad, Kanonok-sor.
#267736
Würzburg, Németország (akkor: NSzK). A helyes dátum: 1979!
#267730
A képet tükrözni kell, úgy lesz helyes a látvány!
Debrecen, Csapó utca - Csillag utca sarok. A Csapó utca 98. egyik, 6. emeleti erkélyéről fotózva. A helyes dátum: 1979!
#267731
Gyergyószentmiklós, Románia. A helyes dátum: 1976!
226686 - Budapest, III. Bécsi út 104-108. épül a Kandó Kálmán Kollégium. Szemben a Selmeci utca sarkán álló ház és mellette a földszintes háza ma is állnak
Kelet-Berlin, Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse) a Mollstrasse felől. Balra a Haus des Reisens, majd a TV torony és ettől jobbra a háttérben a Hotel Stadt Berlin.
269707
Kelet-Berlin, Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse), szemben a Haus des Reisens.
269708
Kelet-Berlin, Karl-Marx-Allee, szemben balra a Kongresszusi Központ, tőle jobbra a Haus des Lehrers.
269709
Kelet-Berlin, Alexanderplatz - Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse), előtérben a Haus des Reisens.
269710
Kelet-Berlin, a Grunerstrasse a Mühlendamm - Spandauer Straße sarok felöl nézve, a kép bal szélén a Vörös Városháza (Rotes Rathaus).
269711
Kelet-Berlin, a Schlossplatz (Marx-Engels-Platz) a Friedrichsgracht felöl, balra az épülö Palast der Republik, háttérben a TV torony.
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Rochstrsse felé.
269714
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból, jobbra jent a Rosa-Luxemburg-Strasse és a Volksbühne épületének kis részlete látszik.
269715
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Karl-Liebknecht-Strasse-ra.
269716
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból, előtérben az Alexanderplatz, mögötte a Karl Marx Allee.
269717
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Jannowitzbrücke S-Bahn állomás felé (középen a hídfőnél).
269718
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Múzeum-sziget felé. Balra a Mühlendamm, jobbra a Rathausstrasse, előtérben a Vörös Városháza (Rotes Rathaus) és mögötte a romos Nikolaikirche.
269719
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Múzeum-sziget felé, középen a Berlini dóm.
nem panasz, csak emlékeztetö, hogy az összes fenti kép dátumát 1975-re kéne módosítani
227188 - Budapest, V. bal oldalon a Hold (Rosenberg házaspár) utca, jobb oldalon az Aulich utca, a kis tér közepén pedig a Batthyány-örökmécses , háttérben pedig a Bazilika kupolája
270171 - Szentendre, a Templomtérről, hátul a Péter-Pál (Csiprovacska) templom 270213 - Szentendrén az Alkotmány utcából a Ferenczy köz felé 270465 - Szentendre, Rab Ráby tér, Ráby-ház 270466 - Szentendre, Rab Ráby tér, balra a Ráby-ház 267875 - Szentendre, Rab Ráby tér, balra a Ráby-ház 270468 - Szentendre, Bogdányi utca /Ady Endre út, fel a Dézsma utca, Szőlősgazdák keresztje 270469 - Szentendre, a Bartók utcából a Rab Ráby tér felé, fent a Belgrád-székesegyház 270212 - Szentendre, Alkotmány utca, fent a Belgrád-székesegyház 270470 - Szentendre, Alkotmány utca, fent a Belgrád-székesegyház 267873 - Szentendre, Alkotmány utca, fent a Belgrád-székesegyház 270471 - Szentendre, Fő (Marx) tér 270472 - Szentendre, Fő (Marx) tér 270474 - Szentendre, Római-sánc köz, Szent Flórián kápolna 268307 - Szentendre, Dumtsa Jenő utca 268308 - Szentendre, Dumtsa Jenő utca 268311 - Szentendre, Fő (Marx) tér, Teátrum 268321 - Szentendre, Fő (Marx) tér, delegáció, küldöttség 270451 - Szentendre, a Péter-Pál templom kertjéből a Török-köz felé 270452 - Szentendre, a Fő (Marx) térről, a Várdombi lépcső felé, Hild János lépcső 270453 - Szentendre, a Rab Ráby tér felől a Bartók Béla út felé 270454 - Szentendre, Rab Ráby tér, Ráby-kút 267872 - Szentendre, az Alkotmány utcából a Fő (Marx) tér felé 267874 - Szentendre, Hunyadi János/László utca, Belgrád-székesegyház 267877 - Szentendre, a Hunyadi János/László utca felől az Alkotmány utca felé, Blagoves(z)tenszka-templom 267878 - Szentendre, a Hunyadi János/László utcában, lefelé a Gőzhajó utca 268325 - Szentendre, a Templomtérről lefelé a Várdombi lépcső felé, rajzolók, Hild János lépcső 268326 - Szentendre, a Templomtérről lefelé a Várdombi lépcső felé, rajzolók, Hild János lépcső 268332 - Szentendre, a Templomtérről az akkori Ferenczy Múzeum felé, Blagoves(z)tenszka-templom
Budapest I. kerület, Várpalota, Hunyadi udvar B. épület. Palotai Szkalos Gyula: Zene Nem lehet a kép 1938-as, mert a szobrot 1968-ban állították fel. A művész is idősebb a képen, mivel 1911-ben született.
Kelet-Berlin, Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse) a Mollstrasse felől. Balra a Haus des Reisens, majd a TV torony és ettől jobbra a háttérben a Hotel Stadt Berlin.
269707
Kelet-Berlin, Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse), szemben a Haus des Reisens.
269708
Kelet-Berlin, Karl-Marx-Allee, szemben balra a Kongresszusi Központ, tőle jobbra a Haus des Lehrers.
269709
Kelet-Berlin, Alexanderplatz - Otto Braun Strasse (Hans Beimler Strasse), előtérben a Haus des Reisens.
269710
Kelet-Berlin, a Grunerstrasse a Mühlendamm - Spandauer Straße sarok felöl nézve, a kép bal szélén a Vörös Városháza (Rotes Rathaus).
269711
Kelet-Berlin, a Schlossplatz (Marx-Engels-Platz) a Friedrichsgracht felöl, balra az épülö Palast der Republik, háttérben a TV torony.
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Rochstrsse felé.
269714
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból, jobbra jent a Rosa-Luxemburg-Strasse és a Volksbühne épületének kis részlete látszik.
269715
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Karl-Liebknecht-Strasse-ra.
269716
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból, előtérben az Alexanderplatz, mögötte a Karl Marx Allee.
269717
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Jannowitzbrücke S-Bahn állomás felé (középen a hídfőnél).
269718
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Múzeum-sziget felé. Balra a Mühlendamm, jobbra a Rathausstrasse, előtérben a Vörös Városháza (Rotes Rathaus) és mögötte a romos Nikolaikirche.
269719
Kelet-Berlin, kilátás a TV toronyból a Múzeum-sziget felé, középen a Berlini dóm.
Jeleztük, hogy a Műegyetemhez tartozó képsorozatot, majd a helyére rakjuk ...
A torony
A kollégiumot összehozni volt az egyik legkeményebb küzdelem. Ezt jól jelzi, hogy a tervezéstől (1971-75) a kivitelezés (1976-81) végéig egy évtized telt el. Eredetileg két helyszín merült fel: az egyik az Osztapenkó-szobor környékén volt, a másik pedig a megvalósult. Utóbbi nyilván előnyösebb, hisz sokkal közelebb van a Műegyetem fő épületeihez. A kiviteli tervek 1975-re készültek el, ebben az évben le is alapozták az épületet. Aztán ezt lehetett nézegetni két éven át. Már a gaz verte fel a területet, mire elkezdődhetett a folytatás. 1981 augusztusán nemzetközi építőtábor keretein belül a kollégium kitakarításában és bebútorozásában is nagy szerepet vállaltak, melyet aztán szeptemberben végre birtokba vehettek.
227953 - Budapest, XI. Irinyi József u. 42. a Schönherz Kollégium építése
A fortepanos kollégák mondták már, hogy ha így rakod be a képszámot, nem fogják látni a visszakeresésnél. Lécci próbáld meg lerövidíteni, hogy csak a képszám maradjon bent. Erre többféle módszer is létezik:
-beírod ide a kép számát, egérrel kijelölöd, majd a hozzászólás beirasának a fehér mezője fölötti ikonok közül ráklikkelsz a láncszem-re, a felugró kis ablakban a megfelelő helyre bemásolod a kép teljes linkjét, leokézod és kész
-bemásolod a hozzászólásba a kép teljes linkjét, egérrel kijelölöd a linknek a kép szorszáma előtti részét es a billentyűzet segitségével törlöd
-a fortepanon a kép mellett jobbra fent egérrel rámész a képszám felirat alatt lévő számra, kijelölöd, majd az egérrel másolod, majd beilleszted a hozzászólásodba.
270142 - Szentendre, Dumtsa Jenő utca a Fő tér felé, tükrözött 270143 - Szentendre, Fő tér, tükrözött 270144 - Szentendrén a Templomtérről a Fő tér felé, háztetők, tükrözött 270145 - Szentendrén a Templomtérről a Várdombi lépcső felé 270146 - Szentendrén a Fő téren, 270147 - Szentendrén a Szamárhegyen, a Munkácsy utca teteje, bal oldalon a kerítés végénél, a ház sarkánál indul lefelé a Malom utca 270148 - Szentendrén a Szamárhegyen, a Bartók Béla utcában, fent a Belgrád székesegyház
269692 Magyarország, Veszprém, Vár, Szentháromság tér. Szemben a Nagypréposti ház.
270411 Magyarország, Veszprém, kilátás a Tűztoronyból dél felé 1970 1972 (a húszemeletes készültségi állapota alapján, 1970-ben kezdték építeni)
270412 Magyarország, Veszprém, kilátás a Tűztoronyból észak felé, a Vár irányába.
270413 Magyarország, Veszprém, kilátás a Tűztoronyból dél felé. Középen a Húszemeletes épül 1970 1972 (a húszemeletes készültségi állapota alapján)
270421 Magyarország, Veszprém, Vörös csillag (ma Buhim) utca.
270422 Magyarország, Veszprém, Ányos utca, a Deák Ferenc utca irányából.
270423 Magyarország, Veszprém, Deák Ferenc utca. Fönt a Püspöki palota.
270424 Magyarország, Veszprém, Népköztársaság (ma Óvári Ferenc) út. Szemben a Regina Mundi templom.
270425 Magyarország, Veszprém, Vörös Október (ma Szent István) utca alsó, déli szakasza. Fönt a Református templom.
270426 Magyarország, Veszprém, Vár a Sarló utcából.
270427 Magyarország, Veszprém, Margit tér, a Szent Katalin Domonkos Apácakolostor romjai.
270428 Magyarország, Veszprém, Vár a Kollégium utcából.
270429 Magyarország, Veszprém, Séd patak, a Kollégium utcánál. Fönt a Vár.
270563 Magyarország, Veszprém, Kittenberger utcából a Jókai Mór utca 40.szám. Fönt a Vár. (Az utca ezen szakasza ma már lezárt terület, itt áll a Honvédség kapuja.)
270565 Magyarország, Veszprém, Vár utca 3. a Várkapunál.
A 269365 szerintem a Budapest VII., Dob utca 50. előtt, az Akácfa utca sarkán készült. Ezen a 2009-es utcaképen is át van már helyezve az üzlethelyiség ajtaja, és vannak új pinceablakok, de a járda sarkának laposítása még stimmel. És megvannak a vakolathímek is, meg a sarkon a zászlótartó.
228247: Königstein, Németország (akkor: NDK), a város és a vár.
Próbáltam rájönni, hol állhatott a fotós, mérsékelt sikerrel.
pedig egyszerü, bár szerintem nem biztos, hogy állt, lehet, hogy ült... Mivel a Biela hídja ebben a szögben látszik, ill. a Sankt Marien Kirche és a Festung egymáshoz képest látszólag ekkora nagy szöget zárnak be, ezért nem lehet a Bahnhofstraße 1, csakis az S-Bahn magasvasútja...
Ez nem a Szilágyi Dezső tér, hanem a balodlali ház az Corvi tér 10, utána jobb fele van a Szalag utca, a kis ház a Szalug utca 30, a jobb szélen pedig az Oskola utca 2.
Annyi kérésem volna, hogy a Hajdú-t jelen esetben én rövid U-val írom. :) A 268570, 268574, és a 268586 számú fotók helyszíne ismeretlen, az összes többi a Debreceni virágkarneválon készült. :)
Németország, Halle Marktplatz, szemben a Szűz Mária-templom (Marktkirche Unser Lieben Frauen, auch Marienkirche), előtte Händel szobra és a Vörös Torony (Roter Turm).
"Bizony, ez Budataván készült. A háttérben a strandon lévő épület, félúton van egy kerítés, ami mutatja, hogy a két lány nem a közstrandon van, hanem akkoriban az a terület talán a Veszprém megyei Tanács strandja volt."
268136 Cegléd, Kossuth tér , a szövetkezeti áruház "Nagyáruház" bejáratánál .... borítékos sorsjegyet árul Virág Lajos.
268137 Cegléd, Kossuth tér és a mostani Kazinczy utca sarok ... jobbról látható a "Földművesszövetkezeti Étterem" vagy később: Alföld Étterem bejárata bal oldalon a Szövetkezeti Áruház "Nagyáruház" épülete.
268138 Cegléd, Kossuth tér a "Földművesszövetkezeti Étterem" vagy később: Alföld Étterem oldalát látjuk a háttérben.
268139 és 268140 Cegléd, Fűtőház utca 11. .... Cipőgyár, Cipőipari Vállalat, .... később PEMÜ. (Azonosítása : A régi Cegléd Facebook csoportban történt)
Minden bizonnyal a Képzőművészeti Főiskolán készült, Palotai Gyula Sidló Ferenc tanítványa volt (Kisfaludi Strobl Zsigmond mellett). Elképzelhető, hogy az aktuális évfolyam van a képen, talán a fotó alapján felismerhető szobrász-hallgatókkal.
nekem nem biztos, hogy lesz idöm/energiám beirkálni a pontos megfejtéseket, több kép is a TV-toronyból készült, erre-arra forogva, úgyhogy, aki bírja, marja alapon hajrá...
a vasutas egyenruha az említett antant szíj mellett különbözött egy kicsit a színben és a vállapban is. A nagyobb állomások főnökei főfelügyelők voltak még nekik is piros vállapjuk volt innen felfelé a MÁV igazgatóságok igazgatóhelyetteseinek volt arany vállapjuk egy csilaggal igazgató két csillag vezérigazgató három csillag. Kiskoromban nagyon izgatott, mert az édesapám vasutas volt és többnyire egyenruhában járt dolgozni
Nagyon jól gondold. Antant szíjat viselnek, (derékszíj-vállszij), ami a derékszíjra helyezett pisztoly, egyebek tehermentesítésére van. A Kék szín vagy határőrésget, vagy belügyi-randfentartó alakulatot jelent. A csendőrséget 45-után feloszlatták. 1948-után a határőrség az Államvédelmi Hatóság része. Szeged közel van a határhoz, pl 1971-1964 között mindig igazoltattak a vonaton.
265748 Volt vasutas a családban, de ilyen egyenruhát nem láttam. A legszembetűnőbb a nadrág-csizma kombó. Persze, hogy 53-ban mi volt, azt nem tudom pontosan, de csak láttam volna, ha része a vasutas ruházatnak :)
Bár korábban már írtam, de megismétlem: Tunyogmatolcs Szamos híd, fehérgyarmati hídfő.
(Természetesen továbbra is elfogadom a fortepan megfejtések alapvetését, miszerint vonatok töltésen jellemzően a Dunántúlon közlekednek, azonban amennyiben valamiknek emiatt nem elfogadható a javasolt helyszín, úgy kérném jelezni az ennél jobb dunántúli helyszínt.)
Elfogadom természetesen azt az alapvetést is, hogy a sokeres vasúti távközlő oszlop nagyváros közelségér utal, azonban ezesetben is kérném javasolni az elfogadhatóbb nagyvárosközelibb helyszínt.
Addig is érvek a helyszín mellett: -rákanyarodás jobbról
Legyen valaki olyan kedves és javítsa, hogy a képen a Budapesti Városi Vasút (BVV, később Budapesti Városi Villamos Vasút, BVVV) villamos Baross utcai végállomása van és nem a Budapesti Közúti Vaspálya Társaságé (ők a kép készültekor még bőven lóvasutat üzemeltettek).
228279 Siófok a kikötő nyugat moló, előtérben az olajosok kikötő stégje star és kalóz vitorlásokkal, a kikötő közepén a Kishamis a Balaton műemlék vitorlása a kerek bólyán (épült 1896-ban)
ebben a diszeit (es ablakat es zsalugateret stb) vesztett hazban benne van az egesz 56 utani, un. konszolidalt szocializmusunk minden szerencsetlensege.
Budapest II., a felvétel a Mechwart téri Kerületi Tanács épülete (ma Polgármesteri hivatal) mögötti területen készült. Távolban a a Gül Baba türbe köré épített Wagner villa látható.
Igen, a hagyaték jórészt nagyon rossz körülmények között tárolt papírképekből állt, de valamennyi negatív is fennmaradt. A két forrás összerendezése sajnos nem történt még meg. A dátumokat pedig én adtam mindkét esetben, vagyis tippeltem. Semmilyen regiszter, vagy fotónapló nem maradt fenn. (A hagyaték egyébként az Építőipari Szakszervezet irodájából került hozzánk, ahol költözés miatt ráakadtak a kollegák)