Keresés

Részletes keresés

Peter atyuska Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1414

Ez igy jogos akkor kiegeszitem.

- nem oltari nagy "baromsag"

- plusz vallaljak az esetleges karok teljeskoru megteriteset (ez elemi erdekuk)

- a kabelezes es egyeb szerelest a leheto leg korultekintobben vegzik el a leheto legkisebb munkaval es ugy ahogy azt elozetesen tisztazzak

ebbol kiindulva egy eleve elutasitas nem indokolt foleg az hogy mar van internet a hazban.

 

Valoszinuleg nem megfeleloen es erthetoen fogalmaztam. Illetve "morogtam".

 

A masik szamomra erdekes dolog amikor egy ajanlat vagy kerest ugy utasitanak el hogy az adott epuletben tobb szolgaltato kiepithette halozatat. Ha masokat engednek es az uj szolgaltato sem jelent plusz kabelkotegeket a folyoson mert az rejetten vezetik szamomra erthetetlen es felfoghatatlan kategoriaba tartozik. Nem a kk -nak kell vedenie egy beruhazo erdekeit sot olyan szerzodes is szamomra nonszesz ami kimondja hogy mast nem engedhet be.

 

Az erdekesegek koze tartozik, hogy az emberek felfogasa szerint a kabeltv az bonthat furhat es a telefonos is ingye de mas meg penzert sem ugy hogy garantalja hogy meg nem is bont es csak egy ket helyen fur egy lukat.

 

Lehet bennem van a hiba. En ugy veszem kapitalizmus van, ergo aki fizet az kabelezzen aki nem az bontson es tavozzon. De ez csak egy "normalisan mukodo kapitalizmus" sajatsaga.

 

Pld en dolgozok nemeteknel es nyugati felteken is. Ha van alternativ aki mindegy hogy hogy de adott hazban bekoti a szolgaltatasat minden gond nelkul megkotik a szerzodest. Igaz kemenyen kikotik hogyan kabelezhet mit hogy csinalhat, ha ezt megszegi akkor biza felbontjak a szerzodest. Uj eitesu lakoparkokban erre eleve gondolnak es igen csak vastag es sok csovet epitenek be a lakasig a kozos felszalo energetikai kozpontbol, hogy a szolgaltatok kenyelmessen bontas es furas nelkul kabelezhessenek. Az is igaz a kivitelezo es a haz kezeloje eleve nem zarki senkit. Mert nekik az az erdekuk hogy a lakok ne morogjanak. Elkepzelhetetlen hogy ha en mint lako a X-tol kerek szolgaltatast akkor azt nem vehetem igenybe mert a azban csak Z lehet.

 

Az is igaz egy kicsit fel is idegesitettem magam egy kk kritikan aluli stilusan (megjegyzem siman feljelenthettem volna ragalmazasert) es ez is hozza jarult a bejegyzesemhez. uff ennyi.

Előzmény: Törölt nick (1413)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1413

A kk. köteles a közgyűlés határozatait végrehajtani, vagy hajtatni. Mit is nem értesz ezen?

Az, hogy mit terjeszt a közgyűlés elé, hát nem azt amit akar, de ha mondjuk Te valami oltári nagy baromságot akarsz, azt jogában áll elutasítani. Hiszen azért bízta meg a közgyűlés a képviselettel, hogy önállóan kezelje a tulajdonotokat, nem pedig egyes tulajdonosok elképzeléseit hajtsa végre, A kk. önállóan dolgozó, gondolkó személy, akinek felelőssége van, a számvízsgáló bizottság egyetlen tagja sem utasíthatja semmire. Az SZB- nek csak ellenőrzési joga van, az is korlátozott bizonyos fokig.

Előzmény: Peter atyuska (1411)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1412
Az más, ilyen van-:D
Előzmény: Peter atyuska (1410)


Peter atyuska Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1411
Ha kozgyules engedelyez akkor a megbizott kezelo nem utasithatja el alapbol nem de? kotelessege a kozgyules ele terjeszteni es a hatarozatot a keroreszere eljutatni. De megegyszer ez igy nekem egy kicsit kurta indoklas.
Előzmény: Törölt nick (1409)
Peter atyuska Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1410
bocsanat szamvizsgalo
Előzmény: Törölt nick (1409)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1409

En felugyelo bizottsagi tag vagyok

 

Akárhogyan is keresem, de ilyen meghatározást, hogy felügyelő bizottsági tag, nem találok a Társasházi Törvényben, ráadásul engedélyezni bármit is csak a közgyűlés engedélyezhet. Javaslom a fenti Törvény tanulmányozását...

Előzmény: Peter atyuska (1408)
Peter atyuska Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1408

Kerdes a t. kozoskepviseloknek es kezeloknek.

 

1. Ha jelentkezik egy ceg naluk hogy fizet havonta x ft csak azert hogy szolgaltatst nyujtson adott hazban pld Internetet, azt miert utasitjak el elbol?

2. Ha ez amugy semilyen komoly kellemetlenseggel sot meg haz vesesevel sem jarna.

3. Ha van olyan szerzodesuk mas szolgaltatoval ami kizarja mas cegeket miert nem ezt modjak.

4. Miert akarnak ok donteni amikor erre csak akkor jogióosultak ha ilyen kozgyulesi felhatalmazassal rendelkeznek, de nem hajlandok ezt igazolni az adott kozgyulesi hatarozat bemutatasaval.

 

A fentiek alapvetoen felvetik a kovetkezot:

1. re ennyire sok penzuk van?

2. re ha bovul az elerheto szolgaltatsok szama az csak jot tesz aversenynek es a mar ott levo szolgaltatok is kenytelenek emelni a szinvonalat es valamelyest csokenteni az arakat ez miert baj?

3. ra ez alapvetoen serti a tulajdonosok erdekeit sot verseny ellenes es igy torvenytelen, ami per targyat kepezheti ez megeri?

4. re eleve torvenytelen sot az informacio megtagadasa jogi alapot kepezhet bunteto vagy szabalysertesi feljelentesnek, ezt erdemes megkockaztatni?

 

Csak is kizarolag logikus torvennyi pontokkal alatamasztott magyarazatokat vagyok hajlando elfogadni.

 

Ui

En felugyelo bizottsagi tag vagyok, ha minket megkeres barmelyik szolgaltato esszeru osszegert siman engedelyezem a telepitest kiepitest, persze megfelelo szerzodessel es muszaki eliras megletevel. Elvegre plusz bevetel, es egyel tobb alternativa akit valaszthatok mint lako.

Dunit Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1407

  Köszi,  azt hiszem marad a második (bérlés). Az első többszázezer lenne, annyit meg nem ér.

 D.

Előzmény: Peter atyuska (1406)
Peter atyuska Creative Commons License 2008.02.01 0 0 1406

Mia bonyolult a vetelnel? Ne.

 

1. ha te megakarod venni akkor nyilatkozol hogy te akarod valalni az osszes koltseget

2. kell egy kozgyules ahol igen eladjuk neki a teruletet hatarozat szuletik

3. ez alapjan a tulajdonosok alairjak (az osszes) az adasvetelit

4. ezzel bekell menni a fold de hivatalba ahol ezt bejegyzik

5. a bejegyzes utan elkell kesziteni az alapito okirat modositasat amiben a kozos terulet kiemelodik es hozza csapjak a vevo teruletehez

6. ezutan ezt is beadjak a fold hivatalba vagy egyutt is lehet az adasvetelivel ezt is minden tulajdonos alafirkantja

7. Kikell kuldeni a tulajdonosoknak az uj reszaranyokat

 

Ha berled

1. kozgyules igen berbe adjuk x ft/ho ert

2. a hatarozat alapjan keszul egy berleti szerzodes

3. fizetsz havonta

 

kb a kornyeken megkene tudni mennyiert adnak berbe nem lako jellegu ingatlant nem uzlethelyseget, ha ez nem lehetseges uzlethelyseg berlei dijanak kb fele (mivel nem uzlet es nem is lakas).

 

 

 

Előzmény: Dunit (1405)
Dunit Creative Commons License 2008.02.01 0 0 1405

 Üdv. a közösképviselőknek meg a többieknek !

 

 Egy kérdésem lenne: belső kerületi társasházunkban van egy pár  un. külső WC blokk.  5 m2 a folyósó végén. Használaton kivüliek.

 Itt úgy tudják a megvételnél túlságosan bonyolult és költséges az adminisztráció. Pl. az alapító okíratot kell változtatni.

 Más út van ? Pl. bérlés ? Mennyi lenne a reális bérleti díj ?

 Üdv.

D.

bravura2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1404
akkor a 6 lakásra 12 ezerért vállalná?
Előzmény: szemeszter (1401)
kingA Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1403
Nálunk az utolsó külsős, vállalkozó közösképviselő havi 1 800,- Ft  plusz áfa / lakás áron nem csinált semmit... Ki is tettük a szűrét! (nem az ár miatt)
Előzmény: bm613 (1402)
bm613 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1402
Ezt mondtam én is az ismerősnek, de hiába, ha a lakók birkák.
Előzmény: bravura2 (1400)
szemeszter Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1401

Kizárt dolognak tartom, hogy egy 18 lakásos házban annyi feladat legyen, amennyiért 60+Áfa-t el lehet kérni.

Ahhoz havonta 20 órát kellene csak a ház ügyeiben dolgozni, ha nem ügyvédi óradíjat számol fel magának.

A mi kk-nk kiszámolta, hogy havonta nagyjából mennyi időt kell a házunkra fordítania, és 3.000 Ft-os óradíjjal számolt, így a 12 lakásos házunk havi br. 24 ezret fizet neki.

Előzmény: bm613 (1399)
bravura2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1400
havi 60 az rengeteg......
mi most évi 200-at fizetünk,feleslegesen.
Előzmény: bm613 (1399)
bm613 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1399
Ma mondtam egy ismerősnek, h lehet h kk. leszek, beszéltünk az árakról, és mondta, hogy náluk 60+ÁFA-t szed havonta a képviselő 18 lakásra... mindezt úgy, hogy ugyan hivatásos, de ottani lakos. Mindehhez ráadásul semmit nem csinál, és egy alkoholista barom, részegen még verekszik is. És nem tudják kidobni, mert annyira idióta a közösség, hogy nem is veszik észre, mennyire át vannak verve.
bravura2 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1398
kérdés:
6 lakásos társashát közösképviselői munkája mekkora költség lenne?
éves ill. havi szinten lakásonként?
Bering de la Cruz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1397
Abszolút egyetértek veled, az általam kezelt társasházaknak vittem a CIB, Erste, Unicredit, stb brossurát hogy eltudják dönteni hol kivánnak számlát nyitni az OTP a legroszabb alternativa ami létezik egy Társasház számára mint számlavezető. .....- Tudom régen csak az OTP volt.... de már nagyon sok bank kinál Társasházak részére számlavezetést.
Előzmény: szemeszter (1395)
bm613 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1396
Szomorú, ha egy 12 lakásos házban probléma az 500 Ezer!
484 ezerrel indultunk neki ennek az évnek, és 350 ezerrel lógnak a lakók. Egy ember 260-nal, a többi pár kisebb tételből jön össze. Ha megkapjuk az önkormányzati pénzt, abból javasolni fogom, hogy egy részét tartsuk bent tartaléknak, onnantól ez nem lehet probléma.

Szabad írásban kérni, hogy nézzen utána a többi banknál is!
A jelenlegi ideiglenes képviselővel nincs gond, elfogadja, amit én mondok. Már meg is beszéltem vele, hogy megszüntetjük az OTP-s számlát, és átvisszük máshova. Ha meg utána tényleg én leszek a kk., akkor még ennyi probléma sem lesz :-)

"az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz kell csatolni." -ez azt jelenti, hogy egy példányát be kell nyújtani a Földhivatalhoz is.
Én is így gondoltam eleve, meg így is értettem, csak az 1388-ban ezzel ellentétes választ kaptam. Mennyibe kerül ennek az elintézése?
Előzmény: szemeszter (1395)
szemeszter Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1395

bm613!

 

OTP üzemelési számla havi számlavezetési díj 1950 Ft

Az egyéb költségeket nem taglalom

OTP üzemelési számla kamata 0,025 %

Megtakarítási számla kamata 500 ezer Ft fölött, Br 2,75 %

 

Itt már látható, hogy OTP-n belül sem mindegy, hogy milyen számlán hever a pénz!

 

CIB Nonprofit számlabezetélsi díj 500 Ft

Egyéb költségek: hasonlít az OTP-hez, néhány tétel kicsit kevesebb.

Megtakarítási számla nincs.

Lekötött betét 500 ezertől 30 napos lekötés esetén br. 6,0 %

 

Szabad számolni, és meg lehet mutatni a közös képviselőnek. Szabad írásban kérni, hogy nézzen utána a többi banknál is!

 

Szomorú, ha egy 12 lakásos házban probléma az 500 Ezer!  Ennyi tartalékkal mindig kell rendelkezni!  EZt a tulajdonostársakkal kell megértetni.

 

"az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz kell csatolni."  -ez azt jelenti, hogy egy példányát be kell nyújtani a Földhivatalhoz is.

 

Előzmény: bm613 (1394)
bm613 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 1394
Ezt írja a társasházi törvény 15. §-a:
"A szervezeti-működési szabályzatot, illetőleg annak módosítását az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz kell csatolni."
Ez mit jelent? Csak el kell tenni a többi fontos papírral együtt?
Előzmény: Faraone Kft (1388)
bm613 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1393
Mondjuk az 500 000 problémás lehet, de ha megkapjuk az önkorm.tól a pénzt, akkor abból simán bent tartható annyi, hogy fixen 500 fölött tudjunk maradni.
nincs megtakarítási vagy felúkítási számla
Ez miért hátrány? Az OTP-nél sincs, legalábbis nem látok ilyet sehol a papírokban.
Előzmény: szemeszter (1391)
bm613 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1392
Minden eddigi és jövőbeni választ köszönök :-)
Ez a CIB meg egész jól hangzik. Mondtam én már a kk-nek, hogy nem jó az OTP, keressenek másikat, de azt hazudták akkor, hogy a többi se jobb. Azóta már rájöttem, hogy csak lusták voltak... megszokták az OTP-t, közel volt, ismerték már az ügyintézőket meg az internetes programjukat, és nem akartak mással próbálkozni...
szemeszter Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1391

Konkrét példa a bankváltásra:

 

12 lakásos házunk 2007 március végéig az OTP-nél volt.

2006. évi összes bankköltség: 41.988 Ft

Megtakarítási számla kamata:

induló megtakarítás: 1, 2 millió, Záró 2,6 millió éves összes kamat 66.796 Ft

 

2007. januártól márciusig OTP:

Bankköltség 3 hónapra: 12.934 Ft.

Kamat 2,6 millióra: 11.998 Ft

 

2007. március közepétől CIB  Nonprofit számlacsomag (számlavezetési díj 500 Ft/hó, minimális egyéb költség)

Bamkköltség 9 és fél hónapra: 16.585 Ft

Kamatok 2,6 millióra 5 hónapra (nyár végén kifizettük a felújítást) 66.062 Ft

 

Jelenleg 550 ezer lekötött betét kamata 1. hónapra: 2.493 Ft lesz!

 

CIB hátránya: nincs megtakarítási vagy felúkítási számla, a lekötéshez minimálisan 500 ezer Ft szükséges.

 

Előnye: Már a 30 napos lekötésre is Br. 6 % az éves kamat.

 

Amennyiben éves szintem csak az 550 ezrünk maradna meg, kb. 33 ezer lesz a kamatbevételünk, és a várható bankköltségünk 20 ezer alatt marad!

 

Érdemes mérlegelni még az Unicredit és a Raiffeisen kis Tártsasházaknak ajűnlott számlacsomagjait is.

 

Előzmény: bm613 (1381)
bm613 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1390
Kártalanítás. Hosszú, bonyolult, és lényegtelen az ügy, röviden az történt, hogy még valamikor az őskorban (1970-es évek) volt egy kis malőr a telekhatár kijelölésével, ezt nemrég észrevette vki, és sikerült megegyezni az önkormányzattal.
A ház bízta meg az ügyvédet, ezek szerint akkor tényleg közösbe fog jönni a pénz.
Ha szétosztjuk, lehet olyat csinálni, hogy aki tartozik, annál ezt levonjuk a kifizetésből?
És milyen arányban kell szétosztani? Igaz, hogy a tulajdoni hányadok rögzítve vannak, de mint már írtam, a költségek egy részét nem aszerint fizetjük, így véleményem szerint igazságosabb volna, ha ebbe is belevennénk egy területi alapú megkülönböztetést. Az nem járja, hogy a kis lakások ugyanannyit kapnak, miközben ősidők óta kevesebbet fizetnek.
Előzmény: Faraone Kft (1387)
Faraone Kft Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1389
"Kihez tartozik a fűtési rendszer fel- és lemenő ága, ami áthalad a lakásomon?"

A strang közös tulajdon.

www.faraone.hu
Előzmény: arcsaba (1373)
Faraone Kft Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1388
"SZMSZ-t is kéne szerintem módosítani egy-két helyen. Ha ez megtörténik, mi a teendő? Földhivatalhoz be kell ugye nyújtani? Mennyit kell érte fizetni?"

Nem kötelező benyújtani a földhivatalba. A közgyűlési jegyzőkönyv és a határozat aláírva, szabályos formában elég.

www.faraone.hu
Előzmény: bm613 (1381)
Faraone Kft Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1387
bm613:

"2: a ház rövid időn belül kapni fog az önkormányzattól egy ősrégi ügyből kifolyólag kb. 3 millió Ft-ot. Ez a pénz egyesek szerint a házat illeti meg, közösben kell tartani. Szerintem viszont igenis hadd vehesse ki mindenki a sajátját. Szerintetek hogy van ez? Ha kivesszük, kell adózni valamit utána?"

Akkor nem kell adózni, ha az nem jövedelem. A társasházra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mert tulajdonképpen a társasház olyan mint a tulajdonosok egyben. Tehát nem olyan mint egy cég.

Pl.: egy kártérítés az nem jövedelem.

Ha a ház perelte a pénzt, és nem a lakók által egyenként megbízott ügyvéd, akkor a háznak fogják utalni. Közgyűlési kérdés, hogy a lakók szétosztják e.

T.

Előzmény: bm613 (1383)
Faraone Kft Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1386
vader18:

"Új társasházban vettünk lakást, ma lesz az alakuló közgyűlés. A beruházó-kivitelező hívta össze. Azt állítja, hogy csak annak van szavazati joga, aki az ingatlan-nyilvántartásban be van jegyezve."

Mivel a szerződést megkötötted, és az teljesült (fizetés, birtokbavétel, stb.) tulajdonos vagy, jogod van szavazni.

Szokásos trükk a beruházók részéről.

Egyébiránt, ha a lakóknak nem tetszik a beruházó által kijelölt kk, vagy bármi egyéb, akkor pár hónap múlva hívjatok össze egy saját közgyűlést, lehetőleg szabályosan, szakemberrel, különben megtámadja, és döntsetek, ahogy akartok.

Üdv. Faraone.
Előzmény: vader18 (1378)
Faraone Kft Creative Commons License 2008.01.23 0 0 1385
Szívesen segítünk: www.faraone.hu
Előzmény: bm613 (1383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!