Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kaho01 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 297
Egyébként én el tudom kébzelni,hogy 4 litert fogyaszt (alapjáraton)a városban ha huzzák a vasat.
Előzmény: I.Blasius (295)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.26 0 0 296
ja még a dízelek is többet fogyasztanak városban.
Előzmény: I.Blasius (295)
I.Blasius Creative Commons License 2008.01.26 0 0 295
"Ezt írtam: "1,2-es benzines motor volt benne, 80 paripa, plusz egy hatos váltó."

Tehát nem Bravoról írtam. A nick név félrevezető. :-)"

Mondjuk nem mintha egy Puntotól sokkal hihetőbb lenne a 4 literes városi fogyasztás:) De amúgy ezt leszámítva egyetértek azzal, amit írtál.
Előzmény: BravoKrisz (294)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.26 0 0 294

Szerintem se volt. :-)


Ezt írtam: "1,2-es benzines motor volt benne, 80 paripa, plusz egy hatos váltó."

Tehát nem Bravoról írtam. A nick név félrevezető. :-)

Előzmény: kaho01 (293)
kaho01 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 293
Bravoban nincs 6-os válto.
Előzmény: BravoKrisz (292)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.26 0 0 292

Árpi, Bravoban is volt 6-os váltó?

 

Én nem Bravoról beszélek. Bravoból 1,4 12V-sem volt. Az 8 alatt nem evett - ment is a háztól... :-)

 

 

Előzmény: Árpipi (289)
mlas Creative Commons License 2008.01.25 0 0 291
Akkor pusztán elvi síkon:
Van egy 10 éves, jól működő dízeled, naponta jársz vele, sőt még az AAAhoz is elviszed 100 km-re.
Próbaút, tejfogú beül, kettesben redline, 1szercsak leszakad az egyik dugattyú, hajtókar kinéz a blokk oldalán...
Erre te: Ááááá, semmi baj, biztos elromlott volna előbb-utóbb nálam is... örülök, hogy segítettél feltárni a hibát !!

Aha.
Előzmény: Árpipi (290)
Árpipi Creative Commons License 2008.01.25 0 0 290
Az autót ha el akarod adni és tapasztaltabb vevövel találkozol szintén meg fogja hajtani ettöl még nem esik szét ha meg igen az már régen rossz ajánlom neked is ha veszel tégy igy te is!!! Inkább a teszten essen szét mint nálad fizetés után!
Előzmény: BravoKrisz (287)
Árpipi Creative Commons License 2008.01.25 0 0 289
BRAVO 1.2 80 paripa jó gép de eljárt felette az idö hiába minden ha 0 km es lenne akkor sem ér 100  ezrekkel többet ha azt akarod hogy megfizessék hogy nagyon megkimélt add el magánszemélynek kereskedést marhára nem érdekli hogy menni a km 1 ilyen idös autóban!!! A 4 liter kicsit vicces én ugyan ezzel járok 43 ezer km el  és 6 alatt soha de ez a normális!!! Nem kell a KAM!!!
Előzmény: BravoKrisz (287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.25 0 0 288

Ezzel az autóval a fővárosban 4 literes fogyasztással jártam -"

csak nem egy hibrid volt?

amúgy hihető a mi Fiat Pandánk 3 litert fogyaszt,ennél mondjatok nagyobbat.:-))))))))

s

BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.25 0 0 287

Figyelj waze...

 

Odamentem egy autóval, amit 5 évesen vettem 38 ezer kilométerrel, ismerőstől. Az autó tipustalálkozón legöregebbként szépségverseny díjat nyert a gyári kategóriában már nálam. Tehát én is vigyáztam rá.

1,2-es benzines motor volt benne, 80 paripa, plusz egy hatos váltó. Ezzel az autóval a fővárosban 4 literes fogyasztással jártam - én ennyire hajtottam...  Odavittem a 7 éves autót 52 ezer kilométerrel, megkimélten, makulátlanul, egy suttyó beleül, széthajtja, majd mond egy megalázó árat...

 

Egy dolog jutott eszembe: menjen a jó k..va any..ba...

Előzmény: kaho01 (285)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.25 0 0 286

De hogy próbálják ki?!?!?!?

 

Majd ha kifizette, azt csinál vele, amit akar. ADDIG AZ ENYÉM, ÉS NE HAJTSA SZÉT! Én sem hajtom szét az ő autóját....

 

kaho01 Creative Commons License 2008.01.25 0 0 285
Barbárok mért is????

Mert kiprobálták az autódat!
Előzmény: kadnarviki (283)
kadnarviki Creative Commons License 2008.01.23 0 0 284
Maximálisan egyetértek veled. Mi is megjártuk, és egy tapasztalattal gazdagabbak lettünk: AUTÓKER.BE nem megyünk sem venni, sem eladni többet.Soha.
Előzmény: mlas (260)
kadnarviki Creative Commons License 2008.01.23 0 0 283
Mi egy Peugeot 106-t vittünk be-1 hete.Az autó 1998-as, friss műszaki és a piacon 600-980 000.- között ez a típus.Gondoltuk, ha 720.-at kínálnak, az fer.Erre, hosszú idő elcseszés után- 2 gyerekkel várakozván- 350 000.-et nem szégyeltek ajánlani, ja és a tesztelésükről ne is kérdezzen senki.Ezek barbárok.Csak telefonálni tudnak : ) Prágából telefonál-azt mondja, azért töri a magyart.
shark112 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 282

Én vettem náluk kocsit, és nem mondanám, hogy meg vagyok elégedve.

 

A 25 pontos átvizsgálásuk egy kalap sz*rt sem ér. Nálam "csak" az alábbi hibák voltak:

- fagyálló 0 fok

- olajleresztő csavar menete megszakadva, a csavar visszaragasztva

- fűtőradiátor sz*r

- hengerfej

 

A hibalistában természetesen egyik sem szerepelt.

 

Amikor az autót megvettem, a bal egyben volt egyedül gumiszőnyeg. Gondoltam, a tulaj csak ennyit hagyott benne. Aztán vettem egy garnitúrát később, és amikor cseréltem ki, láttam, hogy a szőnyeg alatt a kárpit "fagyállószínű". Aztán a szerelő felvilágosított, a fűtőradiátor valszeg lyukas, és az "fújja" be a vizet az utastérbe. Vajon miért csak ott volt gumiszőnyeg a kocsiban?

 

A hengerfejet szerencsére garanciálisan megcsinálták.

 

A beszámított kocsit nekem is lehúzták, de kényszerhelyzetben voltam. A hozzáértésükről még annyit, hogy a bevitt kocsi sem volt hibátlan, azt sem vették észre.

 

Egyébként az itt korábban leírtak szerint volt a ki-be rohangálás, és a pofátlanul alacsony ár bekínálása.

 

Aki ezeknél vesz kocsit, az csak ismerős, megbízható szerelővel menjen, és nézze át alaposan.

 

 

Árpipi Creative Commons License 2008.01.21 0 0 281
Lecsúsztál:))
Előzmény: BravoKrisz (279)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 280

mennek?

ezek eladási vagy kinálati árak voltak?

nem mindegy.

Előzmény: saiii (278)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 279

Én eladni akartam leginkább.

 

Igaz, vettem is volna. Készer mentem ki két különboző autó miatt, de mire kiértem már mindkettő el volt adva... :-) Pedig ők hívtak fel, hogy érkezett, van, menjek nézzem meg. Másnap mentem - feleslegesen. :-)

Előzmény: saiii (278)
saiii Creative Commons License 2008.01.21 0 0 278
:P
azt nem tudom hogy miért tart sokáig vissza adni a forgalmit.

egyébként én is ott vettem a kocsimat 2007.Novemberében és nekem semmi bibi nem volt.. vasárnap alá irtam a papirokat kedden vehettem át a kocsimat névre irt forgalmival.. és a kocsit sem vettem áron felül.(söt használtauton még drágábban mennek ezek a kocsik.és amikben jóval több km is van)
Előzmény: BravoKrisz (276)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 277

Nem kényszerítenek...

 

Óránként, félóránként telefonálnak, hogy ott vagy-e már, odaértél-e már, s ha ott vagy, foglalkoznak-e már veled...

Mindezt egy olyan nő teszi, aki töri a magyart. Nagy élmény.

 

Nem kényszerítenek, de aki nem tudja, mire számítson, tudatlanul odamegy. Mert bízik abban, hogy a hirdetések mögött valóban profi cég áll. Valóban profi cég áll.... Csak másban profi.

 

De persze az egy tökéletes cég, minden rendben megy.

Elbasztak egy délutánomat, a köcsög tesztelő úgy meghajtotta a gépemet, mint én sohasem, és utána pofámba röhögött egy nevetséges árral. Mi ez, ha nem megalázás???

Utána meg órákig nem adják vissza a forgalmit. ELEGÁNS!!!

 

Ilyet a fővárosi autópiac legelvetemültebb neppere nem tesz...

Előzmény: Calver_ (275)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 276

Na végre, egy ott dolgozó... :-)

 

És persze természetes, hogy két óráig tart visszaadni azt a rohadt forgalmit... :-)

 

Na nyugi. Olvassatok vissza kicsit, el lett terelve a szó. :-)

Előzmény: saiii (274)
Calver_ Creative Commons License 2008.01.21 0 0 275
> Szépen időpontokra rendeli a betegeket, hogy szépen rendben mindenkit időben, nagy megelégedettséggel ki tudjon szolgálni...

van aki igy, van aki ugy.
Seinfeld irta/mondta jol. Ahol varoterem van, ott varni fogsz :-)

> Akkor sem értem, miért normális az, hogy az AAA-nál mindenre órákat kell várni.

nem mondanam normalisnak. gondolom ez vmifele strategia. ha mukodik, csinaljak. igazan nem kenyszeritenek oda senkit, vagy megis?

Előzmény: BravoKrisz (273)
saiii Creative Commons License 2008.01.21 0 0 274
Képzeld dolgoznak és hajtanak.. autó vásárláskor pl nem az AAA ra kell várni órákat hanem a bankra hogy elbirálja a hitel kérelmet..
Hát basszus... ha elözö tulaja igy adta el a kocsit hogy hiányzik róla a kupak akkor hiányzik.. AAA nak nem áll modjában ezt mind pótolni.. (most nem 1kocsiról beszélünk) minden használt autónak van valami kis baja ill hiányossága.. és több mint 300 autónál ezt mind nem tudjuk pótolni.. meg igy látta a kocsit az ügyfél igy vette meg.. és akkor utána mikor vinné el akkor reklamál..
Szóval azért az ügyfeleknek is vannak dolgai..
meg reklamál hogy már 2×ra kellett bejönnie több mint 200km-ről..
miért törvénybe levan irva hogy itt kell autót venni???nehogymár ez is az AAA hibája legyen.
Nem azt mondom hogy a legjobb cég...
de nem is a legrosszabb
Előzmény: BravoKrisz (270)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 273

Képzeld, hallottam. :-)

 

Egy normális orvos, normális magánrendelésén szintén nem kell órákat ülni. Szépen időpontokra rendeli a betegeket, hogy szépen rendben mindenkit időben, nagy megelégedettséggel ki tudjon szolgálni...

 

Akkor sem értem, miért normális az, hogy az AAA-nál mindenre órákat kell várni.

Nekem most nincs autóm, egy kölcsön verdát használok, mert július végén, augusztus elején eladtam a verdámat. Szabadidőmben a kereskedéseket járom, s bizony mindig megszólít egy értékesítő, aki segítene.

A kopasz, szotyit köpködő nepperek már nem nagyon léteznek...

Előzmény: Calver_ (271)
redbandy Creative Commons License 2008.01.21 0 0 272
Amikor még az autókereskedelem is az állam kezében volt (lásd Merkur), akkor kellett csak igazán sorba állni. :-))))
Előzmény: Calver_ (271)
Calver_ Creative Commons License 2008.01.21 0 0 271
> Egy non-profit szerevezetet egy piaci alapúval?

hallottal mar maganrendelesrol?
Előzmény: BravoKrisz (270)
BravoKrisz Creative Commons License 2008.01.21 0 0 270

Autókereskedést orvosi rendelővel összehasonlítani... Nyiihaaahaaaa....  :-))))))

 

Egy non-profit szerevezetet egy piaci alapúval? Az orvosi rendelőben persze, hogy vársz, mert nincs teljesítménykényszer! Nem kap a nővérke több pénzt, ha 15 helyett 65 táppénzes papírt tölt ki. Egy autókereskedés viszont aktív piaci résztvevő. Hajtsanak, dolgozzanak, s mindenkit, minél gyorsabban szolgáljanak ki.

 

Hiányzik az öt forintos kupak. Ne hiányozzon? Egy használt autóról miért kell hiányoznia?
Ez csak Magyarországon divat, hogy "fog a szart és vidd, aztán kuss. Használtat vettél."

 

Miért természetes az, hogy ha használt autót veszünk, hagyjuk magunkat hülyének nézni?

Előzmény: saiii (268)
EZsolt Creative Commons License 2008.01.21 0 0 269

Igen, mindenképp egy egyedi színfolt az AAA, bizonyos pozitív szolgáltatásait tekintve. (Hazaszállítás, stb.)

 

Én az árait "versenyképesnek" tartom egyébként, azaz az eladási ár a magyar kínálati árral általában együtt fut. Értem ez alatt, hogy lehetséges "normális" áron venni tőlük autót.

 

A negatív kritikákat, amiket említettem, viszont továbbra is fenntartom.

saiii Creative Commons License 2008.01.21 0 0 268
Hali
Olvasgattam itt a dolgokat.és van amiben igazat adok és elég sokban nem...
pl.. hogy sokat kell várni.. könyörgöm elmész pl orvoshoz 1böl sorra kerülsz??szerintem nem.. vagy akárhova máshova.. sok vevö ill eladó van.. nem csak 1.. és mindenkivel kell foglalkozniuk ugyhogy szerintem érthetö hogy várni kell..
Ha meg ott akarsz autot venni akkor nézd át rendesen a kocsit.. ennyi..
egyébként meg nem 1szer találkoztam olyannal hogy az ügyfél egy 5ft-os ablakmosó folyadék tartály kupakon pattogott , hogy az hiányzik a kocsiról.. de az nem érdekelte , hogy elözöleg lett rajta csináltatva egy katalizátor csere.. ami szerintem picit drágább mint 1 kupak.. és ezt a cég ingyen megcsinálta neki.szóval azért nem annyira szemét ez a cég.. csak valamiért az emberek azt várják el hogy egy 0km-eres autó müszaki állapotában lévö használt autót vesznek..
nah mind1..
(mindenkinek szive joga , hogy oda megy autót venni vagy nem)
jah és másik még.. szerintem nem sok autó kereskedés van még ahol soförök behozzák a kedves vásárlót és utána még haza is viszik.. illetve ha valami okmány kitöltése hibás volt a javitott verziót házhoz viszik..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!