Keresés

Részletes keresés

f.tom Creative Commons License 2007.06.13 0 0 268

Sziasztok!

Ma találkoztunk O.Zséval és pont ez volt a téma. Szóba jött Orfű is.

A magam részéről szívesen kezdeményezek egy családi kirándulást is, persze szekciókra bontva: családok együtt + fotósok együtt.

O.Zsénél és nálam is van 2-2 gyerek anyukákkal együtt. A gyerekek egy idősek és talán ott is lehet egy kis barátság.

Szóval így is lehetne.

Minden esetre most már tényleg hiányzik, hogy mindannyian megismerjük egymást :)

Üdv

Előzmény: Cz.Dávid (264)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.06.13 0 0 267
hű az király! gratulálok! szóval halászcsárda után a vasút és a Duna között?
Előzmény: Cz.Dávid (266)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.13 0 0 266
Az egyetemmel, meg az is velem, nagyon hulla vagyok ;D Megvan az összes környezetmérnök meg mérnöktanáris vizsgám a szigorlatot is beleértve.
Imsós az a Duna ártéri erdő ott a 6-os mellett Kömlőd felé.
Előzmény: Zozzantoz (265)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.06.13 0 0 265
:) mivel végeztél, bocsesz csak idecsöppentem:) Ürgemező ok, de mi az az Imsós?:) első munkahelyem a kishegyi úton volt fennt a szivacsbolt mellett:) anno domini izé az 1990-es évek elején:)
Előzmény: Cz.Dávid (264)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.13 0 0 264
Na kész, végeztem mindennel! Szervezhetnénk mostmár tényleg vmi fotóstalit Imsósba, az Ürgére vagy vhova. Akár képmutogatást is. Na?
Előzmény: Cz.Dávid (263)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.08 0 0 263
Helló! Légy üdvözölve! A Pana topikból már ismerős a nicked. Én is majdnem azt vettem, de aztán K100D lett belőle vanezigy kollega nem kevés rábeszélésére.
Előzmény: Zozzantoz (261)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 262

Hmm kimaradt egy két betű, de miért??

 

Sziasztok! Szekszárdról írok most bukkantam rátok:) kb 2 éve fotózgatok egy Panasonic FZ30-al, és kacsintgatok a dslr irányába (K10D), csak mindig visszavet valami:) Szerintem megszerettem ezt a gépet és sok kiegészítőt összehordtam hozzá ezért nehéz mindezt dslr-re átültetni. Pár képemet itt láthatjátok:

http://picasaweb.google.com/Zozzant

 

Egyelőre ennyi.

Zozzantoz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 261

Sziasztok! Szekszárdról írok most bukkantam rátok:) kb 2 éve fotózgatok egy Panasonic FZ30-al, és kacsintgatok a dslr irányába (K10D), csak mindig visszavet valami:) Szerintem megszeretem ez a gépet és sok kiegészítőt összehordtam hozzá ezért nehéz mindezt dslr-re átvinni. Pár képemet itt láthatjátok:

http:\picasaweb.google.comZozzant

 

Egyelőre ennyi.

f.tom Creative Commons License 2007.06.06 0 0 260
Nagyon kedves képek :) A szamócás különösen tetszik - nagyon szép a piros és a zöld, szép komplementer színek.
Előzmény: Cz.Dávid (259)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.06 0 0 259
Áj láv zindex!

Na szóval képcímek:
Énekes rigó fióka
Nem beszélek veled!
Bársonyos darázscicér
Szöcske (avagy: Muszáj engem ennyit bactatni?)
Ebédidő
Erdei szamóca
Előzmény: Cz.Dávid (258)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.06 0 0 258
Én is mutatok pár képet:
Énekes rigó fióka
Nem beszélek veled!
Bársonyos darázscincér


Erdei szamóca
f.tom Creative Commons License 2007.06.05 0 0 257

Sziasztok!

Áprilisban voltam Berlinben néhány napot. Felteszek néhány képet az elkészült 190-ből. Ezeket az épületfotókat azért szeretem, mert a vonalak különös dinamikát adnak a képnek, vagy különös kontrasztot képeznek az egyes felüleletek, vagy mert jellegzetes berlini kép, de talán mégsem annyira klisé. Remélem egyben felmegy :)

Üdv, f.tom

 

Emeletes házak

 

Brandenburgi kapu

 

Mexokói nagykövetség

 

Hotel Intercontinental

 

TV torony
f.tom Creative Commons License 2007.06.04 0 0 256
Először is köszi, hogy őszintén véleményt alkottál a képekről. Próbálgatom, hogy mi tetszik, és hogy mások hogyan ítélik meg a képeket. A bogár azért van középen, mert a képen futó átlók súlya, a vonalak iránya kívánja, hogy a cserebogarak ott legyenek ahol vannak. Ha egy kicsit odább lenne, akkor már azt érezném, hogy nincs egyensúlyban a kép. Valamerre eldőlne. Ez meg belőlem fakad, hogy így szeretem. Egyébként ezt a képet szeretem az összes közül :)
Az észrevételedet vszínű, hogy használni fogom.

Ugyanakkor amit próbálgatok az a színkontraszt és a túnuskontraszt. Ha van erre nézve is véleményed, akkor azt is írd meg, légyszi.

Engedd meg, hogy egy gondolatot írjak a te pipacsodról is. Nekem olyan konstruktivista képnek hat. Ugyanakkor egy kicsit ingatag is. De amit írtál a rekeszről és ahogy használod a gyújtótávolságot, az figyelemre méltó :)
Előzmény: dolfer (251)
dolfer Creative Commons License 2007.06.04 0 0 255
Jó az MF, nagyon jó, de egy akkora keresőn, amekkora a DSLR-ek többségén van előnyösebb az AF - szerintem :)
Makrónál muszáj az AF, de, ha nem nagyon mütyür dolgokat fotózok, akkor elég jól boldogul.
Próbálj ki egy kicsivel komolyabb objektivet és utána egész más véleményed lesz az AF létjogosultságáról (70-200/2.8 pl.)

M állásban használom a gépet. Akkor legalább az lesz a képen helyesen kiexponálva, amit én szeretnék. Vakuval meg egyenesen lehetetlen AV, vagy hasonló "félautomata" módban használni a gépet.
Előzmény: O.Zsé. (252)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.04 0 0 254
Először is, köszi! ;)
Másodszor ami a kukoricás képet illeti, nem kötöszködés képpen, de mivel az a cső amelyik éles pont középen van (ez egyébként nekem zavaró is) a kit obi pl egyből élesre állt volna. De szerintem a többpontos AF is azt találta volna meg.
Előzmény: O.Zsé. (253)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.06.04 0 0 253
Klassz, h újra van géped!
Hosszú lánccal kösd magadhoz :)

AF vs MF... valahol középúton van igazság...

a kit objektívemen persze csak azt használom...
készülnek is raklapszám az emlékképek.

De igazán jót a manuális objektívjeimmel tudok alkotni...
Szeretek így fotózni...

Majd ha összefutunk egyszer kidumáljuk a dolgokat.

Holnap PFBK... végre el is jutok... az elmúlt hetekben millió dolgom gátolt.. :o(

Üdv

7végén Budapesten voltam...
Éjszaka pompás látvány az a város...
10" expo, F11, manuális objektív

Előzmény: Cz.Dávid (249)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.06.04 0 0 252
Nem azt mondom, h nem lehet boldogulni AFel...

De sokkal jobban kezelhető az élesség pontos helye, ha magam határozom meg, h hol legyen.

A kukoricás képen a csövek távolsága tetemes volt...
Chinon 75-300 Macro obival szépen behoztam a középsőt...

Véleményem szerint az AFel többször kellett volna fókuszálni mire úgy behozza a középső csövet ahogy Én szerettem volna...

A kis virágnál szintén ez a helyzet...

Magam közepes rekesz és kicsit alulexpo párti vagyok...

Nem hitet térítek csak megosztom a véleméynem másokkal...

A mai modern fényképezés és gépek idején kihalni látszik a kézzel technika...

Sok fotómegosztó oldalon irogatók többsége tán sosem kezelt gépet M állásban, de gigaszuper gépekkel alkotnak szép dolgokat... ami persze könnyű...

peace! :o)

Előzmény: dolfer (250)
dolfer Creative Commons License 2007.06.04 0 0 251
Nagyon zavarosak a pipacsos képeid :( Annyi zavaró, belógo kis szir-szar van a képen, hogy teljesen elveszik a kép értéke :(
Egyedül az utolsónál látszik letisztultság, de azon meg túlságosan középre van rendezve a bogárka :(

Miért kellett egyébként ekkora DOF?
Sokkal szebbek lettek volna szerintem tágabb rekesszel, s akkor a háttér/előtér sem olyan bajos..

Sigma 150mm, f4.5, 1/800sec
Sigma 150mm f4.5 1/800sec
Előzmény: f.tom (244)
dolfer Creative Commons License 2007.06.04 0 0 250
Eddig minden helyzet boldogultam az AF-el.
Ebben a kukoricacsövesben mi is a kivitelezhetetlen az autofocus számára?
A virágos képen sem értem a nehézséget :)

Makrónál szoktam átrakni MF-re, mert állványon nem olyan egyszerü a fókusz középre és átkomponál megoldás, továbbá olyan kicsi a DOF, hogy hiába állítom élesre a közepét, mire az adott pontot átrakom a képen valahova, szemmel láthatóan életlen lesz.
Előzmény: O.Zsé. (246)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.04 0 0 249
Nem azért írtam, csak MF-t én szívesen csak macronál használok. Nekem elég volt belőle idáig. Ami a képeket illeti: tudtommal K100D-d van neked is és az pedig talál ;) legalábbis az enyém igen (kevés próbálkozással a virágra is).
Előzmény: O.Zsé. (246)
f.tom Creative Commons License 2007.06.03 0 0 248

Szia O.Zsé!

 

Te tiszta dinka vagy :)))) Azé' azt hozzá kell tenni, hogy ezek a pipacsok nem acélból vannak, mert a legkisebb szélre is bemozdulnak. A mai 50 képből csak 11(!)-et tartottam meg, és ezekkel sem vagyok megelégedve. Hiába adtam akár F16-t, ezek a pipacsok még abból is ki tudtak lengeni :)

 

Nos, igen. Az MF ízére rákap az ember. Ezt mututja a kukorica csöves képed is - csúúúúcs. De ehhez sok idő kell és állvány - vagy nagyon biztos kéz.

 

Jóccakát!

Előzmény: O.Zsé. (247)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.06.03 0 0 247
Tom!

Nyamm!

Ott van a szeren!

Neked már az oviban is mélységélesség volt a jeled?? :):):)
Előzmény: f.tom (244)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.06.03 0 0 246
Dávid...

CSak idézem az alant beírt Tom-ot... "...MF..."
Persze az AF kényelme gyors munkánál elengedhetetlen... de ha igazán akar az ember valamit... :o)

Szerinted egy AF hol találna élességet mondjuk ezeken a képeken :o):

Előzmény: Cz.Dávid (245)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.03 0 0 245
Hátazé'...
Előzmény: O.Zsé. (243)
f.tom Creative Commons License 2007.06.03 0 0 244

Sziasztok!

 

Kint voltam délelőtt pipacsot "szedni" a Cseresznyés felé vezető út mellett. Néhány képet megosztok veletek is. A képek 2-300mm, min. F11, ISO100-400, MF, állványról készültek. Minimális PS beavatkozás (Level).

 

Üdv, f.tom

 

Pipacsok

 

Pipacsok

 

Pipacsok

 

Cserebogarak
O.Zsé. Creative Commons License 2007.06.03 0 0 243
Nekem egy a jelszavam...

MANUÁLIS FÓKUSZ!!!

Bízz a szemedben... ne holmi gigaszuper érzékenységben. És éles lesz a képed...
dolfer Creative Commons License 2007.06.03 0 0 242
És ez a kép teljes "kocka"? Ha megoldható, feltehetnéd valahova 100-as jpg-ként kicsinyités nélkül.
Bár nem nagyon ismerem azt az objektivet, de szerintem ettől lehetne kicsit élesebb a képe :)
Még egy nem ex-es sima 70-300-as is élesebb képet produkál..
Egyik ismerősöm copott egy hasonló sigmával :( A kép egyik fele éles volt a másik életlen. Mindezt egy sikon képzeld el és balról jobbra...

Aztán, lehet, hogy csak simán félrefókuszáltál és minden a legnagyobb rendben van :)
Előzmény: Bag610 (240)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.06.02 0 0 241
Tényleg lehet vmi az AF-eddel, vagy a tömörítés miatt, de nekem ez elég lágynak tűnik.
Előzmény: Bag610 (240)
Bag610 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 240

Hurrá sikerült!

Szóval:Sigma 17-70== 70mm f6.3 1/500 iso100

meh1

 

Bag610 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 239
Igen arra rájöttem, mert figyelmeztetett a rendszer de kb 250 csak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!