Keresés

Részletes keresés

Dundy Creative Commons License 2006.08.02 0 0 2
Köszi a hasznos infókat, remélem a héten lesz rá módom kipróbálni a beállításokat!
Usrin(R) Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1

Canon A60-as géppel többször sikerült már villámokat elkapnom, de ennek a gépnek a max. 15 mp-es záridejét még kicsit kevésnek éreztem, legtöbbször 5-6 képből egyre került csak rá egy valamirevaló villám... Szerintem 20-30 mp lenne ideális, a lehető legnagyobb látószöggel, de minél kisebb érzékenység mellett (azért is, hogy kevésbé legyen zajos a kép), és viszonylag szűkebb (f/5, f/6) blendével. Még így is megesik, hogy túl közel csap le a villám, és csak egy nagy fehérség lesz a képből... de pl. f/8-nál a távoliakból már csak nagyon halvány csík maradna.

 

Hozzáteszem, nem vagyok szakértő fotós, csak amatőr meteorológusként elég sok dolgom volt már felhőkkel, villámokkal, így tapasztaltam ki mindezt...

 

Pl. az alábbi képem Canon A60-assal, 13 s záridővel, f/5,6 fényerővel készült:

 

 

(Bár hozzáteszem, lehet, hogy egy erősen kivilágított helyen, pl. Budapest belvárosában 30 s záridővel a háttérfények már erősebbek lennének, mint a villámé... ilyen esetben mégis 10 s körül maradnék.)

drakulady Creative Commons License 2006.08.01 0 0 0
f0t0
Dundy Creative Commons License 2006.08.01 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Szinte teljesen kezdőként fordulok a hozzáértők táborához segítségért.

 

Vettem egy Panasonic FZ30-at, s szeretnék majd villámokat fényképezni. Milyen beállításokkal szokás villámokra vadászni? Lévén, hogy relatív ritka esemény, hogy villámot tudok majd állványról fotózni éjszaka, ezért szeretném, ha addigra már tudnék egy-két praktikus dolgot az ajánlott zársebességtől elkezdve bármi más, amivel esetleg sikeressé tehetem majd az első próbálkozásomat.

 

A tanácsaitokat előre is köszönöm! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!