Keresés

Részletes keresés

babilon4 Creative Commons License 2016.04.19 0 0 1821

Sziasztok, tudnátok nekem olyan saját tengerpartos kempinget ajánlani, ahol kisgyerekekkel is ideális a strandolás? Tehát ne csak a szabályos, sűrű sorokban letett napernyők alatt lehessen feküdni két ágyon, mert a gyerek ugye ki-be rohangál a vízbe (nem árt ha meg is talál), a törülköző mellett  homokozik, eleve nem elég két ágynyi hely, stb... Persze gondolom, a tűző napra el lehet mozdítani a saját törülközőnket bárhol, de valami rugalmasabb, gyerekbarátabb hozzáállású helyet keresek a napernyők-ágyak mozgatása terén :) Ha nem csak sátorhelyek és mobilházak vannak, hanem rendes bungalók, apartmanok is, az külön szuper! Egy csomó honlapot átnéztem már, de ilyet alig találtam, a képek alapján azok is a sűrű soros napernyős fajtából. Köszönöm!

Kagi75 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 1820

Sziasztok, Eszter 121-től szeretnék kérdezni, ha esetleg még olvassa. A megadott e-mail címe sajnos úgy tűnik már nem aktív. Esetleg Emike 72 is tudna talán segíteni, ha Ő esetleg olvassa. Köszi

 

rodore Creative Commons License 2015.08.23 0 0 1819

Bal oldali keresőbe ha beírom, hogy Velence, ezt adja: http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9057954&aq_ext=1&aq_text=Velence

 

Előzmény: p.jeni (1817)
rodore Creative Commons License 2015.08.23 0 0 1818

Szia! Itt talán nagyobb az intenzitás: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098171&la=136425215

Vonattal még nem voltam, csak autóval (és egyszer Jesolóból busszal) + Punta Sabbioni-ból hajóval.

Előzmény: p.jeni (1817)
p.jeni Creative Commons License 2015.08.23 0 0 1817

Sziasztok !

Ez a fórum jól kihalt...

Mi hamarosan megyünk lLignanoba. Az időjárás előrejelzés alapján már jobb idő lesz az eddigi átlagos előrejelzés szerint. 

Közvetlen irodánál foglatunk szállást e-mailben kértünk ajánlatokat. Ajánlatok alapján van bőven hely így augusztus végén.

Kérdésem : Velencei kirándulás vonattal - Mennyire egyértelmű a  vonatok indulási helye? Gondolok a peron kiírásokra vonat jelzésekre. Valószínű erre inkább visszafelé kell majd jobban figyelni a pályaudvaron. Lehet retur jegyet is venni,  kutyával hogyan kell utazni  (box ) ? Latisana állomásnál lehet parkolni egész napra ?

 

Emike72 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 1816

Nagyon szépen köszönöm a sok-sok infót. :) 

Már gondolatban ott vagyok :)

 

Előzmény: Geryson (1815)
Geryson Creative Commons License 2015.08.06 0 0 1815

Szia! A szlovén pályamatricát gondolom azóta már tudod. Olaszországra 3.50 Euró lesz a pályadíj, vagy 2,70 Euró körül ha a másik pályán mész (ugye tudsz az A4-en is menni és az A34-en is) a forgalom miatt. Engem hazafelé lehozott a GPS az A34-re, de írták is a táblák, hogy az A4 be van állva (péntek éjjelről beszélek, nem is értem, hogy miért voltak annyian).

 

Ötödszörre voltam, 15 napot, fenomenális élmény még mindig. Mindenhova bringával mentünk, iszonyatosakat ettünk-ittunk, sétáltunk. Parco Junior gyerekkel baromi jó (20 Euró). Parco Zoo is jó állítólag, nagyoknak Luna Park, Guliverlandia, Aqua Splash. Rendezett, tiszta, kulturált. Nem hülyéskedem, nem volt kedvünk hazajönni. Mi voltunk Garda Tónál (2 x 250 km), Veronában (2 x 200 km) és Pisában (2 x 420 km).

 

Francescós Siraly.it (és az összes egyéb "agenzia") a busz+hajó kombinációt fogja ajánlani 7.45-kor indul a busz Lignanoból és 11 körülre vagy Velencében (pontosat otthonról tudok mondani, mert ott a szórólap). Mi ezzel szemben 8.15-kor indultunk kényelmesen Punta Sabbioniba (7 Euró a parkolás közvetlen a kikötőben, lehet odébb olcsóbb), Lido di Jesolo óriási dugó után 10-re értünk a kikötébe és 10.10-kor már fent is voltunk a hajón. A kikötőben több hajó közül is tudsz választani, nekünk 25 Euró volt (2 felnőtt, 1 gyerek az oda-vissza). Annyit voltunk Velencében, amennyit akartunk és akkor jöttünk vissza, amikor akartunk. Nekem a szervezett út emiatt szóba sem jöhetett.

 

Mondták amúgy is, hogy Velence brutál nyáron, hát ez enyhe kifejezés. Én bírom a meleget, de nem hülyéskedem, hogy rosszul lettem (le is menekültünk a partról a kis utcákba). Kb. 2 órát bírtunk ki a gyerekkel, fagyik és üdítők mellett (mindennek az ára elég combos), beültünk egy étterembe a Rialtónál (ennek az áráról pláne nem beszélek) és mentünk is vissza a hajóhoz végleg 4 óra múlva. Iszonyat, többszázezer ember és 40 fok. Katedrálisba ha be akarsz menni, akkor tűző napon foglamam sincs, mondjuk 2 óra. :) Megnézni mindenképpen meg kell, nagyon feelinges, "szép", iszonyat élmény, de embert próbáló. Gondolákon nincs napernyő, Grand Canal túra aznapra már teli volt sajnos. Ennyi mentőt életemben nem láttam rosszul lett turistákhoz. :) Csodálatos hely, mindenképpen visszamegyünk.

Előzmény: Emike72 (1805)
Emike72 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 1814

Köszönöm a segítséget  :)

Sikerült :)

 

 

Előzmény: tefi (1813)
tefi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 1813

Kattints rá a piros betűs nevére - Eszter121 - aztán meglátod!

Előzmény: Emike72 (1812)
Emike72 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 1812

Szia Eszter :)

Lehet, hogy egy kicsit bénázom , de nem találom az email cimedet, pontosan hol találom ?

Előzmény: Eszter121 (1810)
katesz32 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1811

Sziasztok!

Aug. 15-23.ig megyünk Lignanoba Szlovénián keresztül! Ha esetleg van vkinek "felesleges" matricája átvenném!

 

Eszter121 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1810

Szia!Az email címem publikus, oda írj egy e-mailt:)

Előzmény: Emike72 (1809)
Emike72 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1809

Eszter ! 

Nagyon megköszönném :)

hová írjam az emeil címemet?

Előzmény: Eszter121 (1807)
Emike72 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1808

Igazad van , bocsi :)

Budapestről mennék, és Slovénián keresztül gondoltuk, mert a szállás elfoglalása előtt még lenne időnk megnézni Trieszt, és haza felé gondoltuk Austriát, mert akkor meg útba ejtenénk a nagy kedvencemet wörthi tót .

köszi a linkeket.

 

 

Előzmény: tefi (1806)
Eszter121 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 1807

Szia!ha gondolod, és megadod az e-mail címedet , küldök Neked egy pár oldalas Lignanoi kisokost, amit tavaly írtam a barátainknak. Ebben jó pár év alatt összegyűjtött Lignanos info van..:)

Előzmény: Emike72 (1805)
tefi Creative Commons License 2015.07.26 0 0 1806

Az autópályás kérdésre akkor lehet válaszolni,ha megmondod,hogy merre mentek?

Ausztria, Szlovénia, Horvátország-Szlovénia? Itt nézelődhetsz:

http://sielok.hu/rovat/auto/cikk/autopalyadijak-europa/

http://www.autostrade.it/it/home

 

Velencébe mehettek busszal:  http://www.siraly.it/escursioni_bus_hu.htm

Hajóval: http://www.siraly.it/escursioni_nave_venezia_hu.html

 

A többség azonban úgy megy,hogy Punta Sabbioni-ig autóval (ahogy a buszok is!).

Onnan pedig tovább hajóval!

Előzmény: Emike72 (1805)
Emike72 Creative Commons License 2015.07.26 -1 0 1805

Sziasztok !

 

Új vagyok a fórumozók között, és egy pár dologba a segítségeteket szeretném kérni .

Mivel először utazunk Lignano Sabbiadoroba, igy fogalmam sincs, hogy hol, mennyit kell majd fizetnem az autópályákon.

Előre is megköszönök minden infót ami ezzel kapcsolatos, valamint ha valakinek van infója arról, hogy milyen lehetőséggel lehetne Velencébe eljutni, mondjuk kocsival, hajóval stb...

Köszönöm a segítséget.

 

 

eranikó Creative Commons License 2015.07.21 0 0 1804
Előzmény: Nikolgida (1798)
tefi Creative Commons License 2015.07.20 0 0 1803

A matricát előírás szerint fel kell ragasztanod!

Ha nem ragasztod fel és elkapnak,megbüntetnek.

Ha szabályosan felragasztod,akkor garantáltan nem veszed le úgy,hogy másnak is eladható legyen!

Ez utóbbira vannak trükkök..:)

Előzmény: Ciao_Lucky (1802)
Ciao_Lucky Creative Commons License 2015.07.20 0 0 1802

Lehet hogy így van, de ha nincs rendszámhoz kötve nem értem miért lenne az? Gondolom csak beleírták a helyi "ÁFSZ"-be, hogy ne csinálják. Egyébként sem értem a szlovénokat, olyan mintha azt akarnák hogy minél kevesebben használják a pályát, bár nem tudom miből építették. 

Előzmény: HFT (1801)
HFT Creative Commons License 2015.07.20 0 0 1801

A matrica nincs autóhoz vagy rendszámhoz kötve, többen is használhatják, el is adhatod.

 

Ezt rosszul tudod. Újra eladása, másik autóra átrakása illegális. csinálhatod, de szabálytalan.

Előzmény: Ciao_Lucky (1795)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1800

Itt van a Sky Residence: Via Vicenza 6.

Előzmény: Nikolgida (1798)
Eszter121 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1799

Szia!az Eurospar van a legközelebb kb. 800 méter. Belülről nem láttam még csak kívülről a Sky Residece-t tavaly, kívülről szépnek tünt..:)

Előzmény: Nikolgida (1798)
Nikolgida Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1798

Köszi a boltok címét, sajnos az apartman pontos címét én sem tudom.

Előzmény: tefi (1797)
tefi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 1797

Nem voltam még ott és nem is tudom,hogy helyileg hol van ez az apartman!

Ha tudod a címét,akkor nézd meg a 1789-es hozzászólásom, ezen az oldalon.

Ott megvan a pontos címe mindkét boltnak!

Előzmény: Nikolgida (1796)
Nikolgida Creative Commons License 2015.07.18 0 0 1796

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, volt valaki mostanság Lignanóban a  Residence Sky apartmanban? Milyen körülmények vannak? Közelben van Spar vagy Lidl? Előre is köszi.

 

Ciao_Lucky Creative Commons License 2015.07.15 0 0 1795

Mi most Szlovénia felé mentünk, szinte végig autópálya, este észre sem veszed hogy átérsz :) És tankolhatsz euróért, mert az M70-esen nem nagyon van már kút. A matricánál csak 7 napos van vagy havi, szóval tuti havit kell venned egy nyaralásnál, és nem mindegy az autó magassága sem, érdemes itthon utána nézni!! Viszont nagyon jó minőségű az út, és alig van rajta forgalom, és az olaszoknál már csak egyszer kell fizetni. A matrica nincs autóhoz vagy rendszámhoz kötve, többen is használhatják, el is adhatod.

tefi Creative Commons License 2015.07.12 0 0 1794

Ha Szlovénia felé mész akkor valóban nincs határ!

Mi Pécsett lakunk,nekünk csak Szlovénia kerülő lenne.

Így marad a Horvátország-Szlovénia útvonal.

Barcson megyünk ki a határon, az nem vészes. Ugyanígy a horvát-szlovén határ sem -még soha nem állítottak meg ott.

Előzmény: Geryson (1792)
Geryson Creative Commons License 2015.07.12 0 1 1793

Szia! Szívesen megvenném, de nem tudok Neked írni, mert nem publikus a címed! :) Ha még aktuális, akkor írj a geryson@freemail.hu címre és a többit megbeszéljük! Köszönöm!

Előzmény: Ciao_Lucky (1791)
Geryson Creative Commons License 2015.07.12 0 0 1792

Hülye vagyok, hát persze a Spar az megvan a széles utcában, a templommal szemben, de a többit is megnézem, köszönöm.


Szuper akkor, hogy van Lidl is, a Lunapark mellett akkor már meg fogom találni. Szerintem minimális dolgot fogok csak itthonról vinni, az elektromos hűtőtáskán gondolkoztam, tejföllel (jól emlékszem, hogy ez kint nincs?) és sajttal/felvágottal, de szerintem ezt kihagyom, mert elég nagy a "doboz" és konkrétan csak kifelé használnám.

 

Tényleg lenyomod 6 óra alatt a pályát, tényleg sehol egy határ?

Előzmény: tefi (1789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!