Ajánlanám a vazelint. Ha egy plexi, vagy üveglapocskát (Cokin szűrőfoglalatban) bekensz vékonyan, akkor az a képet megtöri. Ha vízszintes csíkokat kensz az ujjaddal, akkor a bejövő fényt függőlegesen töri meg.. Az a lényeg, hogy pont merőleges lesz a hatása. Végtelen a variáció. Annak idején, mikor még nem volt Photoshop, én sokat szórakoztam ilyesmivel, és szívesen beszélek róla.. Ha pesti vagy találkozhatunk valamikor... Inkább jövőre...De azt ne kívánd, hogy írásban...
Rendszerváltósdi után más "standard" szűrőmenet méretek miatt CSERÉLNÉM néhány szűrőm is...
KALIMAR Cilkuláris Polarizált szűrő - 52mm-Kiváló minőség; Hoya helyett volt... aztán a Hoya nem is kellett végül :) -Patent állapot -Műanyag tokjával, Dobozával, Papírjaival CSERÉLNÉM; Hasonló kaliberű CPL-re, 58mm-es menettel
Noname ND8...Sokat nem tudok hozzáfűzni, feladatát ellátja.Elméletileg made in USA, de gyanúsabb, hogy csincsi...Optikailag rendben van, keret anyaga fém és a lencse bontható belőle, nem nevezném gagyinak. -Tokjával CSERÉLNÉM; ND8 vagy sötétebb ND filterre 58mm -es szűrőmenettel
Mint minden obi elé pakolt plusz üvegtag ront a képen...így fontos az üveg minősége...akkor van kimondottan előnye, ha nyaralás, utazás, kirándulás, városfotózás közben fotózol.
Eladó eredeti dobozával B+W ND x1000 (110) szürke szűrő 58mm-es méretben. Egyszer sem használtam, ennek megfelelően gyakorlatilag gyári állapotú. A szűrő használata lehetővé teszi, hogy 10 stoppal hosszabb záridőt alkalmazzunk, így nappal is hosszú záridős felvételek készíthetőek.
Új ára min. 17000 Ft.
Ára: 10.000Ft
Megtekinthető, átvehető Budapest 3.-4.-13. kerületében előre megbeszélt időpontban.