Keresés

Részletes keresés

Phoneuser Creative Commons License 2007.04.21 0 0 3423

lehet forródrótot csinálni a 616-on

 

tudnom kellene, hogy melyik analóg 616-ról beszélünk, és akkor konkrétan leírnám, hogy hogyan.

 

Ezekre gondolok:

KX-T61610

KX-TA616

KX-TEM824 - titokban ez is 616 :)  (alapkiépítésben)

Előzmény: Latya (K.L.) (3422)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.04.21 0 0 3422

SOS 616 panasonic ( analógnál) hot line melléket lehet csinálni?

 

 a leírásban (http://www.hamex.hu/letoltes.php?dir=driver&name=pg00_33.pdf&id=53.pdf  és http://www.hamex.hu/letoltes.php?dir=driver&name=pg34_99.pdf&id=54.pdf  nem igazán látok ilyet.....

Armand_ Creative Commons License 2007.04.08 0 0 3421
Köszi Latya! Megoldódott!:)
Előzmény: Latya (K.L.) (3420)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.04.08 0 0 3420
az NT-ről ha minden igaz itt van leírás.
Előzmény: Armand_ (3419)
Armand_ Creative Commons License 2007.04.08 0 0 3419
Sziasztok!

ISDN telefonvonalam van. Az NT-re van csatlakoztatva mindkét vonalra analóg telefon, illetve a másodikra még egy digitális telefonkészülék is. A gondom abból adódik, hogy ha felhívom a második vonalat akkor csak az analóg telefon csörög ki, a digitális az nem. Nem is ír ki semmit sem, ha felveszem akkor pedig "hálózat foglalt" szöveget ír ki, mindenféle hang nélkül... hogy tudnám megoldani, hogy ha felhívom a második vonalamat, akkor mind az analóg, mind a digitális készülék kicsörögjön? Az Nt-re "NT1+2ab" felirat van írva... Esetleg vhogy programozni kellene? Ahhoz hol találok leírást?
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3418
175,- -> 1-.750,- forint helyesen!
Előzmény: Törölt nick (3417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.23 0 0 3417
De keress egy ADSL mentes analóg (vagy ISD, bár annak az áthelyezése nem olcsó..) vonalat amit le akarnak adni, 175,- forintért írasd át magadra, majd számmegtartással vagy anélkül helyeztesd át a régi mellé, és máris rendelheted rá az akciós ADSL-t!

Illetve a PanTel már telefon előfizetés nélkül ("csupasz rézre") is ad ADSL-t!

Üdv!
MAus Robi

PS: Bővebben, mivel mostanság ritkén jövök erre, kérdezz e-mail-ben!
Előzmény: sjohn (3414)
sjohn Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3416
Köszönöm a választ.
Előzmény: DuDoR (3415)
DuDoR Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3415
Arra gondoltam , mi lenne ha ezen a számon nem hosszabbítanám meg a szerződésemet , és a másik számra kötnék egy újat , olcsóbbat , ugyanazzal a szolgáltatóval . Lehetséges ez?

Az adsl előfizetés nem a telefonszámhoz van rendelve, hanem a telefonvonalhoz, amiből csak egy van. Emiatt nem működik az a megoldás, amit kigondoltál.
Előzmény: sjohn (3414)
sjohn Creative Commons License 2007.03.13 0 0 3414
Sziasztok!
A kérdésem az , hogy ISDN telefonom van és az egyik számot használom most ADSL előfizetésre. Ez az előfizetés most pár hónap múlva lejár.
A szolgáltatóval semmi gondom nincs azon kívül , hogy az újonann előfizetők ugyanazt a csomagot majd 5000 forinttal olcsóbban kapják. Arra gondoltam , mi lenne ha ezen a számon nem hosszabbítanám meg a szerződésemet , és a másik számra kötnék egy újat , olcsóbbat , ugyanazzal a szolgáltatóval . Lehetséges ez?
Köszönöm ha válaszol valaki.

sjohn
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3413
Ha adatszinten (RS232/USB) megy fel bármi, azt nem fogja beszédcélúnak számlázni - de meg fogom tesztelni (márc. 1. után). Ha RVS Com, akkor csak adatszintű kommunikáció lehet, és nem beszédszintű - a típus-egyeztetés más kérdés, ezt most én sem értem (node vagy 3 éve nem is használom a soros portját..), ámbár ISDN faxról (adatkomunikáció) mintha lenne analóg faxra valami automatikus konverzió, vagy nagyon összevissza emlékszem? Azt tudom, hogy anno jól megszívtam az RVS Com Lite-tal mert az akkor már élő (Péntek13 vagy már XXL?) jól kiszámlázott egy halom (adat)hívást.. de majd visszakereem a materiális emlékezetet (értsd: számla és levelezés) amint lesz időm rá ;-)
Mail ment!
Üdv!
Robi
Előzmény: DuDoR (3410)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3412
Na ja, visszapattant a 2002-es címed - akkor jól emlékeztem, hogy azért töröltem ki nem oly régen a címtáramból, mert minden jókívánság visszapattant ;-)

Azért adtam meg pár hozzászólással előbb a címemet, hogy ne pattanjon vissza. ;)

Persze az xxxxx helyett értelemszerűen a nicknevemet kell írni.
Előzmény: Törölt nick (3408)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3411
A 40MB nem vicc volt, 2GB van a direkt erre (is) célra akkor megalkotott gmail-com-os címemen ;-)

Hiába a nagy postafiók, ha az inet szolgáltatóm nem fogad el továbbításra ekkora levelet.

(Persze tudom, hogy meg lehetne kerülni a problémát, de nem igazán akarok ezen olyan nagyon erőlködni ;)
Előzmény: Törölt nick (3407)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.13 0 0 3410
Míg egy POTS-re bekötött (fax)modem esetében a Favorit csomagokkal ingyenes a megfelleő fax/modem felhívása és a kapcsolat - ám abban a pillanatban, hogy "merő technológiai lubickolásként" az ISDN NT-t teccünk használni faxolásra-modemezésre, máris adatforgalomnam minősülő lesz és mint ilyen, minden egyes megkezdett perc díjköteles lesz!

Ez nagyon érdekesen hangzik, mert az nt-ről indított fax ill modem hívások nem lehetnek 64k adathívások semmiképpen, hiszen akkor a hívott fél faxa ill. modemje nem lenne elérhető a hívástípus összeférhetetlensége miatt.

Azaz az NT-ről indított minden fax ill modemhívásnak a normál telefonhíváshoz hasonlóan '3,1 kHz audió 'típusúnak kell lennie, akár az analóg portokról akár a soros portról indítják a hívást. Ha pedig ugyanaz a típus, akkor a szolgáltató nem tudja megkülönböztetni és így másképp díjazni.
Előzmény: Törölt nick (3409)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3409
Vigyázat!

Míg egy POTS-re bekötött (fax)modem esetében a Favorit csomagokkal ingyenes a megfelleő fax/modem felhívása és a kapcsolat - ám abban a pillanatban, hogy "merő technológiai lubickolásként" az ISDN NT-t teccünk használni faxolásra-modemezésre, máris adatforgalomnam minősülő lesz és mint ilyen, minden egyes megkezdett perc díjköteles lesz! (Sőt ez talán a többi alternatív megfelelő dolgainál is így van..)

Úgyhogy TALÁN ócsóbb egy 2-3 ezer forintos faxmodem (akár PCMCIA is lehet) amivel ingyenesen lehet faxolni-modemezni, mint ezt a buheranciát használni.


Üdv!
Robi
Előzmény: DuDoR (3405)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3408
DuDoR kolléga!
Na ja, visszapattant a 2002-es címed - akkor jól emlékeztem, hogy azért töröltem ki nem oly régen a címtáramból, mert minden jókívánság visszapattant ;-)
Kűggy egy méltet és megadom a belépési azonosítókat - sohasem tudhassuk, mi kellhet Neked is esetleg.
Üdv!
Robi
Előzmény: DuDoR (3404)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 3407
Szia!

A kérdés jó ;-)))

Nem, hogy régi, de új sem, mivel RS232-es Intracom NetMod-om vagyon, és (sajnos vagy hála Istennek?) nem foglalkoztam ISDN alközpontokkal sem.
Igazság szerint elvi alapon (pl. hátha nem olyan borzalmas, a NetMod-ot is néha összekutyuló ez már) érdekel(ne). Nem életbevágó, és az is lehet, higy meg is találnáma firssítést valahol, akár legálisan is (upgrade?)...

A 40MB nem vicc volt, 2GB van a direkt erre (is) célra akkor megalkotott gmail-com-os címemen ;-)

De van egy kvázi FTP "szerverem" is a FreeWeb-en, ha az jobb...
E-mail-ben megy a belépési azonosító...

Üdv!
Robi
Előzmény: DuDoR (3404)
scsabi Creative Commons License 2007.02.10 0 0 3406
Nagyon köszönöm a javaslatot, lehet élek majd vele. Amit nekem eredetileg a kártyához adtak, az v1.56 (build 2935). Valamilyen hirtelen lelki defekt miatt megpróbáltam a minap felteleíteni újból, és most működik (faxot küld és fogad, bejövő hívásokat naplóz, másra nem nagyon használom). Érthetetlen.

Amúgy nem nagyon lehet új ISDN-kártyához jutni, az új gépbe újat akartam rakni, de vagy irreális összegért (26 rugó) lehet hozzájutni, vagy csak a vállát vonogatja mindenki. A T-micsoda meg "törölte a portfóliójából (!)" az ISDN-adapterek forgalmazását, így a régi gépből recikláltam a kártyát. :-)
Előzmény: DuDoR (3404)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.10 0 0 3405
Az Intracom NT modemként tud müködni.

De hisz nem tud modemként működni!

Faxmodemként is? Vagy mindenképp kell hozzá faxmodem.

Nem kell mindenképpen. A t-com ad hozzá ingyenesen szoftvert, csak meg kell igényelni. Ezzel lehet faxolni, illetve modemezni is.
Itt a tájékoztató róla:
http://www.t-com.hu/egyeni/doc/RVS-COM.pdf


Itt figyel egy Fritz!X ISDN -tényleg ez a neve- kütyü. Kaptam lomiból. Letöltve hozzá a letölthetö driver, de keresi a telepitö CD-t. Az meg nem volt a kukában...

A gyártó honlapján nincs fent?

Előzmény: Mark Rampion (3403)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.10 0 0 3404
Én is megkereshetlek?!

Ennyire nem volt az utóbbi években a kezedben új isdn kártya? Hiszen évek óta ezt adják szinte minden isdn kártyához....

(Illetve ha nem pofátlanság, jöhet egyből is a maus.robert@gmail.com-ra is ;-.D) ?!
40 megát levélben??? =:-o
Előzmény: Törölt nick (3402)
Mark Rampion Creative Commons License 2007.02.08 0 0 3403

Sziasztok!

 

 

Lehet hogy a kérdés egyszerü, lehet hogy én. :-)

Az Intracom NT modemként tud müködni.

Faxmodemként is? Vagy mindenképp kell hozzá faxmodem.

 

Ha igen, akkor a köv. kérdés:

Itt figyel egy Fritz!X ISDN -tényleg ez a neve- kütyü. Kaptam lomiból. Letöltve hozzá a letölthetö driver, de keresi a telepitö CD-t. Az meg nem volt a kukában...

 

Heeelp!

 

Thx!

 

-MR-

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 3402
DuDoR!
Én is megkereshetlek?! (Illetve ha nem pofátlanság, jöhet egyből is a maus.robert@gmail.com-ra is ;-.D) ?! (Azért ha nem felejtem el, írok e-mail-tot is!)
Üdv!
Robi

Előzmény: DuDoR (3400)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 3401
Hát én nem vagyok magamnál! Illetve nem voltam! Nem Elcon, hanem Intracom van előttem - hogy ennyire félre tudok kapcsolni (perifériális kapilláris agyérszűkület lesz ez, immár lassan 15 éve!) igen ritkán, de előfordul. Ellenben megnyugtatok mindenkit, bár van jogsim, nem vezetek autót ;-D
Előzmény: Törölt nick (3398)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.08 0 0 3400
Mit lehet itt tenni?

2003-ban kijött a javított, tényleg xp kompatibilis változat. A régi kóddal is működik.

Tudtommal legálisan használható a régi helyett.

40 mega körüli a telepítő csomag. Keress magánban (xxxxx@torzsasztal.hu).
Előzmény: scsabi (3399)
scsabi Creative Commons License 2007.02.04 0 0 3399
Kollégák, ki tudna segíeni valaki egy RVS Com Lite-tal? Amit öt éve az Eicon DIVA PCI kártyához kaptam, az nemigen akar feltelepülni az XP alá. Azaz működik, de félig. Egyszer elfogadta az eredeti kulcsát, mort már arra sem hajlandó.

Mit lehet itt tenni?
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.31 0 0 3398
Elcon csücsül a falon itt az orrom előtt: tudja ;-D
Üdv!
Robi
Előzmény: Phoneuser (3397)
Phoneuser Creative Commons License 2007.01.31 0 0 3397

Igazad lehet :)

 

Előbányásztam a kézközelben elérhető NT leírásokat:

 

Intracom - helyből elfogadja a PULSE tárcsázást

Quante Integral2 - bekapcsolható (*98#)

 

A kétféle elcon (az RS232-vel szerelt, és a sima 2ab-s) esetében nem találtam egyértelmű utalást se pro se kontra

Előzmény: Törölt nick (3395)
szomóza Creative Commons License 2007.01.25 0 0 3396
Nem tűntem el, és továbbra sem műxik a fax, csak nem volt időm foglalkozni vele. Bocsi!
Hamarosan...
Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat! (bár egy kicsit kínainak tűnik, de hát nem értek hozzá :-(( )
Üdv!
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 3395
Bocsi, de melyik nem külön TA-s NT nem ismeri a pulzus módot???
Mert az mehet is a kukába - hazánkban szolgáltatói (!) analóg terminálon kötelező a pulzus módi tárcsázást is elfogadni!
Azokban az "újkori" esetekben, amikor a szolgáltato eleve nem analóg porttal szállítja az NT-t, és az efinek kell külön TA adaptert venni, már más a tészta, igaz én azt is el tudom képzelni, hogy az NHH az ilyen fals (!) TA-kat ki is tiltja, ha egyedi vizsgálatot kezdeményeznek ez ügyben...

Nem kötekedni akartam, de már - és épp a szeretett Ericsson-éktól - akkor is felment a pumpám anmikor a 90-es évek közepe táján 100-ezrekért árult analóg vonali GSM adaptere nem ismerte fel az impulzus-tárcászást és eljátszotta z ailletékes mérnök kolléga, hogy hááát tudja ám az, csak nem szabványosan (30/70 helyett tán 50/50-et akart volna venni és nem 0,1 secundumos időalapon..) ;-D

Üdv!
Robi

Előzmény: Phoneuser (3394)
Phoneuser Creative Commons License 2007.01.20 0 0 3394

A leítrakból úgy tűnik, hogy tárcsázni nem tudsz.

 

 

Az első, amire gondolok:

 

Nézd meg, hogy a faxodon van-e TONE-PULSE (T-P) kapcsoló. Ez a tárcsázási módot állítja be. Ha van, akkor az legyen TONE (T) állásban.

Ha ilyen kapcsoló nincs, akkor a programozható beállítások között keresd.

 

ha hallható, amikor a fax tárcsáz, akkor a "zenélős" tárcsázás a jó, a "kattogós" nem jó.

 

Az analóg cuccokat néhány gyártó alap beállításként PULSE módban szállítja, mondván, hogy azt minden rendszer ismeri. Ez az analóg vonalakra általában igaz is, de az ISDN NT-k vagy egyáltalán nem "eszik meg" ezt, vagy külön be kell kapcsolni rajtuk a PULSE felismerést.

 

A másik:

 

A készüléken lehet, hogy több olyan csatlakozó is van, amibe belemegy a telefonzsinór dugója.

Ebben az esetben a telefonvonalnak kell a LINE vagy L nevű csatiban lennie, a másik csatit "TEL", vagy "EXT" felirattal szokták jelölni, ide bedughatsz egy másik telefont.

Előzmény: szomóza (3393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!