Keresés

Részletes keresés

csupacsoki Creative Commons License 2007.06.18 0 0 203
Ez az elso angol horgony-gatszerkezetu szerkezetem, es nagyon pipec. Mutatnam a gyemant fedokovet is, hatha igy mar erdekesebbnek tartjatok. :-)

gyemant

gy22
Előzmény: csupacsoki (202)
csupacsoki Creative Commons License 2007.06.18 0 0 202
Elkezdtek megerkezni a postaval az erdekes szerkezetek. :-)

gat

bill
APT Creative Commons License 2007.06.18 0 0 201

 Sajnos a szokásos barbarizmus, még kimondottan nívós-neves órákból is sokszor eldobálták. Puszta lustaságból, hiszen Te is tudod, hogy maximum 1-2 perccel hosszabbítja meg a szerelés menetét, ha a helyén marad és megfelelően beállítják.

 Vagy butaságból, nem tudták, mi vele a teendő...

Előzmény: V.I.P. (200)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.18 0 0 200

Még egy finomság, amit jó magyar szokás szerint sajnos kidobtak: valaha máltai keresztes volt ez is:

 

 

m
Előzmény: APT (199)
APT Creative Commons License 2007.06.18 0 0 199

 Kiváló minőségű szerkezet, az biztos. Azt sem merném kizárni, hogy köze van a Vacheronhoz, lévén, hogy mind ők, mind a Patek építettek be külső forrásból származó tovább finomított ébosokat nem is keveset.

 A házon belül készülő verkeket mindenesetre általában jelezték, és mind az ezen időszakból származó Vacheronra, mind a Patekra nagyon jellemző védjegy volt a farkasfogas felhúzókerék-kilincskerék.

Előzmény: V.I.P. (198)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.18 0 0 198

De legalább élletört horgony van benne, és a gátkerék alul is fedőkövezve van rendesen.

 

 

horgony
Előzmény: V.I.P. (197)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.18 0 0 197

Na, lekerült a számlap, sajnos semmi extra, semmi jelzés.

 

Üdv:

V:I

 

 

vc
Előzmény: V.I.P. (196)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.17 0 0 196

Ezzel a máltai kereszttel kiváncsivá tettél. Vár rám még egy falióra, egy 2824-es Bulova, aztán már tényleg ez jön, hétfőn vagy kedden lesz kép a másik oldalról is.

 

Köszi:

V:I

 

Előzmény: csupacsoki (195)
csupacsoki Creative Commons License 2007.06.17 0 0 195
Mindenkeppen minosegi szerkezet, lehetne akar V&C is de szerintem sem az. Be kell nezni a szamlap ala hogy okosabbak legyunk.

Nekem is van itt egy ugyancsak minosegi, de sajnos tengelytorott szerkezet, ami megerositest nyert egy szamlap ala kukucskalassal, mert nagyon szep polirozott, elletort a valtokar es a maaltai kereszt is. Beazonositani meg nem tudtam mert felirat nincs (PP, V&C, vagy hasonlo) es a konyveim meg el vannak pakolva. :-)

11

22

33
Előzmény: V.I.P. (189)
csupacsoki Creative Commons License 2007.06.17 0 0 194
Igen, jol lathatoan hasonlo az utosszerkezet, viszont egeszen mas szinvonalu a kidolgozas. Ertheto is hiszen meg akartam mutatni mit tudnak, ezert kerult a hatlap ala a mechanizmus. A cilinderes szerkezet latvanyban nem tud sokat nyujtani. :-)
Előzmény: APT (188)
APT Creative Commons License 2007.06.15 0 0 193

 Ez jól láthatóan egy P.Kiss féle számlap, kérdéses, mi volt "leánykorában". Átfűzős szíjjal jól hordható lenne.

 A szerkezetet illetően kételkedem, hiányolok sok V&C jellemzőt, de meg kellene kukkantani a számlap alatt, sorozatszámot keresni - lehet egyeztetni. Azért betenném egy hasonló szerkezetnek egy nagyobb, más hídelrendezésű változatát, ami megfordult a kezemben, momentán Pateknek feltüntetve - de bizony nem volt az:

 

 

Előzmény: V.I.P. (192)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.15 0 0 192

Kicsit elkedvetlenítettél, ugyanis ez a másik oldala:

 

vc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja, és kérdés: milyen szíjat lehet ilyen íves fixfüles tokhoz feltenni?

Előzmény: APT (190)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.06.15 0 0 191

Rossz volt az internetem egész nap.

Az Ecseri ragyogó volna, mert úgyis piacra akartam menni, csak még azon elmélkedtem, hogy a Verseny utcaira menjek, vagy az Ecserire.

Most két óráig még számítógép mellett vagyok, úgyhogy azután nem látom ha válaszolsz, de akkor mindentől függetlenül holnap 10 órakor a bejáratnál leszek, és a stílusosság kedvéért mondjuk az Óramagazint tartom majd a kezemben. Ahogy az időt nézem, fehér sapka napszemüveg.

A viszontlátásig üdvözlettel.

B.

Előzmény: APT (185)
APT Creative Commons License 2007.06.15 0 0 190
Típust nem tudnék mondani, de ez egy elterjedten használt, sok eltérő minőségű kialakításban készült típusszerkezet volt. Több méretben, van 20-21 léniás "rendes" zsebórába való méretű is - ugyanezzel a kialakítással, megjelenéssel. Kifejezetten jó minőségű szerkezet.
Előzmény: V.I.P. (189)
V.I.P. Creative Commons License 2007.06.14 0 0 189

Egy kis segítség kellene női zsebóraszerkezet azonosításához, ismerős esetleg valakinek?

 

 

Üdv:

V:I

 

 

pic
Előzmény: APT (188)
APT Creative Commons License 2007.06.14 0 0 188

 Nekem amúgy ilyen spindlis-ütős van, érdemes összehasonlítani az ütőszerkezeteket - a lényeget illetően megegyeznek:

 

 

Előzmény: csupacsoki (186)
APT Creative Commons License 2007.06.14 0 0 187

 Láncos-ütős (spindlis) zsebórám van, a XIX. század első három évtizedéig még készült sok így (1800 előtt meg főleg így készültek). De ez a szerkezet felett elhelyezett ütőszerkezet különösen ritka és érdekes - műszakilag nem indokolt, sőt problémásabb, de nyilvánvalóan a láthatóság érdekében vállalták be.

 Pompás empire óra. Gondolom lett is becsületes ára a végére...

Előzmény: csupacsoki (186)
csupacsoki Creative Commons License 2007.06.14 0 0 186
Udv Urak! Van nehany szep zsebora ami utban van felem, de most megis inkabb arrol tennek fel kepet amirol lemaradtam. :-(
lanc
A szerkezet szamomra annyira erdekes hogy szeretnek minel tobbet tudni rola. Van valakinek ilyen lancos-utos szerkezete a gyujtemenyeben?
APT Creative Commons License 2007.06.14 0 0 185
 Megkaptam, csak reagálni nem tudtam! Hétvégén, szombaton esetleg a Tangóra (Ecseri) kinézel? Én oda rituális óravadászatra kimegyek, ott találkozhatunk.
Előzmény: BoBoYSA (184)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.06.14 0 0 184

Kedves ATP.

Köszönöm a felajánlást. Írtam egy e-mailt egy címre, ami szerintem a privat címed, de ezek szerint nem jött össze a háttér kommunikáció. Merre lehet megtalálni? Csak esete, és a hétvégén tudok mozdulni.

Üdvözlettel

Előzmény: APT (183)
APT Creative Commons License 2007.06.12 0 0 183

 Találtam 2408-as roncsot, többet is, van körmöskerék, hornyoskerék egyaránt. Ha szükségét érzed, valahogy fussunk össze!

Előzmény: BoBoYSA (182)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.06.12 0 0 182

Pár napig vidéken voltam.

Köszönöm a segítséget, nagyon szépen jár a 2408 napi fél perc alatt van  sietése. Az állításnál valóban zavaró a fog hiány, de egyik irányba hajtva nem érezni. Azért kicserélném ha van donor, de egy hibátlan másikból nem venném ki, mert nincs személyes kötődésem az órához.

Viszont a sérült 2416 -os hoz vidéken prólálok donort keresgélni, az órások kedvesek, de ha van is nekik letagadják, (az nekik nem üzlet, hogy 1-2 ezresért adadajanak egy donort). Bár alig-alig van aki még javít. Amit látom hogy még javítanak az ingaórák, asztali órák, meg érzeli okokból zsebórák. Nem igazán tudják az árat elkérni.

A mágnesezésről visszavonom a tanaimat, mert többszörre sem sikerült egy jól láthatóan mágnesezett Pobeda rugóját az újításommal helyrehozni. A demagnetizálót meg 15e környékén láttam árulni. Még nem adom fel a barkácsolást, mert láttam tegnap Cegléden egy öregnél egy nagy váltóáramú tekercset, abba tette a mágneses dolgait.

Viszont másfél órás küzdelemmel sikerült kivennem a bele tört csavart az Unitas-ból. Végül egy vágást sikerül belekoptatni a csavarba rajztűvel, meg miegymással, és csavarhúzóval kihajtani.

Előzmény: APT (181)
APT Creative Commons License 2007.06.08 0 0 181
 Köszönöm, jólesett. :-)) A Poljot 2408-at megnézem a lomtárban, egy zsák romos orosz óra van, csak időm nincs átnézni őket, de azért evidenciában tartom. Szinte biztos, hogy akad efféle.
Előzmény: BoBoYSA (179)
boxer-gs Creative Commons License 2007.06.08 0 0 180

BoBoYSA!

 

Szétnéztem a dobozaimban, nem találok-e neked 2408-as Poljot szerkezetet donornak, de sajnos beáldozhatót nem leltem.

Találtam neked viszont egyet a Vatera-n, ami talán pont jó volna alkatrésznek a szerkezet miatt: http://www.vatera.hu/orosz_hetek_kirov_szerkezetes_poljot_27712395.html

 

Ha érdekel esetleg, meg tudom adni az eladó elérhetőségét.

Előzmény: BoBoYSA (171)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.06.08 0 0 179

Kedves APT!

Gratulálok az érdekfeszítő cikkhez az Óramagazinban. A fényképek is nagyon szépek.

APT Creative Commons License 2007.06.07 0 0 178

 Halál egyszerű, valószínűleg egy, maximum négy köves cilinderes típusszerkezet. Szép történelmi emlék, de értéket sajnos nem képvisel.

 Teljesen azonos kategória a másik, Roskopf órával.

Előzmény: jenő1 (177)
jenő1 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 177

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat
Az órának így néz ki a belseje. Erröl az óráról mi a véleményed? (működik)

 

Előzmény: APT (175)
BoBoYSA Creative Commons License 2007.06.07 0 0 176

Egy láthatóan mágnesezett pici orosz női órát rátettem a saját öteletű laboratórium mágneses keverőre. Semmi nem törtét, másnap ugyanúgy sietett. Ekkor kipróbáltam a hajszálrugó demágnesezéséről APT tanácsát, és kivettem a billegőt, és egy szoros műanyag zacskóban rátettem a szerkezetre, és az eredmény lenyűgöző.

Aki nem ismeri a mágneses keverőt-, az egy kis asztal, amiben egy erős mágnest forgatnak motorral, de az is lehet, hogy csak elektromágnesesen van előidézve, de a lényeg, hogy a forgás sebessége véltoztatható. Ez persze kívűlről nem látszik, de ha egy üvegedényben egy kis mágneses rudat teszünk, akkor az üvegben lévő folyadékot megforgatja.

A lényeg: rugó demágnesezéshez tényleg ki kell venni a billegőt.

APT Creative Commons License 2007.06.04 0 0 175

 Mindkét zsebóra a XX. század elejének, legfeljebb első harmadának termése.  Az első egy viszonylag egyszerű, masszív, Roskopf (pecekgátszerkezetes) óra, amolyan olcsó munkásóra volt a maga idején.

 A másodikról semmi értelmeset nem lehet a kép alapján mondani, lehet benne viszonylag jobb, vagy akár egészen silány cilinderes szerkezet is - szerkezeti képre lenne szükség.

Előzmény: jenő1 (173)
jenő1 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 174
elég hülyén sikerült felrakni a szöveget:) a 2. óra nem működik
Előzmény: jenő1 (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!