Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

petersen Creative Commons License 2002.01.26 0 0 78
Köszi Kidman,

Hattyú utca tökéletes, ott lakom. Mikor vagy benn?

Majd kiveszem az izzót és megnézed.

Petersen

atompyka Creative Commons License 2002.01.26 0 0 77
Kidman:
Nem jutottam el Hozzátok, sorry.

Tom

pokers Creative Commons License 2002.01.25 0 0 76
Kösz kidman, élni fogok a lehetöséggel. Akkor már lehet, hogy 4db-ot fogok venni.

Üdv
poke

Előzmény: kidman (74)
kidman Creative Commons License 2002.01.25 0 0 75
Petersen!

Gyere be a hattyú utcai Osram világítás (I.ker.Hattyú utca 16.) márkaboltba ott majd megorvosoljuk a problémát,de nem árt ha megnézed milyen fajta halogén izzo valo a bringába,mert akkor könnyebb lesz.Ha nincs baj a foncsorral sokat lehet javítani egy jo izzoval.

kidman Creative Commons License 2002.01.25 0 0 74
POke-nak

Természetesen élni fog de mielőtt jönnél,mivel hogy nem pesti vagy eressz meg egy telcsi és akkor biztos hogy lesz!

elf Creative Commons License 2002.01.25 0 0 73
Mielőtt beraksz atom izzókat, szerintem mérd meg valami rendes műszerrel, hogy tényleg megkapja-e az izzó a teljes feszültséget a generátorról.
Ha 1-1.5 volttal kevesebb, az NAGYON sokat számít.
Előzmény: petersen (72)
petersen Creative Commons License 2002.01.25 0 0 72
Kidman!!!

Te vagy az én emberem akit már topic szerte keresek! 1994 békalámpás HOnda Civic a beteg. A lámpája úgy világít mint öreganyám kendőjén a pöttyök. lópac se. milyen izzó van ami valami izmosabb, nem teszi tönkre a búrát, hol lehet beszerezni?????

pokers Creative Commons License 2002.01.25 0 0 71
kidman

Nem a Hellánál vettem, hanem a birner-nél. 1950 Ft/db áron.

Én legközelebb csak Február második felében leszek Pesten. Akkor is élni fog még ez a remek ajánlat??

Üdv
poke

Előzmény: kidman (44)
Mogorva Creative Commons License 2002.01.24 0 0 70
Szia!

Ha van közöd a www.osram.hu oldalhoz, szólhatnál az illetékesnek, hogya durva helyesírási hibákat javítsa ki!

Előzmény: kidman (56)
atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 69
Kidman:
Nem tudom, melyikre gondolsz (sárga index, v. H6W), de egyelőre ne mozdulj rá, köszi!
Egyrészt nem tudom, ki tudok-e jutni a szombaton, másrészt ha megyek is, más miatt. A 6W-os még nem aktuális, a sárgához meg előbb ki kell vennem az első indexből az égőt, megnézni, nincs-e előtte búra. De annyira bent van a sarokban, hogy alig férek hozzá, most nincs humorom germózni vele.

Azért köszi!
Tom

Előzmény: kidman (68)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 68
TOM!

Holnap hívj fel 201-91-80 és akkor megmondom miko lesz ilyen izzo mert most nincs a boltba de ha tudok hozatok szombatra oké?

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 67
Kidman:
Tán eljutok szombaton.

Tom

Ui.: Gondoltam, hogy nem néni vagy, mert akkor Kidwoman lennél. :-)

Előzmény: kidman (66)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 66
atompy

Jani bacsi jol mondja a shell kútnál csak a szürke ruhásokra kell vigyázni mert sose fogy ki a tolljuk.Egyébként a mammutnak van parkoloja.Ha a hattyúba állsz meg akkor a shell kút után tedd igaz fizetni kŐ,de kevesebbet mint aközterületesnek.

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 65
:-)
Előzmény: Janibacsi (64)
Janibacsi Creative Commons License 2002.01.24 0 0 64
Széna térnél Mamuttal szembeni ucca, van ott egy Shell:o) kút:o))

JAno

Előzmény: atompyka (63)
atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 63
Kidman:
Köszi! Hol ez a Hattyú utca? Meg lehet ott állni?

Tom

Előzmény: kidman (62)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 62
Atompyka

Vagyunk 9-13ig.Ha most szombaton jössz én leszek,igaz nem lány vagyok mint a másik szombatos kolleganőm de legalább vágom a szitut.

kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 61
Érdekesség!!!!!!!!!!

Van az osramnak olyan elektronikus előtétje ami 12 voltrol működik és képes működtetni egy 9W-os féncsövet amit kékbe is lehet kapni akit érdekel írjon dekorációs világításnak BARÓ.(kb 50w-os fényerőnek felel meg a 9w.persze fehér fénycsövet is kiszolgál akár kempigezni vagy belső világításra)

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 60
Kidman,
szombaton nem vagytok?

Tom

Előzmény: kidman (58)
atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 59
Kidman:

Én nem írtam azt, hogy Osram izzó lenne. Anno, mikor vettem a lámpát a Hellánál (izzóval), és azt mondták, ha kell bele égő, hozzájuk menjek, mert máshol nincs, mivel spéci. Akkor el is hittem, mivel ilyen lámpát is csak a Hella hozott (és azt hiszem, hoz) be. Egyenlőre nem kell, de legalább tudom, hogy Nálad fogok kapni, nem kell keresgélnem.
Ja, a H6W-ről beszéltem, csak a félreértések elkerülése végett.

Üdv!
Tom

Előzmény: kidman (58)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 58
atompy!

Mit gondolsz a Hella honnan vette az osram izzot....Na látod!Nem akarta hogy a vevője elmennyen és megvegye olcsóbban az osramnál:ENNYI!
De előbb utóbb kiderülnek a dolgok és most már látod a lényeget.

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.24 0 0 57
"Az az osram márkaképviselet volt tényleg,akkor mond meg a barátodnak ezúton kérünk tőle elnézést."
Átadom, biztos köszöni szépen...

"Ezentúl ha osram kell gyertek hozzám!"
Szerintem Ő nem fog többet osramot venni, ugyanúgy, ahogy én sem tankolok az xy benzinkútnál stb...
Ez van.

Előzmény: kidman (56)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 56
Koltainak

Az az osram márkaképviselet volt tényleg,akkor mond meg a barátodnak ezúton kérünk tőle elnézést.
Ezentúl ha osram kell gyertek hozzám!

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 55
Kidman:

Az index Suzuki első/hátsó.
A H6W-re azt mondta a Hella márkabolt, csak náluk lehet kapni, és Q drága. Igaz, ez 1 vagy 2 éve volt, mikor először behozták a menetjelzőt.

Üdv!
Tom

Előzmény: kidman (52)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 54
atompy!

Az nem biztos hogy van,de ha nincs akkor is megrendeljük egy két nap és megvan ,sajnos nem tudom a bolt készletét fejből de azt tudom hogy van mind a két féle,a 21w-os halogén viszont nincs.

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.24 0 0 53
"Köszi a bolt nem hivatalos márkabolt de azért oda kéne figyelni erre mert ők is a vevőkböl élnek."
Tehát ha nem hivatalos márkaboltban veszem, akkor akármilyen lehet és kész? :)
Az ők alatt kit értesz?

"És azt tudod hogy kit hívott fel a haverod OSRAM márkaképviselet néven"
Telefonkönyv -> osram. Azt hiszem a Frankel Leó útcában volt a cím. A központosnak mondta, hogy reklamálni szeretne, és kapcsolták valakihez...

"De nem arról híresek hogy elküldik melegebbre a vevőt."
Pedig ez történt... :(((

Előzmény: kidman (51)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 52
atompy!

Csak lassan!Neked milyenbe kéne mert ez az indexizzo 21w Ba15s.a H6w-os pedig vagy helyzetjelző,vagy belső világítás.De van az osramnak ha ez érdekel.Gyere be!

kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 51
Koltainak

Köszi a bolt nem hivatalos márkabolt de azért oda kéne figyelni erre mert ők is a vevőkböl élnek.És azt tudod hogy kit hívott fel a haverod OSRAM márkaképviselet néven mert a tegnapi dumánkat elküldtem mailben az Osram Magyarországnak az egyik ottani ismerősömnek értelmetlenül nézett.De nem arról híresek hogy elküldik melegebbre a vevőt.

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 50
Kidman:
Na jó, kérek szépen. :-)
Az mond vmit, hogy H6W?
Van BA9-esben 20W-os halogénetek?

Tom

Előzmény: atompyka (48)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 49
Wartburg 311-nek

azt hiszem tudom a megoldást:a nyitvatartást meg bolt címet kiveheted az elöző hozzászolásokból!

atompyka Creative Commons License 2002.01.24 0 0 48
Kidman!

Ilyet én is AKAROK!
BA15 21W-os?

Üdv!
Tom

Előzmény: kidman (46)
Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.24 0 0 47
Szia kidman!

Megkérdeztem, a lent említett eset a Zichy Jenő utca Nagymező és Jókai közötti részén található két motorosbolt közül az egyikben történt. Nehogy valaki félreértse Ők mindent megtettek, nem a bolttal volt a probléma...

kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 46
ABT GOLF4-nek

Remélem a nickneved az autodra utal mert akkor írigyellek.Örülök hogy írtál mert van egy olyan izzoja az osramnak amit sajnos nem tudok holnapra prezentálni,na szoval az a lényege az izzonak ami egy index izzo hogy a búrája teljesen átlátszo de ha villog akkor sárga!Ezt optikai tuningnak találták ki a németek mert nem tetszett nekik hogy a fehér indexbúrás autokba lásd a tied virít egy sárga izzó:Ez valóban nem szép látvány.Ez viszont víz fehér és csak akkor sárga mikor szükség van rá.Kétszerese az élettartam is,egyedül az ára magas egy kicsit 2000 fölött van darabja de ez egy optikai tuningnál még megengedhető
A többivel kapcsolatban azt javasolnám hogy nézd meg a gépkönyvbe hogy milyen izzo van a verdába elől az összeset amit ki köll cserélni erre azért van szükség mert sűrűn változnak a típusok,vagy hozd el magaddal a gépkönyvet és akkor biztos hogy jot adok!
A cím I.ker hattyú utca 16.(201-91-80)9ó-18óráig.
Ha van akkor adj egy freemailt azon is megbeszélhetjük.

kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 45
L 2-höz

Kössz a segítséget!
Most írok neked egy telefonszámot ezen keress meg hétköznap 9-18-ig:201-91-80 a többit mebeszéljük pontosan mert nem mindegy hogy milyen a bringa érted a foglalt miatt!

kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 44
Pokers-nek

Mondjuk azt értem allatta hogy két izzo nem 7000,hanem csak 3500 ha neked ez jelent valamit de csak a jövő héttől lesz!(201-91-80,9h-18h)Egyébként a kódja 64150 svs lesz ez plusz 50%-os.
A plusz 30%-os meg van a boltba az előbbi telefonszámon meg tudjuk beszélni KB. 1800-1900 körül van darabja.Egyébként mennyiért vetted a Hellánál a két "osram izzot"?köszi:kidman

Turp Creative Commons License 2002.01.24 0 0 43
Sziasztok.Most vettem sárga 60/50-s Tungsram izzót.Nekem bejött.Vélemény?
ABTGolf4 Creative Commons License 2002.01.24 0 0 42
KIDMAN!

Golf IV-be az első lámpatestbe vennék izzószettet( index tomp, refl, helyzet), a dícsért +50%-t meg ilyen extrábbakat, komplett mindent kicserélnék. Én veszprémi vagyok, de holnap megyek Pestre. Van?

L2 Creative Commons License 2002.01.24 0 0 41
kidman,
engem érdekel ilyen izzó, de hol kapható és mennyiért?

O.Z.P.
Egy 5-10W-os helyzetjelzővel senkit sem fogsz elvakítani, amikor az pl. index 21W-os.

Előzmény: kidman (35)
pokers Creative Commons License 2002.01.24 0 0 40
kidman,

Mit értesz az alatt, hogy mérföldeket spórolok???

Tudja valaki, hogy amit a Hella árul H1+30 néven, de Osram gyártmány, az az izzó az Osramnál melyiknek felel meg? Remélem értitek.

Üdv

Előzmény: kidman (31)
kidman Creative Commons License 2002.01.24 0 0 39
O.Z.P-nek

Nem az a parasztság ha ilyen izzót raksz a verdába hanem az ha nem jol van beállítva a fényszoród.Avval meg nem értek egyet hogy nincs értelme az egybeépített lámpánál mert,mint köztudott a halogén gázzal töltött izzóknak duplája az élettartama a hagyományos izzóhoz képest,sőt a halogén izzónak magasabb a
színhőmérséklete és ezáltal fehéresebben világít,ez elsősorban a parkolásnál jelent pluszt,mivel optikailag is jobban néz ki és nem utolso sorban biztonságosabban észrevehető.

L2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 38
Sziasztok!

Mostanában fogom átvenni új autómat amiben gyári xenon van. Érdekelne kinek mi a tapasztalata xenon és +30 vagy +50-es izzók "együttélése" terén. Érdemes ilyenre upgradelni vagy sem? [Ha jól láttam nem 5 forintról van szó.]

Egyik haverom utólagosan szereltette át az autóját hagyományos izzóról xenonra, kiábrándítóan gyengécske lett a refi az új fénynél. Szinte semmi értelme bekapcsolni, csak a legtávolabbi táblák látszanak vmivel jobban. Ezért látnám értelmét a +50-esnek.

kidman,
érdekel a bi-xenon átalakítás, ha másképp nem megy.

Köszi,
L2

Előzmény: kidman (35)
atompyka Creative Commons License 2002.01.23 0 0 37
Sziasztok!

+50%-ost (szerintem sirály!) kaptam az Élmukin, a teret Újpest felől határoló utcában, ott van egy Osram márkabolt. Az élettartama nem izgat, csak este használom, egyébként a nappali megy.

Kelemenb:
Próbálj a seregből szerezni, szinte minden harcjárművön van infra.

Tom

O.Z.P. Creative Commons License 2002.01.23 0 0 36
Gondolom azoknál az autóknál érdekes ahol nem a helyzetjelző nem a fényszoró burában van ha nem külön burája van???
mert benne nem sok értelme van...
amugy ez egy ujabb parasztság ,hogy vakitsuk a aszembe jövőt?
Előzmény: kidman (35)
kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 35
Ha valakit érdekel a helyzetjelző helyére is lehet halogént tenni (5w,10w,).A 10-es már elég jól néz ki!

ÍRJATOK

QuadCam Creative Commons License 2002.01.23 0 0 34
Ja és párban ennyi
Előzmény: QuadCam (33)
QuadCam Creative Commons License 2002.01.23 0 0 33
Az üzlet az Oktogon mellett van a Nyugati felé a Nagykörúton a Nyugati oldalán. Egyébként www.conrad.hu
Előzmény: pokers (23)
kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 32
Hello doktor úr

Adj pár napot utána nézek!De nem valami biztató a kérdés??

kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 31
Pokers

Ha rám hallgatsz vársz egy kicsit és mérföldeket sporolsz!!

kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 30
Figyu pokers!

Én is azon vagyok hogy ezt beszerezzem ezen a héten vagy a jövő héten lesz megigérem
Cím I.ker hattyú utca 16. BP.)

kelemenb Creative Commons License 2002.01.23 0 0 29
kidman

Az a baj, hogy senki sem:-(((. Egyébként night vision-t akarok csinálni, azért kellene 12V-os infra, hogy egy ködlámpába be lehessen tenni, ezután infraérzékeny kamera+TFT moncsi és kész is. Ez a bigyó az egészben a legnehezebb!!!

kelemenb

Előzmény: kidman (28)
kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 28
kelemenb-nek
MÉg csak nem is hallottam ilyen izzórol sajnos ebben nem tudok segíteni!De mihez kellhet ilyen?Na mindegy!
kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 27
T.Z.-hez

Azt nem tudom sajnos,hogy miért ment másfél hónap alatt tönkre a philips, az OSRAMnak a plusz 30%-os izzoja elég jól bírja(nekem is az van)egyébként ebből is van több fajta!!Már elég régóta fut de nincs rá különösebb panasz!!
(Osram világítás I.ker hattyú utca 16.)

kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 26
KIvi-nek

Amit az új kocsik villamos szereléséről állítasz abban van igazság ezért javasoltam az illetőnek hogy válassza a hagyományos telj.(60/55)izzót!Az 50%-al növelt izzó éllettartama valóban kevesebb mint,a klasszikusé,de vaáamit valamiért,egyébként nem sokkal drágább mint,egy plusz 30%-os

kidman Creative Commons License 2002.01.23 0 0 25
A hattyú utca 16. szám alatt van a márkabolt de látnom kellene az izzót mert akkor tudok pontosan válaszolni vagy valmi más alternatívát javasolni!Gyere be!!
Előzmény: Wartburg311 (14)
doktorúr Creative Commons License 2002.01.23 0 0 24
HB3-as foglalatú Osram Silver Star vagy sima +30-as, 9005-ös (nem Cool Blue!) mikor lesz? Philips gyárt, de Mo-n nem forgalmazzák.
Kösz.
Előzmény: kidman (13)
pokers Creative Commons License 2002.01.23 0 0 23
Kösz QuadCam, de mivel annyira nem ismerem Bp-t, így jobb lenne, ha tudnál utca, házszámot is mondani.
Ez komoly, hogy ilyen drága?? Db-ja, vagy párja 6-7e??
Előzmény: QuadCam (22)
QuadCam Creative Commons License 2002.01.23 0 0 22
A Conradban van, igaz vagy 6-7 ezres.
Előzmény: pokers (21)
pokers Creative Commons License 2002.01.23 0 0 21
Üdv mindenkinek

Kb 2 hete vettem én is egy pár Hella H1+30 -as izzót (55W) Fiat Bravoba 1950Ft/db áron. Kibontottam a csomagolásból és látom, hogy ez Osram gyártmány. Visszavittem a birnerbe, ott mondták, hogy ez így igaz, az Osram szállítja a Hellának is az izzót, a Hella csak csomagolja.
Köztudott, hogy a Brav*-nak elég fikán világít a gyári lámpája, de komolyan mondom ezzel az Osrammal fényméterekkel jobban látni. Nem elöttem az úttestet világitja nagy fénnyel, hanem a vetítési kép széleire juttat nagyobb fényességet.

Egyébként én is kinéztem a Neten az Osram Silverstart, ami +50%-os, de egyik bolt sem tudta beszerezni, ahol eddig kerestem (vidék).

kidman,
Épp ezért örülnék, ha tudnál pontos címet írni, ahol tutira van H1-es Osram Silverstar.

Üdv,
poke

kelemenb Creative Commons License 2002.01.23 0 0 20
kidman

Szükségem lenne 12V-os H7, H4 v H3-as infra izzóra. Eddig mindenhol hülyén néztek rám amikor a kérdést feltettem, de hátha te tudsz valamit. Ja és nagyon jó lenne, ha semmiféle látható spektrumu fényüsszetevője nem volna.

kelemenb

Előzmény: kidman (13)
QuadCam Creative Commons License 2002.01.23 0 0 19
Üdv!

Leírom én is a tapasztalataimat. Soxor használtam már nagyobb teljesítméányű izzókat, a műanyag foncsort általában nem bántja, akkor veszélyes, ha a fényszóróban van "fényvető kanál" (az összes H4-es ilyen), az nagyon közel van az izzóhoz, könnyen bekékül. Viszont! Nemrég kiégett a 80/100-as Tungsramom, tettem helyette az elfekvő készletből Philips AllWeathert (55/60W) és az utóbbi láthatóan nagyobb fényt ad, úgyhogy én inkább javaslom ezeket az emelt fényerejű izzókat. Nagyon szemezek a SilverStarral...

T.Z. Creative Commons License 2002.01.23 0 0 18
Én Bosch +30-at vettem kb. 2 hónapja, aztán másfél hónap működés után az egyik belső forrasztása elengedett. A fénye tényleg nagyon jó, nem nyeli el a vizes úttest sem, de egy kicsit magasabb élettartamot vártam tőle. Lehet, beruházok egy Osramra :-)).

Üdv:
Zoli

Előzmény: kivi (17)
kivi Creative Commons License 2002.01.23 0 0 17
kidman,
a korszerű kocsik 99%-ában relézve van a fényszóró, tehát a kormánykapcsolón csak egy minimális (néhány mA) áram folyik keresztül. Viszont a lámpatestet (ha gyárilag 55/60W izzóhoz tervezték) könnyen kicsinálhatja egy 80/100-as. Főleg azokat, melyekben műanyag a 'foncsor'.

Egyébként van egy másik izzós topic, akit érdekelnek a tapasztalatok nemcsak az Osrammal, azoknak érdemes elolvasni.

Egyébként (véletlenül) pont tegnap hallottam, hogy állítólag az új H4-es (55/60W) Osram izzó nagyon jó. De kiváncsi lennék az élettartamára is.

eugen73 Creative Commons License 2002.01.22 0 0 16
MiSaab!
nem szep dolog a kulfoldit dicserni a hazaival szemben, plane egy saabosnak! Lattal Te mar svedeket nemet lazacot enni??? :-P
Előzmény: MiSaab (15)
MiSaab Creative Commons License 2002.01.22 0 0 15
Nekem +50% OSRAM SilverStar vagymi figyel már a lámpámban kb. fél éve.Előtte a Tungsram +30% volt.
Nappali fénynél cseréltem ki őket persze csak a felét.Nagyságrendekkel volt jobb az OSRAM még nappal is!!!! Nekem bejött. KB. 5-6e HUF.
Amúgy jobb is lehetne csak nekem már szar a foncsorom (21 éves :D ).
Wartburg311 Creative Commons License 2002.01.22 0 0 14
kidman!

Rizsszem izzó, 12/50-100mA, de a rizsszemnél vastagabb kb 4 mm átmérőjű, az autó műszerfalába kellene. És hol van márkabolt? Nyitvatrtás? (az első kerületben lakom, és Érdfelé járok melózni)

Sz.

kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 13
Írjatok bátran ha valmilyen izzot nem találtok vagy ha valahol elakadtok!!
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 12
JANCSI bá-nak

Ha egy mód van rá kerülje a nagyobb teljesítményű izzo használatát!!!!!!!!!
Egyébként milyen tipusú a kicsike??

luc72 Creative Commons License 2002.01.22 0 0 11
Hali

Az Osram bolt a Shell kut mellett van, vásároltam náluk én is. Pl Robogoba izzot, nekem be jött, sokmindenben segit a bentlévő srác.

Előzmény: Koltai Péter (9)
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 10
Hogy nem tesz kárt ezt nem lehet kijelenteni mert a müanyag az műanyag és a fényszoró egy tartós üzamű berendezés természetesen sokkal biztonságosabb a hagyományos telj.(60/55) izzo használata sőt ezt is javasolom J A N C S I bá-nak.Egyébként ha jo egy fényszoro és értem ez alatt a foncsort és a beállítást egy jó izzoval tökéletesen látható az út mármint ha az évszaknak a legmegfelelőbb izzot választjuk!A nagyobb teljesítményű izzot egyébként a KRESz sem engedi de a fentiek értelmében erre nincs is szükség.
Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 9
Látom te már jártas vagy ebbe!
Na ez így ebben a formában nem igaz... :)

Valoban van +30%-os izzoja az osramnak?
Nem tudom, csak kérdeztem. A konkurens gyártóknak van, ebből gondoltam.

de már kijött és most kapaszkodj a p l u s z 50%-os is amit H1,H4 és H7-be lehet az osram márkaboltba kapni
Mennyire megy ez a plusz fényerő az élettartam rovására?
Pl. H4-esben mekkora teljesítménnyel gyártják? (Csak 60/55W, vagy esetleg van nagyobb is?)

(I.ker a Mammutnál)ennyit súghatok!
Szerintem nyugodtan írhatsz pontos címet is...

Szóval akkor szerinted nem tesz kárt a nagyobb teljesítményű izzó a műanyag fényszórókban?

Előzmény: kidman (8)
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 8
Koltai P-nek

Látom te már jártas vagy ebbe!Valoban van +30%-os izzoja az osramnak?de már kijött és most kapaszkodj a p l u s z 50%-os is amit H1,H4 és H7-be lehet az osram márkaboltba kapni(I.ker a Mammutnál)ennyit súghatok!A gyártástecnologiárol viszont nem tudok pontosat mondani!!

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 7
Ha beledumálhatok:
Janibácsinak szerintem nem lesz gondja a relével... :)))

Ezekre a +30%-os izzókra gondolsz?
Ott nem az izzószál vékonyításával növelik a fényerőt?

Előzmény: kidman (6)
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 6
Jani bacsi-nak

A hö termelésében még valóban nem lenne gond,ám az autokat a gyártok a névleges (gyári) teljesítményű izzohoz számolják és ebbe beleértjük a kormánykapcsolot is hiszen a világítás működése közben ezen folyik át az áram ami a telj. növvekedésével nő és károsan befojásolja azt.Tehát itt lehet gond erre lehet megoldás a relé!De ezt az autovillamosságis tudja kezelni igazán!!Másik megoldás nagyon jó emelt fényű izzokat gyárt az OSRAM.

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 5
Kedves Koltai úr!!
Megtisztelő... :)

Nem tudom hogy melyik boltba történt ez az eset,és azt sem tudom hogy mit neveztek osram boltnak!
Szerintem valamelyik motorosbolt volt a Nagymező utca környékén. Nem minden sarki autósboltban árulnak robogóba való izzót. Szerintem nem osram márkabolt volt, ha ez számít...

Amit leírtál az tényleg kicseszés!
Így is lehet nevezni.

Arra sajnos nem tudok válaszolni miért küldték el haverod!
Pedig Ő nagyon udvariasan kezdve, azt kérte, hogy cseréljék ki az Ő izzóját, illetve a bolt készletét, hogy más ne járjon így... Enyhén zöld fejjel tette le a telefont, mikor elküldték a francba...

Kérdezd meg hol történt az eset!köszi.
OK, holnap megkérdezem...

Miért is nulla?
A hozzáállás miatt... Miért érzi úgy minden nagy cég, hogy bármit megtehet a VEVŐvel szemben, pedig ha apránként is, de belőlük él. Kíváncsi lettem volna a hozzáállásra akkor, ha ugyanilyen hibával pl. egy autógyár reklamál. :)))

Előzmény: kidman (4)
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 4
Kedves Koltai úr!!

Nem tudom hogy melyik boltba történt ez az eset,és azt sem tudom hogy mit neveztek osram boltnak!Amit leírtál az tényleg kicseszés!Arra sajnos nem tudok válaszolni miért küldték el haverod!Kérdezd meg hol történt az eset!köszi.Miért is nulla?

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 3
Egy kérdés: ott dolgozol?

Egy történet az osrammal kapcsolatban...

Egy kedves barátom vett a robogójába kétszálas izzót. Örült, beszerelte, bekapcsolta, egy villanás és annyi... Kivette, megnézte és azt látta, hogy az izzószál és a tartója szemmel láthatóan rosszul van összerakva. (Azt hiszem ponthegesztés.) Visszavitte a boltba, ott ki is cserélték volna, de a dobozban mindegyik! szintén szemmel láthatóan rossz volt. Telefonon felhívta az osram képviseletét, mérte az izzó cseréjét, de elküldték melegebb éghajlatra... :(

Nem nagyvárosi legenda, ott voltam, láttam...
Megkérdezem, hogy megvan-e még az izzó, mert akkor lesz fénykép is...

Szerintem egy ekkora cégnek inkább bocsánatot kellene kérnie, kicserélnie és változtatni a minőségellenőrzésén... Mindenhol lehet hiba, de nem letojni kell, hanem megoldani úgy, hogy a VEVŐ is jólérezze magát...

Előzmény: kidman (-)
Janibacsi Creative Commons License 2002.01.22 0 0 2
Bazzeg Koltai, de gyors vagy...:o(

Jano

Előzmény: Koltai Péter (0)
Janibacsi Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1
Oké. Azt mondd meg, hogy egy műanyag lámpatesben, amibe gyárilag 55/65-ös H4-es izzó való, tesz-e kárt egy nagyobb teljesitményű(80-90W-os)? Elvileg ugye nem 0-val több hőt disszipál...

JAno

Koltai Péter Creative Commons License 2002.01.22 0 0 0
Az osram egy nagy 0!
Előzmény: kidman (-)
kidman Creative Commons License 2002.01.22 0 0 topiknyitó
Hali!Írjatok ha valami kérdésetek lenne a verdába való bármilyen izzoról!
Megpróbálok segíteni!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!