Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2002.01.28 0 0 1760
Nemreg volt a TV-ben (Nat?) szo a kinai nagy falrol. Ott olyan kotoanyagot alkalmaztak, ami maig nem erodalodott el (sot mutattak, hogy tartosabb a kotoanyag, mint a tegla). Kiderult, hogy a kotoanyag rizslisztbol keszult..
Előzmény: Törölt nick (1757)
nebamun Creative Commons License 2002.01.28 0 0 1758
"nehogy atomenergiát mondjon valaki....hasadóanyaguk se volt!"
Esetleg magfúzió? Persze hidegfúzió. Vízük meg volt bőven.
Na jó, kiteszem a smiley-t :-)))
Előzmény: Törölt nick (1757)
nebamun Creative Commons License 2002.01.28 0 0 1756
A betonozós módszerrel az a bajom, hogy a beton kibírna ekkora nyomást mint ami piramisban ránehezedne? Én se vagyok építész, de a tömör beton szerintem nem a szilárdságáról híres, hiszen gyakran megreped, törik. Igazából vassal kombinálva lesz belőle kiváló építészeti alapanyag, az meg ugye nem nagyon volt.
webvandor Creative Commons License 2002.01.27 0 0 1755
bedos
ezen ne múljon, én is jelentkezem. Értékelem a fanyar humort, de főleg mert kísérleti ember vagy. Pl vetted a fáradságot és leejtetted a követ. Gratula ! :)
Előzmény: bedos (1752)
szürkesün Creative Commons License 2002.01.26 0 0 1754
Most kellene lottot vennem. Ez a bedos tenyleg tud valamit. Legyunk nagyon sokan hatha megmondja!
bedos Creative Commons License 2002.01.26 0 0 1753
Majd elfelejtettem az ókoriak leleményességét.
Csak az első piramis gödrét kellett ezzel a módszerrel elkésziteniük.
Utána már nem kellett többet soha méregetniük, szöget beállitani stb... a SABLON már adott volt.
Körbe kéne nézni a környéken, biztos található egy piramis szerü nagy gödör kissé erodálódott állapotban.
Biztos rábukk anna aki arrafelé jár és alaposan átfürkészi a terepet.
Előzmény: Törölt nick (1750)
bedos Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1752
Ma kimentem a kertbe és leejtettem egy követ.
Azt tapasztaltam, hogy amikor felemeltem ottmaradt egy jókora bemélyedés alatta.
Ebből kiindulva az épitőknek csak a piramis csúcsát kellett kiásni és telerakni kővel.
Amikor rárakták a következő sort akkor tovább mélyült a gödör és igy tovább mig el nem készült.
Állitásomat mi sem bizonyitja jobban minthogy nemcsak piramisokat, hanem óriási templomokat is épitettek ezzel a módszerrel.
Egy ilyen amit nem forditottak meg látható dél-amerikában.
(neten rá lehet keresni piramis okkal foglakozó oldalakon)
Maga a megforditási müvelet pofonegyszerü, de nem árulom el, csak ha sokan kérnék.
(nagyon-nagyon sokan):)
Addig jó gondolkodást.
Előzmény: Törölt nick (1750)
pert1 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1749
Statikus ugyan nem vagyok, de a szemtanuk szerint a kövek jól vannak, és ha a kőbányában évmilliókig
elviselték a felettük levő kőzet súlyát, ezt a pár ezer éve tartó kisebb terhelést is elviselik.
(off: az előző hozzászólásomban a 2000 ember 20000 ember akart lenni)
Előzmény: szürkesün (1748)
szürkesün Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1748
Hoppá ! 6millió tonna anyag - hogy viseli az alsó kősor azt a súlyt? statikus van köztetek ?

Kiran,
bocsi hogy piszkálódom, de van számomra néhány bökkenő a sok sok magyarázatokban, az előbbi egy ilyen. Ha nem tetszem, mond és húzok...

Üdv
egy tüskés

Előzmény: pert1 (1747)
pert1 Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1747
kiran, tetszik a topikod,

A hat millió tonna anyag felvitele: az egyszerű E= m * g * h képlettel számolva, (feltesszük, hogy
a köveket átlagosan 50 métert kell emelni) kb 833000 kwh munka kell a kövek emeléséhez, veszteségeket
nem számítva. Ez 25 év alatt évi 300 nap napi tíz óra munkával 11 kw folyamatos emelő teljesítményt
jelent. 0.1 kw-os építőmunkásokból 110-nek kellett folyamatosan emelnie. A veszteségek miatt ez a
szám nőhet legyen mondjuk 250. Miután a leírások szerint ezrek-tízezrek dolgoztak a piramison. a
elég energiájuk volt a felemeléshez, már csak a tecnikát kell megtalálni.

Nem tudom a piramiskutatók tanulmányozták-e a későbbi hasonló nagyságrendű építkezések tecnikáját,
lehet hogy azokból is sokat lehet tanulni. A napokban volt pl. egy film az M1-en a Taj Mahal
építéséről (XVIIsz.), ezt 20-30 évig építette 2000 ember. (nem tudom a két projekt mennyire
összemérhető) Mindenesetre bemutatták a kőfaragási és intarzia berakási technikákat amik nem
sokat változtak az elmúlt 3-400 évben. A köveket pl valami íjhoz hasonló szerkezet húrjával
vágták, amire talán nedves iszapot csorgattak, ha jól láttam. Gondolom az előző századokban még
lassabban változott a tecnika, így az egyiptomiak se tudtak sokkal kevesebbet, mint a rómaiak
2000 évvel később (itt a kőmegmunkálásra, szállításra gondolok, nem az épületek tervezésére).

Előzmény: Törölt nick (1741)
szürkesün Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1746
és milyen közel jársz az igazsághoz, bár valószinünek tartom hogy csak poénnak szántad,
szerencsére nem vették a lapot az elmélkedők.
Előzmény: bedos (1727)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1744
Teljesen nem oldja meg, hiszen ott vannak a gránit idomok.
Ha, tegyük föl, ezzel az ókori betonnal építkeztek, akkor hasonlóan a vályoghoz, azt szárítani, tárolni, sőt! locsolni kellett. És a fölhurcolást sem oldja meg.
Jut eszembe, azokon az építőkockákon semmi fogás nem található, ami könnyíthette volna a mozgatásukat. Sem perem, sem furat, sem semmi mértani szabálytalanság.
Előzmény: Törölt nick (1743)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1742
No, igen. Nekem még mindig van egy olyan érzésem, hogy valami nagyon elkerüli a figyemünket.
Előzmény: Törölt nick (1741)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1740
Régebben. Ez a szállítás kérdését rögtön megoldaná.
Előzmény: Törölt nick (1739)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1738
Annak idején fölmerült bennem, hogy ismerhettek-e a mai cementhez hasonló anyagot.
Előzmény: bélla (1737)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1737
Akkor visszatértünk a kérdőjelhez.
Előzmény: Törölt nick (1736)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1735
Gondolom, 5000 éve sem volt hidegebb arrafelé. A nyári nagy melegben a vízveszteség óriási lehetett, a pótlás biztosítása megoldható szerinted?
Előzmény: Törölt nick (1734)
bélla Creative Commons License 2002.01.25 0 0 1733
A vizes témához kapcsolódik még egy kérdés. Történetesen a klíma.
Előzmény: Törölt nick (1731)
nebamun Creative Commons License 2002.01.24 0 0 1732
OFF
A templomosok engem is izgatnak, de amit találtam róluk az vagy tisztán 'materialista' szemléletű volt, vagy totálisan okkult.
És ne felejtsd el hogyan jártak a Foucault-inga hősei.. ;)
ON
Előzmény: stansfield (1728)
bélla Creative Commons License 2002.01.22 0 0 1730
Ez a vizes elmélet érdekes, de szerintem több buktatója van. Ha Asszuánból is hoztak köveket, úgy, mint az obeliszkeket, akkor az a szállítás kizárólag a magas vízszintű időszakokban volt lehetséges, ami pedig jelentősen elhúzza az építési időt. Másrészt a Napbárkát nem munkagépnek tartom, mert minden célszerűséget nélkülöz. Inkább valóban kultikus tárgy.
Előzmény: Törölt nick (1725)
stansfield Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1728
Nem olvastam el a topikot, de talán még nem volt szó róla, hogy a templomosok is megtalálhatták a Salamon-templomi ásatásaikkor a 12. században az egyiptomiak építészeti technikáját ismertető papírokat, amelyet a zsidók vittek magukkal Egyiptomból. Ugyanis a templomosok számos építési újdonságot vezettek be, amit előttük mások nem használtak.

Apropó templomosok, én az ő titkaik iránt érdeklődöm a legjobban. Ha esetleg mást is foglalkoztat a téma, nyithatnánk egy topikot.

bedos Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1727
Nem tudom mit találgattok annyit meg töritek a fejeteket hogyan épithették a piramisokat, hát elmondom.
Ástak egy piramis alakú gödröt teledobálták kővel aztán az egészet megforditották.
sixx69 Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1726
Udv!

Eloszor irok ide, remélem tudtok segíteni. Egy kifejezés pontos magyar megfelelője kellene, mégpedig a NOMARCH szóé. Tudomn mit takar, az angol definíció már megvan, de nem akarok baromságot írni...tud valaki segíteni? Akár ide a fórumba, akár a mailcímemre:

vargaa@vnet.hu

KÖSZÖNÖM!

bélla Creative Commons License 2002.01.21 0 0 1724
Talán azért, mert annyira kézenfekvőnek találták. Te sem írod le minden mondatodban, hogy kék az ég, meg a víz folyékony, mert evidenciának tartod. Ők is tarthatták annak, és nem biztos, hogy hirtelen felejtették el.
Előzmény: Törölt nick (1723)
eke Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1722
Bocs, de egy tudatlan újságíró fordíthatta a hírt..
Catal Hüyük ? akkor az most hol van az is közel 9000 éves...
Előzmény: Törölt nick (1721)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1721
Sziasztok,

Azért lehet még sok érdekes dolog, amit nem ismerünk. Kíváncsi vagyok, a bemásolt hírben szereplő helyről mikor lehet majd többet megtudni (ha igaz, persze).

Újdelhi, 2002. január 17. (MTI-Panoráma) - Indiai régészek felszínre hozták a világ legrégibb településének maradványait: az Indus-völgyi civilizációhoz tartozó egykori építmények romjai 9500 évesek, s csaknem négyezer évvel korábbiak, mint az eddig ismert legősibb város.
A nyugat-indiai Szúrat közelében fekvő lelőhelyről fa- és edénydarabok, megkövesedett csontok kerültek elő. M. M. Dzsosi indiai tudományos és technológiaügyi miniszter sajtótájékoztatóján elmondta: a leletek és az ásatási területen feltárt lépcső, udvar, fürdő és templom maradványai közül néhány darab kora megközelíti a 9500 évet, és ez azt bizonyítja, hogy igen korai településről lehet szó.
A felszínre hozott tárgyak és a talajban rejtőző építménymaradványok hangképe alapján a kutatók bizton állítják: az emberi civilizáció már több mint 9500 évvel ezelőtt kialakult ebben a térségben. India eddigi legrégebbi ismert és régészetileg feltárt kultúrája a 4500 éves Harappá-civilizáció volt.
Az indiai felfedezés megváltoztathatja a városok kialakulásáról vallott nézeteket: a történészek eddig úgy gondolták, hogy a legősibb városokat a sumerok emelték Kr. e. 3500 körül Dél-Mezopotámia (a mai Irak) területén. +

bélla Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1720
Rendicsek.

Arra akartam kilyukadni, hogy szerintem 4-5000 éve tudtak valamit, ami azóta feledésbe merült. Ez lehetett egy technológia, de lehetett egy természeti törvény is, ami mellett lehet, hogy naponta többször is elmegyünk.

Előzmény: Törölt nick (1719)
bélla Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1718
Ezzel az erővel a piramisokat is dokumentáltan csinálták, még sem tudunk az éppítetők nevén kívül semmit.
Előzmény: Törölt nick (1714)
eke Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1717
..jelzem indiában még csaknem az ókori módszerekkel munkálják meg a követ az ország európaiaktól kevésbé feldúlt tájain...
Előzmény: nebamun (1715)
nebamun Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1715
Mivel magyarázzuk a kőépítményeket?
Hát éltek az emberek internet, TV és áram nélkül, az évszakok, napok ritmusának megfelelően, idejük volt bőven, meg jó kis despota uralkodók a nyakukon. Egyéniség, önmegvalósítás, légy önmagad! meg egyéb marhaságok sehol, csak misztikus kapcsolat a világgal, mindenséggel, istenekkel.
Épületeiket sárból, szalmából, fából ragasztották össze, túl sokat viszontagságot nem bírtak ki. Egyedül a kő ami mondjuk egy fél emberöltőig változatlanul fennmaradt.
Így aztán rengeteg élőmunkával és kevés technikával készültek a szobrok. Különösebb trükk nem volt, de az ember hihetetlen találékony.
Csak a mi gondolkodásunkat nagyon megkötik, hogy mindent ipari keretek között, minimális testi erőfeszítéssel járó, univerzális alkalmazásokban tudunk gondolkodni, és nem egyedi darabok (alak, méret, helyzet, rendeltetési hely) sajátosságait maximálisan kihasználó eseti megoldásokban.
Előzmény: Törölt nick (1713)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!