Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2007.07.16 0 0 75

  Nánási jó képességű fotós, aki eladta a tudását pénzért. Nem ő az egyetlen e hazában, aki ilyet tett. Mások más területen ugyanezt művelik. Abban egyetértek veled, hogy amit termelnek, annak sok fotográfiai értéke (avagy művészi kvalitása) nemigen mutatható fel.

  Ők persze erre azt mondják: savanyú a szőlő! Én viszont az ilyen választ leszarom! :)

Előzmény: hejdzsud (74)
hejdzsud Creative Commons License 2007.07.16 0 0 74
Utálom a playboy fotókat.Az nem fotográfia csak marketing.
Előzmény: Törölt nick (73)
zorko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 72

kérdés, hogy digitre kell-e neki... Ha igen, akkor az 50-es is lehet jó.

 

Bár szerintem függ attól is, hogy mennyire szűk kivágást akar az ember.

 

A szekirodalom a normálobi 1,5-2x-esét ajánlja, és azért nem hosszabbat, mert ezzel a gyútávval a perpektívát még lehet korrekcióra használni. (Pl. nagyobb az egyik arcfele, vagy feljebb van az egyik szemöldöke, akkor kicsit oldalról fotózva, ezek némileg korrigálhatók.)

Továbbá ezek a leginkább természetes arányokat adók, a hosszabbak már "ellentorzítanak" (a füle lesz nagyobb, mint ahogy emlékszünk rá), de ez nem olyan nagy mértékű, és a sok hosszútelés fotón "nevelkedve" már egyébként is hozzászoktunk....

Előzmény: semmy (69)
NGabor Creative Commons License 2007.06.10 0 0 71
Nikon Nikkor AF 85mm 1.8D portréobi, bontatlan dobozban, garival: 85ezer85mm 1.8D
semmy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 70
Húde régen jártam itt!!! De ugy nézem más se nagy jött ide azóta....:(
semmy Creative Commons License 2007.02.01 0 0 69
Szia, én egy hetven milis objektivtől rövidebb gyujtótávolságú obit semmi képpen
nem használnék, ha csak nem akarod, hogy akkora legyen az orra a portrén az illetőnek
mint egy 3 kilós krumpli. A 85 mm a legjobb, mert a rajza is direkt portréhoz van
kitatalálva.
Ha nincs elég helyed, használhatsz 50mm-est is, csak abból nem portré lesz.
Előzmény: Forte1984 (64)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.30 0 0 68

Relativ, attól függ hol szeretnél portrét készíteni.

Ha kis beltérben, akkor jó az 50/1.8 vagy 50/1.4, attól függően mennyi pénzed van rá, persze mint leírtad nem túl sok, mert mondtam volna még az 50/1.2 L-et is. :)))

Szabadban jó a 85/1.8 és a 100/2 is, de szintén a felsőbb kategóriás 85/1.2 L is. ;)

Előzmény: Forte1984 (64)
agent01 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 67

Canon 85/1.8 USM

A 100-as már nagy, túl messze kell menned.

Nekem előbbi van.

Előzmény: Forte1984 (64)
N. Domi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 66
vagy 100/F2. kb uaz.
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 65
Canon 85 1.8.
Előzmény: Forte1984 (64)
Forte1984 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 64
Helló, totál amatör vagyok, milyen obit ajánlotok portréhoz, nem a millásokra gondoltam, hanem hallotam hogy a 100mm már jó a 1,6x miatt meg hogy ebben a tartományban már nem torzít, mert próbálgattam a régi 18-50 és ott bizony voltak manófejek :-)


Köszönök mindenféle segítséget!
semmy Creative Commons License 2007.01.13 0 0 63
Jééé... Galambportree..vagy galamb csoportkép...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 62
Sorry! Ezt rosz helyre raktam...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 61
Néha-néha ilyen is előfordul a 14-45-el.szinek
Előzmény: pixi-maxi (59)
nemethla Creative Commons License 2006.12.23 0 0 60
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Előzmény: pixi-maxi (59)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 59
Mindenkitől bocs ha befagyasztottam a topicot, nem volt szándékomba.
Remélem sikerül fölraknom egy kedves kis portrét. Tegyétek ti is ezt!!!kislányanna
Előzmény: pixi-maxi (58)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 58
Ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat, Te inkább mindenkit szeretsz kioktatni!
Nem nagyon olvastam még tőled dicsérő szavakat. Esetleg a spanyol viaszt is
nálad kell keresni? Vagy csupán arról van szó, hogy egy csecsemőnek minden
vicc uj. Hány éves is vagy? A portréfotózást nem elméletileg kellene csinálnod
, hanem a gyakorlatban kellene megmutatnod mit tudsz. Talán nem kellene
lenéző, kioktató stilusban beszélni azokkal, akiknek ez a szakmájuk.
Tegyél föl Te is egy olyan képet erre az oldalra amin fantasztikus képességeidet
mások is láthatják!
Előzmény: G_ArchAngel (52)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 57
Bocsánat Professzor úr ! Az ajánlatom nem aktuális.
Előzmény: G_ArchAngel (56)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 56
Köszönöm, de úgyérzem, hogy nekem Féner Tamás órái megfelelnek...
Előzmény: semmy (55)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 55
Nem igazán értem mit is akarsz mondani. De portréfotózásról szivesen
adok neked gyakorlati órákat.
Előzmény: G_ArchAngel (54)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 54
nem zárja ki egyik a másikat, ha építészként fotóznék egy idő után unalmasak lennének a fotóim - főleg a megszerkesztett portrék...
Előzmény: semmy (53)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 53
Filozófusnak készülsz vagy fotósnak?
Előzmény: G_ArchAngel (52)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 52
Abból a könyvből kellett felvételiznem...

Rengeteg elavult, idejétmúlt dolgot sziklába vésett törvényként ír le...
Nem a fotográfia, mint tevékenység elemeire gondolok, hanem a fizikai optikai és fototechnikai fejezetekben fellelhető hibákra...

A fotográfiával foglalkozó elmélet gerince évszázados, de van aki ettől nem mer nagyon távolabb lépni, van aki "széleslátószöggel" tekint e művészet különböző alszegmenseire...
Előzmény: semmy (47)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 51
a képek
Előzmény: nemethla (48)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 50
Bocs feltöltöm a fotókat. (enye-benye)
Előzmény: nemethla (48)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 49
Aranyosak!
Én is küldök neked 2 fotót, a lányomról , szóval ugy merd kritizálni.../Users/milantoth/Desktop/célmappa/IMG_1970.jpg/Users/milantoth/Desktop/célmappa/IMG_1967.jpg
Előzmény: nemethla (48)
nemethla Creative Commons License 2006.12.17 0 0 48
Két kép
Előzmény: semmy (47)
semmy Creative Commons License 2006.12.16 0 0 47
Hello portrésok! Portré=arckép.
Vegyetek elő egy régi fotolexikont pár sorban le van irva mi a portré.
Ha ettől is többet szeretnétek tudni, javaslok egy antikváriumot ahol
keresni kell egy "Fényképészet"c. szakmunkástanuló könyvet.
Még Ti a portréfotózásról elmélkedtetek össze kellett hoznom ismét
par száz portréfotót, mert ebből élek!
Előzmény: Törölt nick (44)
exocet Creative Commons License 2006.12.15 0 0 46
Arch: Ari?????????????????? :))
hsoma Creative Commons License 2006.12.15 0 0 45
?????
Előzmény: G_ArchAngel (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!