Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2008.07.28 0 0 152

Rengeteg szivacsod lesz!

Palántáztad, vagy helybe vetetted?

Előzmény: gakomisz (151)
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 151
4 nagy 5 közepes és a többi még úgy 10 centis bébi, ezeket nem számoltam meg, mert nem tudom mennyi fog megmaradni belőle, és van sok virág rajta.
Előzmény: CBNora (150)
CBNora Creative Commons License 2008.07.28 0 0 150

Csodásak!

Ezek biztos meg fognak érni, tavaly ilyenkor még a legnagyobbom is kisebb volt.

Van még sok?

Előzmény: gakomisz (148)
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 149
Köszi a segítséget!
Előzmény: CBNora (147)
CBNora Creative Commons License 2008.07.28 0 0 147

körülbelül 500 kb. a legnagyobb, amit fel lehet tölteni.

Tallóz

Feltölt

Beszúr

 

 

gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 148
SIKERÜLT!!!
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 146
Nagyon bénus vagyok! Miért nem sikerül?
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 145
Talán most?
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 144
Sajnos valamiért nem sikerült a feltöltés, de nem adom fel!
Előzmény: gakomisz (143)
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 143
CBNora köszönöm, hogy válaszoltál! Rakok fel pár képet ha sikerül. Az elsőn talán a legnagyobb tök van, a férjem 41-es papucsát rakta mellé, a másodikon különböző méretű tökök vannak a legkisebbtől a legnagyobbig. Sajnos az egész területet nem tudtam lefényképezni, mert kissé szűk ott a hely.
Előzmény: CBNora (142)
CBNora Creative Commons License 2008.07.28 0 0 142

Nálam tavaly olyan jó 40 centi hosszúra nőttek meg, kb. Állítólag a szárán ki is tud száradni, nálunk hamarabb jöttek a fagyok, de a magok megértek a 3 legnagyobban, bár kívül még zöldek voltak. Én hagynám a fagyokig a növényen, legfeljebb akkor szedném le, ha elkezdenek foltosodni. Amelyik nekünk kívül foltos lett, annak a szivacson is nyoma maradt.

Ha végigolvastad a topikot, szerintem kb. annyit tudsz, mint mi.

Tehetnél föl róluk képet!

Én az idén nem vagyok megelégedve a Luffákkal, kb. 14 növényen összesen 3 igéretes tök van, kettő leállt, kicsit már sárgul. Ezeken kívül még két terméskezdemény van, amiből lehet valami.

Az operculata-n szaporodnak a terméskezdemények. Foltosodik a levele, remélem, azért nem megy tönkre, mielőtt beérnének a termések.

Előzmény: gakomisz (141)
gakomisz Creative Commons License 2008.07.28 0 0 141

Még tavasszal vetettem magról lufát, nagyon megörültem neki mert a 10 szem magocskából 6 kikelt. Nem is foglalkoztam túlzottan vele az öntözésen kívül, mert a kert egy hátsó szegletében van, de tegnap döbbenten vettem észre, hogy elég hatalmas termések lógnak róla le. Arról sincs fogalmam mekkora a kifejlett termés.

Szeretném megkérdezni Tőletek, mikor tekinthető érettnek a lufa, mikor lehet leszedni, és pontosan mit is kell vele csinálni, hogy használható legyen?

Már régóta olvasom ezt a topikot, és Tőletek kaptam kedvet a lufa neveléséhez, ezért azt gondoltam mindent tudok erről a növényről általatok, de tévedtem.

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

szalmaszál Creative Commons License 2008.07.15 0 0 140
Hihetetlen választék, köszönöm a címet.
Meglepőek, a Luffa acutangula majdhogynem megrázó látvány. :)

Ha nem is lesz ilyenem, de a látvány...
Előzmény: CBNora (139)
CBNora Creative Commons License 2008.07.15 0 0 139
Nekem innen van az operculata:
http://www.kcb-samen.ch/
Nem olcsó, de rendes, megbízható helynek tűnik, eddig minden levélre rögtön válaszoltak, hamar el is küldték a megrendelt magot. És hát jó pár érdekes tökféléből lehetne még választani, csak hely kéne hozzá. Idén a lopótök ültetésről teljesen le is mondtam, inkább maradtam a kétféle Luffánál. Nem fér annyi minden, a másik kerítésen a sütőtöknek is kell hely. Mert hát enni is kell valamit.
Előzmény: szalmaszál (138)
szalmaszál Creative Commons License 2008.07.15 0 0 138
Jégsalátából az egyik nekem is Great Lakes.:) A másik viszont Samba, ami evileg korai, de szerintem locsolással nagyon jól bírta a meleget is. Ezekből most is van magom, de lesz is, most érik.

Lesz még sima saláta mag is, Május királya, ez viszont gyors saláta.
A képen egymás mellett a magot nevelő világoszöld Samba, sötétebb Május királya.
A Samba kicsit lustácska, szeret heverészni. :)

Samba
Május királya


A luffát én is rendeltem, de nem sikerült. Ha esetleg úgy alakul, rendelem én is a magokat a Nálad bevált helyről.

Maradt még idénről madárház tököm is valamennyi , abból is adok szívesen.
Előzmény: CBNora (135)
CBNora Creative Commons License 2008.07.15 0 0 137
Míg el nem kezd mászni, lajhár, később gyorsabb lesz.
Nem is szoktam addig kiültetni, míg nem kezd el hosszabb szárat növeszteni, meg ne egyék a csigák.
Előzmény: katbo (136)
katbo Creative Commons License 2008.07.15 0 0 136

Nóra, gyönyörűek a Luffáid!!!Az enyémek épphogy elkezdtek "mászni" a kordonra. A lajhár tuti gyorsabb náluk. Szerintem idén nem lesz ebből termés.

 

CBNora Creative Commons License 2008.07.15 0 0 135
Az operculata maggal kapcsolatban most még nem ígérek semmit, meglátjuk, mennyi mag lesz. Lehet, hogy tavasszal először csíráztatok is belőle, ez a mostani 12-ből 1 arány elég vacak volt, pedig szép magok voltak. Tegnap írtam oda, ahonnan rendeltem. Reggelre válasz is jött. Az illetőnek saját gyűjtésű friss magja volt, fog csinálni próbát, és még jelentkezik.
Dália magot biztos, hogy tudok küldeni, ha idén valami történne velük, van a tavalyiból. De nem hiszem, hogy bajuk lesz, és szépen hoznak magot, nekem meg soha semmilyen növénynél nincs energiám csipkedni az elnyílt virágokat.
A jégsaláta akkor érdekel, ha ellenállóbb, mint a Great Lakes, de ráér, most vetettem kétféle salátát.
Egyébként ha itthon vagyok, naponta többször is megnézem ezeket a terméseket. Két nézés között nem szoktak sokat nőni, de legeltetem rajtuk a szemem. Csak attól tartok, sajnálni fogom leszedni a szivacsról a szép tüskés bőrt. Ha nem hámlik le magától, lehet, hogy marad, úgy, ahogy van, dísztöknek, csak a magokat piszkálom ki.
Előzmény: szalmaszál (134)
szalmaszál Creative Commons License 2008.07.15 0 0 134
Nagyon szépek.
Szinte már készen vannak. :)

A cylindrica egyre inkább egy dühösen felfújódott vicces tengeri uborka:-)
Ha az ember rosszkedvű, csak kimegy megnézi, és a rosszkedvnek fújtak.:-)

Ha lesz mag jövőre majd kérek szépen az operculataból (meg a sötét levelő dáliából is).
(Akartam írni, hogy tudok küldeni kétféle salátamagot most, ha még érdekes, jégsaláták.)
Előzmény: CBNora (133)
CBNora Creative Commons License 2008.07.14 0 0 133
Híznak és szaporodnak a termések.
Az operculátán délután 7 db. ígéretes terméskezdeményt számoltam meg. A másik fajon a múltkor fotózott párból az egyik megállt a fejlődésben, az idősebbik szépen nő. Tavaly se neveltek egyszerre kettőt ilyen gyorsan egymás után.
Amúgy a cylindricák teljesen hülyék, ontják a termős virágokat, és nincs hozzá porzós. Ma 5 termős nyílt ki. Beporoztam a másik fajjal, azt olvastam, hogy lehetnek hibridek. Csak az operculata hibridjei terméketlenek, úgyhogy ha lesz is termés, csak szivacsnak lesz jó, magnak nem. Nem baj, a tavalyi magból még sok van, pár évig el is áll. Az operculata hoz bőven porzós virágokat, annak rendben lesznek a magjai, legalábbis ezek az elsők, míg nincs a másikon porzós.
1. Egy újabb termés
2. A korábban fotózott pár. Jól megnőtt köztük a különbség.
3. Két ilyen furcsa alakú, bunkós végű termés van. Talán a vacak beporzás miatt.
4. Kettő az újabb operculata terméskezdemények köül
5. A múltkori ekkorára nőtt.




CBNora Creative Commons License 2008.07.08 0 0 132
Úgy tudom, igen, csak kicsi. Valamikor tettem ide a netről egy képet róluk. Élőben még én se láttam.
Előzmény: szalmaszál (131)
szalmaszál Creative Commons License 2008.07.08 0 0 131
Az operculata termései is használhatók szivacsként? Nagyon érdekesen néz ki, mint egy tengeri uborka.:)
Előzmény: CBNora (130)
CBNora Creative Commons License 2008.07.08 0 0 130
A cylindricák a tavalyi termés magjából keltek, garantáltan friss mag volt. Az operculata-val nem volt szerencsém, egy kelt csak ki. De talán lesz termés. Ha ezeket nem dobják le a növények, lesz bőven idejük megérni, jövőre mindegyikből lesz friss mag.
A lopótökel nem mindig volt szerencsém, sokszor már hatalmasak voltak a növények, de csak porzós virágok nőttek rajtuk. Aztán nagy nehezen lettek termősek is, de sokáig lehullottak, hiába próbáltam még kézzel is porozgatni. Azért tavaly meg tavalyelőtt lettek érett termések is, de előző években nem mindig. A kolbásztökkel volt a legtöbb ilyen bajom.
Előzmény: szalmaszál (129)
szalmaszál Creative Commons License 2008.07.08 0 0 129
Gyönyörűek és hatalmasak.

Az én luffáim ki sem keltek, a madárháztök kikelt ugyan de nagyon kicsi még.
Remélem azért lesz belőle valami idén, ha más nem tapasztalat.

Jövőre meg madárház, a madarak örömére.:)
Előzmény: CBNora (128)
CBNora Creative Commons License 2008.07.08 0 0 128
Néhány friss kép a Luffákról.
1. A növények a falon. Ez nem az összes, van egy másik kerítésen is, meg itt is kb. még egyszer ennyi. A Luffa operculata olyan szélesen fut, mint ameddig a kép tart. Terelgetem a hajtásaikat, hogy vízszintesek legyenek, ameddig férnek, hogy minél később menjenek át a szomszédba. Ott már nincs nekik rács.
2. A levelek. A kerekebb, kisebb az operculata, a hegyesebb szeletű, nagyobb a cylindrica.
3. L. operculata fürtben növő porzós virágai. Vannak magányos porzós virágok is. A termősek mind magányosak.
4. Luffa operculata terméskezdemény.
5. L. cylindrica terméskezdemény. Úgy tűnik, nő. Ezen eléggé csodálkozom, mert mikor ez a virág nyílt, porzós virágot csak az operculata-n láttam. Nem nagyon bíztam benne, hogy be lesz porozva, még mindig kicsit félve figyelem, tényleg lesz-e belőle valami.
6. Az előző és egy másik, valamivel kisebb terméskezdemény.





CBNora Creative Commons License 2008.07.06 0 0 127
Hol tartanak a Luffáitok?
Az enyémeken már elkezdtek nyílni a termős virágok is. Sajnos nem mindig van hozzájuk porzós, de már várom, hogy elkezdjenek növekedni a termések.
A L. oprculatán már gyszerre vannak porzós és termős virágok. Nemsokára kiderül, elég-e ez az egy növény a terméskötéshez.
fárosz Creative Commons License 2008.06.04 0 0 126

Örülök, hogy kikeltek :-)

 

Köszönöm kérdésedet, mind egytől-egyig meg van. De az a tapasztalatom, hogy amit palántanevelő pohárba ültettem, az kb 2 hónapig váratott magára, miután pohrastul kiültettem meg gondolta magát. De amiket csak a poharak ültetésével egyidőben csak elnyomtam, azok elöbb kibújtak. Most talán egyenlőek. Szépek. Jövöre nincs poharazás, csak a helyrevetés!

 

A csepeli madarasba vettem 2 hónapja a poharakat. 12 db-od kiszerelés került 20.-Ft-ba. Érdemes megnézni talán van, ha madarasba jártok.

Előzmény: katbo (122)
CBNora Creative Commons License 2008.06.04 0 0 125

Ezek meg a később vetett kicsik.

 

CBNora Creative Commons License 2008.06.04 0 0 124

A többi kiültetett még küzdi át magát a borsón.

 

 

CBNora Creative Commons License 2008.06.04 0 0 123

Ilyen most az egy szem Luffa operculata.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!