Keresés

Részletes keresés

dokeee Creative Commons License 2017.02.03 0 0 5635

Ja, teljes árú, személy. A másik meg 12 méterig 5 euro/méter.

Előzmény: Tarzy52 (5634)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 5634

Üdv!

 

Ez lenne a személy díj? Teljes árú SZEMÉLYKOCSIK  3,50 €

 

És ez milyen mértékegység?   COACHES - lakókocsik - pótkocsik - 12m         5.0€ /μ. 

Előzmény: zs_dtl (5632)
Katana750 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 5633

Ha mégis a Kavala-Prinos viszonylatot választanád, van egy szimpatikus kemping a kikötőtől kb. 1 km.-re. 10€/nap árak rémlenek. 3 méter magas sövény választja el a sátorhelyeket, lakókocsi beállókat. Augusztusban is kicsit több mint félház volt. 

Előzmény: Tarzy52 (5631)
zs_dtl Creative Commons License 2017.02.02 0 0 5632

 

http://www.thassos-ferries.gr/en/tickets.php

 

Keramotiból olcsóbban jösz ki, rövidebb is.

Ahogy elnézem Kavalából a "Caravans" kategória már súlyra megy, így akár

jóval drágábbra is kijöhet.

Előzmény: Tarzy52 (5631)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.02.02 -1 0 5631

Köszi!

 

Esetleg kompárakban nem tudsz segíteni, Kavalából szgk+lakókocsi...?

Előzmény: Pierr_Kardán (5629)
ewy91 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 5630

Kinirán volt már valaki? Milyen a tengerpart ott és az éttermek, boltok? 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.02 0 0 5629

Szia!

 

Ez a kemping a Golden Beach-en van közvetlenül, ezt láttam közelről is

 

http://www.camping-goldenbeach.gr/

 

Van egy Limenaria mellett, Pefkarinál is, ezt csak távolabbról láttam

 

http://www.camping-pefkari.gr/

 

Biztosan van több is, de nem kerestük a kempingeket, amelyek a szigeten körbemenő úttól távolabb vannak, azt nem láttuk.

Előzmény: Tarzy52 (5628)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 5628

Üdv!

 

Milyen kemping vanTthassoson, tudsz adni linket?

Előzmény: Pierr_Kardán (5627)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5627

Ha szeptemberben utaztok, akkor tényleg nem érdemes előre foglalni, a helyszínen biztosan lesz szabad szállás.

 

A Golden Beach elég hosszú, több részre tagolódik. Az északi része finomhomokos és elég zsúfolt (ezt szokták hívni Skala Panagiának, vagy Chrissi Amoudiának is). A középső rész (a kempingtől délre) szintén homokos, de az viszonylag kihalt nyáron is, bőven van szabad rész.

 

Tovább haladva délre jön egy köves, nagy kavicsos szakasz (kb. onnantól, ahol a kis földút kiért a partra), itt csak az út másik oldalán lévő apartmanházak vendégei szoktak lenni. (Ezt hívják Skala Potamiának, vagy Chrissi Aktinak is).

 

Az öböl déli része megint finomhomokos, lassan mélyülő, ennek megfelelően nagyon zsúfolt.

 

Tehát ez az egész, vagy 5 km hosszú öböl a Golden Beach.

 

Thassoson rengeteg kisebb öböl van, ezek egy része szeptemberben talán már nem lesz zsúfolt, mert nyáron a legeldugottabb öblökben is elég sokan tudnak lenni.

 

Az öblök többsége valamilyen BEACH, ha a bal oldalon a keresőbe beütöd a Beach szót, akkor rengeteg tippet fogsz találni (csak példaként: Makriamos beach, Aliky Beach, Paradise Beach, Marble Beach, Vathi Beach, Agios Ioannis Beach, Thymonia Beach, Livadi Beach, Salonikios Beach, Astris Beach, Potos Beach, Limenaria Beach, Tripity Beach, Skala Maries, Skala Prinou, stb, mert ez csak egy rövid felsorolás abból, ami az eszembe jutott :-)))

 

Szintén feltétlenül ajánlott a Giola, ami nem öböl, hanem egy természetes "medence", ezt hívják a Szirének Medencéjének.

Előzmény: ewy91 (5624)
dokeee Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5626

Szeptemberre, ne már, 5 perc alatt találsz a helyszínen.

Előzmény: ewy91 (5624)
ewy91 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5625

elírtam: http://thassosnyaralas.hu/

valaki utazott már velük? 

Előzmény: ewy91 (5624)
ewy91 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5624

Köszi, ezt néztem is de ez nagyon drága :( és gondolom kell előre fizetni??

Találtam szállást Chrissi Ammoudiban a Golden Beachen a thassosszallas.hu honlapon a Panoráma Maria stúdiót. Jó áron is van és a kilátás is szép. Viszont a Golden Beach képeit elnézve elég zsúfolt :/ mi a véleményed róla? Voltatok a Golden Beachen? Vagy lehet találni kisebb öblöt ami nem zsúfolt? Mostmár tényleg eléggé sürgetős a dolog mert alig van már szállás.

Előzmény: Pierr_Kardán (5623)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 5623

Mi voltunk ebben az apartmanban Skala Potamiában, az apartmanház két részből áll, az egyik részében lévő apartmanok esetében a tengerre néz az erkély. A kavicsos part kb. 10 méterre van, ahol saját napágyak is vannak. A homokos strand kb. 50-70 méterre van, szóval oda sem gond elsétálni. Ez a rész viszonylag csendes, kb. 150 méterre kezdődik Skala Potamia nyüzsisebb része. Van bolt és étterem a környéken bőven.

 

Viszont az apartman nem olcsó (Thassoson viszonylag drágák a közvetlen tengerparti apartmanok), de cserében nagyon hamar elkapkodják őket, szóval mielőbb döntésre kell, hogy jussatok a foglalást illetően, akárhol választotok is szállást.

Előzmény: ewy91 (5622)
ewy91 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 5622

Valakinek van esetleg bevált szállása Thassoson? Tengerparti kilátással, önellátó, csendes helyen, de azért gyalogosan elérhető közelségben éttermek, tavernák, stb.

ewy91 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 5621

Köszi! :) tényleg nagyon szép helyen van, de sajnos csak olyat találtam ahol hogy ha véletlenül közbe jön valami és le kell mondani akkor felszámítják az összeget :( esetleg konkrét nevet tudsz mondani? 

Előzmény: janesz72 (5620)
janesz72 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 5620

Szia!

 

A kinirai bungalow-okat ajánlom, nagyon hangulatos és gyönyörű a kilátás!

A halas autó mindennap reggel ott áll meg a környéken.

Előzmény: ewy91 (5617)
ewy91 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 5619

Köszi! 

Igen, nézegettem  már a bookingot, tetszik is pár hely. Csak még nem dőlt el pontosan hogy melyik rész lenne a legjobb (dél, Kelet vagy nyugat..) egyébként gondolkodtunk hogy szeptember első hetében mennénk ki, akkor hátha már kevesebben vannak? Plusz gondolom még azért jó  idő is van általában. 

Paleo az hogy nem eszünk tejterméket, gabonát és cukrot nagyjából ennyi. Sajnos betegség miatt muszáj betartani. 

Ezért is lenne érdekes a piac mert akkor esetleg tudnánk venni friss halat, zöldséget amit mi magunk 3l tudnánk készíteni. 

Előzmény: Katana750 (5618)
Katana750 Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 5618

Elég nehezet kérsz. Csöndes legyen, de piac is! Szerintem ez a kettő kizárja egymást. A Bookingon biztos tudsz foglalni szállást, a paleozás nem tudom mi, talán más majd segít ebben. Prinosban van köves és homokos part is, boltok tavernák bőven, nagy bolt is néhány km.-re a főúton a főváros felé. Túrázáshoz mindenképpen kocsiba kell ülni és elhagyni a tengerpartot esetleg a sziget belseje felé! A látnivalók környékén nehézkes parkolásra és zsúfoltságra számíts ha főidényben mész(mentek)! Ha esetleg visszaolvasod a beszámolómat, én szardíniaként(a konzervdobozban) éltem meg a piacos bevásárlást, úgyhogy nem vagyok mérvadó ebben a kérdésben. 

Előzmény: ewy91 (5617)
ewy91 Creative Commons License 2017.01.28 -1 0 5617

Sziasztok!

 

Idén Thassos szigete lenne az úticél. 2 éve voltunk Korfun és az nagyon tetszett nekünk. Akkor is és most is kocsival tervezzük az utat.

Olvasgattam már Thassosról, de nem tudom még, hogy melyik részére menjünk. Olyat szeretnénk, ami csendesebb, de mégis vannak boltok, piac. És mindenképp apartman lenne 2 főre, mert paleozunk. Tudtok esetleg olyan részt ajánlani ahol köves/kavicsos és homokos strand is van és túrázni is el tudunk menni, nem szeretnénk azért sokat kocsikázni a szigeten. Esetleg jó piacot is tudtok ajánlani?

Köszönöm

kiflic Creative Commons License 2017.01.27 0 0 5616

Skala Potamia :)

Előzmény: Mariposa0114 (5614)
Katana750 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 5615

Nekem csak Prinoshoz volt szerencsém, merthogy tavaly voltam(tunk) először a szigeten. A fényképeket gondolom láttad! A víz meleg(8.hó) és a part szellős minden értelemben. Nekünk nagyon bejött. A kikötő közelsége semmilyen zavart nem okoz a fürdésben, pihenésben. Rengeteg szálláshely volt a főidény ellenére. 

Előzmény: Mariposa0114 (5614)
Mariposa0114 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 5614

Szia! 

Sziasztok! 

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, Thassoson belül bázisnak - szálláshelynek melyik részt ajánlanátok, amennyiben a fő szempontok a meleg, átlátszó víz, homokos part? :) 

 

Köszönöm előre is a segítséget! 

Kriszti

Előzmény: Katana750 (5585)
Katana750 Creative Commons License 2016.09.18 0 1 5613

Jobbulást kívánok! Érdekes, ciprus nekem is beugrott, de valamiért észak vonz. Pedig a török riviérát úgy, de úgy megsz....tam, hogy soha többé, de török ciprussal megismerkednék! 

Előzmény: Jonhy62 (5612)
Jonhy62 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 5612

mi még hogy hova  az kérdés  ez is csak ugy jött  mivel ez évben  voltunk már  Kefalonián egy honapot magán szervezésben. Nem thassos volt a cél  hanem Olaszország Toscana,  de dolgok miatt le kellett mondani igy lett Thassos.  Mivel elég korán szoktunk menni  igy mi is lent gondolkodunk mindig s ha lehet saját autoval. Kefalonia az nagyon jo volt  de ha foglalnom kéne  junius első hetétől -julius  közepéig . minden évbe  csak növeljük a napokat. Ciprus is tetszik  s aránylag van is jó ajánlatom rá. DE jövöre még messze van s nem  mennek nekem se ugy a dolgaim ahogy kéne. (egyre jobban nem vagyok jól)

Előzmény: Katana750 (5611)
Katana750 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 5611

A cigi nekem is szemet(orrot) szúró dolog. Ugye itthon fővesztés, bezárás, milkós bírság ha tetten érik az éttermet. GR kicsit régebbi tagja az EU-nak, rájuk ezek a füstölést tiltó szabályok nem vonatkoznak? Dehogynem, csak köpnek a szabályokra. A segítség az jöhet(jöjjön) de a kényelmetlen szabályok csak papíron érvényesek. Vannak jó és rossz oldalai ennek a lazaságnak. Bukó nélküli motorozás, biztonsági öv használatának ellenőrzése, alkoholfogyasztás vezetés közben, száguldás a pályán vagy ahol csak lehet, közúti ellenőrzés a maga valójában? A természet kezelése(szemetelés) illetve inkább nem kezelése, az eldobált csikkek tényleg undorítóak mindenhol, de különösen egy csodaszép parton! Mindezeket mérlegre teszem amikor választok, de eddig több a pozitívum Görögországban. Tényleg néha bosszantóan sokat vártunk a számlára, de a minőséggel nem volt probléma Prinosban. A mennyiség már más kérdés de az sem általános. A gírosz tál 6€ alatt szerintem szemfényvesztés. Prinosban 2,50 a pita, 6 volt a tál, de olyan adag amilyennek lennie kell. Alapon csak tzatziki, külön kérésre mustár, ketchup a sült hasábhoz. Mi is beültünk olyan étterembe ahol kérdés nélkül a RO-TR-BG nyelvű étlapot hozták, de ahogy kiderült hovatartozásunk, bocsánatkérés mellett hozták az angol nyelvű étlapot. Ez még jól is eshet, hiszen azt feltételezik, hogy mi magyarok mind vágjuk az angolt! Jövőre asszem délebbre megyünk, talán a nagy sziget vagy Rodosz? Még nem tudom. 

Előzmény: Jonhy62 (5610)
Jonhy62 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 5610

Ma hajnalban értünk haza . A tüz peddig  pont akkor kezdödött mikor reggel kiértünk. Nagyon csunyán leégett  ahogy jártunk arra ,szörnyü csináltam képeket de nem sokat mert a nejemet nagyon zavarta  és a füstszag  nagyon hányinger keltő volt . A cikket  amit olvastam van benne  igazság  irdatlan az az ember  amit a kompok hoznak és sürrün járnak. S amivel találkozni az a RO,BG,TR . voltunk olyan helyen  hogy román és  valami orosz szerü étlap volt csak semmi más  igy ott is hagytuk .A kosz szemét egyre több. Éteremben  evés közben  minden felöl  csak a cigi  jönn rád. De a beachon is ugyan ez van  a golden beachon mellettünk szétnézve  biztos száz csiket össze birtam volna szedni.Elöször voltunk olyan  szigeten ahol a gyrost  mustárral  és  kechap  és kicsi tatzikivel hozta ki . ugy hogy nagyon kellett figyelni  és mondani .  Legalább 15 éteremben voltunk  kajára  kb 5-600eu elment  de  közepesnél  jobbat egy éteremnek se tudok adni  peddig probálgatuk mit együnk . PL ettünk a Koraliba  kalamarit  sültkrumli  savanyuság , nagyra volt vágva a tintahal igy épenhogy csak jó volt a véget is adta.De ha a lassuságot nézzük az jo  akár a rendelésnél akár a fizetésnél. Ki probáltuk Potosban a handmake gyrosost  tálat ettünk 3eu ért  de jó pici tálon hozta  igy nem több mintha pitában ettük volna. Amugy a sziget  gyönyörü,hogy a szélén autoztunk  párszor autonk is jó volt  nem volt eröltető még igy se  hogy négyen  és emelkedő szerpentin könnyedén előztem. Lehet hogy eddid  a másik oldalon voltunk  és az más  és általában olyat választunk  ahol még vannak elhagyott helyek.

Előzmény: Katana750 (5609)
Katana750 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 5609

Nagyon sajnálatos, de hosszú szárazság után számítani lehet ilyesmire szinte minden évben Görögországban. Egy ilyen tűzveszélyes ország vezetői igazán körbenézhetnének a piacon tűzoltó repülőgép ügyben. Az oroszok megcsinálták az IL-76 teherszállítógép tűzoltó változatát már régen. Amikor nincs gond teherhordóként üzemel, de néhány óra alatt átalakítható 50t. víz szállítására alkalmas tűzoltógéppé. Annyi vízzel már van esély komoly tüzek oltására is. A környéken biztos van katonai reptér(láttam vadászokat járőrözni) ahol le fel szállhat nagy gép is, vagy a kavalai reptér esetleg, bár nem tudom mekkora a pálya hossza!

Előzmény: balazsh (5608)
balazsh Creative Commons License 2016.09.11 0 0 5608

A thassos-i tűzről hallottatok?

 

 

Katana750 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5607

Látom októberi a felvétel és szellős a parkoló. Amikor mi arra jártunk alig lehetett elférni az úton a sok parkoló kocsi miatt. Iszonyú zsúfoltság volt.

Előzmény: scarabaeus (5604)
Jonhy62 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 5606

ja én ahogy ránéztem  s láttam  a + az enyémek.

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!