Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 35
egyébként azt vélem, hogy akárhogy ágálsz ellene, mégiscsak mint egyén, le vagy szarva az élet szempontjából. a répa gyökeresedik, a dinnye érik, a madárnak kidűl a valaga, úgy fütyöl, és te ebben csak egy vagy a sok között.
ez is egy szemlélet.
aztán lehet azt hini, hogy mecsoda nagyot alakítottunk a világon, és kiderül, hogy még a saját kis nyomorúságos életünkön se nagyon alakítunk. ,megy az magától.
Előzmény: velorex0 (33)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.28 0 0 34
ha szemléled a földi életet - biológiai alapon - akkor sem csak lassú oxidációról van szó. A planktontól mondjuk az emberszabású majmokig különböző variációkat látsz. A maga nemében mindegyik tökéletes, illeszkedik, alkalmazkodik egymáshoz és együtt tökéletes egészet alkot. Az egyes életeknek, legyen az vizibolha vagy sárgarépa - talán nincs nagy jelentősége, de az egész szempontjából mégis szükséges és fontos. Együtt, egymásért élnek, halnak. Van benne egy rejtett értelem, amit az egyén nem biztos, hogy felfog, vagy érzékel. Itt volt a reneszánszban élő embernek a 21. századival szemben előnye: ő mindig a komplex egészet nézte-látta, szemben századunk erősen részleteire bontott nézőpontjával.
Előzmény: Törölt nick (32)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.28 0 0 33

""Az élet értelme után kérdezősködni annyit jelent, mintha az ember a zene értelmét akarná megfejteni. Az élet itt van, velünk együtt jelent meg, és kellemes vagy kellemetlen. Hogy melyik a kettő közül, nagyrészt attól függ, miként kontempláljuk az életet, vagyis milyen e kontempláció minősége. Kontempláció nélkül nincs boldogság, és nincs sem kontempláció, sem boldogság anélkül, hogy el ne fogadnók ezt a világot olyannak, amilyen."
Bernd von Bellingshausen.
"

A világot elfogadni passzivan olyannak amilyen, ez a birkaszemlélet (szerintem), akármilyen "von" is írta...
Aki nem képes megfejteni a zene értelmét, az ne próbáljon még ennél bonyolultabb dolgokról (mint pld. az élet)
másoknak örökérvényü tanácsokat adni...
A pozitiv vagy negatív életszemléletnek semmi köze a "kontempláció minöségéhez".
Vagy talán ez lenne a High Quality: "hogy el ne fogadnók ezt a világot olyannak, amilyen."???

..

Előzmény: könyvtároslány (30)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.28 0 0 32
na ja, külön kellene választani a filozófiai és az érzelmi megközelítést.
ha lenne az életnek értelme - így: az ÉLET-nek - akkor egyrészt nagyjából mindenki arra törekedne (ami önmagában is értelmetlen és ettôl elveszne a élet értelme is), másrészt akkor az élet sem lenne más, mint egy üveg sör, egy társasjáték, vagy egy golyóstoll.
ezeknek ugyanis van értelmük, meghatározható értelmük van.

de: az élet értelme - mármint az élet "esze", intellektusa, az már szebb feladat. van-e az életnek jól meghatározható személyisélge, jegyei, melyek mondjuk mint értelem definiálható?

az érzelmi szempontok szuociológiailag lehetnek érdekesek, de mivel szubjektívek, így nem vizsgálhatók.

Előzmény: könyvtároslány (29)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 31
Vazze, te ollan lehecc, hogy a szülőszoba előtt már a temetésére gondolsz!
Szerintem, te még a világegyetem hőhalálát is elhiszed...
Mekszwell-daimon

Előzmény: Törölt nick (28)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.28 0 0 30
ez egy másik vélemény.
Előzmény: velorex0 (27)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.28 0 0 29
ez már depi nálad! az élet dehogy csak oxidáció! Kaland, kiválasztottaknak, izgalmas, gyönyörű, mámoros, édes, csodálatos, és fájdalmas, kegyetlen , szomorú......csak a tied, és ha akarod,kihozod belőle a legjobbat.
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 28
az ÉLET értelmetlen. objektíve. szubjektíve lehet pillanatokra értelmes. de döglés, lassú oxidáció az egész.
Előzmény: velorex0 (27)
velorex0 Creative Commons License 2002.06.27 0 0 27

Zagyvaság az egész, birka-szemlélet. Mintha egy Hofi-paródiát hallgatnék.

..

Előzmény: könyvtároslány (23)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 26
tudom, mit jelent, de egy bekezdésben picit sokszor gyött elô. nekem fura.
Előzmény: könyvtároslány (25)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.27 0 0 25
idézetet nem lehet átírni! A kontempláció szemlélődést jelent. Nna. Nem morogni, elnézően, bölcsen mosolyogni!
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 24
én is imádom a kontempáció szót. ez az élet értelme, nem, imádni szavakat. és beléjük bolondulni.
Előzmény: könyvtároslány (23)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.27 0 0 23
"Az élet értelme után kérdezősködni annyit jelent, mintha az ember a zene értelmét akarná megfejteni. Az élet itt van, velünk együtt jelent meg, és kellemes vagy kellemetlen. Hogy melyik a kettő közül, nagyrészt attól függ, miként kontempláljuk az életet, vagyis milyen e kontempláció minősége. Kontempláció nélkül nincs boldogság, és nincs sem kontempláció, sem boldogság anélkül, hogy el ne fogadnók ezt a világot olyannak, amilyen."
Bernd von Bellingshausen.
Faludy György - Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.27 0 0 22
A 42!-t miért nem írta még senki? :-)
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.26 0 0 21
az életnek értelme?
mikor? hol? mihez képest?
az életnem tulajdonképpen nincs értelme. akkor lenne, ha nem egy általunk csak kevéssé befolyásolható kimenetelű dolog lenne és ha nem lenne egyszercsak úgy vége, hogy ahhoz csak néha van közünk.
vállalom a hülyeséget, de atz életnek akkor van értelme, amikor vége.
Előzmény: Ozagen (20)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.21 0 0 20
Hát, iago, ez nem szép. Határozottan megfogalmazódnak az elvárások, kissé irányítani, de nem, mást mondok, befolyásolni kéne az itteni történések folyását, és te... Van itt mindenféle, egyébként tiszteletméltó pilinckázás bizonyos ételek konkrét, parabolisztikus és szófejtő értelmezéséről, a hideg víz előnyeiről, légkondis munkahelyekről, az időjárásról, bizonyos türelmetlenségekről, tétovaságról és ratardáltságokról, a témával kapcsolatos pillanatnyi irtózásról, az utcáról, a postáról, és még sok olyan dologról, amelyeknek

köze van az élethez.

De hát eme pilinckázások éppen azt feszegetnék, hogy a dolgok ilyetén egymás mellé halmozásának létezik valamiféle egymás alá-fölé rendező elve.

Ha van, akkor mivégre van? Ha nincs, akkor miért nincs?

Tie Creative Commons License 2002.06.21 0 0 19
Itt a melóban dolgozik a légkondi. Csak az a szar, amikor kibattyogok pl. postára, vagy bankba. Durva kimenni a 24 fokból a 38-ba. :)
Előzmény: könyvtároslány (16)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.21 0 0 17
vitázzon a kozarek ebben a trópusi hőségben.
Előzmény: Tie (15)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.21 0 0 16
az élet értelme most: nyakig valami jó hűvös vízben lenni.
Előzmény: Tie (15)
Tie Creative Commons License 2002.06.21 0 0 15
Jelen esetben kása szó alatt a vitát értettem.

Kezdjetek már el vitázni arról a k..va életértelméről. :)

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.20 0 0 14
de definiáld a kása fogalmát is.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.20 0 0 13
nagyjából hasonlóra. persze lehet bôvíteni még két területtel: a mailokra és a chatra. de maradhatunk abban, amit te írtál.
Előzmény: Törölt nick (8)
Tie Creative Commons License 2002.06.20 0 0 11
A kását igen. A kerülgetését nem. :)
Előzmény: Törölt nick (10)
Tie Creative Commons License 2002.06.20 0 0 9
Mi a tökömet kerülgetitek ennyire a kását? :)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 7
egyáltalán nem biztos, hogy egymást tökéletesen fedô halmazokról van szó.
azaz más az irl élet értelme és más az url-é, vagy legalábbios megvan rá az esély.
de kezdjük az url-lel.
Előzmény: Törölt nick (2)
Ozagen Creative Commons License 2002.06.19 0 0 6
Off

Ne, ezt neeeee! Tiéd a kopirájt, megkaptad, egyszerű nem visszterhes ügylet, nem kell itt engem belekavarni.

Te vagy a topicgazda, tiéd a buli, irányítsd, frissítsed, nem kell engem belevonni, én csak egy potenciális hozzászóló, olvtárs vagyok. Oksza?

Előzmény: Törölt nick (-)
könyvtároslány Creative Commons License 2002.06.19 0 0 4
mivel egyik része a másiknak, dehogynem lehet!
Kezdd a kisebbikkel.
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.19 0 0 3
dehgogy mindegy. egyszerre kettôt nem lehet, csak egymásután. mi legyen az elsô?
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 1
melyiket szeretnéd?
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.18 0 0 topiknyitó
ozagentôl lôttem, egy pálcás topic.
na? mi?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!