Keresés

Részletes keresés

railway Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2596
Szia Kátya! Nagyon sajnáljuk, természetesen nem haragszunk. Azért érdekelne van-e olyan amit szívesen adnál. Az igazság az, hogy 8-10 hetet már nem akarunk várni. Ezért ha neked nincs "ajándék" mongid megpróbálunk mástól szerezni. Összedobtam a terráriumot, hát... nem lett valami szép (mármint a ragasztás) de még alakítunk rajta.
Mit mondjak, megfogadtam Pöszméte tanácsát, de ez hatalmas lett. Legalábbis nekem nagynak tűnik. Még a tetejét kell összerakni és kész. Csak azt tudom mondani, ne emészd magad az ajándékozás miatt legfeljebb a kis fekete miatt. Előfordul az ilyesmi szerintem. Biztos mással is megesett már.

Előzmény: -Kátya- (2595)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2595
Szia railway ! Ne gyertek ,tegnap kimúlt a fekete kismongi ,halvány fogalmunk nincs mitől.A férjem vett egy 8 hetes lány amit betettünk melléjük ,de a lilát nem bántja és semmi nyoma nem volt ,hogy bántotta volna a kis feketét. :( Nagyon bánt a dolog ,még sosem halt meg nálam mongol egér...főleg ,hogy ajándék lett volna ez miatt nagyon szarul érzem magam.Bocsássatok meg ,ha úgy jó következő alomból adok amilyen lesz s kell ,de ezt nem tudom hova tenni.Benéztem hozzájuk ,kerestem a kis feketét,nem láttam ,gondoltam bebújt a gurigába,felemeltem ,gondoltam kifut belőle,de nem :( kicsúszott :( a férjem vette ki ,jól megnéztük de én semmi sérülést nem láttam rajta.Annyi ,hogy ő mindig inkább evett ,míg a lila futkorászósabb volt mindig...még egyszer ne haragudjatok ,ha lesznek kicsik szívesen adok :( nem tom még mit írjak ,ég a ... :(

Előzmény: railway (2590)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2594
Szia Railway ! Jobb lenne ha vasárnap jönnél érte !
Kátya
Előzmény: railway (2590)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2593
Szia Poszmete ! Gyönyörűek ,de jó neked ,nagyon szép a sok mongid ! ♥ Sok sikert a lányka feltáplálásához !
Előzmény: poszmete (2592)
poszmete Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2592
A szombaton érkezett 4 mentett mongim.
A két fiú tőlem származik, a mézschimmel most lesz 3 éves.























A két csaj közül a vadas már 4 éves elmúlt, a kiscsajt meg most próbálom kikupálni kicsit, meglátjuk, mit lehet vele kezdeni.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2591
Szia ! Rendben.Épp eszeget a képen , egy fotó róla:
Előzmény: railway (2590)
railway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2590
Szia! Eldöntöttük, csak egy fekete fiút hozunk el. Jövőhét szombaton vagy vasárnap. De nem lesz egyedül, ne aggódj. :)
Előzmény: -Kátya- (2589)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2589
Szia ! A fekete fiú egérkét odaadom,a lila úgy is piros szemű.Most hétvégén is jöhettek érte,írd meg ...!
Kátya
Előzmény: railway (2585)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2588
Ohh,most olvasom ,úgy hogy lilát összetedd a fekete fiúval nem jó mert testvérek.Szal viheted mindegyiket ,de külön kell tenned őket.
Előzmény: railway (2585)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2587
Szia ! Nincs jelentkező ,együtt szoktam odaadni őket ,ha kell gyertek érte,akkor lila lány és fekete lány mellé ?Jó lenne ha ma döntenétek.
Írd meg s a többit adom csak másnak.
Kátya
Előzmény: railway (2586)
railway Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2586
Ha a lila lányra van más jelentkező, akkor ne várj ránk, nyugodtan add oda (mi szombatig eldöntjük, hogy kell-e). :)
Előzmény: -Kátya- (2584)
railway Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2585
Szia! Akkor egy fekete fiút mindenképp elhozunk. :) Meg lehet egy lila lányt is, de ez még nem biztos... Ha lehet, fekete szemű egérkét szeretnénk. Mit javasolsz, melyik hétvégén hozhatnánk el?
Előzmény: -Kátya- (2584)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2584
Fiúk: lányok:
Előzmény: -Kátya- (2583)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2583
Szia ! 3 fiú 2 fekete 1 lila 3 lány 2 fekete 1 lila az arány.Ebből egy lila fiút tartok meg ...marad 2 fekete fiú és a lányok ,dönts gyorsan mert kelendőek.

Szia Poszmete ! Itt egy kereskedésben vette a férjem a krém színűt és a fiút amiről kérdeztél.Érdekes amit írtál ,mert a krém lány is jóval nagyobb a többi egeremnél...őket együtt vette ott ,más mongi egere nem is volt 1 kan fehéresen kívül .Én meg adtam neki lilát és feketét.
Előzmény: railway (2576)
poszmete Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2582
Esetleg megkérdezhetem, honnan van? (akár magánban is) Az, hogy ilyen nagy termetű, az nem feltétlen a kora miatt van - a külföldről behozott állatok utódai általában szép nagy termetűek, főleg a hazai kereskedéses állatokhoz képest.
A hímek általában életük végéig szaporodóképesek.
Előzmény: -Kátya- (2581)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2581
Fifi Poszmete ,meddig szaporodóképes egy hím ? Köszönöm előre a segítségedet.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2580
Szia Poszmete ! Sajnos nem tudom ,de alul 4-5 cm-re van a hímivarszerve/ezen meg is lepődtem mikor a férjem meghozta /,szal meg hatalmas a többi egereimhez képest...
Előzmény: poszmete (2579)
poszmete Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2579
Szia!

Mennyi idős az öregúr?
Nekem képről túl barnának tűnik a farka elefántcsonthoz képest, én inkább piros szemű schimmelre tippelnék a színét illetően.
Előzmény: -Kátya- (2578)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2578
Fifi
Sziasztok ,íme Fifi az elefántcsont színű kan ,még én sem tudom ,hogy sikerült-e a krém színű lánykámnak babákat" csinálnia"xd ,várok s remélem ,hogy igen.Fifi már idős egérként került hozzám s még nem volt szaporulata nálam.
A kicsiket egyszer megnéztem ,de el is felejtettem a neműket ☻,újra megnézem s felírom ,majd megírom az arányokat s ha kell gyere értük.
Kátya
poszmete Creative Commons License 2010.03.02 0 0 2577
Én inkább képet szeretnék látni arról az egérkéről, hogy valójában milyen színű. Tényleg érdekel. :)
Előzmény: railway (2576)
railway Creative Commons License 2010.03.01 0 0 2576
Szia!Köszi az infót! Kíváncsi vagyok megnézted-e már a kicsik nemét? Ha igen, milyen az arány? Azt szeretném tudni, hogy áll-e még az ajánlatod, mert már izgatottak vagyunk. :D Az elefántcsont színű mongi mennyi idős és milyen nemű? Esetleg vannak vagy lesznek utódai?
Előzmény: -Kátya- (2575)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2575
Szia ! Mezőgazdasági boltban az 50 m széles 1 méter 600 Ft .A férjem ebből készít tetőt mindig ,egyszerű rátenni.Ebben van most külön a fehér/elefántcsont színű mongim.
Íme kép a rácsról-hálóról:
Előzmény: railway (2571)
poszmete Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2574
Íme a tetőre ötlet: http://www.freeweb.hu/kisragcsalo/teto.htm
Nekem a B-verziós tetők vannak, és tökéletesek. Könnyebben kezelhető, mintha simán ráhajlítanád a terráriumra a rácsot. Ezen a képen szerintem látszik is (unokatesóméknak készítettem karácsonyra, a terráriumot készen vettük): http://gallery.site.hu/u/zarposz/egyeb/igorliviusz/PC230111.JPG.html
Előzmény: railway (2573)
railway Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2573
Így már egyre jobban várom hogy meglegyenek, pedig eleinte nem akartam. A MÉH telep nem rossz ötlet talán még ismerősöm is van aki ilyen helyen dolgozik. A kisebbik lányomnak (az Ő ötlete volt a kisállat) máris tetszik a kádas téma. A fotókra kíváncsi vagyok, nem csak a rácsról, hanem ami mögötte van arról is. Üdv, és kössz a tippeket.
Előzmény: r4hu (2572)
r4hu Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2572
a mieink nagyon szeretik a dunsztosüveget, belebújnak és ott rokkerkodnak, amikor almozás van, szépen elvannak benne egy kis ideig, de a legtutibb az amikor a kádban vannak elengedve, és vidáman csúszkálnak a ferde részen, szinte hallani, hogy röhögcsélnek... :), szállításhoz a nagyobb ötliteres uborkásüveg megteszi, persze nem légmentesen lezárva !!! :), lehet szerezni méhtelepeken ilyen vasrácsot, és szépen méretre lehet vágni sikítóval, vagy karos lemezollóval, az tök jó az akváriumok tetejére, majd fotózok.
Előzmény: railway (2571)
railway Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2571
Köszönöm! Megnézem mit tehetek. Megpróbálom megoldani, de lehet kisebb lesz. Most már csak az a kérdés, hogy dróthálót honnan szerzek? Gondolom azt is csináltatni kell méretre. Vagy lehet ezt készen is kapni? Vannak standard méretek?
Előzmény: poszmete (2570)
poszmete Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2570
Ha terrárium vastagságára nincs minimum, azt kell végiggondolni, hogy mekkora lesz a terrárium. Mivel nem lesz benne víz, nem kell vastagnak lennie, de a saját súlyát el kell bírnia. Szóval szerintem a 3 mm kb. megfelel.
Ha két mongi lesz, akkor az ajánlott az 40x60x40 cm kb., dróthálós tetővel. Ez a minimum, ha nagyobb, az jobb, természetesen.
Előzmény: railway (2569)
railway Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2569
Sziasztok Hölgyek! Kátya! Előre is köszönöm! Ha térítés mentesen adod akkor elmegyünk értük, családi kirándulás keretében. :-) Amennyiben a lilák között van hím, ill. a feketék között (1+1) nekünk ez lenne az ideális, de ha a lilából nem tudsz hímet adni akkor lehet hogy csak egy feketét hoznánk el, de ez még nem biztos. Nőstényt nem szeretnénk. :-) Azokkal csak gond van. :-) Kérlek értesíts, ha neked ez így megfelel, ill. az átvétel helyéről és idejéről. Nekünk csak hétvégi időpont lenne jó.
Poszmete! Köszönöm a hasznos tippeket, a linket megnézzük. Érdekelne, szerinted milyen falvastagságú terrárium a minimum, vagy ajánlott, ill. a minimum ajánlatos méret (sz x h x m)?
Előzmény: poszmete (2568)
poszmete Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2568
Én nem tenném össze más fajjal. A mongi elég agresszív idegen állatfajokkal szemben, láttam már nekiugrani tengerimalacnak is. :) Egyszer próbáltam meg 2 kölyköt egy afrikai versenyegérrel összetenni, ott nem volt gond. Viszont mivel teljesen eltérő az életstílusuk és a kommunikációjuk, így kétlem, hogy jól érezték magukat együtt. De nálam csak 1-2 hétig voltak együtt és mind kölyök volt, hosszú távon lehet, hogy gondok lettek volna.
Gyorsnak gyorsak. De ha foglalkozol velük rendszeresen, napi szinten, akkor simán kézbe jönnek és meg lehet őket fogni. Az én egereim ha kiszöknek vagy ha elengedem őket futkározni, akkor nem ijedeznek, jönnek hívásra kézhez. Ez tényleg csak attól függ, hogy mennyit foglalkozol velük. Persze futtatáskor erősen ajánlott a szekrény hátulját és hasonló szűk helyeket valamint a kábeleket eltorlaszolni. S első alkalommal nem egyből az egész szobában elengedni őket. :) De erről szerintem találsz képeket meg tippeket, ha visszaolvasol. Kicsit bővebb leírást a viselkedésükről találsz a honlapomon: link
A saját gyártást én is támogatom. Nekem vannak saját készítésű, elöl tolóajtós, felül rácstetős emeletes terráriumaim. Kb. 3 éve csináltam, mindennel együtt darabja 3000 Ft-ra jött ki durván. Boltban meg kb. 10.000 Ft lett volna, tető nélkül.
Előzmény: railway (2565)
-Kátya- Creative Commons License 2010.02.23 0 0 2567
Szia ! Igen ,adok egérkét ,bár nem tudom a távolság mennyi köztünk ,hogy megéri -e neked eljönni Szfvárra.Annyi ,hogy a lilából tartok meg egyet.
Talán az egyiptomiak közé javasolom ,más egér fajtákhoz nem !Nem ajánlom ,hogy kiengedd,nehéz megfogni - találni őket ,itthon a férjemnek 2 nap alatt sikerült ,én már feladtam :D

Előzmény: railway (2565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!