Keresés

Részletes keresés

jason574 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1212
ELÉG VOLT!!-            NAGYMEZŐ UTCAI– JÓKAI TÉRI -HUNYADI TÉRI MÉLYGARÁZSOK ÜGYE…!?

-            ANDRÁSSY ÚTI PALOTA ELADÁSOK ÜGYE…!?

-            ISKOLABEZÁRÁSOK ÜGYE…!?

-            KIÜRÍTETT KERÜLETI KASSZA…!?

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 EGYÜTT   TÜNTETÜNK 2007.02.22.-ÉN, CSÜTÖRTÖKÖN

17 .ÓRÁTÓL A BUDAPEST. VI.KER. EÖTVÖS U.3 ELŐTT,  

 A TERÉZVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT VEZETÉSE ELLEN!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

…MERT A DEMOKRÁCIÁNAK TARTALMAT KELL ADNI !!!

ELŐBB UTÓBB TÉGED IS UTÓLÉR,

 VÁLLALJ SZOLIDARITÁST!

ELVÁRUNK !

fukisunni Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1211
Ha jól tudom nem bezárják, de összevonják több más intézménnyel.

Ezeket találtam:
http://www.nol.hu/budapest/cikk/434564/
http://www.dunatv.hu/cikk.html?id=58606

Előzmény: timetable (1210)
timetable Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1210

Azt hallom, hogy a Pethő Sándor utcai iskolát (volt már három neve, mindenki tudja melyikről van szó), bezárás fenyegeti, és már tüntetés is volt (?) a lépés ellen. Viszont semmilyen sajtóanyagot nem találok ami megerősítené, hogy a hír igaz. Ti mit tudtok ezzel kapcsolatban? 

fukisunni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1209
A javaslat a terézvárosi költségvetési koncepció része, tehát elméletileg, remélhetőleg ezen a részen is történik valami.
Egyébként én is attól tartok, hogy ez az egész kormányzati negyeddel összefüggő fejlesztés, leginkább a vasúti sínek túloldalán lesz látványos, ami ugyan hiába VI. kerület, mégis inkább a XIII-ban lesz érzékelhető. Már most emelkedett a XIII. kerület azon részén található ingatlanok ára (tervezett korm.negyed miatt), a terézvárosi ingatlanokról nem olvastam ilyesmit...
Előzmény: milendee (1208)
milendee Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1208

Ferdinánd-híd környéke:

a Podmaniczky irányából gyakran megyek át azon a gyalogos alagút szerű átjárón (van egy elárvult szobor a bejáratánál), aminek túlsó oldala - a lépcsők lábánál - minősíthetetlenül szemetes, nem beszélve a töméntelen ürülékről és bűzről. az a vasút területe, nagyjából, bár nincs elkerítve.

 

remélem annak a rendbetétele  is belefér majd a közparkosító tervekbe. szóval remélem, nem csak a 13. kerületről van szó!

Előzmény: fukisunni (1205)
kambekk Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1207

A Vörösmarty 47/b-ről már a tavalyi közmeghallgatáson is szó esett. Ez a kerületi Tüdőszűrő állomás épülete. Ha jól emlékszem, az utcafrontot lebontanák, és a belső házrész előtt megnyíló telekrészt "parkosítanák". Ez jó ötlet egyébként. Bár a mérete miatt nem növekszik általa jelentősen a kerületi zöldfelület.

A rézsű egyfajta karbantartása szintén örvendetes, bár a játszótéri funkció teljesen hibás. Legyen inkább végig kutyafuttató.

Az igazi dobás a Benczúr Kert újranyitása lesz (ha lesz). De itt is elmodnhaó, hogy maximum a - 5-ről jöttünk fel vele a 0-ra. De már ez is üdvözítő lesz (ha lesz).

Előzmény: fukisunni (1205)
Nannics Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1206
A gyomok akkor szaporodnak el, ha ott nincs más növény. Elvileg, ha ott minden évben (bár tényleg nem értem, hogy miért kell minden évben? Képzeld el mondjuk, hogy neked a kertedben minden évben gyomirtózni kellene a füvedet. Nem nagyon szaladgálnátok ott mezitlab...Vagy minden évben újra kellene ültetned az almafádat, vagy a sövényedet. Ez elég abszurd) ültetnek, akkor egyszerűen nem nőhet gyom, pláne, ha előtte gyomirtóztak, és hát biztos vagyok benne, hogy ez megtörtént. És valóban, karban kell tartani, ez tény, rá kell nézni, kapálni kell, stb. De ez mindig kisebb befektetés, mint minden évben újrakezdeni az egészet.
Előzmény: kígyószisz (1204)
fukisunni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1205
Vajh miért kell minden évben új növényeket telepíteni? Én nem láttam ott egynyári növényeket.
A 2007-es költségvetési koncepcióra tett javaslatban ismét benne van, így:
"A kerületben lévő csekély zöldfelületet tovább növeljük, a Vörösmarty u. 47/b alatti közpark létrehozásával, a Szondi és Vörösmarty utcákba platénerek kihelyezésével, a Ferdinánd híd környékének zöld-fejlesztésével, és a Városligeti fasor, a VII. kerülettel, továbbá a Nyugati tér a Fővárossal közös együttműködésben történő felújításaival."
Előzmény: Nannics (1203)
kígyószisz Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1204
Karban kéne tartani rendesen, a gyomok elszaporodnak, ha hagyják megnőni. A növénytelepítés és karbantartás nem ugyanaz.
Előzmény: Nannics (1203)
Nannics Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1203
Rendszeresen, minden évben költenek rá. De szerintem a gyomirtást (ha annak egyáltaln van értelme), nem a zöldfelületek növelésére szánt pénzből kell megoldani, mert a kettő nem ugyanaz. Igazából nem is értem, hogy hogyan lehetnek ott még gyomnövények, miután minden évben egy kisebb vagyont költenek új növények telepítésére.
Előzmény: kígyószisz (1202)
kígyószisz Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1202
Ami a rézsűt illeti, borzasztó elhanyagolt, nyáron ott tenyésztek a gyomnövények méteres magasságban, ha már "költenek" rá, legalább rendszeresen tennék azt.
Előzmény: Nannics (1201)
Nannics Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1201
Jajj! Ez olyan mókás, hogy én erről e-mailban fecserésztem az illetékessel. (persze nem értettünk egyet) Szerintem ott gyakorlatilag minden egészségügyi törvénynek ellent mond a játszótér. 8 sávos út közepén van. A rézsűre pedig senki nem tud menni, nem nevezhető sem zöldnek, sem felületnek. És minden évben lehet rá pénzt költeni, sokmilliót. Viszont nincs 4 ezer forint, hogy a bajza utcai lukas fahelyekre betegyenek egy fát.

Van egy könyvem a parkolókról és az autókról. Ma be akartam hozni, de aztán elfelejtettem. Nagyon jó példák vannak benne. Egyszerűen nem igaz az a tétel, hogy több parkoló több szabad járdát, a több és szélesebb út pedig nem jelent kisebb dugót.
Előzmény: fukisunni (1199)
kambekk Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1200

Én a Városligeti fasor felújításáért aggódom. Gyűlnek a sötét felhők a városrész feje fölött... A VII. kerület máris visszakozik egynémely fejlesztés kapcsán - mivel mégsem vezetik be a komm. adót. A Főváros szintén hátrál - az elvonásokra hivatkozva.

Nem rózsás a helyzet(ünk).

Előzmény: fukisunni (1199)
fukisunni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1199
Jó volna, de asszem' Verókéktól ezt már nem kapjuk meg. Ők kizárólag önmagukért dolgoznak.
Egyszer rákérdezetm egy fórumon a kerületben tervezett fejlesztésekre..., hát ez az ember annyira demagóg, illetve inkább tök hülyének nézi a lakosságot, akiket SZOLGÁL.
A jövőre nézve egyetlen fejlesztési tervről beszélt a kormányzati negyedről. Nem tudtam, hogy ez önkormányzati fejlesztés...
Attól is sikítófrászt kapok, hogy minden évben többtízmillió Ft-ot "költenek" a Podmaniczky rézsű nevű park!!! fenntartására, újból és újból történő felújítására. Ismeritek ezt a helyet? Láttátok ezt a PARKot? Erre költünk évente ennyi pénzt?
Előzmény: Nannics (1196)
fukisunni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1198
Valóban, sőt az egész belváros tele van ürességtől kongó mélygarázsokkal...
Amennyiben megtiltanák a Broadway környékén, továbbmegyek a belváros utcáin a parkolást, talán megtelnének, sőt lehet, hogy jól jönne a felvonulási téren egy újabb parkolóház(?)...
Igaz az is, hogy a parkolóházakban jelenleg fizetendő díjakat is át kéne gondolni...
Előzmény: prokator (1197)
prokator Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1197
mélygarázs+földalatti van az Erzsébet téren is --
Előzmény: fukisunni (1194)
Nannics Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1196
Annyira vicces, hogy a felvonulasi tert komolyan, szerintem mar minnndenki mondta, aki nem politikus, vagy nem erdekelt a melygarazsepitesben. :)
Ilyenkor komolyan elgondolkodom, hogy miert van az onkormanyzat. Lehet, ha Verok mondana egy osszeget, hogy mennyit szokott lopni evente, en azt megszavaznam neki, csak mar jojjon egy olyan csapat, aki dolgozni akar, kivetelesen a keruletert.
Előzmény: fukisunni (1190)
milendee Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1195
messze van még ettől az ország. meg hogy a belvárosba való behajtás drágább legyen, mint az autópálya, mint Londonban.
Előzmény: fukisunni (1194)
fukisunni Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1194
"A vidékről érkezők nagy része busszal jön !!!!!!!!! "
Na ebben nem vagyok biztos, sőt...de nem is kell, hogy busszal jöjjenek.
Kell parkoló, mélygarázs, de semmiképp nem itt, nem ilyen feltételekkel!!!Ebben egyet értünk szerintem.
Én is a környéken élek, úgyhogy sétálva eljutok bármelyik színházba, de mondjuk Tárnokról taxival érkezni elég drága lenne. A tömegközlekedésről most itt off lenne, de ha valahol parkolhatnának és mondjuk földalattival jöhetnének a színházig, talán...
Persze mindíg lesznek olyanok, akik a bejárat elé akarnak majd parkolni, mélygarázs ide, p+r parkoló oda...
Előzmény: jason574 (1193)
jason574 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1193
A vidékről érkezők nagy része busszal jön !!!!!!!!! / - és nem itt parkol -hál'istennek !!! / A gondot pont azok okozzák akik simán megengedhetnék maguknak a TAXI-t .
Előzmény: fukisunni (1190)
jason574 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1192

 Nekünk , akik itt élünk a Nagymezö utcában , évtizedek óta ,nagyon sok jó elképzelésünk van csak eddig a kutya se kérte ki a véleményünket ! / pedig súly,-iparüzési.- stb. adót és bérleti díjat fizetünk. nem keveset !/

 

Talán most vagyunk olyan pozicióba , hogy bele szólhatunk !!!!!!!!!!!

 

Szerintem aki megengedheti magának a méregdrága színházjegyet az talán a taxit is kibirná fizetni . / Bécsben , Münchenben ,Prágában stb..... sem lehet az opera v, szinházaknál parkolni / Követendö , jó példák !!!!!!!!

Én szívem szerint este nyolctól teljesen lezárnám az autó közlekedés elöl. -/ hangulatos teraszok . éttermek , kávéházak ......./ - és S É T A !!!!!!!

 

Más : a Baletiskola helyén tudomásom szerint nem épülhet szálló. mivel statikailag nem épülhet alá mélygarázs / ennek hiányában pedig nem lehetséges /

Előzmény: Nannics (1187)
fukisunni Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1191
brodvay=>Broadway
I'm sorry! :)
Előzmény: fukisunni (1190)
fukisunni Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1190
Szvsz, meg kell oldani a parkolási problémát a brodvay környékén(is). Gondoljunk azokra a színházba járókra, akik mondjuk vidékről érkeznek.
Többször írták már itt is, hogy mondjuk a felvonulási (újabban ötvenhatosok) téren pl. építhetnének mélygarázst. Nem kell fákat kivágni, nem kell lakóházakat veszélyezteteni, óriási szabad hely van, és onnan öt perc földalattival a Nagymező utca. A milleniumi földalattin pedig igazán kultúrált körülmények közt lehet utazni.

A színházjegy mellé adptt utazási kedvezmény, vagy parkolóházutalvány jó gondolat, csak a színházak sajnos ezt nem tudják kigazdálkodni. Talán a kultúráért felelős fővárosi vezetésnek le kéne ülnie beszélgetni erről. De ha jól tudom most éppen csökkentik a színházak támogatását...
prokator Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1189

Pontosan --- egyetértek.

 

Nekem van autóm és télen naponta használom is, de gyakran nem tudok parkolni amikor este hazaérek máshova mint a járdára, mert a környékre sok autós jár esténként műélvezni, enni-inni. Éjfélre felszabadulnak a helyek, akkor néha átállok, néha nem. Nyáron meg bicajozok.

 

Ha több a parkoló, az csak több autóst vonz -- hiszen "úgyis meg tud majd állni", aztán persze nem.

 

Teljesen evidens hogy a budapest broadway szolgáltatásait tömegközlekedéssel és taxival kell igénybe venni -- ezt kellene különböző ösztönzőkkel és korlátokkal elérni. Ha ez megvan, akkor nem kall se magas se mély garázs, a lakóknak van elegendő parkolóhely.

 

proki

Előzmény: Nannics (1187)
timetable Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1188

Vagy például egy színházjegy az adott estén a tömegközlekedés használatára is feljogosítana.

Előzmény: Nannics (1187)
Nannics Creative Commons License 2007.01.30 0 0 1187
Én spec. kerületi vagyok, így nem a zöldövezetből beszélek. Szerintem a szabálytalanul parkoló autókat egyszerűen el kell szállíttatni, mint az összes többi ország nagyvárosaiban. Rögtön lesz hely. Járdára állni tilos. Csak ameddig Te pl. belemész abba, hogy inkább fákat vágjanak ki, attól háááátha jobb lesz az autósok parkolási morálja (nem lesz jobb, mert ő egy erős autóban ül, amitől nagyobb a f@sza, Te meg csak egy hülye gyalogos vagy, gyenge, ráadásul nyilván nincs pénzed autóra, hiszen ha lenne, nem lennél gyalogos), addig a Te érvedet fogják felhasználni az ilyen esetekben.
Komoly szakmai munkák készültek már a témáról. Több parkoló tényleg egyenlő több autóval. És nem tudsz annyi engedményt adni az autósoknak, hogy elég legyen.

Színházasok pedig simán mehetnek taxival. Színházigazgató lennék,lehet, hogy a jegyet is úgy árulnám, hogy leszerződnék egy taxitársasággal, és lehetne jegyet venni + x 100 ftért taxiszolgáltatással együtt. És ráírnám a jegyre, hogy ezzel a helyben élők zavartalan ittélését támogatja egyben.
Előzmény: fairytale (1176)
Greg145 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1186
Ja, látom terítéken voltak a pénzügyek.

A Balettintézet elvesztése vajon mennyibe került nektek, kerületieknek? Mennyit vesztett a kerület azzal, hogy a művészet egy része már nem kötődik hozzá?

Vajon mennyibe fog kerülni a Király u. 40.?

Mennyibe kerül a régi gettó területén nemrégiben elkészült építészeti szemét?
(Ne értsük félre, szerintem észült és készül ott jó néhány értékes, szép dolog is, de egy-két épület tényleg borzalmasan silány...)

Nektek erre van pénzetek? Gazdag emberek lehettek, ha megengeditek, hogy az önkormányzat ezt művelje veletek...
Greg145 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 1185
Sziasztok,
Már régen a bögyömben van...
Szóval bár kívüláűlló vagyok, de mélységesen felháborít, hogy a város közepén ki lehet még engedélyt adni ennyi fa kivágására. Ha lesz még tüntetés, rám biztosan számíthatnak a lakók.
A kuerület elhíresült már az ilyen típsú botrányairól, még egy másik kerületből, felületesen szemlélve is. Ez gáz, kerületiek, ti választottátok őket! Miért csinálják ezt veletek?
Nem tudom, hogy miért nem lehet garázst építeni a számtalan nem odaillő épület vagy a foghíjtelkek felhasználásával, miért erre van szükség.
Bocs' ha belekontárkodtam a beszélgetésbe, de már nagyon kikívánkozott belőlem.
Hajrá lakók! :-)
jason574 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1184
Előzmény: jason574 (1183)
jason574 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 1183
Az egy milliárdos összeg amugy is "kissé" eltulzott !!!!!! A csatorna kiásás , az olcsó osb, palánk , őrök stb . max. 100 mill. de amúgy sincs kártérítésről sz ó a szerződésükben !!!!!!! / és hova tünt a díszburkolat ?????????/
Előzmény: kambekk (1174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!